Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како избирате нови чевлички?

Go down 
+61
babysara
moni2007
DraganaNik
mamicka
mama
mamaAnita
Candy
jasmina,mina
Anika
Mama Vase
Ostoun
Nataly
Elisaveta
Deni
Ilince
Elicka
Kiki
mama X
butterfly
Anjuska08
IGI
Damjana
Kikic
Emi
delfin76
kavadarcanka
D-r Lidija Pazdrijan
mis
Sestricka
JANA BELKOKESKA
Nate_David
Sun
sunset
Sandra
verce
Pravnicka28
marija*
nane i bube
nikolina008
sneze
Mama Ane
bubamara
Pipolino
bella*
danielaval
BiljanaM
MamaMaja
Monika
Emilija
Mimi
Kinky
Sandra_Anja
sonjamfk
rich_bitch1
aleksandra
eva
biljanag
daniela
Big Sister
STAR *
sunshine
65 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty03.04.09 10:36

Ima nova kolekcija i od DSM i toa e izlezena veke mesec dena,novite modeli se negde okolu 1000 denari a postarite modeli okolu 800 denari
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29623
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty04.04.09 1:53

Може ли некој да ми каже каде можам да ги видам тие ДМС ортопедика кондурчиња? Вака со цената звучат доста примамливо. Јас искрено прв пат слушам..фала ви однапред Како избирате нови чевлички? - Page 3 767433
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30115
Registration date : 2008-02-15

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty04.04.09 2:00

Dms ortopedika kolku sto znam se kumanovski i mnogu se dobri.Vo klasat na ciciban i ...drugi.Kaj nas gi ima vo site prodavnici sto se za decki obuvki a za vo Sk neznam.Imaat vrven kvalitet i pogodni se za decinjata barem mene ortoped mi gi pofali
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty04.04.09 8:08

verce напиша:
Dms ortopedika kolku sto znam se kumanovski i mnogu se dobri.Vo klasat na ciciban i ...drugi.Kaj nas gi ima vo site prodavnici sto se za decki obuvki a za vo Sk neznam.Imaat vrven kvalitet i pogodni se za decinjata barem mene ortoped mi gi pofali

Sto e najvazno kozni se,so kozna postava i meko djonce sto se vitka taka da jas cesto kupuvam od DSM za maliot
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29847
Registration date : 2008-07-14

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:20

Nie konecno najdovme paticinja. Samo ne najdovme popust nikade, vo Puma i Nike nemase izbor, pa i zemavme Adidas od 2200 denari. Sega treba da i zemem uste sandalcinja. Za ova vreme koi se najdobri?
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28626
Registration date : 2008-10-12

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:26

sakam da i kupam na Mila nekoi kondurcinja pootvoreni ili paticinja za ova vreme,ne znam sto e podobro,samo da bidat meki da ne se kruti,sakav da pobaram vo Kegi ili Peko da vidam sto imaat no moze i vie da mi kazete nekoja prodavnica kade mozam da najdam nesto dobro i ubavo?
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29119
Registration date : 2008-07-10

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:33

jas denes mu kupiv paticinja na David beli so zeleno 350 den. na lik izgledaat kako ovie gore pumata slicni se so lepenki ama mu zemav 19-ka i se dumam utre da gi vratam za 20-ka si velam da zemam...kako gi zemate vie skros taman ili edno brojce pogolemi .....
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28626
Registration date : 2008-10-12

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:40

spored mene Nate mislam da mu zemes pogolem broj,i jas koga ke kupuvam ke i zemam 20 ka, taka e podobro neka im se pokomotni
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29847
Registration date : 2008-07-14

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:42

Najdobro ako imaat merac da si vidite i da ocenite. Ili ako se vadi vloskata, pa ubavo da se izmeri
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29119
Registration date : 2008-07-10

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:43

i jas toa se dumam od pregeska koga se vrativme i samo mu gi probuvam da vidam dali da gi smenam ili ne...togas utre gi menuvam za 20ka
Вратете се на почетокот Go down
JANA BELKOKESKA
Почетник
Почетник
JANA BELKOKESKA


Female
Број на мислења : 31
Age : 44
Локација : OHRID
Расположение : СУПЕР
Поени : 27644
Registration date : 2009-03-26

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty10.04.09 18:48

Na viki i jas i zedov od PUMA 3OOO DEN sega ,zosto prethodniot mesec zedov od kegi paticina isto i ne bev zadovolna ako gi plativ22OO ama ne cinea .A sekogas i zemam broj pogolem .koga ke go proba paticeto ili kondurceto pozadi da ima luvta eden prst. Barem jas taka gledam neznam vie.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29623
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty16.04.09 23:48

Verce, Sunset, фала ви на информациите. Јас денеска најдов каде се пордаваат ДМС ортопедика, во Бисер, на втори спрат, во Art shoes. Купивме кондурчиња, многу се убави, а и цената им е супер, за 1500 денари. Што е најбитно се доста квалитетни и убаво изработени, Јана во моментот ги носеше кондурчињата од Цицибан, и некоја разлика во изработката и квалитетот баш и не видов. Освен што со новиве уште поубаво оди flower
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27936
Registration date : 2009-02-26

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty16.04.09 23:56

ДМС има и во автокоманда ако некој го интересира во Спас комерц мислам дека се вика продавницата, до стопанска банка, и јас гледав за поголемата патиче - кондурче и ме бендисаа и по цена и квалитет, инаку до сега сме купувале само од Кеги зошто Јована има големо и широко стапало, па имаме проблем со изборот. Дамјан сега има од ДМС кондурчиња и му се супер.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30115
Registration date : 2008-02-15

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty17.04.09 0:44

Bubamara so zdravje da si gi nosite novite kondurcinja samo mnogu skapicki mi se cinat.I nie denes se podnovivme za veligden Smile zatvoreni sandalcinja kupivme na Stefani od Dms
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty17.04.09 8:38

Od dosegasnoto iskustvo so detski cevlicki mozam da kazam deka cevlicinjata na Kegi spored mene se mnogu kruti,djonot im e tvrd,imam ednas kupuvano cevlicki i sobni paticinja ednas,no ne mi se pokazaa kako dobri,narocito paticinjata,ne sakase da gi nosi voopsto,pa morav da mu kupam drugi od Dsm i tie gi nosese celo zimo lani,ovaa godina mu kupiv ciciban i od niv sum prezadovolna,sto se odnesuva do cevli,stalno mu kupuvam od Dsm,meki se i ubavi a ne se voopsto skapi,taka da se slucuva na mesec-dva da mu kupuvam novi.Sakav da mu kupam puma paticinja ama modelceto sto go imase ovde nekoj postaveno vo pogornite postovi na slika ne mozevme da go obueme,tesen e mnogu modelot a maliot ima povisok ris,pa pak kupivme cevlicki
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28704
Registration date : 2009-02-01

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty17.04.09 8:48

jas vcera mu kupiv na filip kako sandala patika vo runner ic ne se skapi 1000 den, epten gi bendisa filip za divno cudo
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28409
Registration date : 2009-01-27

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty17.04.09 12:01

Јас сум во потрага по убави сандалчиња за моето најмало
дете. Бев во Пеко, ама не ми фаќаат око Цицибанот некако.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29623
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty17.04.09 18:05

verce напиша:
Bubamara so zdravje da si gi nosite novite kondurcinja samo mnogu skapicki mi se cinat.I nie denes se podnovivme za veligden Smile zatvoreni sandalcinja kupivme na Stefani od Dms

Фала Верче, и вие со здравје да си ги носитеflower Да, и јас приметив дека во претходните постови кажувате цени од 800-1000 денари, ама веројатно во Скопје е све поскапоNeutral
МамаМаја, јас исто вчера бев во Цицибан, и искрено не ми падна во очи некој нов модел, све ги памтам од лани кондурчињата, на кои што немаат ни денар попуст, и страшно се изреволтирав. Не може ланска колекција да ја држи истата цена, сепак поминала цела година.
Вратете се на почетокот Go down
mis
Прваче
Прваче
mis


Female
Број на мислења : 200
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 27884
Registration date : 2009-02-23

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty27.04.09 18:35

Pipolino напиша:
jas vcera mu kupiv na filip kako sandala patika vo runner ic ne se skapi 1000 den, epten gi bendisa filip za divno cudo
Pipolino i jas sakam na Martin da mu kupam sandalcinja-patiki pa me interesira kaj se naoga taa prodavnica na runner?
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28704
Registration date : 2009-02-01

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty27.04.09 20:15

vo trgovski na prizemje karsi onaa sendvicarata neznam kako se vikase , tuka e onoj gift shop odma do nego , lele ama objasniv
p.s vo prodavnicata prodavaat i patiki za vozrasni , ne e samo za deca
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty06.05.09 9:23

Nie vcera kupivme paticinja Adidas,gi plativme 2700 denari i mnogu se slatki,sakavme Puma da kupime ama nivnite modeli se potesni a nokceto ni e siroko taka da se resivme za Adidas
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29694
Registration date : 2008-07-11

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty06.05.09 9:25

2700? Od grcija za 20 eur gi zememe detskite paticinja adidas
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30359
Registration date : 2009-03-04

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty06.05.09 10:09

Taka e Emilija.Vo Svajcarija jas na vnukami i kupiv (aj sega priblizno zboram) ama sekako ne poveke od 30 evra.
Jas na malecki cevlicinja mu kupuvam vo Frodo.Prezadovolna sum.Voopsto ne mu mirisaat nozete. Very Happy


Последната промена е направена од lolipop на 06.05.09 10:11. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty06.05.09 10:10

E tolku,potocno 2690 denari vo Sport M,a istite gi vidov i vo Peko i cenata bese ista-2690 den.,skapo e za detska patika stvarno,da e za vozrasen ke gi poracam od internet i poeftini ke bidat,ama na dete moras da probas
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29543
Registration date : 2008-07-28

Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty06.05.09 10:18

kade se naoga dms? jas na marko sega mu kupiv od biser na pavel, isto taka se mnogu ubavi i meki.sakam da zman za dms, za sledniot pat da pobaram od tamu, gledam dosta gi falite.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како избирате нови чевлички?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: