Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како избирате нови чевлички?

Go down 
+61
babysara
moni2007
DraganaNik
mamicka
mama
mamaAnita
Candy
jasmina,mina
Anika
Mama Vase
Ostoun
Nataly
Elisaveta
Deni
Ilince
Elicka
Kiki
mama X
butterfly
Anjuska08
IGI
Damjana
Kikic
Emi
delfin76
kavadarcanka
D-r Lidija Pazdrijan
mis
Sestricka
JANA BELKOKESKA
Nate_David
Sun
sunset
Sandra
verce
Pravnicka28
marija*
nane i bube
nikolina008
sneze
Mama Ane
bubamara
Pipolino
bella*
danielaval
BiljanaM
MamaMaja
Monika
Emilija
Mimi
Kinky
Sandra_Anja
sonjamfk
rich_bitch1
aleksandra
eva
biljanag
daniela
Big Sister
STAR *
sunshine
65 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28443
Registration date : 2009-01-02

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty14.02.09 0:16

јас купувам од Кеги а по дома си ѓи носи тие што се со обложени со кожа одоздола
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28354
Registration date : 2008-11-21

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty14.02.09 0:45

Ијас на Марија и купувам од каги а за Ангела здравје кога ќе прооди
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29083
Registration date : 2008-06-27

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty14.02.09 21:02

Видов и во adidas многу убави детски патичиња, има со ѓон и без ѓон

п.с.-и во фродо имаат мерач за стопала
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty15.02.09 20:18

lele maka macime so cevlite koi i da gi kupime ne saka da gi nosi.
i so mene go nosam vo prodavnica on da si odbere i velicina i model i pak nisto.Koga treba da gi oblece se nesto mu smetaat i so placenje gi nosi
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 1:00

Ane напиша:
patiki bi vi preporacala ima ubavi vo konverse i puma vo TC Beverli Hils. sto mu zemav lani za rodendenot konvers uste si gi nosi.
gledam sega donesle i startki za deca vo razni boi - bombona se. cenata im e nekade od 1400 den. nagore.
a za toa kako da proveram dali mu se tocni koristam eden trik sto mi go kaza edna prijatelka
imeno na tvrd karton ( moze i od kutija za konduri) go iscrtuvame nozeto od nikola sose corpaki. pa go secam toa i go pikam vo celvata ili patikata. ako odi lesno i koga ke ja piknam rakata ako osetam deka uste ima prostor napred znaci moze uste da gi nosi.
ako odi tesko ili ako se svitkuva pri stavanjeto vnatre ili koga ke ja piknes rakata e knap nema prostor ili e podvitkan kartonot - gotovo e! treba novi.

ova super funkcionira.

Баш исто вака, секаде кога сум патувала и во странство и тука, секогаш имам
вакви најнови шаблони во новчаник и само така купувам и никад не сум промашила.
Последен пат на бебето пред некој ден му купив вака патики.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 1:18

Ние за по дома носиме од тие чорапчињата со кожичка и се покажаа како добри. А за излегување, највеќе ги носи Nike патиките, сега чекаме уште малку да ни подпорасне ножето и да си ги носи Puma-та. Имаме и зимски од кеги, ама некако како да се мачи со нив, дали дека се повисочки во глуждовите незнам..пролетни сме опремени со цицибан, ги добивме летото на поклон ама и беа ептен големи тогаш.
Кога беше помала имавме кожни кондурчиња со кожно ѓонче. тн soft shoes, на запад све такви носат децата дури и одкако ќе проодат, ама кај нас ги нема Како избирате нови чевлички? - Page 2 635908

ПС: МамаМаја, до 23 сте стигнати? Леле барво, машала, мојава уште 21 и се големки Како избирате нови чевлички? - Page 2 127667
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 1:25

bubamara напиша:
Ние за по дома носиме од тие чорапчињата со кожичка и се покажаа како добри. А за излегување, највеќе ги носи Nike патиките, сега чекаме уште малку да ни подпорасне ножето и да си ги носи Puma-та. Имаме и зимски од кеги, ама некако како да се мачи со нив, дали дека се повисочки во глуждовите незнам..пролетни сме опремени со цицибан, ги добивме летото на поклон ама и беа ептен големи тогаш.
Кога беше помала имавме кожни кондурчиња со кожно ѓонче. тн soft shoes, на запад све такви носат децата дури и одкако ќе проодат, ама кај нас ги нема Како избирате нови чевлички? - Page 2 635908

ПС: МамаМаја, до 23 сте стигнати? Леле барво, машала, мојава уште 21 и се големки Како избирате нови чевлички? - Page 2 127667

Да бе, ноџе ко џинче. И на ќерката и беше голема ногата како мала и сега носи 42 Smile

Максим не сака да носи више чорапчиња со кожичка, одма истиот момент ги симнува и се смее.
Затоа носи Чико топлинчиња, иако и нив ги бараме низ дома често.

Што се оденсува до меките ѓончиња, јас затоа на Макс му купив Пума патичиња,
заради екстра мекото ѓонче
Се утепав од барање и гледање, Најк, Адидас, Лото, море тоа ѓонови тврди, само Пумата
се витка лесно и многу е тенко ѓончето.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 1:32

MamaMaja напиша:

Да бе, ноџе ко џинче. И на ќерката и беше голема ногата како мала и сега носи 42 Smile
Извинете на мојот ОТ, ама само морам да кажам WOW:flower:
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 1:36

bubamara напиша:
MamaMaja напиша:

Да бе, ноџе ко џинче. И на ќерката и беше голема ногата како мала и сега носи 42 Smile
Извинете на мојот ОТ, ама само морам да кажам WOW flower

Da i ima golema maka koga saka da si kupi cevli :(

Mojata 37 noga izgleda ko igracka vo sporedba so nejzinata.
izvinete na OffTopic
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty16.02.09 8:57

Ние па имаме проблем со дебело ноџе Smile Носи 24 ама мора обувките да се пошироки зашто имаме буце ноџенце. Марија носи 35
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.03.09 13:10

Тоа ми е проблем , незнам дали сум ги погодила и како да му ги погодам точни. Сега носи 26 и му се сосема малку поголеми ,барем јас така мислам. Како правилно да се погоди бројот стварно незнам.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28595
Registration date : 2008-09-10

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.03.09 13:39

Kolku se otprilika puma paticinjata.
Kaj nas kvalitetni cevli ima samo ortopedski.
Nemame kegi, nemame ciciban, nemame nisto.
Ima prodavnica za sportska oprema i tamu ima adidas i nike ama ne se so mek gjon nego bas so tvrd a se 2500,00 den.
Jas i mm se cudime veke 3 nedeli sto da pravime.
Prvite kondurki se tvrdi, ortopedski no veke se mali a i ne sakam da gi upotrebuvame
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.03.09 13:49

Ние купивме адидас оригинал во беверли доле за Борјан 1900 денари. Многу се пријатни и он сирот само трча со нив Smile За трчање му биле
Вратете се на почетокот Go down
nane i bube
Почетник
Почетник
nane i bube


Female
Број на мислења : 10
Age : 39
Локација : Kavadarci
Поени : 28331
Registration date : 2008-11-01

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty08.03.09 20:27

Јас му купувам цело време од Кеги и навистина сум задоволна од се.Кога и купив топлинки од пазар детето цело време паѓаше,а кога купив од Кеги со радост ги носи и се многу стабилни
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27921
Registration date : 2009-03-03

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty08.03.09 20:29

jas kupuvam ciciban i mnogu sum zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-03

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty31.03.09 22:43

Кажете ми каде да му најдам на синот патичиња бели со лепенки напред, со меко ѓонче, Puma, Nike , New Balance!!! Барав во Беверли и во Буњаковец и немаше!!
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29083
Registration date : 2008-06-27

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty01.04.09 1:19

Јас најдов за детето на другар ми, во ГТЦ на приземје во пума( кај менувачницата) на попуст ги земав, околку 1300 или 1500 не се сеќавам добро
Како избирате нови чевлички? - Page 2 243940429_o
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30110
Registration date : 2008-02-15

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty01.04.09 1:23

Ubavi se patikite ama skapecki barem mene taka mi se cini .Za patiki od 500 denari poveke nikogas ne sum dala .Za anatomski kondurcinja ili sandalki na ciicban ili drugi moze ama za patiki tesko.Za malo dete sto brgu gi izrastuva i da se originale nema da dadam.Iako original pod 50 evra ne veruvam deka ima.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty01.04.09 1:32

Pravnicka28 напиша:
Кажете ми каде да му најдам на синот патичиња бели со лепенки напред, со меко ѓонче, Puma, Nike , New Balance!!! Барав во Беверли и во Буњаковец и немаше!!
Ние имаме Nike, бели, со две лепенки, нашите се со малку розевко, ама мислам дека добро ме служи сеќавањето дека ги има и со плавко, види во Nike во Рамстор, во Беверли. Puma мислам дека нема со лепенки, сите им се со врвчиња.
Верче, толку се отприлика Пумата, не се поскапи, сепак се детски. А штом се купени од Пума шоп, сигурно се оригинал, со тоа што нашиот оригинал и на пример германскиот не се исти, нормално. Ние добивме Пума на поклон, и знам дека се купени 1.700 денари..
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-03

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty01.04.09 13:44

фала ви за информациите, а подобро ќе дадам повеќе пари за патичиња кои ќе му бидат полесни за одење, отколку со кондури кои сега ги имаме и му се тешки, иако се анатомски и се нервира, неможе со нив да оди убаво.
Овие кои ги ми ги нашла Bella ми се допаѓаат!!
Одиме утре во шопинг
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29261
Registration date : 2008-07-22

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty01.04.09 13:50

Другарка ми купуваше во саботата за малата од пума, во Рамстор, знам дека кажа биле на попуст.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty02.04.09 9:32

Ние во Беверли доле купивме 1200 денари со лепенки Пума, многу се практични и не ги соблекува, само за трчање му се има од 19 па нагоре бројчиња
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.04.09 1:27

Pravnicka28, ако сеуште не сте купиле патичиња, еве уште едно место каде што имаше избор доста, Лукас спорт во Соравиа, има и Nike и Puma со лепенки, незнам зашто мене ми се увртело во глава дека немаат Пума со лепенки за мали..Цените се истите како што ги имам гледано на други места, од 1.600 негде, до 2000, а има избор.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30110
Registration date : 2008-02-15

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.04.09 1:32

Mama Ane напиша:
Ние во Беверли доле купивме 1200 денари со лепенки Пума, многу се практични и не ги соблекува, само за трчање му се има од 19 па нагоре бројчиња
So zdravje da si gi nosite i mnogu brzi da bidat koga ke trckate Wink.Nie cekame baba da ni donese patiki od Slovenija a sega za veligden ke im kupam i kondurcinja ili zatvoreni sandalki.Dali znaete dali izlegla nova sezonska kolekcija na anatomskite cevlicki od DMS ortopedika ciciban ili kegi?.Sakam da im zemam ama kaj nas se se starite lanski modeli.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty03.04.09 9:48

Цицибан и Кеги има нови модели а за ДМС не знам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како избирате нови чевлички?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: