Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како реагирате кога ве критикуваат?

Go down 
+39
Kat
Pipolino
nnatasa
Dragana
adi
Kikic
SonjuS*
vesnica
Daki
mamalina
Vesna Blazevska
moja mama
ZeleniCka
bordan
jasmina,mina
Ance-J
sonjamfk
Ilince
najmila
Emilija
KATIC
Mama Ane
svetle s
lela
mina32
butterfly
BILE-ENA
BaMbYnA
delfin76
Sandra
Lana
Rozetka
josifana
Deni
Zvezdicka
Kitty
bibip
makresanska
rich_bitch1
43 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:15

Ete edna slucka od vcera koja me natera na temava
Nokeska pred da legneme vkluciv masina ama ne bese polna,znaci posltelninata na bebeto i nekolku nejzini alistenca.I ne ke bese maz mi da pocne da zbori..ta zasto prazna,ta majkamu taka ne ja pustala bla bla i celaaaa nok se nervirav.Ednostavno takva sum koga nekoj ke mi fati maana za nesto jas posle cel den se nerviram.
E kako reagirate vie koga nekoj nonstop ve kritikuva,vi fakjaa maani,ve "poducuva" sto treba i kako treba?Se nervrate li ignorirate,se pravdate li zasto toa taka i taka go rabotite?
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:18

Lele rb temava ti e na mesto.Mnogu mrzam koga se pravat sporeddbi ama poluduvam.Mada dosega mm ne me iskoregiral za nisto ama ke vidime za ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:20

Зависи за што? Ако е за нешто површно,како на пр.дека гзот ми е бааѓи зголемен откако се породив hihi не земам здраво за готово ,но кога некој ме поправа за нешто не вака така се нервирам и го показувам тоа.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Kitty
Почетник
Почетник
Kitty


Female
Број на мислења : 85
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27985
Registration date : 2009-01-22

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:22

lele jas sum takva so mm,postojano samo nesto mu zboram,ne ova taka, ne toa taka i nekogas samata se primetuvam i prekinuvam.
inace mnogu ne zaprimetuvam ako nekoj me kritikuva obicno zaboravam se po nekoe vreme,a cela nok da mislam toa ne se slucilo.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:25

rb1 a be so se nerviras.. ako majka mu taka ne pracvela .. neka ide onda ona da mu pere ako ne mu cini tvoeto.
Sto si budalce, za gluposti si kines nervi

Nego sto se odnesuva do temata - kritiki prifakam samo ako se konstruktivni. Ako sum kriva i ako navistina sum zgresila togas gledam da se popravam no ako kritikata e neopravdana ili e dadena samo kako podbucnuvanje .. togas teram po gavolite Smile
Zivotot e prekratok da za da se zamaram so tugi frustracii.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:34

Јас се бранам ако сметам дека не е во право тој што ме критикува, знам и да се објаснувам ако е критизерот во право ама јас си има своја Добра причина зошто тоа така го правам и некогаш ми се случува да напаѓам ако ја сметам критиката тотално неразумна или слично. Ова со моето објаснување многу го невира мм, ми вика дека треба само да признаам дека сум згрешила, дека е тој во право и толку, а не да објаснувам ЗОШТО тоа така сум го направила!!! Е како бе- крива сум....па не бев без памет кога направив така, мора да имало зошто..
А се нервирам само кога немам прилика да се одбранам, објаснам или нападнам, туку само сум чула критика. Лоша сум? Како реагирате кога ве критикуваат? 511770
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:43

Ама РБ сигурно не ќе си се нервирала цела ноќ ако не беше критиката наменета за споредба со свекрвица,а? hihi Ама таква критика секого би изнервирало, Како реагирате кога ве критикуваат? 94333 ништо чудно, него убаво рече Звездичка- нека му пере она ако е подобро таму..и јас така би му вратила :boks:
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 15:53

И јас исто така реагирам,си ја јадам душичката иако знам дека тој што ме критикува не е во право.Ех кога ќе готвам нешто свеки кога се врти низ кујна и ми вели:пропржи уште малку,или силна ти е релната ми иди пустина да фатам.
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 16:07

Ako ne sme im dobri sto majka barale pa se zenele :shoked: ,trebalo da si ostanat kaj nivnite mamicki i da si cicaat :baby: duri ne porasnat.I drugo ako ne sme kako nivnite mami da gi pratime na kurs kaj nasite tatkovci pa da vidat sto znaci maz da pomaga i da pocituva. Како реагирате кога ве критикуваат? 462974
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 16:23

za raboti koj sto svesno gi pravam od tipot sto go spomna ,...ne sakam nikoj zbor da mi kaze ,pa dali ke bide edno blizice ili eden kup raboti znam zosto toa go pravam i koj i nesto da mi kaze znam sto da mu kazam ... haha.... a za raboti koj verojatno nesvesno sum gi napravila sekako deka ke privatam kritika i ke gledam da ja popravam ako ocenam deka e na mesto ...
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 16:26

Lana напиша:
za raboti koj sto svesno gi pravam od tipot sto go spomna ,...ne sakam nikoj zbor da mi kaze ,pa dali ke bide edno blizice ili eden kup raboti znam zosto toa go pravam i koj i nesto da mi kaze znam sto da mu kazam ... haha.... a za raboti koj verojatno nesvesno sum gi napravila sekako deka ke privatam kritika i ke gledam da ja popravam ako ocenam deka e na mesto ...
Нешто слично, со тоа што ако мислам дека неправедно ме критикуваат не престанувам додека не ја истерам "правдината" на виделина!!! Како реагирате кога ве критикуваат? 981783 Како реагирате кога ве критикуваат? 166510
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty01.07.09 16:29

RB i jas sum ista , se nerviram , se jadam ako dobijam nekoja takva kritika
ama vo posledno vreme i jas znam da pecnam kaj sto boli pa taka sme fit fit
inaku pocnav mnogu raboti da ne pravam kako MAMA , pa iskoci deka sum super gotvacka vo kujna na primer
taka da kucinjata laat , karavanot vrvi i to
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 1:04

Lana напиша:
za raboti koj sto svesno gi pravam od tipot sto go spomna ,...ne sakam nikoj zbor da mi kaze ,pa dali ke bide edno blizice ili eden kup raboti znam zosto toa go pravam i koj i nesto da mi kaze znam sto da mu kazam ... haha.... a za raboti koj verojatno nesvesno sum gi napravila sekako deka ke privatam kritika i ke gledam da ja popravam ako ocenam deka e na mesto ...

potpis za ova
kaj nas ne e masinata tuku e peglata mnogu struja lapala ... e togas sleduva Како реагирате кога ве критикуваат? 89863
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 1:49

Koga sum vo krivo ili sum zgresila trpam kritika i ja svakkam za pozitivna.Ama da me sporedi so majka mu ili da kaze kako taa pravela - "doslo je do prekida filma".Togas jas napaggam.Majka mi vaka pravi?!Eteti ja pa neka te tintra,JAS vaka pravam.
A za trosenje struja - mislam deka i vo son toa go misli (vlav ).A spasot od nervoza e Како реагирате кога ве критикуваат? 445531
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 2:05

Порано многу се нервирав кога мм ме критикуваше,ама сега видов што е и како е со кого си имам работа па си Како реагирате кога ве критикуваат? 445531 престанав да му се нервирам за глупостите што ми ги кажува па не се ни трудам да му објаснувам дали е во право или не,тој вика така е и нека му биде Како реагирате кога ве критикуваат? 0186 битно е што јас сама си се знам и знам дека неговите критики не се на место.А кога некој друг ќе ме искритикува за нешто реагирам во зависност од тоа со каква намера ме критикува тој човек.Ако е искрена и добронамерна ок Како реагирате кога ве критикуваат? 592735 ама ако некој сака да ме заеб***** е тогаш и јас знам Како реагирате кога ве критикуваат? 557124 Како реагирате кога ве критикуваат? 412106
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 3:05

Deni напиша:
Јас се бранам ако сметам дека не е во право тој што ме критикува, знам и да се објаснувам ако е критизерот во право ама јас си има своја Добра причина зошто тоа така го правам и некогаш ми се случува да напаѓам ако ја сметам критиката тотално неразумна или слично. Ова со моето објаснување многу го невира мм, ми вика дека треба само да признаам дека сум згрешила, дека е тој во право и толку, а не да објаснувам ЗОШТО тоа така сум го направила!!! Е како бе- крива сум....па не бев без памет кога направив така, мора да имало зошто..
А се нервирам само кога немам прилика да се одбранам, објаснам или нападнам, туку само сум чула критика. Лоша сум? Како реагирате кога ве критикуваат? 511770

istata sum i jas Deni.eve deneska posabajlecki sto me iznervira.vcera kasno vecerta ja ukluciv masinata za sadovi,taa zavrsila koga sum bila vo koma,sabajlevo mm mi vika zence ti ja ukluciv masinata da se izmijat sadovite posto posledno vreme mnogu si mi stanala nesto mrzliva Како реагирате кога ве критикуваат? 242383 ,mene kosata mi se digna :afro: ,mu vikam sto si ja pustil pak koga jas vcera vecerta ja ukluciv i bea cisti sadovite ne li gi proveri ne li ja otvori,a toj pa uste sigurno mi zbori kao on vcera ne slusnal deka masinata raboti i ja otvoril samo za da stavel prasok i mu vikam kako ke ja slusnes ko se utepa od duvtanje iiiiiiii ne li vide togas deka nesto ti sija od vnatre hahahaha ,i na toa pak ko nisto da ne sum mu kazala i mi vika e dobro deeeeeeeeee i svirejki Како реагирате кога ве критикуваат? 445531 si izleze,a koga mene nesto slicno ke mi se sluci doma samo ima propovedanje od nego :bla bla: i ide po mene i kako toj za se bil poodgovoren od mene i stalno imam odgovor za toa ,sekogas mu vikam zatoa be srce te zemav tebe za stalno da mi gi zavrsuvas rabotite niz doma hihi
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 7:20

Jas pri sekoja kritika od mm mu vrakam so ista merka,(mada retko kritikuva)a ako kaze deka nesto majkamu ili sestramu go gotvele podobro,mu odgovaram slobodno odi i tamu jadi.
Prifakam dobronamerni kritiki,no ako nekoj saka samo da podbuckuva,vrakam,mozebi ne odma,no koj ceka ke doceka.
Vo posledno vreme mnogu sum zlopamtilo,i na site im vrakam.
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28255
Registration date : 2008-12-17

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 8:15

Prifakam kritiki doklku se na mesto i kazani so pravo,zatoa sto sum mnogu izbuvliva i impulsivna licnost, no ne ostanuvam dolzna ako nekoj saka da me nervira ili me podbucnuva- e togas koj i da e nema lesno da si pomine
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 8:17

Јас прифаќам критика ако е на место.. Знам да се затворам во себе за нешто кога ќе ми преречат, ама среќа кратко трае.. Ова со машиниве и мене ми иде на нерви, посебно кога се нагласува Ти пуштив машина, ТИ пружив алишта, ТИ направив ова ТИ направив она ... Мене ми направи Smile
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 8:31

jas "recka ne mavam" na kritikite od okolinata, mnogu pati znaat i na zezanje da mi "zalepat" nekoja kritika ama kritikite za rabotata vo domot ic ne me nerviraat, jas si srbotuvam se - porano ili podocna (posebno mrazam da peglam i se nerviram koga go pravam toa).... za kritikite deka mnogu zaboravam si priznavam zatoa sto mozokot mi raboti 100 na saat i od sto go koristam sekoj moment za da si napravam planovi za nekoi raboti - baranjata od tipot : vkluci go boljerot, donesi mi voda, ... i takvi raboti gi zaboravam pa se vrakam po 2 pati... ama mene ne mi e macno da odam, sekako sum mnogu "skokotliva" i retko sedam.... ama posto jas ne se lutam mm mnogu se nervira i postojano me kritikuva jas mu vrakam koga ke go nacekam i toa - so ista merka , pa se nervira toj....
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 8:33

Доколку е критиката на место, за некоја моја лоша проценка, постапка и сл ја прифаќам, не ми е сеедно ама тоа е сум си заслужила. Ама ако е нешто незначајно, пуштена машина, празна машина, измиени садови...ама баш ич не допира до мене. За домашните работи никогаш не сум побарала некој да ми ги сработи. Кој фатил нешто, има воља за да ми помогне и ќе му речам фала. Иначе веднаш враќам со иста мера. Ако мајка му подобро готви, супер и јас ќе идам кај нејзе на ручек заедно со него Smile
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 8:47

I do mene ne dopiraat beznacajnite kritiki voopsto ama bas ic,mozat samo da me nasmeat.Koga ke me iskritikuvaat a sum svesna deka e taka togas probuvam da go smenam toa sto necini kaj mene.Jas sum taze domakinka taka da cesto se desavaat kritiki za gotvenje i dr,sledniot pat vlozuvam sve od sebe da bidam podobra.Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 9:20

Rozetka напиша:
Ako ne sme im dobri sto majka barale pa se zenele :shoked: ,trebalo da si ostanat kaj nivnite mamicki i da si cicaat :baby: duri ne porasnat.I drugo ako ne sme kako nivnite mami da gi pratime na kurs kaj nasite tatkovci pa da vidat sto znaci maz da pomaga i da pocituva. Како реагирате кога ве критикуваат? 462974

lele ova kako jas da sum go kazala ...inace za temava....mu vikam ako znaes podobro ti sraboti...a i mene mi vika majka mi gravot poubav go pravi ili piperkite tolceni poubavi mu bile...ami mu vikam mene tatko mi so mi gi pravi mi se poubavi.... hihi
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 9:50

Mama Ane напиша:
Јас прифаќам критика ако е на место.. Знам да се затворам во себе за нешто кога ќе ми преречат, ама среќа кратко трае.. Ова со машиниве и мене ми иде на нерви, посебно кога се нагласува Ти пуштив машина, ТИ пружив алишта, ТИ направив ова ТИ направив она ... Мене ми направи Smile

Hehe e ova mi e najsmesno... demek stisnal kopce i golema rabota napravil hehehehe Fala bogu mojov ne preprekuva taka posto si zane sto go ceka Smile Tatko mi e takov soprug.. on so ke napravi so zlato da se ovenca odma.. toa sto majka mi trga i rinta so godini.. toa nema veze - taa logika me izluduva skroz Smile

Ako si MI isprzil jajca za rucek, izvoli da sednes od strana i da me gledas kako jadam .. taka?
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty02.07.09 15:18

znaci gore dolu kaj site istoto se slucuva.me nasmea deni so postot deka sum se lutela oti nappravil sporedba so majkamu.nema veza toa koj so kogo se sporeduva.jas mrazam prercuvanja za banalni raboti,me zamoruva da slusam takvi gluposti.zasto ova vaka-a ne taka?jas pak ne obrnuva vnimnie do tolku na sitnici.ako uspee da zavrsi nekoja rabota velam fala ama ne tie mora kapak na sekoe tendzere da stavat Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како реагирате кога ве критикуваат? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како реагирате кога ве критикуваат?   Како реагирате кога ве критикуваат? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како реагирате кога ве критикуваат?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: