Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како реагирате кога ве критикуваат?

Go down 
+39
Kat
Pipolino
nnatasa
Dragana
adi
Kikic
SonjuS*
vesnica
Daki
mamalina
Vesna Blazevska
moja mama
ZeleniCka
bordan
jasmina,mina
Ance-J
sonjamfk
Ilince
najmila
Emilija
KATIC
Mama Ane
svetle s
lela
mina32
butterfly
BILE-ENA
BaMbYnA
delfin76
Sandra
Lana
Rozetka
josifana
Deni
Zvezdicka
Kitty
bibip
makresanska
rich_bitch1
43 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty02.07.09 15:50

hahahaha Хаха, и мене ме изнасмеаа постовите, ептен ни легна темава РБ! Им завидувам на оние што кулираат на критика! Абе зарем ептен не ве допира, женси? Свака част, за тоа треба тренинг изгледа, а можда си доаѓа со годините и искуството, она што го викаат мудрост. Едвај чекам да станам порамнодушна кон критики Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 445531 , а до тогаш....ќе терам правда Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 511770 , што да се прави кога е карактер во прашање!
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 13:53

butterfly напиша:
Порано многу се нервирав кога мм ме критикуваше,ама сега видов што е и како е со кого си имам работа па си Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 445531 престанав да му се нервирам за глупостите што ми ги кажува па не се ни трудам да му објаснувам дали е во право или не,тој вика така е и нека му биде Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 0186 битно е што јас сама си се знам и знам дека неговите критики не се на место.А кога некој друг ќе ме искритикува за нешто реагирам во зависност од тоа со каква намера ме критикува тој човек.Ако е искрена и добронамерна ок Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 592735 ама ако некој сака да ме заеб***** е тогаш и јас знам Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 557124 Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 412106

ova kako jas da sum go pisuvala.
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 14:08

Што ви требаше да ја отворите темата,па и читајќи да се изнервирам. Секојдневно ми се случуваат вакви работи,многу прашок трошиш за машините,па сите ли пари ке си ги даваме за детергенти,зошто не се исчистено,што правеше цел ден еее од вакви замерки можам книга да напишам,а самиот тој не знае да си ја постави масата за да јаде а камоли после да ја раскрене...и од кого сега да прифатиш критика???
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 14:22

искрено прифаќам критика но кога е кажана на убав нормален,човечки начин.Но ако е кажана со цел да се наврдеи мојата личност со дрзок,навредувачки тон е тогаш воопшто не ми е сеедно и најчесто враќам со иста мера Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 511770
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 16:51

na kritika vednas vrakam so ista mera a ponekogas i poveke oti kolku i da me kritikuvaat (sto e mnogu retko ) jas sum si taa i ako im odgovaram ok a ako ne nemora da me gledaat.si imam svoe jas a i inat golem hihi
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 21:59

Lele mi ja pogodi temava epten!! Mm e epten takov, saka se da e na svoe mesto, se da e kako sto trebit, podmackano, sredeno, sve da e pod kontrola. Na yalost jas ne sum takva bas,... (ne deka ziveam vo haos, ama sme razlicni). Stvarno se toa epten mali sitnici ama non stop se nerviram i karam so nego, zatoa sto mu smetalo, me popravat non stop, me kritikuvat, mi gi kinit zivcive!


Denes izleguvavme i jas se oblekov i izleguvam od soba a TVto ne go igasnav, toj bese uste vo soba i 15 min go slusav kako sum morala da pazam, da go isklucam bla bla.... mu vikam: a da go isklucese i da si pokutese? E ne, moral da komentirat!


Epten se nerviram za takvi raboti, zasto me popravat non stop, sum bila neodgovorna ccc...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty04.07.09 22:11

zavisi koj i kako mi ja soopstuvaat kritikata ako e na mesto i kazano od covek vo red sako ne vrakam so dupla merka
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 8:46

Ne se nerviram ama ic, muva ne me lazi na kritiki, si gi znam granicite, ako sum raspolozena ke napravam shala, ako ne mi e denot ke kazam: nikoj ne te prasa za mislenje i ako znaes podobro poveli napravi sam/a. Taka da retko koj mi se drznuva da me kritikuva, znaat so koj si imaat rabota. I da bidam iskrena, jas nikogas nikogo ne kritikuvam, ako sakam da kazam nesto go davam mnogu vnimatelno, kako predlog bez nikogo da navredam i povrtedam.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 16:04

Porano ova mnogu me nervirase,kako pravela majkamu kako trebalo i jas da pravam.Pa jas sum svoj covek,si imam svoi naviki mu vikav,jas ne sum majka ti,si imam svoj vkus na gotvenje,svoj nacin na perenje na rabotenje i ako nesto zgresam sama si ja sogleduvam greskata i sledniot pat si se popravam.A sega za nego sum najdobra gotvacka,najdobra domakinka i samiot priznava
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 16:41

Bitno mi e od kogo e kritikata i dali e na mesto se razbira. Dokolku me kritikuva osoba sto mi znaci i dokolku, e na mesto kritikata ,ja prifajkam i se trudam vo idinina da ne ja povtoram istata greska. A mislam deka da kritikuvas nekogo, odnosno da go sporeduvas so nekoj drug, ne e vo red. Sekoj si e poseben, si ima i mani i doblesti. Nikoj ne moze da e kopija na nekoj drug.
Вратете се на почетокот Go down
vesnica
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 25
Age : 43
Локација : gevgelija
Поени : 27353
Registration date : 2009-05-30

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 16:47

i jas ne se zamaram za kritiki znam kolku vredam i kolku mozam
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 17:11

moja mama напиша:
zavisi koj i kako mi ja soopstuvaat kritikata ako e na mesto i kazano od covek vo red sako ne vrakam so dupla merka

потпис на ова..ако е на место..во ред ќе поправам нешто...ама ако не е се лутам хихихи
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty05.07.09 19:12

mnogu sum samo kriticna kolku noki neprospieni imam za toa dali sum postapila i kazala nesto na mesto.Vo taa nasoka i primam kritiki i najcesto kutam kako misirka ako mi dokazat so fakti .
Ama ako kritikata ne e na mesto i e kritika kolku samo da se kaze e togas ne prekutuvam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty13.09.09 0:52

Ete edna slucka od vcera koja me natera na temava
Nokeska pred da legneme vkluciv masina ama ne bese polna,znaci posltelninata na bebeto i nekolku nejzini alistenca.I ne ke bese maz mi da pocne da zbori..ta zasto prazna,ta majkamu taka ne ja pustala bla bla i celaaaa nok se nervirav.Ednostavno takva sum koga nekoj ke mi fati maana za nesto jas posle cel den se nerviram.


Иста сум и јас,не сакам многу некој да коментира за моето однесување,а кога тоа ќе се случи јас знам и да се расплачам.И најмногу ме нервира кога свекор ми (кој инаку мисли дека јас и мм нема да можеме да се снајдеме без нив)не третира како деца и постојано ни дели совети,додуша на мене ништо не ми коментира ама на мм.....................
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty13.09.09 1:15

Zavisi.Se mi zavisi od momentot moze vo istata sekunda i vojna da otvoram ako ne e vo pravo (toj sto me kritikuva) a ako ne i mozam samo eden bled pogled da upatam pa da vidi kolku e saatot.

Inaku do sega mm ama bukvalno za nisto me nema iskritikuvano,kako za masina ili nesto drugo.Seto toa si e prepusteno na mene i voopsto ne mi se mesa vo moite raboti.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty14.09.09 11:33

nejku da me kritikuvaat. ako ne sum prisutna i me kritikuvaat znaci me ogovaraat, toa taka go razbiram. Ne kritikuvam ni jas ako ne sum direktno zasegnata ili prasana. moja glava moja kapa, sama si ja krojam...
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty14.09.09 11:39

zavisi koj me kritikuva Smile
ako me kritikuva licnost sto smetam deka ne e dostojna za da mi dade kritika ednostavno ogluvuvam, vo sprotiven slucaj ja slusam kritikata i analiziram dali e navistina taka
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty14.09.09 11:46

Веќе на никој не трзам, кој мора мене да ме критикува? нека си гледа секој своето гајле Smile и што ако ме искритикува, подобро ќе се осеќа, јас ќе се променам.. Сама ако не си се искритикуваш свесно, се друго ти е џабе Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty14.09.09 12:05

Ако критиката е на место ќе ја прифатам и ќе се поправам ама ако не е на место едноставно не ме засега и си терам по мое.А за домашните работи никогаш досега не ме критикувал и не ме споредувал со мами затоа што таа не може да се спореди со мене hahahaha hahahaha :bravo: се испофалив самата
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty20.09.09 0:21

Прифаќам да ме посоветуваат , ама да ме критикуваат , и тоа некој кој само од инает го прави тоа , е тогаш збеснувам .И колку само мразам споредби . Тоа прави го такас , зш таа и таа , тој и тој правел така !
Ко да за се треба од друг да се гледа , сами не сме способни да резонираме .
Вратете се на почетокот Go down
Macence
Прваче
Прваче
Macence


Female
Број на мислења : 105
Age : 37
Локација : Macedonia
Поени : 29443
Registration date : 2008-04-24

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty20.09.09 0:30

Не прифакам критики затоа што знам дека мнозинството не се добронамерни или се од инает, или пак со намера само да ме испровоцират и да ме изнервират, и многу бурно реагирам кога ке слушнам нешто такво, едноставно ме вадат од кожа.....а секоја чест за добронамерните критики-кои и речиси ги нема.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty24.10.09 19:21

prifakam sekakvi kritiki, i obavezno posle nasamo si razmisluvam na taa tema, zosto nikoj ne e sovrsen taka da sekoj moze da zgresi a i gi cenam tugite mislenja e sega kakov e mojot zaklucok toa e nesto sosema drugo.A za provokacii .... e tuka ne odgovaram za svoeto odnesuvanje - zosto kosa mi se kreva.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty24.10.09 19:22

Ves напиша:
Прифаќам да ме посоветуваат , ама да ме критикуваат , и тоа некој кој само од инает го прави тоа , е тогаш збеснувам .И колку само мразам споредби . Тоа прави го такас , зш таа и таа , тој и тој правел така !
Ко да за се треба од друг да се гледа , сами не сме способни да резонираме .
Ves isto kako jas da sum go napisala
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty03.11.09 13:11

Прифакам секаква критика ако е на место.
А ако некој сака намерно без причина да ме критикува тогаш мислам нема потреба да се обрнува внимание на таквите луге
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како реагирате кога ве критикуваат?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: