Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Љубовта трае 4 години!

Go down 
+29
Vale74
lavce
Mila87
delfin76
sonja 35
Zvezdicka
radost
Dali
Mama Ane
nata
Cvetce
najmila
Jovana's mom
hormonce
Vesnicka
marina_m
lela
kara
bibe85
Natalija
Daki
tinyyy
Sandra
bica
Freya
macush
Nate_David
marijanamir
milena p
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 13:59

Go pisuvav bre, te cudi deka nema pecatni greski?
Pa gi poptraviv hihi

Aj ne praj off topic muabet, kazi, ti se desilo da se zaljubis povtorno vo istiot ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 14:05

Pa vidi sega, da da, inace ne ke bev so nego, u burite ke se razveduvav i ne ke cekav da ne ogree sonce Smile povtorno i povtorno
Inace me zachudi muabetov, ne za pechatnite greski, tuku deka moze da go napise maz i da misli na ovaa tema na ovoj nachin?! Smile
jas ne se slagam deka na pochetokot go idealiziras , pa uste prvata vecher svativ deka ima nekoi mani-nikogas ne ni barav idealen a ne ni ochekuvav deka ke go najdam, znachi so manite se prizemjiv (kako sto vikas ti) ushte na pochetokot, ama ne go sakav togash....Smile
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 14:10

Zosto te chudi?
Zarem mashkite ne znaat da sakaat?
Zar nemame i nie mozok malku da razmislime, ili da procitame po nekoja kniga pa da nauchime Smile :p


Lavce, toa pogore e text za "zaljubenost i ljubov", malku pouopsteno, generalizirano, sekao deka ne e taka kaj site.

Nekoj se muvaat od zezancija, pa so vreme svakaat deka ime e ubavo zaedno, poelka se zasakuvaat, pa duri pokasno zaljubivaat, mozebi e taka vo tvojot sluchaj ?

kako i da e, ljubovta ne trae samo 4 godini hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 14:18

a tebe ti se desilo da se zaljubis povtorno vo istata?? ili da ja zasakas povtorno istata???
iiiiii ti se desilo li da se zaljubis vo nova dodeka ja sakas istata ?????
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 14:27

Сето тоа ми се десило Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty07.07.09 14:40

= Smile
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty08.07.09 16:07

Eve, ke ve prasham, vi se slucilo li nekoe vreme da ste poladni so partnerot, pa potoa povtorno da se zaljubite vo nego, da ve fati nekoja love euforija i sl ?

Rocka eve jas ke iskomentiram na tvoevo prasanje.Mene mnogu cesto mi se slucuva ova,ama toa e do mojot mozok,mojot karater moite cuvstva.Momentalno mi se slucuva toa.Mnogu pati koga sum razocarana od nesto vo nasata vrska,ne deka on e vinoven za nesto nego toa go pravat x faktori,togas sum down,togas seta razocaranost me ladi kon partnerot,me odbiva.Togas osekam deka mozam bez nego,mozam sama da prodolzam vo zivotot,ne go posakuvam sto normalno vlijae na nasiot seks.Znam deka vo sebe go sakam premnogu no nesto ne mi dava da go pokazam toa.Vo toj period on e najzaljuben na cel svet vo mene,misli deka me gubi i se ponasa kako kralica kon meneKoga ke pomine krizata,povtorno se "zaljubuvam" vo nego i poveke od prethodno,togas na 7 mo nebo sum,seksot ni e ludnica.Znaci celo vreme ljubovta ni cirkulira i se vosvisuva.Neznam dali me razbravte,nekoi ke pomislat deka ne go sakam partnerot,no jas umiram po nego no nesto vnatresno ne mi dava da go sakam koga vlijaat nekoi x faktori.Ete nie vaka funcionirame 5 ipol godini.I mislam deka nasata ljubov e sovrsena,deka da ne bevme vakvi karateri nemase da ja neguvame ljubovta do ovoj stepen.So ovie padovi pa posle vosvisenosti,nasata ljubov od den na den raste.Pozdrvace
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty08.07.09 16:27

sosema te svakam najmila, odlicen post Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty08.07.09 16:42

Ljubovta e nauka,kako sto pisa ti.Tokmu taka.Za nekoj ovoj period e mnogu tezok,togas se slucuvaat neverstva.Ova ne go tvrdam od moe iskustvo tuku spored logikata.Nie veke sme si posebna prica,naviknati sme se na ova,nema varanje samo apstiniranje od ljubovta :)Ona sto pogore go pisa lavce zaljubuvanje vo nova devojka,moze da se desi vo ovoj period.Garant ova ova bese tokmu toa i kratkiot odgovor na nejzinoto prasanje Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty09.07.09 12:40

Koga vo teski periodi ke se sluci neverstvo e toa ne znam bas dali e ljubov. Ljubovta ne podrazbira samo srekja i radost ljubovta e zrtva, davanje na sebe, delenje na dobro i zlo, poddrska, razbiranje, prifakjanje...ama ne i neverstvo. Koga ima nekoj problem, neverstvoto e samo begstvo...I ne mislam deka ljubovta trae 4 god, trae kolku sto sakaat partnerite da trae. Denes ke napravi nesto edniot, utre drugiot i taka se odrzuva ljubovta, ako eden prestane da pravi, togas drugiot ke go nosi celiot tovar i ke bide nezadovoilen...kraj na vrskata/brakot.
Drugo, mislam deka ne e toa povtorno zaljubuvanje. Ne sekogas partnerot ni e prioritet vo zivotot, imame problemi, imame obvrski imame mnogu nesta vo svojot zivot pokraj partnerot i jas ne dozivuvam deka povtorno se zaljubuvam vo nego tuku povtorno mi doaga vo svesnosta kolku jas nego go sakam i kolku toj mene mi znaci, inace cuvstvata se sekogas tuka, samo se poklopeni so nesto sto vo tie momenti e prioritetno. Ljubovta nema ciklus, ne doaga i ne si odi., ljubovta ili ja imas ili ja nemas.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty09.07.09 13:21

Ljubovta trae, ne rekovme deka ja nema, silinata na custvoto, intenzitetot, oscilira.
Ti i koga si na dolantata crta na oscilatorot ( Smile ) imas custvo deka "sakas pomalku", se nesto to smeta, barash vlakna vo jaceto ... a koga si na gornata crta svesen si deka "sakas mnogu", togas si vo euforija, zatoa velime "se custvuvam kako da se zaljubov povtorno vo tebe " Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty09.07.09 18:32

Љубовта трае толку колку ке чуствуваат и двајцата.Дај боже цел живот.Јас чуствувам дека мојот дечко иден сопруг ќе го сакам цел живот.Се надевам и тој мене.Убаво пиша некој или сакаш некого или не.4 години?Смешно бабини деветини
Љубовта трае 4 години! - Page 3 As1cEZl0g410000MTAwMjk0bHN8MDAwMTEwOGxkfGdvbGVtYSBsanVib3YgMiBnb2RpbmkgNiBtZXNlY2k :poklon:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовта трае 4 години!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: