Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Прво спиење кај баба

Go down 
+25
mirecv
D-r Lidija Pazdrijan
Pipolino
Ves
avanturistka
Kinky
SANICKA
Lidija Nedelkoska
naivnna
anetapp
mamicka
Anika
kavadarcanka
daniela dimoska
Emilija
Sestricka
Big Sister
vecki
silvana
Kikic
Sandra_Anja
Mama Ane
Juni08_Andrea
marija*
verce
29 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty02.05.09 21:01

Kinky напиша:
Ние синоќа го имавме првиот сериозен обид да останеме на спиење кај баба.
Спакувани во кола со сите потребни работи за преноќување, и кога стигнавме кај моите, мене срцето ми се стегна, ми дојдоа солзи на очи, изгубив боја:(. Не можев да се одвојам од него и да се вратам дома сама... Си се вративме назад сите заедно весели и среќни и ми олесни на душичкатаSmile))
Спиењето ке го одложиме за некој друг пат, можеби кога ке престане да цица.

Нема што да мислам како ќе биде јас да го оставам некаде дури е мал , истово ќе ме снајде, и да не му недостигам јас тој ќе ми недостига мене. Сепак мислам дури дете е доенче стресно е и за него да се оддели на подолго од мајката т.е. од градата .
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty02.05.09 21:50

aj da se pofalam Filip e vo tetovo od cetvrtokot duri utre ke se vrati , epten bil super ne me baral ne placel, iskreno i jas ovoj pat ne pocuvstvuvav nikakov zal sto go prativ kaj moite, za razlika od prethodnite nekolku obidi koi bea katastrofalni (mozebi ima vistina vo povrzanosta so cuvstvata na majkata i deteto, bidejki veruvam deka mu e ubavo, i zatoa sum bezgrizna Smile)
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty02.05.09 21:54

Vo ovie 9 god.moeto dete ima prespieno kaj baba i dedo samo 5-6 pati...Po edna vecer...Ne saka da odi, a i jas ne sum raspolozena da go prakam...Sakam da e do mene.Poradi rabotata premnogu otsustvuvam,pa se trudam sto e mozno poveke da sme zaedno flower
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty03.05.09 14:34

Јас ги оставам на спиење кај баба и дедо,само во случај кога се мора(ако со мм одиме некаде),јас сум таа што ги бара,и што неможам да заспијам цела ноќ ако не се дома
Воглавно сум немала проблем да ме бараат,или да плачат по мене ,но само под еден услов да се двајцата заедно,а сам по сам нема шанси да останат,си се бараат двата Smileсо мајками се ептен поврзани, така да и да имам храброст да ги оставам и 10 дена знам дека нема да има никаков проблем
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty04.05.09 0:41

Kinky напиша:
Ние синоќа го имавме првиот сериозен обид да останеме на спиење кај баба.
Спакувани во кола со сите потребни работи за преноќување, и кога стигнавме кај моите, мене срцето ми се стегна, ми дојдоа солзи на очи, изгубив боја:(. Не можев да се одвојам од него и да се вратам дома сама... Си се вративме назад сите заедно весели и среќни и ми олесни на душичкатаSmile))
Спиењето ке го одложиме за некој друг пат, можеби кога ке престане да цица.
Moze i podobro sto ste se vratile doma zaedno .Se dodeka se doite najdobro e so mama da si bide ima vreme mali ste pa ke bide i toa flower
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty04.05.09 0:47

Ние не сме преспале никогаш одвоено, немам срце, иако сме заедно постојано, не сум се решила да ја оставам на спиење, а нема ни да се решам во поскоро време ми се чини.
Вратете се на почетокот Go down
Violeta13
Почетник
Почетник
Violeta13


Female
Број на мислења : 35
Age : 42
Локација : Pehcevo
Расположение : ponaspiena
Поени : 27481
Registration date : 2009-05-10

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty18.05.09 10:03

Jas Momir koj ima sega skoro tri godini go ostavav da zaspie so svekrvata koga odime nekade. Ama bez razlika vo kolku da se vratime si go zemame kaj nas. Samo dva tri pati ima prespivano po cela nok koga sum bila na nekoj seminar. Ama greska napraviv sega koga se rodi Maksim. Prvite dve veceri go simnavme da spie dole. Nemase problem. Ama na tretata vecer okolu eden vecerta slusam po skali lup lup lup i toj vleguva gore celiot rasplakan. Leleeeeeeee vikam sto si napraviv so deteto a toj ubavo si spie ic ne se budi samo mnogu retko ako ne veceral ubavo bara mleko. Siroto dete dve veceri potoa non stop se budese i se butkase vo mene. Sega si spieme site cetvorica zaedno vo spalna koj horizontalno koj vertikalno ama barem sme posmireni.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty23.08.09 22:06

denes se iznenadiv od prasanjeto na kerka mi: mamo moze li da spijam kaj baba i dedo a ti i tato doma da spiete? jas prvo se nasmeav i i odgovoriv a koj mene nokeska ke me maltretira da stana m da go stavam na noksir i da dadam sok........ no deteto me pogledna seriozno i mi vika mamo ama sakam da spijam i te molam sakam kaj baba i dedo da me ostavis da spijam? a potoa sledese i: utre ke me pustite nadvor sama a vie ke si sedite doma i ke me gledate od terasata kako si igram?
si vikam lele pocnaa rabotite ............
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty23.08.09 22:41

баш се решив да го оставам да спие таму некоја ноќ он ке ми поаѓа во градинка
ама планирам и така доаѓа мм дома секој ден да го пратам на пладне таму ке заспие вечерта а утредента ке одиме сите и така
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Прво спиење кај баба - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прво спиење кај баба   Прво спиење кај баба - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Прво спиење кај баба
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: