Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 "Некогаш толку личиш на мајка ми"

Go down 
+34
Candy
stefimama
Ostoun
kalinche70
Goddess^
Arhangel
Rocka
Emi
picky
Sun_shine
kiki-riki
twins_
Juni08_Andrea
Misticia
Mama K
marijab.d
Vesna Blazevska
sonjamfk
makresanska
Mama Ane
delfinka
pepa
najmila
maria
KATIC
D-r Lidija Pazdrijan
soledad
jasmina i ace
Mila87
eva31
butterfly
sanja_
Pipolino
Jasminka
38 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 16:10

Како би реагирале доколку вашиот маж ви каже така?
дали го сметате како позитивна или негативна карактеристика
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 16:11

pa zavisi kakva e majka mu Smile
vo mojot slucaj bi se navredila
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 16:21

zavisi vo kakva smisla i zavisi kakva e majka mu jas licno da bi se navredila Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28043
Registration date : 2009-04-12

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 16:29

Sigurno ako mi go rece toa ke bide vo sporedba so nekoja nezina negativna karakteristika..ama poarno za nego da ne mi vika takvo nesto oti ke ima treta svetska vojna...........
Вратете се на почетокот Go down
eva31
Прваче
Прваче
eva31


Female
Број на мислења : 246
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 27502
Registration date : 2009-05-11

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 16:35

bi se navredila i toa mnoguuuuuuuuuu "Некогаш толку личиш на мајка ми" 511770
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 19:48

Многу пати сум читала дека мажите бараат жени што ги потсеќаат на нивните мајки, како и ние жените дека сме барале мажи кои потсеќаат на нашите татковци.
Во мојот случај не е така, јас сакам до мене некој кој е силен, има самодоверба, да знае да ме одбрани, да биде на моја страна и сл.. но не и да ми наредува, забранува (да ми биде татко).
Машките мислам дека може да префрлат вакво нешто "личиш на мајка ми" само доколку не им е по ќејф, а секоја друга добра постапка иако можеби пак личи на онаа на мајка му, не ја коментираат.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28543
Registration date : 2008-10-17

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 20:07

mojot vo nikoj slucaj ne moze da mi rece deka licam na majkamu... hihi hihi hihi ..vo nisto ama bas vo nisto ne moze da se sporedi so mene... hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 20:15

:sae: vo mojot slucaj jas bi se navredila.....voopsto ne sme slicni so majkamu ama bas vo nisto
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30354
Registration date : 2009-03-04

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 20:19

"Некогаш толку личиш на мајка ми" 89863 lele...mi kaze li taka,ke go ostavam hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty29.05.09 20:38

bas e interesna temava.... ne znam vo koja smisla sinot bi go rekol toa.... ako e vo negativna ne veruvam deka golem del od mazite bi go napravile toa zatoa sto togas bi gi "pokazale" negativnite osobini od svoite majki, a jas mislam deka mazite ne sakaat da gi potcenuvaat majkite bas pred svite zeni bidejki bi ni gi otvorile ustite da kazeme uste nesto sto mazite go znaat za svoite majki no ne bi sakale da go slusnat toa bas od ustata na zena si.... znaete zena kako zena posle toa koga ke ja otvori ustata nema zapiranje hihi hihi hihi hihi hihi ima da kazeme uste 300 drugi negativnosti pa posle.... kavga SmileSmileSmile

licno jas nikoj ne sakam da me sporeduva so nikogo, niti so sopstvenata majka, zatoa sto jas sum si posebna licnost so svoi doblesti i maani (imam i toa i toa) i nikoj i nikogas ne moze da lici na mene niti jas da licam na nekoj.... a pak kamo li na sveki da licam vo nesto hihi hihi hihi nema sansi...
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 42
Локација : doma
Поени : 27550
Registration date : 2009-04-13

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty30.05.09 6:54

Haha neka proba da kazi takvo nesto samo "Некогаш толку личиш на мајка ми" 557124

Ama moram da priznam deka nekolku pati sum mu kazala deka toj si lici na majkamu (vo negativna smislaA) hihi
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-23

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty30.05.09 9:18

Moram da priznaam deka jas i majkamu sme mnogu slicni vo poveketo osobini no nikako ne se slagame i voopsto ne se sakame .Mnogu pati mi go ima kazano toa deka mnogu licam na majkamu vo razmisluvanjata i karakterot i voopsto ne me navredilo toa zosto znam deka e taka.Taka da nema nisto strasno ako mazot vi kazal deka licite na majkamu a pritoa ste svesni deka toa e stvarno taka.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28659
Registration date : 2009-01-02

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty31.05.09 13:14

Lele bilo koj da me sporedi so svekrvata i vo najmala sitnica ke zbesnam, a kamo li pak maz mi, pa jas ne mozam da ja svaram zenata i uste nekoj da me sporedi so nejze "Некогаш толку личиш на мајка ми" 557124 "Некогаш толку личиш на мајка ми" 981783 "Некогаш толку личиш на мајка ми" 511770 :soe: :glup:
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty31.05.09 15:39

sega ke me ispljukate site ama mene mnogu mi godi koga ke me sporedi so majkamu
site mi kazuvaat kolku dobra zena bila,vo sekoj pogled i mene mnogu mi se dopagase no za zal poveke ja nema
mozebi da bese seuste ziva i jas bi se spreckala za nesto(kako i site zeni-pa nie ponekogas i so rodena majka se spreckuvame),no glavno nemam loso mislenje
mnogu cesto mi e zal sto nemam svekrva,znam ako bese ziva kolku ke si pomagavme
znam deka bese prekrasna zena
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 8:39

За него неговата мајка е светица и сигурно кога би го кажал тоа тој би го кажал како позитивна карактеристика. Е сега многу е битно како ти ја гледаш мајка му Smile и дали ти годи или не.. Лично јас немам допирна точка со мајка му ни физички, ни психички Smile
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 8:44

Dosega me nema sporedeno,ama i da me sporedi ne bi go prifatila toa tolku strasno
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 10:37

mislam deka nikogas nema da go kaze toa. kako prvo majka mu e naj naj sovrsena zena na zvet ,svetica kako sto kaza mama ane. taka da nikogas nema da me sporeduva,togas bi doslo deka i jas sum sovrsena kako nea hahhhaha, nema sansa toj e rak vo horoskop.edinstveno moze da kaze, e ova e priblizno napraveno kako majka mi sto go pravi.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 10:42

Соња и мојов е рак и за него најсовршено битие е само неговата мамичка и најискрено не сакам да ме споредува со неговата мама..
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 10:52

tokmu taka mama ane. i jas nekam da me sporeduva.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 11:15

Decki, nurnete dlaboko i stanete svesni i ke vidite deka vasite partneri tolku mnogu podsekjaat na nekoj sto go sakate (mama, tato), ne fizicki tuku i psihicki, odnosite sto gi imame so nasite roditeli podsvesno gi prefrlame na relaciite so site drugi luge i partnerite pred se. Normalno e da podsekjate na majkite, a i nasite mazi da podsekjaat na nasite tatkovci ili majki (po karakterni osobini, odnesuvanje itn). Ovde se raboti za podlaboka psihologija i nema da navleguvam povekje, ama ne se vregjajte ako vi rece dela licite na majka mu...SITE birame partneri koi podsekjaat (ne deka se isti, samo podsekjaat) na nast\ite roditeli ili luge od detstvoto i mladosta za koi sme bile privrzani. Jas sum svesna za slicnostite megu mene i svekrva mi, ama sum svesna i za slicnostite pomegu mus mi i moite roditeli (ima slicnosti so dvajcata). I ne samo vo pozitivnite karakteristiki imam slicnosti so svekrva mi...podsvesni mehanizmi se toa.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 11:34

Arma mislam deka si podpolno vo pravo
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty01.06.09 18:51

potpis
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty10.06.09 11:56

a toj nekogas ne vi lici na tatkovi?
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty30.09.09 17:05

Да не даде Бог така да ми кажи оти би го сметала во мојот случај за навреда
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27864
Registration date : 2009-03-14

"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty30.09.09 18:14

Не верувам дека би ми кажал така,бидејќи јас и мајка му сме два сосема различни поими и он е свесен за тоа!!! "Некогаш толку личиш на мајка ми" 393907
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





"Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty
ПишувањеПредмет: Re: "Некогаш толку личиш на мајка ми"   "Некогаш толку личиш на мајка ми" Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
"Некогаш толку личиш на мајка ми"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: