Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?

Go down 
+34
winnie the pooh
lila_mk
beltaseva
danielaval
Zvezdicka
baby24
Dragana
Misticia
bubamara***
bordan
Ananastasija
obicna
macush
Diana
kiki22
magi
Eni
mirecv
Emilija
okce
Gabi*
mama
Mila87
Violeta13
vecki
makresanska
Mimi22
kavadarcanka
butterfly
KATIC
marina****
Mama Ane
nata
nnatasa
38 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-06

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty29.05.09 1:16

I jas na Hristijan mu imam vadeno takvi vlaknenca,gi imase mnogu.Za niv mi kaza jatrva mi i mi pokaza kako da mu gi vadam.Prvin da priznam bev skepticna i ne veruvav mnogu,no koga gi vidov se zdrviv.Posle na nekolku pati mu gi vadev sama.So plunka go triev na odredeni mesta i posle so bikceto nezno pominuvav preku kozata i taka izleguvaa.Najveke gi imase na gazeto,na pleskite i butinite.I naTeodora i vadev isto,ama gi imase mnogu pomalku.A pak Luka nemase voopsto.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30624
Registration date : 2008-07-19

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty29.05.09 12:53

Vlakna u grbot na novorodenca tuka velat deka moze da e bliznak na toa detence ama sto ne preziveelo uste od samata start. Toa se doznava duri na poragaj.
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28142
Registration date : 2009-01-16

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty03.06.09 22:39

Eh i jas ne veruvav vo ova, svekrva mi mi kazuvase deka vadela vlakna od maz mi i dever mi ama so pepel vo vodickata vo koja gi banjale, pa ja preceduvale vodata preku pelena i navecer ja stavale blizu do glavcete na bebeto i nasbajle stvarno naogjala vlakna. Bev skepticna i koga vas ve citav ama vecerva se iznenadiv i odma da vi pisam. Na Anja i go triev grpceto pri banjanje i toa ubavo, posle toa ja mackav so mleko za telo i pak ubavo zatriv i osetiv ko nesto da grepka, veruvale ili ne ima nekolku crni vlaknenca niknato, cvrsti se i ostri kako kaj mazite posle bricenje. E sega da ve prasam, ima li sansi sami da padnat ili mora da se izbricat? Ve molam da mi odgovorite
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty03.06.09 23:34

Anastasija pomini gi nezno so bikce sami nema da padnat samo ke i smetaat ge ja bockaat
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty04.06.09 0:17

Eh i jas ne veruvav vo ova, svekrva mi mi kazuvase deka vadela vlakna od maz mi i dever mi ama so pepel vo vodickata vo koja gi banjale, pa ja preceduvale vodata preku pelena i navecer ja stavale blizu do glavcete na bebeto i nasbajle stvarno naogjala vlakna. Bev skepticna i koga vas ve citav ama vecerva se iznenadiv i odma da vi pisam. Na Anja i go triev grpceto pri banjanje i toa ubavo, posle toa ja mackav so mleko za telo i pak ubavo zatriv i osetiv ko nesto da grepka, veruvale ili ne ima nekolku crni vlaknenca niknato, cvrsti se i ostri kako kaj mazite posle bricenje. E sega da ve prasam, ima li sansi sami da padnat ili mora da se izbricat? Ve molam da mi odgovorite


i jas neveruvav ama zolvata so pepel go banjase i vo pelenata nemase vlakna ama na grbceto kaj sto mackase mu ostanaa ,,bocki,,kako sto gi vikav jas neznaev deka so bikce moze da gi trgnam i go iznamaciv maloto dodeka mu gi trgnam so banjanje i so raka poleka gi trlav za da padnat ama celo vreme go bockaa dodeka da gi snema samo mleko za telo mackav da omeknat malku ama nisto samo za moment pomagase.kolku samo nervozna sum bila i se pokajav sto dozvoliv da mu vadat ,,vlakna,,
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27582
Registration date : 2009-05-26

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty20.06.09 9:35

Девојки еден совет, ве молам немојте да ги триете бебчињата со ракија затоа што кожичката на бебињата е многу тенка и алкохолот продира во крвта, ова ни го кажа професор на предавање на судска меидцина ни кажуваше дека на токсикологија имале многу случаеви на опијанети бебиња од тоа триење со ракија.

А за ова со влкнава прв пат слушам, мене мајка ми никогаш ми немала споманто со таков случај, што не значи дека не е вистина, јас знам дека кога се роди братучед ми имаше многу влакна на грпчето...страшно како мајмунче ама после 2 - 3 недели му паднаа сами.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty21.06.09 1:18

А за ова со влкнава прв пат слушам, мене мајка ми никогаш ми немала споманто со таков случај, што не значи дека не е вистина, јас знам дека кога се роди братучед ми имаше многу влакна на грпчето...страшно како мајмунче ама после 2 - 3 недели му паднаа сами.

ovie vlakna se poinakvi i se potkozni ne se tie sto mislis
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty21.06.09 1:28

veruvam deka kaj nasiot narod babishtava se najgolemi izmamnici ete toa veruvam Smile
toa za onie vlakna od pocetokot na temava

a za vistinski bebeski vlaknenca mali po grbceto........... simona imase kako bebe na kraj pamet ne mi padna da i gi cepkam...... sega gi nemame neznam kako sami isceznaa

isto babetinive mi kazaa deka macki sum cepkala vo bremenosta
a sega citam macki ne trebalo da se cepkaat ama od sosem druga logicna pricina (off topic izvinete)
proverete na struga portal vo zivot temata
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty21.06.09 1:36

kaj nas nemase vlaknenca na grbceto tuku koga go banjaa so pepel izlegoa vlaknenca kako bocki(ne mnogu) kako sto procitav nekade tie vlaknenca ne sme mozele da gi vidime.jas se pokajav 100000pati sto dozvoliv da go banjaat so pepel no zdravje pomina i toa.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty21.06.09 1:49

Па и неморало со пепел само со рака да сте се триеле пак ќе излегле, но морало да ги извадите, зошто не се приајтни за детето.
А дека е вистина тоа го тврдам, зошто јас сум ги имала и тоа како поголема. Викаат кај бебето ги имало ако мајката додека била бремена, настинала.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty21.06.09 2:01

Никола немал влакна на грбот ама и јас си го бањав во пепел се став колку една мала шака кога се бања во коритцето,се процедува и се става под јастучето на бебето утрето сабале се отвара и нема да верувате ама влакна имаше еден куп.Се чудев и се крстев не ми се веруваше на сопствените очи.И незнам што да кажам бабини деветини ли е што ли е?
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29093
Registration date : 2008-07-29

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 19:03

A grbceto mora so alkohol da se trie ili moze i so mleko za telo?
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 19:56

E ajde nekoj neka mi objsni tocno kako izgledaat tie vlaknenca .. kako gi pronaogate ??
Mene niti nesto mi e jasno tuka niti mi se veruva ... a strasno me plasi.. ajde pls.. nekoj da mi nacrta ... ko da sum malo dete.. plssss
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 20:17

Stotoku zavrsiv so citanje na razni statii na internet na spomenatata tema.
Imeno sostojbata se vika "Lanugo" ili krzno normalna pojava kaj site bebinja vo gastacijskiot period. Obicno valnencata sami odpagaat pred porodot no vo nekoi slucai (i kaj porano rodeni bebinja) ostanuvaat vlaknenca po teloto, najcesto na grbceto ramenata i usite i posle raganjeto.
Medicinata ne go ohrabruva odstanjvanjeto na vlaknencata bidejki tie sami si odpagaat najcesto vo prvite nedeli po raganjeto no ne e retko i da ostanat do navrsuvanjeto na 1 godina.

Sega mi e mnogu po jasno za sto stanuva zbor, nikakvi babi nema da mi go pipaat bebeto Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 22:54

zvezdicka si citala nesto sosema drugo temata e vlakna vo grbot i toa se potkozni vlakna sto ne se gledaat a toa sto si go citala ti e sosema drugo
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 23:03

ok togas i ponatamu ne mi e jasno... neoj slika ima da vidime kako toa izgleda?
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28142
Registration date : 2009-01-16

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty01.07.09 23:16

Јас веке еднаш имам пишано, ама чувствувам потреба да објаснам. Значи не станува збор за обични влакненца, такви има и ќерка ми сеусте се роди многу влакнеста. За ова имам само слушано и не верував во ова, но и мене ми се случи односно на Ања. Еден период пеше настината и јас додека ја бањав посилно да не речам погрубо и го масирав грпчето. По бањањето ја мачкав со млеко за тело. Е сега не ме држете за збор ама по второто или третото бањање односно такво триење осетив дека нешто ме грепка, имаше неколку влакненца црни цврсти како после бричење. Пробував со триење не излегуваа, ми беше жал да ја избричам како што другите форумашки ме совеетуваа од причина што е девојче и што си беше природно влакнеста, па ме јдеше мисла да не ги иритирам уште толку влакната па како девојка да не биде ко орангутан. Затоа рачно со пинцета и ги извадив, површински беа немше никаков проблем. Отогаш навака веќе ене ја масирам толку грубо ако можам така да се изразам. Напоменувам не станува збор за истите влакна овие се подебели и поостри. А како и зошто се појавуваат немам поима. Јас малце забегав со пишувањето, простете ми.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28354
Registration date : 2008-11-21

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty23.08.09 23:06

прв пат слушам за такво нешто и не ми јасно како ќе ги ибричеш пооа не ли растат други некако ми стои езиво Neutral
Вратете се на почетокот Go down
beltaseva
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 18
Age : 39
Локација : home
Поени : 26923
Registration date : 2009-08-13

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty23.08.09 23:58

I nie pominavme niz takvo nesto,svekrvata uste koga se rodi sin mi i normalno kako i sekoe dete placese ama epten po malku i ona demek placelo od vlakna i ajde ke mu vadi, a jas ne veruvam vo takvi raboti i tri veceri po red mu stavase vo koritceto pepel na site cetiri strani i potoa ja cedese vodata niz gaza i gazata mu ja stavase pod pernica da spie i sabajleto koga ja otvarase imase vlakna niz nea kako od macka crni,i taka do tret pat ama jas ne vidov deka nesto mu bese ama ajde kako ritual da se naprai ,taka da voopsto ne veruvajte vo takvi raboti barem jas taka mislam
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28866
Registration date : 2008-10-17

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty26.08.09 17:13

Violeta13 напиша:
Vecki aj ako sakas opisi kako gi vadese vlaknencata so alkohol. Kaj nas edna zena gi vadese so trienje na grpceto so izmet od krva. Za sin mi Momir doagase tri veceri go triese pred banjanje. Ne se sekavam dali vidov vlaknenca. Toj mnogu place i ic ne spiese. Posle dali od toa dali od sto potporasna (koga doagase zenata moze nemase ni dva meseci) prestana da place. Sega Maksim ne place tuku denje noke saka da spie samo vorace. Zenata pocina da bese ziva ke ja viknevme. Nema zijan!

abe makata ke te natera na se, ama da dozvolis deteto da ti go mackaat so izmet od krava ???? svasta.....
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty30.08.09 22:07

Ne znam, jas ja citam temava i se mi se cini kako babini devetini. Nesto kako crvite od usi na bebinjata.
Kako na nikoj ne mu teknalo da slikne takva nekoja slucka da vidime kako izgledaat tie vlaknenca, pa i nie idni novi majki da zaneme za sto stanuva zbor?
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty30.08.09 22:15

za od vakvki vlakna i na andrej mu pravese svekrva mi go banjase so pepel i sto znam sto drugo,za vlakna samata vidov deka se pojavija ama deka toa mi go smiri detevo togas NE,koga napolni 2 meseci se se smeni preku nok iscezna i placenjeto i grcevite kako novo bebe da mi dadoa.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty30.08.09 22:18

Jas znam za vlaknenca NA grbot.Za ona drugoto sum slusnala, ama ne sum imala takov problem ne znam kako izgleda.Mas mi navodno imal i svekrvata i nekoja zena(baba)gi vadele..go triele so pepel.
Вратете се на почетокот Go down
kiki4ka
Почетник
Почетник
kiki4ka


Female
Број на мислења : 46
Age : 37
Локација : home
Поени : 27427
Registration date : 2009-05-07

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty31.08.09 9:28

кај мене во комшиите има баба што вади влакна т.е го бричи бебенцето од Бокмаџа така викаат и постојано и носат малечки бебиња и наводно после тоа се смирувале не плачеле, а дека им вадела влакна им вадела навистина,
а може ќе забегам малку од темава ама од другар ми мајка му вади шлајм на мали деца, па и на возрасни со масло и со пердув.
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty31.08.09 14:21

Zvezdicka напиша:
Ne znam, jas ja citam temava i se mi se cini kako babini devetini. Nesto kako crvite od usi na bebinjata.
Kako na nikoj ne mu teknalo da slikne takva nekoja slucka da vidime kako izgledaat tie vlaknenca, pa i nie idni novi majki da zaneme za sto stanuva zbor?

i jas se cudev koga vidov ne bea mnogu, mnogu malku se pojavija ama prethodno nemase nisto i otkako go triea grbceto izlegoa vlaknenca kako ,,bocki'' ili kako na maz posle bricenje sto rasne bradata pak.Mislam deka ke me svatis otprilika za kakvi vlaknenca stanuva zbor a toa i ti sama mozes da go napravis.ne mora kaj nekoja baba da odis.Na grbceto na bebeto stavi mleko od tebe i trij ama ponezno i ako ima nesto ke izleze probaj i tri pati.Kaj nas prvo so pepel triese zolvata ama vo pelenata nemase nisto i proba so mleko od mene i togas se pojavija nekolku.Ne veruvam vo vakvi nesta ama koga ke vidis ostanuvas zbunet.sigurno nesto ima a od sto se tie vlakna neznam. Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 121539
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?   Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сте слушнале ли за "влакна во грбот" ?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бебиња-
Отиди до: