Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Врзување при шетање

Go down 
+24
delfin76
Deni
moja Ina
Beti_d
marina_daniel
Sandra_Anja
Sun
Big Sister
mirecv
mina32
Goca
Kitty
butterfly
Jovana's mom
vecki
verce
Mama Vase
Mimi22
Mila87
Mama Ane
Nate_David
Damjana
Pipolino
Jasminka
28 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 2:04

ane,neznam dali pricita pogore.ama mene kaisot navistina mnogu mi pomogna.neda proode na tocno 9m. i 5 dena.i jas imam chiccov,500 den. kosta.tocen i bese vo sirina i ne se klatese zosto bese mnogu stabilna.sama si go barase posle za setanje,nesakase za raka da ja drzis.a tie za setanje se poinakvi,sum gi gledala vo usa.za pogolemi deca se,nemaat remencinja kaj ramenicite.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 16:39

bas sakam da go kupam toj kaisot za prooduvanje,mislam deka e olesnuvanje kolku tolku i za majkata i za deteto,ne sum prosetala niz gradov da pobaram pa za da ne lutam mnogu ako nekoj znae kade gi ima neka kaze i otprilika koja cena se
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 16:43

Nas Vidoevski ne ni go preporaca. Nakratko ni objasni deka nema ramnoteza deteto, tuku nanapred ke se istegnuva, a treba ispraveno da bide. I ne e tocno deka pobrzo ke proode so toa deteto. Taka da, od tie pricini ne go zemavme.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 16:47

jas ne bi kupila takvo nesto,ne mi se dopaga i nekako cudno mi e taka da si go setam deteto bidejki veke imam dve kucinja sto taka si gi setam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 16:49

marina_daniel напиша:
jas ne bi kupila takvo nesto,ne mi se dopaga i nekako cudno mi e taka da si go setam deteto bidejki veke imam dve kucinja sto taka si gi setam Smile

hihi Kolku dobro i slikovito objasneto. Potpolno se soglasuvam. Zatoa, ne trosete pari na toa, ne e neophodno za prooduvanje na deteto. Ke si proode toa, porano ili pokasno.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 17:00

marina_daniel напиша:
jas ne bi kupila takvo nesto,ne mi se dopaga i nekako cudno mi e taka da si go setam deteto bidejki veke imam dve kucinja sto taka si gi setam Smile
Зошто чудно?а не ти е чудно да гледаш дете во дубак? не те асоцира на нешто друго не дај боже???????
Мислам дека се многу глупави ваквите паралели,мене лично не ми смета кој како ќе рече или што ке мисли за нештата
и немам фобија или срам да пробам нешто ново!
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 17:16

toa si e moe mislenje ne mi smeta da gi gledam drugite znam deka pomaga osobeno za visoki luge sto nemozat mnogu da se vednat i imaat problemi so kicma,ama jas licno ne bi koristela zatoa sto veke 9 godini pekinezerot moj go setam bas so takvo kaifce mu se oblekuva na noginjata Smile bas isto e ko ova na deteto sto go gledam na slikata.a i volcjak cuvame veke 4 god i dvete gi setame taka vrzani i zatoa mi e cudno,mozebi ako nemav kucinja nemase taka da razmisluvam!
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty08.06.09 17:25

decata ke si proodat,nekoi porano a nekoi pokasno ,no mene kaisot mi treba kako olesnuvanje ,zosto navistina ona se poveke saka da odi a bogami ne e bas lesno celo vreme da si navednat,pa zaradi ovaa pricina mislevme da go kupime
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.06.09 0:43

marina_daniel напиша:
toa si e moe mislenje ne mi smeta da gi gledam drugite znam deka pomaga osobeno za visoki luge sto nemozat mnogu da se vednat i imaat problemi so kicma,ama jas licno ne bi koristela zatoa sto veke 9 godini pekinezerot moj go setam bas so takvo kaifce mu se oblekuva na noginjata Smile bas isto e ko ova na deteto sto go gledam na slikata.a i volcjak cuvame veke 4 god i dvete gi setame taka vrzani i zatoa mi e cudno,mozebi ako nemav kucinja nemase taka da razmisluvam!
Ехехе ама убаво кажа....... Врзување при шетање - Page 2 94333
само што ја утна темата за ваквото објаснување кој и како се врзува на ваков начин,и тоа посебно за волчјаците ,пред се каишите не се направени за луѓе од 2 метра и за нивно олеснување, туку како помагало за проодување кај децата,а дали кај секого одговара или не тоа е индивидуално,доколку детенцето е поситно можеби нема да одговара или обратно,а едно знам дека е посигурна контролата со каишите одошто тегнењето до небо за рачиња
Вратете се на почетокот Go down
Beti_d
Почетник
Почетник
Beti_d


Female
Број на мислења : 23
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 27413
Registration date : 2009-05-19

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.06.09 1:25

Нас каишот многу ни помогна кога Марко веќе одеше, но нестабилно. Многу полесно е да го контролираш детето со помош на каишот отколку да го влечеш за раце., особено ако е темпераментно како Марко. Ние дома се зафркаваме и викаме дека Марко не прооде, туку протрча. А за тоа што ќе речат другите воопшто не ми е гајле.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty10.06.09 23:46

Јас го оправдувам користењето на каишите, и се она што е создадено за олеснување на децата, како и на родителите. Не ги користев за Ина од проста причина што прооде многу брзо, и во зимски период. Додека се стопли таа веќе стабилно одеше. Инаку сега би ми збркале работа, поради тоа што сите пикавци во парк завршуваат кај нејзе во уста, па во тој случај подобро нека ми го споредуваат детето со куче. Секој мисли најдобро за своето дете и се си има своја причина зашо се користи или пак не
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty11.06.09 0:13

ah,da se samo pikavcite lesno ke bese.a sto pravime so spricevi,igli,kondomi i izmet od kucinja? licno mene mi se ima sluceno t.e. na neda da fati kondom i toa taze upotreben.zamislite sto se slucuvase potoa,dezinfekcija cel den.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 14:57

А на ова што ќе речете? PhotobucketЈас го купив за низ дома, а за надвор планирам каишот пошто кичмава ми е крш и без тоа од носење и дигање на син ми цела година. Па планирам и второ, можда и трето да раѓам, треба да се сочувам, а не тогаш да им кукам, паѓам и недај боже да не можам нешто. Чувајте се мајки- мој совет, жртвувањето оставете им го на минатите векови и маченици.
П.С. на сликава го пробувавме, уште му беше рано :bball:
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:09

deni,mene parce me napravija po forumov,kuce sum cuvala a ne dete.
a ova za sovetot,mnogu napred gledas.daj te molam polesno ni e na grb da gi nosime,ako moze i kolicki da ne koristime.
pa sto ke kazat komsiite???
a ovaa napravija ja imaa komsiite i epten im se najde,vikaat za patkanje bila super(dodeka ne stane stabilno) pa potoa kais.
od kade ja zema,ovde kaj nas mislam nema.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:18

јас лично го користев , не многу ама го користев
и мислам дек е стварно добро за проодување на децата
а и мене ми се смееја од дома свекрва ми и свекор ми , демек кутрото дете како куче ќе го шета и слично ама како и за многу други работи :bla bla: па така караванот си врви а кучињата лајат
а имало и нервози уху хууу ....
секој за себе си одлучува и за своето бебе се разбира а со каивчево неможеш да му наштетиш само му помагаш
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:20

Цитат :
јас лично го користев , не многу ама го користев

постов од претходно зборам за каивце на ова што стави слика дени
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:20

Случајно ја најдов во една збутана продавница во Порта Влае на приземјето, накај Партизанска гледа (држат бугарски производи), и тоа живо џабе- 500 ден. а супер е цврсто и одлично изработено, за потскокнување, цупкање- прва лига. А ме потсети и изнасмеа за носењето на рака hihi , леле, стварно така правеле кога немало колички! Па затоа свекрвами беше цела искршена, отепана...од нечување...и место таа нас да ни помага, таа ни одмагаше, односно нејзе помош стално и требаше, све нешто она не можеше silent ...абе остај!
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:25

Мама Васе, да прашувам во продавницата дали ќе имаат пак и кога или не ти треба сега?
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:32

Prasaj ako ne ti e tesko. Ima kandidati Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:44

ОК, наскоро ќе шетаме таму и ќе прашам :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:45

More kako bi zemala jas i sega edno takvo pomagalo so kaivcinja:))) ako e golem, ama koga ke potrca nekade odi stasaj go:))). A vaka vrzan do mamicka:))))
Gledam deka mnogu cesto gi koristat, vcera bas vo GTC so mm ljubomorno gledavme:))) vo roditelite sto taka si gi nosat decinjata, a nie dvajca ko muvi bez glavi trcame po Aleksej ni se cudea luge:)))
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 15:51

eeee sveki moja go koristela za nejzinite deca (znaci pred 34 godini za edniot i pred 31 za mm)i go donele od avstralija vika ziva zgoda e .............a be ako ni pomaga nemam nisto protiv za koristenje,bas zatoa sigurno i go izmislile.jas go imav na ciko megutoa ne go koristev ,bidejki mila bukvalno ne mi pravese problem so prooduvanjeto.a sega so vtorovo ako imam potreba bi go koristela zasto da ne....gledam tuka kaj nas dosta go koristat.pozdrav majki i kako vi e arno vam taka pravete ,nikoj nema da vi dojde i da vi pomogne.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 17:09

Deni напиша:
Мама Васе, да прашувам во продавницата дали ќе имаат пак и кога или не ти треба сега?

e fala ti,ama veke ne ni treba.zdravje ponataka.ama za poklon moze,prasaj koga ke dobivaat.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 18:49

i jas sum za zemanje.vcera niz grad i jas vidov majka kako si go setase detenceto i voopsto ne mi izgledase cudno...
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty09.07.09 21:44

mamicki , cuvajte si gi kicmite , nemoze da se smenat so novi hahaha
a dali nekoj ke se smee ili ne , malo gajle
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Врзување при шетање - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување при шетање   Врзување при шетање - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Врзување при шетање
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: