Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вреди ли да се проба пак?

Go down 
+26
Janaxxxx
avon
bubamara***
Biljana
milena p
jasmina,mina
mina32
D-r Lidija Pazdrijan
nata
Jovana's mom
Misticia
jasmina i ace
Daniela.Ilijoska
silvana
mackica
Rocka
Mama Ane
Vesna Blazevska
KATIC
obicna
Ilince
Mimi22
makresanska
Damjana
Dali
nnatasa
30 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 11:07

Jas sum dete na roditel koj ne me saka....mnogu mi e tesko sto sum ziveela vo zabluda deka bez razlika na se ke bide pokraj mene i ke mi pomaga vo se...no se se srusi....onoj koj mi dava volja vo zivotot moj e onoj koj e zasluzen jas da izrasnam vo vistinska zena...mojata MAJKA... deteto ke razbere deka ti mu si se na svetot...a nekoj koj ne go razbira toa ne vredi da se probva...popusto e da se poprava ona sto se zagubilo...MISLIS DEKA E KRAJ NA TVOJATA SREKA....NEEEEEEEEEEE....mojata majka na 47 god. pocna da go zivee zivotot....VERUVAJ DETETO KE RAZBERE...A I TI KE ZIVEES KAKO STO ZASLUZUVAS....NE GUBI VOLJA SAMO TE MOLAM...
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 11:47

мислам дека и дечкото е човек и треба да му дадеш она што викаат по филмовите benefit of the dobth
да ја разгледаш и неговата страна можда стварно згрешил ама сите грешиме

идеален пар или брак не постои
и она што си го посакувала најмногу да ти се оствари пак ќе имаш проблеми
животот е борба и кога ќе решип еден проблем се јавува друг

е сега убаво ти кажа некој не брзај
ако ствараш брак со некого од обврска или од љубов или од било која причина само едно треба да мислиш
ДА НЕ Е НАСИЛЕН ТИПОТ
ДА НЕ Е КОЦКАР
И ДА НЕ Е ЗАВИСНИК
друго се се ствара
бракот и љубовта ретко имаат некаква врска
со таа личност што го правиш бракот осеќаш поврзаност заедно се борите за поубав живот, заедно ќе го гледате детето и на крај тој ќе гледа тебе да ти е добро а ти ќе гледаш за негово добро - што многу луѓе го мешаат тоа со љубов - тоа е само страв да не останиш сам, стануваш зависен од таа личност, почнуваш да го сакаш на некој начин (не на начинот од бајките)
пари се ствараат
куќа се гради
само да има слога

ова е само мое мислење
разгледај го каков е и ако мислиш дека можеш убаво да живееш со него без стресови од оние што ги потенцирав со големи букви сигурно ќе е подобро со него отколку сама да гледаш дете
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 11:52

да и сега го читам последниот пост
под 4. ГЛЕДАЈ ДА НЕ Е ПАРАЗИТ
треба да заработуваш за детето а не за некој што ќе ти биде товар а не помош
многу мајки одгледале деца и сами
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 13:23

Наташа, тоа што еднаш се скршило, и да се залепи, „лузната “ останува.
Подобро пеколен крај, отколку пекол без крај.
Девојчето има мајка -лавица, верувај ми дека таа уште сега, во твоето меше го знае тоа!
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 13:27

........ a moze i da go odjbesh i da si prodolzis so zivotot kako i do sega, sama, no okrusena so prijateli sto te sakaat, cenat i pomagaat, da ne se zarobuvash vo nekoja vrska zaradi obvrska, da prosolzis da si ja barash srekata na drugo mesto Wink

Moze i taka neli ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty13.06.09 16:05

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 VQxdw8WwRojac7iyoPajp4D1o1_400

We can’t help it. We pretend we’re happy with our lives, and when we see couples kissing in public places we make mock vomiting expressions, but we long for love. We believe in love. We sit in darken cinemas and watch Sleepless in Seattle and While You Were Sleeping with tears streaming down our faces. Even when we know they’re all fuckers, we still hope for the one fucker who will rescue us from single life.





OFF TOPIC or NOT ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty16.06.09 15:34

abe neznam... ke da u redu... otprilike toa e toa... Smile za postot na rocka mislam.

Inace, ke resam onaka kako sto nalaga situacijata... Nema teorija da zavrsam vo los brak i za toa se zalagam! Mi matat voda hormonite i novite, majcinskite cuvstva definitivno... Da bese starata jas, lesno ke resev... do sega ke imav decko fateno :P

Se mislam.. prirodno e da se mislam neli?
sto sakam, pa napisav sto sakam... ne sakam nisto nevozmozno...
a dosega dosta cvrsto stoem na zemja taka da neznam sto bi se promenilo od sega za da napravam poteg sto ke ni go zakomplicira zivotot i mene i na moeto dete... aj zdravje....

btw, imam cuvstvo deka se rabotese za pusta radoznalost... ima ili nema dete... onaka, fakultativno, go zaceskalo pa daj da se osigura... tesko od toa drfce - supelka... ne e toj tip tatko... taka da se ispostavuva za visitnita prvicnata konstatacija... to leave it.... no! hormoni se hormoni...
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty16.06.09 16:36

Наташа од мене една голема подршка и браво за храброста.Детето што го чекаш е најголемата твоја среќа.
Од мене едно поразлично мислење: Стави се во ситуација да детенцето е родено и да наеднаш после 10 ,15 години заедно со некого тој се промени негативно нормално и што тогаш, кај си, што си, што се случува ништо не ти е јасно, али за бебеушот вреди да се проба не го познаваш дај му шанса да го запознаеш можеби се ќе си биде во ред, уште пострашно е да мислиш некого дека го познаваш, а да после многу години сватиш дека не е така. Што се однесува до тоа дали типот е ситуиран или не детето не го интересира тоа тоа си сака татко и мајка,а какво време дојде да незнаеш утре што не чека на секое поле од животот.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty16.06.09 16:48

Vaka:

- Brak
- Razvod
- Alimentacija


Seto toa za 3-4 meseci.

Moze i taka ? hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty16.06.09 16:57

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 200729714_348729013a%5B1%5D
epten e cool slikava....
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 1:56

hihi hihi hihi hihi....stvarno e dobar bilbordot.. dobra finta.... jas bi stavila i slika od mazot...za poubava predstava da imaat lugetoto za kogo stanuva zbor.. hihi hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 8:50

Rocka напиша:
Vaka:

- Brak
- Razvod
- Alimentacija


Seto toa za 3-4 meseci.

Moze i taka ? hihi

Vaka, ne moze. Barem ne vo mojov sistem. Mozam samo da otvoram oci i da posmatram sto se slucuva i shodno situacijata da reagiram. Da bese lesen razvodot, da ne znaev sto e razvod i sto im pravi istiot na decata, ke go zemev pa ke go ostave 100 pati do sega.

Koj ne bil del od razvod, moze samo da pretpostavi sto glupost e toa, ne moze ni oddaleku da zamisli kako toa izgleda.

Alimentacija ne mi pagja na pamet. Kako poznat i priznat nerabotnik i dzabelebojadec... Od kjoraf oci??? a da nekoj "nalozi" nekomu da plati za moeto dete da jajde i da bide obleceno... apsurd... Ke mijam vlezovi po zgradi i ke stvoram... ne davam nikoj "da mora" nesto da napravi za moeto dete!

Sakam da probam da obezebedam tatko, neli prednost ima bioloskiot, ako ne go biva (citaj: ako ne go saka deteto) nemam za sto da razgovaram... probav, vidov i zaminav. Ne se dovumam za nego i mene, i da sum zgresila sto sum go ostavila so zdravje da si nosam! Koj mi bil kriv? se obiduvam da vidam ima li tatko vo subjektot.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 9:05

на мајка ми прва братучедка од Гетеборг ја имаше потполна истата ситуација.На 42 години забремени од дечкото нејзин и си роди близначки.Сега имаат по девет години.Едната е висока плава со плави очи,права Швеѓанка а другата е црна ниска како тетка ми.Зборот ми беше дека таа уште бремена го откачи типот.Кога се родија и дојде во болница и оваа ко да е странец чоеков,ма какво презиме да им даде ,не сакаше ни да чуе.Толку беше горда на децава,а овојј како мисир и висеше дома на врата.Блиску живееле.И сега ги зема гледа се дружи со нив како билошки татко.Тој не да ги сака туку умира по нив но никаде не е пишан како нивни татко.Баш од причини што негодувал за бременоста и ја напуштил додека била бремена.Затоа Нате главата горе,храбра си,умна си ќе си одлучиш сама што е најдобро за тебе и принцезичката! flower
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 9:18

zdravo natasa .sega gi citam postovite i ne znaev za tvojot problem.najprvin stvarno mi e zal kako coveka na covek ti kazuvam ,sepak toa ne e lesno sto ti se slucuva.postojat dve solucuii sprema mene -ili da se obides ili da si teras tvoj zivot.eve jas ke kazam licen primer.
jas so mm idev 4 god.pred da se zememe(vo vrskata kako i sekoja vrska i loso i dobro imavme i raskinuvanja pominavme se i sesto i na kraj se zedovme.ovaa godina e 6 godini vo brak kako sme.za celo toa vreme kako sme vo brak jas ja zapoznavav i taaa nekoja si strana sto ne ja znam kaj nego t.e.nekoi raboti.
vo brakot i kavgi imame i den denes sto e i normalno i ubavi raboti i od se po nesto,kako sekoj bracen par vo denesno vreme.I jas duri sega mu gi gledam manite, sto porano ne sum gi primetuvala kako da e nekoj drug,i jas isto taka si imam svoi mani .gledame da si gi prifatime manite zaedno,pa normalno sekoj covek ima mani.ako osecas nesto sprema covekot ,a toa si go znaes ti samo,i ako toj oseka sprema tebe a toa ke si go primetis,a ste celi zbuneti zaedno i dvajcata zastanete malku i razgovarajte,realno.Mojot sovet e da probate pak ,ne postoi samo edna sansa vo zivotot,tuku poveke.znaci ljubovta e toa sto ke ve vrze i deteto a ljubovta posle ke se zgolemi ili namali toa zavisi od vas.jas ti posakuvam se najubavo.
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 10:40

Rocka напиша:
Vaka:

- Brak
- Razvod
- Alimentacija


Seto toa za 3-4 meseci.

Moze i taka ? hihi



Super ti e idejata, ama kako sto kazuva Natasha kolkav parazit e toj nejziniot, a nasproti nego taa ima dobro platena rabota, na kraj ke izleze taa da mu plaka nemu alimentacija, a ne toj.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 10:54

Цитат :
...Зборот ми беше дека таа уште бремена го откачи типот...Тој не да ги сака туку умира по нив но никаде не е пишан како нивни татко. Баш од причини што негодувал за бременоста и ја напуштил додека била бремена
E kako e sega, ona go otkacila ili on ja otkacil?
kaj nas ic ne e vazno dali ke pisis koj e tatko, a vo stranstvo se znae zasto ne gi kazuvaat tatkovcite na decata....jaka sociala t.e. platena stanarina, platena gradinka, pari za hrana i trista drugi beneficii koi gi dobiva majkata kako samohran roditel.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 11:13

toj se zbunil prvo, a zenava mu dala "dvojka" dodeka toj se dvoumel, ke si zemam za pravo da pretpostavam, deka mnogu mnogu i ne i doslo do nego bas... ako gresam sory!

E sega od koga se "oddvoumil" i mu se desile tatkovskive sensori se pismanil pa ja baral nazad sose deca Smile

Dodeka kaj mene prikaznata e malku podruga. Kako sto rekov predhodno, od moevo drfce supelka ne biva... demek nema tatkovski potencijal za ova dete. Moze ke ima za nekoe drugo dete... so sreka...

I na krajot ne e vazno koj kogo odkacil de. Vazno e vozrasni li se tie dvajca da napravat soliden dogovor vo korist na deteto. Koj so kogo ke spie ponatamu, koj kog ke saka vo zivotot e druga tema.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty17.06.09 13:18

natasa nemozam bas tocno da razberam sto e problemot vo vrska so tvojot slucaj ama samo ke ti kazam edno podobro na vreme sega da odlucis i da preseces polesno ke ti bide otkolku cel zivot zrtva da bides
ti si znaes nie ovde mozeme se i sesto da napiseme samo ti si go najubavo znes problemot
inaku mnogu e poloso da zivees vo los brak otkolku samohran roditel da bides toa ti go tvrdam
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty22.06.09 14:51

Ne znam sto uste da nadopolnam, devojkite veke ti dadoa prekrasni soveti. Sega dodeka si trudna ne odlucuvaj nisto, daj si vreme, seuste si pod trudnicki hormoni...porodi se, stabiliziraj se i cekor po cekor poleka opipuvaj situacija i donesi resenie.
Sto i da odlucis ti posakuvam sreka i lesen poragaj
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty25.06.09 11:02

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Happydadsday


Smile



Kako si natasa, kako napreduva mesheto ? Вреди ли да се проба пак? - Page 2 115742
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty28.06.09 18:07

Natasa mnogu sreka ti pozeluvam obidi se povtorno ,kog ke se rodi deteto se ke bidi vo red
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty28.06.09 23:54

Podobro rabotite da trcaat po nas otkolku nie po niv! Zatoa Ostavi vremeto da si go napavi svoeto, kako taka nekako rabotite ke se poklopat! Uzivaj raduvajmu se na maloto cuce pa ke bide sto trebalo da bide! P.S. Nikogas ne veli nikogas!
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty29.06.09 0:19

Nate moe mislenje e da uzivkas sega...posle so ke bide ke bide...sto ti e predodredeno tebe i na bebenceto ke si dojde.....Ako e pisano da si povtorno so osobata ke bides,ako ne ke ima drug maz vo zivotot tvoj.......maz koj rado bi gi prifatil dobrovolno odgovornostite na eden tatko......
Sosila ne mozeme da ja kreirame ni nasata,a ni tugata sudbina.......veruvaj samo vo toa deka sve ke izpadne dobro na kraj.... flower
Pozdravce......
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty29.06.09 0:25

natasa ne brzaj so odlukite!
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty29.06.09 1:06

zdravo natasa, jas a veruvam i ostanatite devojki i eden maz :P ke te poddrzime vo sto i da si odlucis.najvazno sega e tvoeto bebence, uzivaj si vo bremenosta i veruvaj deka se ke se sredi na ovoj ili onoj nacin! sepak tuka bi dodala i deka bi mozela da probas uste ednas, mislam nisto veke ne mozes da izgubis ako bide nesto super ako ne pak e k ke si teras po tvoe ti si hrabra zena.pozdrav i se ke se sredi samo po sebe nema potreba da izbrzuvas so odlukite zivotot e pred tebe.ti posakuvam se najubavo
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вреди ли да се проба пак?   Вреди ли да се проба пак? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вреди ли да се проба пак?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: