Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви се нашите мајки

Go down 
+25
saligrem
Arhangel
kiki-riki
martinad
josifana
aneta23
ZeleniCka
Kat
Sun_shine
jasmina,mina
bubamara
Zvezdicka
Vesna Blazevska
Dara
BILE-ENA
Ves
monabombona
Sandra
Mama Ane
lela
Janaxxxx
delfin76
Kikic
biljanag
makresanska
29 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty11.07.09 19:12

Отварам нова тема а верувам до сега ја нема никој отворено.Цело време свекрва ми вака свекрвами така ми се меша ми кажува ова она.Верувам дека сите овие коментари ако ни ги каже нашата мајка нема да ни сметаат.Е сега сте се запрашале ли како и е на вашата снаа кога мајката наша и ги дава истите коментари на неа ама ние не гледаме на тоа како на лошо укажување него можеме и да искоментираме ајде ма па ти не се лути ако рекла не пресекла.нормално бидејки ни е мајка нели па си ја браниме.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty11.07.09 20:56

сеуште брат ми не е женет па незнам каква би била ама и давам совети како ми е мене и што ми смета да таа не го прави истата за да има добар однос со идната снаа и за да нема кавги со брат ми
а тоа нормално дека својата мајка ке си ја браниме
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty11.07.09 20:59

uf bas me interesira kakva ke bide kako sto e nervozna i izbuvliva i se saka da e po nejzino navistnina neznam kakva svekrva ke bide
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty11.07.09 21:00

Kikic напиша:
uf bas me interesira kakva ke bide kako sto e nervozna i izbuvliva i se saka da e po nejzino navistnina neznam kakva svekrva ke bide

lele kikic mi go zema zborot
zdravje , pa ke pisuvame
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28738
Registration date : 2008-11-02

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty12.07.09 17:44

Bratmi ne e zenet ama sirota taa snaa so ke mi bide majkami e zmija!!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty13.07.09 7:58

Majkami e super svekrva,ne ziveat zaedno no sekoja god,po mesec dena ili se bratmi tamu ili moite odat kaj niv na mesec-dva.Majkami e svekrva 11 god.i dosega e vo super odnos so snaami,nitu se zamerile nitu se skarale.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty13.07.09 8:02

Фала богу мајка ми не е свекрва SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty13.07.09 8:17

Znaci sepak i ne se majkite nasi cvekinja za mirisanje za tolku da si gi kritikuvame svekrvite neli....
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty13.07.09 9:01

E sega ke vi raskazam ( od pred 4 godini) edna situacija sto me izvadi od koza i zatoa i ja postaviv temava:
Kumasinkata moja trudna so malata non stop po lekari so majka i informacii normalno okolu bebeto se na majka i prvo i kazuva (sto e i normalno) ako kaze majka i nesto za malata toa cini ama kako kazat negovite toa necini i iks drugi raboti.E sega nejzinata majka stana svekrva i snaata im e trudnicka.Odime nie kaj kumasinive na gosti i ona luta sedi nervozna i vikam sto ti e vika mnogu sum nervozna znaci koe tele e ovoj bratmi bile na lekar i mesto da i se javat na mama da i kazat sto kako oni prvo na majka i i se javile i sve prvo na majka i i kazuvaat a majka mi posledna doznava i eveti ja na dva dena majka i nonstop na gosti i doaga i bla bla .Lele ja slusam ne mi se veruva mi idese da ja zadavam i i vikam dobro ma se slusas li sto zboris dali si normalna ti so kogo idese na lekar na kogo davase prvi informacii sto zboris sega i znaete li sto mi rece toa bese drugo nie ziveevme sami a oni ziveat so majka mi.Ke ja zadavev gotovo i rekov samo odi leci se.(bidejki jas sto imam sve si kazuvam vo lice nema kaj mene pozadi grb zborenje pa bez razlika sakala se lutela sakala ne)
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29261
Registration date : 2008-07-22

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty13.07.09 13:49

Mama Ane напиша:
Фала богу мајка ми не е свекрва SmileSmileSmile

Потпис за ова!
Мајка ми би била добра, ама многу досадна свекрва! :hit:
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27370
Registration date : 2009-06-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty14.07.09 2:16

Ниедна свекрва не е совршена, па дури и ако тоа е нашата мајка (за жал). Станува збор за усогласување на карактери, вредности и навики. Кога мајка ми и снаа ми живееа заедно си имаа по некоја кавга, ама сега кога се одвоени се први другарки. Снаа ми и се јавува секој ден и бидејќи се во комшии си одат на кафе. Јас мислам дека кога си со некој по цели денови неминовно е да се искараш.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty15.08.09 0:19

Мајка ми е добра жена, не озборува, не навредува, кон секого отворена, гостопримлива. Ама кон снаа ми е сосема поинаква, на се и за се што е поврзано со неа има коментар, потсмев, негодување.Кога и да можам се обидувам да и укажам на мајка ми дека не е во право и не е фер да се однесува така ,не може до толку да е лоша снаата само зажто е снаа.
На шега и викам често -Со свекрва ми не можам ама ќе живеам ,се поминува , ама ти да си ми свекрва -ни ден заедно , крај ќе нема на препирки.Мајка ми е жал ми е , во се е добра , ама кон снаа ми ни најмалку .Си има и снаа ми ко и секој добри и лоши страни , ама мајка ми само негативното го гледа . Снаа и свекрва тоа е .
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-20

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty15.08.09 0:30

Majka mi e svekrva i sekoja bi posakala da ima svekrva kako nea.Ne deka m e majka.Vnimatelna,prilagodliva,da pomogne,da nesmeta,plus se preselija vo drug grad da ne im smetaat na brat mi i snaami.
AMA zatoa tatko mi ...Smile
E j...ga,malce da se ponervira i snaami Smile
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty15.08.09 1:02

Doprva ke vidime...nejzino moto e "sam da ne ti e sram"-zabrzano si go sprema spratot..Inaku e dosta realna vo pogled na toj odnos snaa-svekrva..
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty17.08.09 23:04

Premnogu mirna e i dozvoluva na glava da i sekacuva koj ke stigne, za zal...cel zivot se boram da sum nejzina sprotivnost, me plasi koga ke ja vidam kolku e srvilna...
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty17.08.09 23:27

Tesko na taa devojka na koja majka mi svekrva ke i bide. Cesto se podcepnuvame koga ke pocne da mi kazuva na brat mi devojkata kakva e! Te ova i fali te ona i fali pa zasto e od vamu zasto e vakva a ne onakva!
Jas ke i svikam ama ona ne se dava - se nadeam samo mojata snaa ke bide so konjski zivci, za dobro i mir na brat mi samo.
Inace majka mi e tersene i kako majka a kako svekrva - ke praat horori po nea Smile hehehe
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty17.08.09 23:55

Браво бе женски, колку сте реални..
И јас ќе бидам, ама во обратен контекст. Мајка ми е дупла свекрва, имам две снаи од браќата, и секогаш е коректна, никогаш не го наметнува никаде своето мислење, ако милуваат да дојдат на гости снајките, ќе се видат. Нема кај неа сарказам или иронија, дури и на неа ако и речат нешто ќе си поќути све во интерес на доброто на сите. Некогаш кога ќе се отвори одредена тема на муабет, значи ако биде што би се рекло прашана, ќе си го даде мислењето, што нели не е секогаш апсолутно исправно, па јас ќе и подречам и се повлекува. Не дека ми е мајка, ама е навистина коректна глобално, со луѓето, а и со снаите. Сега сигурна сум дека и она некојпат погрешила во нешто, ама повеќе од наивност, а не од инает или од желба за брецкање. И сега вака пишувајќи, за прв пат се запрашувам онака суштински, кој е поривот на свекрвите да им пакостат на снаите, што со речено, што со направено..а тие се жени на нивните деца..чудно!
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty18.08.09 0:25

леле можам да ја замислам мајка ми како свекрва hahahaha подобро што е дупла баба па зетовците ја тинтрат.Во секо јслучај да имав брат не би и било лесно на снашката,вака тешко зет ми домазет е,ама уште малку си одат во своја куќа уште некоја недела(златен зет имам)
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty18.08.09 0:32

Majka mi bi bila ista za site....zalam sto nemozam da kazam kakva svekrva bi bila....no sigurna sum deka bi bila prekrasna....Imam drugar koj mi e kako brat bukvalno....zena mu ja vika majka mi mamicke.....odnosot e prekrasen a ne i e nisto...devojcevo povise saka da sedi tuka odosto doma so svekrvata....no koa si celo vreme pod ist krov se e poinaku
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty22.08.09 13:27

Мајка ми е супер свекрва.Не дека ми е мајка ама стварно е така.Заедно живеатсо снаа ми и брат ми.Ги варди децата, и помага на снаами во куќните работи ,не префрла, гледа на снаа ми како вода на дланка.Се да биде погодено,понекогаш дури и претерано.Ама вели само да има мир во куќата па јас тука ќе живеам и таа мене ќе ме гледа.Таква свекрва и јас ,па и секој друг би посакал
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty05.09.09 0:10

Не еднаш него сто пати на шала со сестрите и велиме: Фала богу што немаш син па немаш ни снаа, инаку тешко неа со тебе!! Не е лоша личност, но не би сакала да имам свекрва како неа Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28365
Registration date : 2008-10-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty08.10.09 1:11

sekoj den i vikam na snaa mi blazesiti,znaci svekrva ko majka mi moze da posaka sekoja ne deka mi e mene majka ama ova e mislenje na site sto ja poznavaat.mirna,dobra,nenametliva,vnimava na se,duri premnogu dobra,mm i vika aman baba pa ne bidi tolku dobra:-)
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty09.10.09 14:39

Какви свекрви се нашите мајки 116272 Па свекрви како свекрви,какви и да се ќе ги нервираат снашките ако им се во близина,ретки се исклучоци
Вратете се на почетокот Go down
martinad
Почетник
Почетник
martinad


Female
Број на мислења : 5
Age : 39
Локација : Bitola
Поени : 26545
Registration date : 2009-10-25

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty25.10.09 13:49

Kat напиша:
Мајка ми е супер свекрва.Не дека ми е мајка ама стварно е така.Заедно живеатсо снаа ми и брат ми.Ги варди децата, и помага на снаами во куќните работи ,не префрла, гледа на снаа ми како вода на дланка.Се да биде погодено,понекогаш дури и претерано.Ама вели само да има мир во куќата па јас тука ќе живеам и таа мене ќе ме гледа.Таква свекрва и јас ,па и секој друг би посакал

Hmm... moze gresam ama dobiv vpecatok deka imas stvarno losa snaa Какви свекрви се нашите мајки 543418 , neli?
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty25.10.09 14:29

мајка ми уште не е свекрва, а мислам дека ќе биде како сите сввекрви, нема добри и лоши свекрви или снаи, станува збор за генерациски јаз
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви се нашите мајки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви се нашите мајки   Какви свекрви се нашите мајки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви се нашите мајки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: