Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Љубовта трае 4 години!

Go down 
+29
Vale74
lavce
Mila87
delfin76
sonja 35
Zvezdicka
radost
Dali
Mama Ane
nata
Cvetce
najmila
Jovana's mom
hormonce
Vesnicka
marina_m
lela
kara
bibe85
Natalija
Daki
tinyyy
Sandra
bica
Freya
macush
Nate_David
marijanamir
milena p
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:20

Nie sme 5 ipol godini zaedno tocno,jas go sakam premnogu,nemozam da se zamislam da ziveam bez nego bi padnala bolna bez nego.No dali toa sto go narekuvame nie ljubov e vsusnost ljubov ili si ima drug termin,toa mi bese prasanjeto?Sekako deka zaljubenosta odamna e pominata,kako sto velime site sega se sakame no ovie naucnicive da te zbunat Smile
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27605
Registration date : 2009-05-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:23

Се е тоа точно. Љубовта викаат трае подолго па и вечно кај продуховените луѓе. Додека заљубеноста е еуфорија која поминува. Мислам дека колку подолго се мажот и жената заедно толку повеќе им расте љубовта.
Но се е релативно. Има некои парови издржуваат до крај во животот, а некои се помалку толерантни па само се преженуваат или премажуваат. Не знам навистина што е подобро. Веројатно за оваа тема и не треба многу да се размислува. Имам една книга што се вика „Љубовта трае три години„ од Фредерик Бегбеде. Ви ја препорачувам.
Децата се причината најголема за стабилно и долгоотраечко семсјество. Што мислите Вие?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:33

Otsekogas sum bila protiv toa koga zenite velat deka se vo brak zaradi decata,ili deka decata se pricina najgolema za stabilen i dolgotrajacki brak.Pa zar tie sto nemaat deca treba odma da se razvedat.Abe ako nema ljubov,razbiranje i tolerancija megu partnerite 100 deca ne go spasuvaat brakot.
Se slozuvam potpolno so mama Ane
naivna nema sto koj da te zbuni ako edna osoba e sigurna deka toj e toj,znaci deka go saka i saka da bide so nego,gi prifaka site mani i doblesti nema koj sto da te zbunuva.Moze jas da se zbunam za nesto sto ne sum sigurna.
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:40

Ljubovta ima nekolku fazi. I tie se so razlichno vremetraenje. Ama vistinskata ljubov e vechna, iako i se menuva nachinot na izrazuvanje.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:44

Preporacuvam da ja procitate klinagata na FRÉDÉRIC BEIGBEDER: Ljubovta trae 3 godini Smile
Interesna i kontraverzna slika za kljubovta. Beigbeder e prav umetnik Smile

Sto se odnesuva do konkretnata tema... moe mislenje.. zaljubenosta mozebi i ne trae podolgo od 3-4 godini ( a i toa e mnogu) no ljubovta moze i trae zasekogas.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:45

хехех фала за новиот ник наивна,па да понекогаш и тоа сум.Грешно ме разбра лела се шалев за научниците дека ме збуниле.Мене многу ми е гајле што термин има она што јас го осеќам кога знам дека е вистинско,него онака си праиме муабет нели SmileДецата секако дека се стабилност во една врска,брак тоа е нормално барем во нашиве балкански простори.Знам многу примери кои не функционираа додека беа во врска без деца,откога се родија дечиња нивната љубов се зголеми дупло. Тогаш љубовта добива и нов термин нели,ај ќе најдам на нет како пишале научниците и за тој термин flower
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27605
Registration date : 2009-05-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 9:55

Децата не се предмети, иако така се однесуваат многу себични луѓе низ светов. Децата си ги сакаат и двата родитела еден покрај друг, а таа љубов се пренесува кај свесните родители. И те како помногубројни се партнерите што ги спасиле своите бракови заради децата, него тие кои немале деца. Но не значи дека и тие кои се во брак без деца, треба толку лесно да се ослободат едни од други при некои кризи нормални па и поголеми.
Баталете ги научнициве, треба да се биде свесен и да не се избрзува во животов.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 10:15

Ме заинтригиравте.Како велите,,децата го спасуваат бракот,,?Чиста глупост според мене.Ако бракот е разнишан,не го спасуваат децата.Децата не се раѓаат да спасуваат нешто,децата се раѓаат како круна на една љубов.Тие што ги користат децата како средство за некоја цел,многу грешат....
А за темата,се сложувам дека заљубеноста не е долготрајна,ама ЉУБОВТА ако се негува трае засекогаш.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 10:24

Decata mozat da ja zajaknat ljubovta koja mozebi bila namalena nekoe vreme radi x pricini.Poradi toa decata go spasuvaat brakot,taka se veli narodno.Za zal ili za sreka svedok sum na mnogu primeri.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 12:54

Ako ne postoi ljubov ili veke se gasni,ili e od x pricini namalena decata ne mozat tuka nisto da pomognat.Jas nemozam da svatam zosto gi tretirate kako predmet,ili onaa poznata ne se razveduvaat poradi decata.Pa tie isti deca poveke stradaat dodeka ziveat vo takva sredina,so kavgi,maltretiranja i sto znam sto drugo nego da se razvedat roditelite.Ako mojata ljubov kon mm se namalila,gasne togas voopsto ne bi ni pravila deca nego fino lepo bi sednala i bi rekla sto e a sto e naj normalno koga ljubovta gasne ili se namaluva i partnerot oseka.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 13:13

jas imam baba i dedo (ne pravi , nego cicko na majka mi) koi nemaat deca a imaale i imaat besprekoren zivotm so mnogu ljubov i vnimanie
i sega na starost , si se povrzani epten , da ti e merak da gi gledas
ete vi eden mnogu dobar primer za vistinska ljubov
aha sakav i ova da kazam deka decata nemozat da pomognat ako nema ljubov i razbiranje
duri mozam da kazam deka nekoi partneri i gresat koga ostanuvaat vo brak samo zaradi decata
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 13:19

Мојот коментар во врска со оваа тема е следниов......
Според мене разлика постои помеѓу "сакање" и "заљубеност".
Онаа еуфорија кога сте заљубени, кога летате во облаци, пеперутки и сл мислам дека трае и многу помалку од 4години , можеби првите 2-3години, месеци, дена....кај секого различно
Додека сакањето, да го сакаш некој, во овој случај партнерот може да трае засекогаш. Според мене оваа љубов со тек на времето преминува во меѓусебна почит,разбирање, поддршка.....
Мислам дека нема "рок на траење" ,зошто доколку беше така ќе имаше и "рок на производство", на почеток што не мислам дека е така.... Јас неможам да засакам некој уште првиот ден, сепак ми треба време да го видам кој е што е , каква личност е , каков е со мене, па после ми почнува еуфоријата, а сето ова сметам дека е индивидуално, кој порано ,кој подоцна.
Но срцки како и да е, сакајте се, бидете сакани и уживајте во љубовта :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 13:27

abe temava da ne bese za ljubovta dali trae 4 godini??? ste se fatile za brakot i decata, pustete gi niv kako kategorii............dali srceto vi treperi, dali so ista zar go gledate vo oci, dali e isto kako na pocetokot NE...eve jas ke vi kazam 10 godini sme skoro zaedno....nisto ne moze da bide ko na pocekotot i koj ocekuva da e taka nema vrska so zivotot..........koga si zaljuben vo nekogo e eden period po 4 godini ti starees ne si toj i normalno e da ne si taka zaljuben, sigurno e deka go sakam mm i obratno, mozebi nemozam da opisam kako no da ne e taka ne bi postoela sila na planetava sto bi me zadrzila do nego..........Ljubovta e najgolemata dvizecka sila vo svetov, i koga ne bi postoeala rabotite ne bi se dvizele , zivotot bi nemal progres, dusata ne bi go naogala svojot mir...........Sakaj te se...toa e najgolemiot blagoslov koj mozel da ni go dari Bog
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 13:32

Bravo be lavce,sekoja ti cest.Potpolno se slozuvam so tebe a najpoveke za ona deka dokolku ne go sakas tm ne bi postoela sila na planetava sto bi te zadrzala do nego.I jas go mislam i velam istovo.
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 13:42

fala lela se gleda i po drugi raboti deka sme istomislenici i milo mi e poradi toa.................
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty02.07.09 16:28

Лавче, потпишувам.
Тогаш и ако се скаравме за нешто...па па ... катастрофа...
Вратете се на почетокот Go down
doraa
Почетник
Почетник
doraa


Female
Број на мислења : 11
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : odlicno
Поени : 27448
Registration date : 2009-05-10

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 10:55

Имам врска од 4 години и секогаш сме се сложувале со дечкото ама пред некое време ми рече дека не ме сакал онака како што ме сакал порано и онака како што треба , а тоа навистина многу ме збуни затоа што јас чувствувам дека ме сака дури и дека никогаш не ме сакал толку многу а после тоа што ми го кажа сум многу збунета не знам што да мислам ај вие женски како поискусни кажете ми што да мислам??? :b heart:
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 11:29

A zosto ednostavno ne mu kazes deka si zbuneta so toa sto ti go rekol i deka sakas da ti poobjasni sto so toa sakal da ti kaze.Nie mozeme samo da nagagame,a mozebi i od toa sto ke go kazeme nema ni v od vistina.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 12:02

Дора а после муабетов контактирате или?Ваков муабет му имам кажано на еден бивши дечко пред да му раскинам.Најубаво разговарајте на оваа тема,немора да е тоа,може сакал да ти каже дека порано бил заљубен во тебе а сега е поинаку.Може типот не разликува заљубеност од љубов па му се чини дека љубовта се намалила.
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 12:13

i jas mislam da si naprvais otvoren muabet so nego i se sto te interesira da go prasas, samo od licno iskustvo ti kazuvam koga sum zapinjala za nesto taka sum se upletkuvala da karanicata so borince sum si ja barala, pravi muabet ama opusteno bez nervoza, ako ne ti kaze toa sto mislis togas neznael ni sam sto saka.....ke mu pomine
Вратете се на почетокот Go down
doraa
Почетник
Почетник
doraa


Female
Број на мислења : 11
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : odlicno
Поени : 27448
Registration date : 2009-05-10

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 12:35

да, контактираме ние сеуште сме заедно и убаво ни е и се чудам стварно зошто тоа ми го рече можеби така му дошло во моментот затоа што јас се чувствувам многу сакана и никогаш во врската не сум била посреќна и кога ми го кажа тоа ми се сруши се затоа што не го очекував тоа а сега не го спомнуваме тоа ни јас ни тој па не знам што ке биде времето ке покажи
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 12:38

Ma moze toa taka mu doslo,mozebi ni samiot ne znae sto sakal da kazi ili gi pobrkal zaljubenosta i ljubovta,no ti ako toa te maci treba slobodno da sednes i razgovaras so nego a ne da se izmacuvas samata i da cekas vremeto da pokaze.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty06.07.09 13:13

Dusicke, ke bidam iskreno otvorena, no sepak ke bide ova samo moe mislenje i nagagjanje...ti moze se osekjas sakana, no moze on ne se osekja taka, moze mu fali inicijativa od tvoja strana, mozebi ocekuva povekje od tebe, mozebi i eden kup mozebi...lupame sega vo prazno. Znaci sedni razgovaraj so deckoto, mi izgleda vaka prilicno iskren i otvoren, retki se takvite mazi na denesnicava, ne zatvaraj oci pred taa recenica sto ti ja kazal, prasaj go sto mu fali nemu, sto ocekuva od tebe, sto saka da dobie od vasata vrska, zatoa sto povekje od jasno e deka tebe ti e super, no ne i nemu. Baraj gi tamu odgovorite, samo toj moze da ti kaze sto e toa sto mu fali i samo ako ti kaze ke mozes da mu nadoknadis, da mu nadopolnis...situacijata e jasna, ne se pravi deka nisto ne ti kazal, sedni na masa i razgovaraj za ova zatoa sto sleden cekor e da si najde druga...pak ova e samo moe mislenje.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty07.07.09 13:39

Na temata "Zaljubenost i Ljubov" veke dosta pati sme polemizirale, no ajde da se podsetime na kratko.

Sekoj od nas ima nakava predstava za "Idealnen partner" i takov barame naokolu.
Koga ke sretneme nekoj sto vo golema merka se poklopuva so nashata pretstava, se zaljubuvame.
Vsushnost, pravime proekcija na slikata za nashiot "Idealen" vrz nashiot neli, "segashen". Zatoa i se veli, "Ljubovta e slepa", zatoa sto go idealizirame partnerot, go gledame niz prizmata na nasite "rozovi ocila" , Toj e TOJ, Toj e prekrasen, Toj e Idealen.... Seto toa se podkrepuva so malku hemija vo nashiot organizam, endorfin i dr., se chstvuvame prekrasno, neizmerno srekno, prosto lebdime od ispolnetost i ubavina, peperutki ni lazat, bubmari ni zujat, znaete veke kako e Smile)
Kolku poveke znaeme da se predademe na toa custvo, intenzitetot e posilen, zatoa i se veli seka da si zaljubaen e najubavoto nesto vo zivotot Smile Koj ne bil (srekno) zaljuben, neznae sto e custvo na vistinska sreka Very Happy



NO, ( sekogas postoi edno NO ) seto toa ne e realnost.
So vreme poleka pochnuvame da se budime od sonot, entuzijazmot splasnuva, pa nemoze da bides Hi all the time Smile Kolku vreme trae seto ova e individualno, i zavisi od karakterot i umeshnosta na partnerite. Ako se nekoj dreameri zabegani moze da lebdat taka mnogu dolgo Smile

NO ete, doaga vreme koga malku ke se spustime. Pocnuvame da gledame zad nashata proekcija, vo vistinskata lichnost na nashiot tolku mil partner. Svakame deka toj pred nas ne e idealen, deka ima maani, deka nekoj nesta kaj nego ne ni se dopagaat ... i tuka e kantarot, tuka e odlukata, kolku sme spremni da gi prifatime tie maani i nedostatoci kaj partnerot, dali sme spremni celiot zivot da ziveeme so niv.

Nekoj svakaat deka ne bi mozele ponataka, deka premnigu nesta nedostasuvaat, premnogu osobini doagaat vo konflikt ... i vrskata se raspaga. Nekogas e toa "kratka i slatka" vrska, nekogas vrska od 2-3 godini... sto poskoro svatime sto sakame podbro.

Nekoj svakaat dek moze da prodolzat, deka ideal sushnost i ne postoi (ili postoi mnogu retko), i ucat da ziveat zaedno, si gi prifakaat maanite i nedostastocite, go zasakuvaat parterot takov kakov sto e, bez maski i proekcii... ete togas zaljubenosta preoga vo Ljubov.

Ljubovta e nauka, se uchi, kolku i da mu zvichi toa cudno na nekoj Smile
Toa e veke za druga tema Smile

Za ovaa tema ..... deka ljubovta traela 3-4 godini .... ke vi odgovoram so eden moj omilen citat :

There is no past tense in lovin someone, Its either you always will or never did.


Ako vistinski sakas, sakas zasekogas.
Ako ne se sluci nesto sto ke ti go skrshi toa custvo (da ne recam - srceto), nema pricina ljubovta da ne trae "doveka".

Sekako, vo zivotot ima razni periodi, nekogas sakame pomalku nekogas poveke, no toa e samo custvo, momentalen intenzitet, sto ne znaci deka ljubovta prestanuva.

naprotiv...

Eve, ke ve prasham, vi se slucilo li nekoe vreme da ste poladni so partnerot, pa potoa povtorno da se zaljubite vo nego, da ve fati nekoja love euforija i sl ?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty07.07.09 13:52

ALO Rocka od kade se izbaci so muabetov !!?!??!
me zacudi so tekstov??? go pisuvase ili ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовта трае 4 години!   Љубовта трае 4 години! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовта трае 4 години!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: