Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 "Некогаш толку личиш на мајка ми"

Go down 
+34
Candy
stefimama
Ostoun
kalinche70
Goddess^
Arhangel
Rocka
Emi
picky
Sun_shine
kiki-riki
twins_
Juni08_Andrea
Misticia
Mama K
marijab.d
Vesna Blazevska
sonjamfk
makresanska
Mama Ane
delfinka
pepa
najmila
maria
KATIC
D-r Lidija Pazdrijan
soledad
jasmina i ace
Mila87
eva31
butterfly
sanja_
Pipolino
Jasminka
38 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty30.09.09 18:31

постот од весна овојпат - можда сум редок случај - ама воопшто не е така кај мене
ми има речено кога го гњавам да не се мие глава пред излегување или да јаде
ама не го сваќам како да го мисли
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty30.09.09 18:55

Ne ja poznavam licno majkamu ama vaka po tel si ok zenata i ne mi precelo ako za nesto me sporedi so nea,pa i taa e majka kako i mojata.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27353
Registration date : 2009-07-17

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty30.09.09 23:38

ne bi mi precelo ama bas voopsto , oti svekrvami e super zena vo sekoj pogled a takvite gledam se mnogu retki
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty30.09.09 23:59

мене ми нема кажано директно, ама отприлика вака; кога за нешто не се согласуваме, обично си ја прашува мамичка и после ту па вие исто размислувате како тебе да ти е мајка а не мене, се предавам!!
И јас добивам (Пирова) победа "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 163998
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty12.10.09 2:10

jas go mrazam toj izraz od licno iskustvo...brrr mi se gadi ne zavisno majka mu dali e dobra ili losa......nema so da licam jas na nekoj, jas sum jas i ako e u brak e so mene ne so majka mu.....cesto pati slusav ''lele i ti ko majka mi'' prvo kazuvav toa e deka sme zenski..no sea svativ toj vo svojata zena ja bara mamicka i toa e loso..cel zivot ke bide kako ke kaze mama....ke saka zenata da pravi se kako sto saka majka mu..neznam za vas ama ova e moe mislenje...nesakam ni da sporeduvam nitu da me sporeduvaat
Вратете се на почетокот Go down
picky
Почетник
Почетник
picky


Female
Број на мислења : 33
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : чукнато :)
Поени : 26600
Registration date : 2009-10-19

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 1:06

Често ми го вика тоа, коа му се мешам како вози Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 1:13

Mama Ane напиша:
Соња и мојов е рак и за него најсовршено битие е само неговата мамичка и најискрено не сакам да ме споредува со неговата мама..

i ja ve druzam, em rak, em mama e najbolja uvek "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 69779 "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 69779
nesakam da me sporeduva, fala i nedajboze da cujam vakvo nesto "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 981783
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-03

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 13:26

JAs nikogas ne i kazuvam taka na zenami.
Vsushnost, nikogas i ne sporedvam nikogo. za mene seko chovek e edinstven.

No za trazlika od mene, zena mi ponekogash znae da prefrli "Ist si ko majka ti" (nema vrska )

Bi sakal tuka malku da ja proshirime temata, za da ne otvotam nova.

Mu velite li vie

- Ist si ko majka ti!

- Ist si ko tatko ti!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27094
Registration date : 2009-08-03

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 13:35

Jas redovno mu velam deka e ist kako majka mu( ama ne vo negativna smisla) zs majka mu e edno takvo dobro coece so stvarno nemat za so i prefrlis "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 790428 . A da ne bese taka,ne znam,ne veruvam deka bi mu vikala takvo nesto.Jas ne bi sakala toj da mi rece taka.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 14:09

jас стално му го повторувам тоа ист си како мајка ти и тоа секогаш во негативн контекст, што да правам кога сите лоши особини ги наследил од мајка му"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty25.10.09 15:33

kiki-riki напиша:
jас стално му го повторувам тоа ист си како мајка ти и тоа секогаш во негативн контекст, што да правам кога сите лоши особини ги наследил од мајка му"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 36_1_13

Потпис на ова во целост.Штета не го знам татко му па неможам да го споредам и со него hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26865
Registration date : 2009-10-07

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty26.10.09 14:04

Досега се нема случено, ама и да се случи да ме спореди - не би се налутила ни малце, пошто знам колку сме исти со свекрва ми "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 635908 Кога ја гледам неа, како е заборавена, смешна, отворена и искрена до коска, пуши како Турчин и не се замара ама баш за ништо - исто ко да се гледам самата себе во постари години "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 10380
И што е многу нормално....мислам дека мм БАШ заради тие особини, било позитивни или негативни, ме сака толку многу "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty26.10.09 14:21

Мене знае да ми речи дека сум прекрасна мајка ВООПШТЕ НЕ СУМ како мајка му,да ме спореди со неа,може арсен ќе се напијам веднаш "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 69779
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 26945
Registration date : 2009-09-12

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty06.11.09 23:07

Pa cesto znae da se poseguva i da rece deka sme isti kako sestri i voopsto ne mi preci super e zenata a za toa deka ja baral majka mu vo mene ne se soglasuvam zatoa sto ako za nesto se dogovorime so mm a svekrva mi se obide da ne predomisli toj i se sprotivstavuva i kazuva deka nema sto da ni se mesa
Вратете се на почетокот Go down
stefimama
Почетник
Почетник
stefimama


Female
Број на мислења : 58
Age : 45
Локација : tamsi vamsi
Расположение : o.k.
Поени : 26589
Registration date : 2009-10-27

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty06.11.09 23:53

Ma ako mi kaze deka sum ista so majka mu,ma nekam da mi kaze uste od samata pomisla mi se gadi.
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26920
Registration date : 2009-09-11

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty07.11.09 12:47

Nikogas ne mi rekol deka licam na majka mu a i neveruvam deka nekogas toa ke go rece. Razlicni sme mnogu kako fizicki taka i psihicki "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 127667 Zenata e super ic ne e so nekoj zastareni svakanja rabotela kako medicinska sestra i znae mnogu raboti i da naprai muabet i se ama deka licime-IC.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26999
Registration date : 2009-10-30

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty12.11.09 9:49

Ne mi preci voopsto .
Вратете се на почетокот Go down
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 40
Локација : sk
Поени : 27731
Registration date : 2009-03-16

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty20.11.09 11:01

auuuuuuuuuuuuuuuu nme daj boze da mi rece takvo nesto "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 412106 "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 511770
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-05

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty20.11.09 11:16

Rocka напиша:
JAs nikogas ne i kazuvam taka na zenami.
Vsushnost, nikogas i ne sporedvam nikogo. za mene seko chovek e edinstven.

No za trazlika od mene, zena mi ponekogash znae da prefrli "Ist si ko majka ti" (nema vrska )

Bi sakal tuka malku da ja proshirime temata, za da ne otvotam nova.

Mu velite li vie

- Ist si ko majka ti!

- Ist si ko tatko ti!

Не ! Му велам ист си ко мајка ми . Он не ми вика ништо освен дека сум посебен склоп и не видел таков карактер никаде досега Да не ја цитирам Весна ама потполно се сложувам со нејзиниот пост . Дечко ми личи на мајка ми во некои особини посебно во комуникацијата и решавањето на проблеми со другите луѓе . А тие особини толку ме нервираат кај неа "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 69779 и сега од две страни уффффффффф
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty21.11.09 16:18

Mi rece pred nekoj den kako taa sto se vika oti mu kazvav da gi sobleci cevlite.Ke umrev
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28092
Registration date : 2009-02-26

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty22.11.09 4:57

"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 133239 "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 133239 "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 133239 i mm e ist vo karakter kako majka mi,kako si go najdov da si go barav takov ,nemase da si go pogodam


Последната промена е направена од Juni08_Andrea на 22.11.09 5:19. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Nema potreba da citiras!)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





"Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
"Некогаш толку личиш на мајка ми"
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: