Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви се нашите мајки

Go down 
+25
saligrem
Arhangel
kiki-riki
martinad
josifana
aneta23
ZeleniCka
Kat
Sun_shine
jasmina,mina
bubamara
Zvezdicka
Vesna Blazevska
Dara
BILE-ENA
Ves
monabombona
Sandra
Mama Ane
lela
Janaxxxx
delfin76
Kikic
biljanag
makresanska
29 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27094
Registration date : 2009-08-03

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty25.10.09 14:48

Jas si imam super sveki(eve vtor pat si ja falam denes na forumov),ne mi se mesa vo nisto,ama i ne ziveeme zaedno.Veruvam i koga bi ziveele bi bila ista..Ama majka mi ..ehhh..blaze si i na snaska mi..Ne e kavgadjivka,voopsto,ama znae da bide mnogu zahtevna,za cistenje,sredvenje i takvi sl.domasni raboti..Sho mene licno mnogu me nervirat,a veruvam i na snaa mi..Samo ja karam..Aj belki ke si se popravit..
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26999
Registration date : 2009-10-30

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty03.11.09 19:36

Majka mi ne deka mi e majka ama super svekrva e. Sega koga trebase da odi na operacija poveke snaa mi placese od mene .Znaci majka mi gi zema decata i pomaga toa sto treba ne navleguva vo nivniot zivot zosto vaka ili onaka . Majka mi nikogas see nema skarano so nejzinata svekrva
Вратете се на почетокот Go down
monika kusibojovska
Прваче
Прваче
monika kusibojovska


Female
Број на мислења : 173
Age : 46
Локација : makedonija
Расположение : pocnuva da se podobruva
Поени : 26853
Registration date : 2009-09-28

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty02.12.09 2:04

Nemam brat taka da majka mi nema da bidi svekrva no koga bi bila mislam deka tesko ke se pogodea.Ne deka e losa ama si ima specificen karakter so mene kako na kerka ne mi smeta oti mozam se da i recam i ako treba i da izreagiram poburno ama takov odnos so snaa tesko funkcionira
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27009
Registration date : 2009-09-27

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty02.12.09 2:56

Мајка ми би била супер свекрва доколку имав брат...немам коментар. Многу е друштвена, толерантна, не се меша во ништо и не оговара. Многу си ја сакам
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26865
Registration date : 2009-10-07

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty02.12.09 14:16

Леле колку му вика мајка ми на брат ми, ако нешто и речи на снаа ми Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 133239 Страшно колку е свесна жената, ама кога станува збор за другите Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Icon_neutral За мене и за брат ми е ептен критички настроена, и да сум во право нема да ми признае, за да не си земам сила и да направам некаква глупост Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 440612
И да, секогаш им купува роденденски поклони на снаата и зетот, а за нас вика: Ај вие сте мои, цел живот сум ви купувала па ќе ме разберете сега Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 10380
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty16.12.09 16:42

Majka mi seuste ne e svekrva,brat mi uste ne e ozenet,ama zatoa e odlicna baba mislam baba za mm.Mnogu saka da ni gotvi,suka,da ne gali i ramazuva.Ni odi po kejf,se ke napravi samo da ni pogodi na site.Majka mi e dusicka.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви се нашите мајки
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: