Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се запознавте со партнерот?

Go down 
+92
emilija nestorova
Barbie
Dragana
ance
DijanaP
moja mama
Mimi Petreska
EckaGj
bibip
Violeta13
avon
Pravnicka28
Jasminka
Diana
jasmina,mina
Dali
Mami4ka
Dzena
rosii
marina_daniel
delfin76
Sarah
Пандорче
radost
vodolija
KATIC
marija*
anetapp
taci
Anjuska08
Mila87
Kikic
Mimi22
Sun_shine
lidija29
kokice
Natalija
mirecv
ZeleniCka
Rocka
Mama Ane
Labuda
BiljanaM
BILE-ENA
Sanja_Ivana
winnie the pooh
macush
avanturistka
kristina_b
vdovica
mac@
bibe85
hajdi
Daki
sonja28
Zvezdicka
Sandra_Anja
veki22
lejdi
SonjuS*
vesna velkova
Nate_David
мила
obicna
Emilija
beti 24
natali
kavadarcanka
Lili
vedrana
Irena Trajkovska
moja Ina
Emi
aleksandra
Freya
mamicka211
biljanag
Mama Maja
BaMbYnA
eli
daniela
lola
Lana
mamicka
iki
rich_bitch1
sunshine
STAR *
sanja83
Big Sister
okce
Silvija
96 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty12.06.08 22:39

Јас мм го запознав во студентски дом , поточно во Пелагонија. јас имав 19 години а тој 23. Седум години бевме во врска а потоа се одлучивме да стапиме во брак. Пред тоа исто како и да живеевме заедно - бев повеќе кај него отколку во станот што го имав изнајмено (џабе плаќав кирија hihi ) За мене бракот е институција каде се раѓаат деца , така да кога се решивме да станеме родители ја крунисавме врската со брак.
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty07.07.08 11:03

Нае запозна моја другарка која му беше девојка на негов другар.Нивната врска за жал не успеа а ние за кратко се веривме
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Полуматурант
Полуматурант
vedrana


Female
Број на мислења : 585
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 29603
Registration date : 2008-03-06

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 8:42

Nie se zapoznavme preku drugarka mi, slucajno, na klupi vo malo, iako cel zivot sme ziveele blisku i sme ucele vo isto skolo, sudbinata sakase da se zapoznaeme na takov nacin.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 9:07

nie se znaevme od koga jas bev prva godina sredno,ama jas go brkav nego ne zaradi mene,tuku zaradi edna moja drugarka.Posle razbravme deka ima devojkai tolku!!!!!!!!
e posle razbrav deka neodi so devojkamu(bratucedmi i moite drugari bea drugari i so nego i nesvesno me izvestuvaa,ama jas veke neizleguvav so niv odamna,imav eden decko i posle i odkako se skaravme neizleguvav so niv,tuku so sestra mu)i pak tolku,bidejki mene ne mi se kazuvase nekako deka mi se dopaga.Slucajno na 08 septemvri 2006 se sretnav so eden drugar i me vikna so nego da odam kaj eden drug drugar da sme gledale fudbal,igraa makedonij i anglija ,i jas ajde vikam odamna ne sum ve videla da si posedime.I koga Macko mi vika ama cekaj da go pocekame i Fricot(toa mu e prekar na mazot mi)i on ke dojde.Lele koga slusnav au noze mi se podsekoa.I aj dojde otidovme i se nekako mi se motkase okolu mene,pa pred da si odime mi go pobara brojot i posle si pustavme bipki,pa na kafe pa kaj nego i na 1 oktomvri si stanavme decko i devojka,pa na 4 mart me pobara od moite i na 18 maj svadbaaaaaaa.I super ni eeeee,ako samo 5meseci bevme vo vrska
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 9:36

ах тој фудбал чуда прави, нели?
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 9:53

Ние сме иста генерација и сме се дружеле со исти личности а само еднаш сме стоеле заедно тој се сеќава на тоа а јас не.Тој се интересирал за мене но никако да допре до мене зашто бев заљубена во друг но бидејќи јас не бев во МК два месеци ме изгубил од видик и некако минело времето и не сме се среќавале. Една вечер бев излезена со негов школски другар и случајно си рекоа здраво и некако добив некое убаво чуство осетив некоја блискост се запознавме и почнавме да се дружиме и по еден месец се фативме.Одевме година ипол и се земавме. И сега кога правиме муабет за времето кога сме излевале многу е интересно што сме иделе на исти места сме се одминувале сме знаеле исти луѓе а никако да се здружиме поминале неколку години и ете Господ сакал да се најдиме.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 10:50

Nie se zapoznavme na Veligden pred Sv.Kliment Ohridski i toa me zapozna ednen drugar.Ama taa vecer voopsto ne mi se dopagase i samo komplimenti mi delese a mene toa na zivci mi idese.A drugiot den mi se javi da se vidime da ideme na kafe ama jas ne sakav da slusnam mene togas drug decko mi se dopagase i nikoj drug ne me interesirase.I taka dva meseca sekoj den mi se javuvase i eden den resiv da izlezam ama cisto drugarski na kafe.Koga izlegovme i pocnavme muabeti vidov deka e car covek i deka premnogu mu se dopagam i vikam aj da probam mozebi so vreme ke go zasakam i da vi kazam ne mi trebase mnogu vreme za dva meseca jas bev zaljubena do usi celo vreme mislev na nego oslabev 10kg.I taka odevme 11god.on sakase uste koga zavrsiv sredno da se zememe ama jas ne sakav da se mazam i potoa uste nekolku pati mi imase predlozeno brak ama jas pak ne sakav da slusnam i posledniot pat mi rece ako i ovoj pat ne prifatis da znaes deka veke nema da bideme zaedno pa jas imam 30god.ne mislam veke da cekam pa koga ke imam semejstvo na 50god.i jas prifativ posle 2casa razgovor.Jas premnogu go sakav i samo za nego sakav da se omazam ama se plasev deka ako se zememe ke se smeni veke nema da bide tolku dobar i nezen so mene ama gledam deka za dzabe sum se plasela toj se smeni ama na uste podobro i uste poveke se grizi za mene i gleda se da mi ugodi i mnogu sum srekna so nego i daj boze vaka da mi bide cel zivot.Mojata sreka bi bila kompletna koga ke imam i bebence vaka sum srekna no koga ke vidam nekoe bebence mi doaga da zaplacam
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty11.07.08 18:03

ние цел живот се знаевме како пријатели и комшии, но јас не ни размислував во друг правец како и тој, но работите се сменија,. станавме дечко и девојка се вљубивме еден во друг, бевме во врска 4 години и на љубиљејот од врската направивме свадба пред неполни 2 месеци, сега се надевам ке дознаам за 10 дена чекаме и бебенце.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty18.07.08 14:20

На работа се запознавме, но почнавме да излегуваме заедно после еден 8-ми март кога покрај компјутерот на работа стоеше љубичица. Ја изигнорирав, не знаев дека е за мене, а и да е за мене не знаев од кого е.Шефицата ме зезаше цел ден, а јас се црвенеев. После кога дознав од култура му се јавив, онака без никаква намера.
Почнавме да излегуваме, по 8 месеца почнавме да живееме заедно, па многу брзо потоа се веривме...и знаете после како течат работите.

Интересно е тоа што 5 години сме студирале на ист факултет, иста генерација но различни групи. Јас му ги познавав сите другари а него не и обратно. Тој ги знаел сите мои другарки но не ме знаел мене. Судбина...
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty19.07.08 17:01

Lana напиша:
sunshine напиша:
So mm se zapoznavme preku internet pred 7 godini Smile Vekje 2,5 godini sme vo brak.

I nie sme internet par ,se zapoznavme na ICQ pred 8 godini , veke 7 sme vo brak Very Happy

I jas kako vas. Smile 2000 se zapoznavme na net a odma mi otide na IGNORE zs mi bese malce kako "e koj sum jas" Smile Eden den mi bese dosadno i pocnav povtorno da zboram so nego.. Po toa si zborevme na tel (i on mi zvonese), sms, mail. 2002 letoto dojdov MK se zapoznavme, zimata povtorno otidov za MK. On dojde tuka posle nekolku meseci i tuka se zemavme. I znaci od 2003 na negoviot rodenden sme u brak. Smile Sorry, ko ke pocnam jas... :bla bla: hehe.
Вратете се на почетокот Go down
мила
Почетник
Почетник
мила


Female
Број на мислења : 19
Age : 45
Локација : скопје
Поени : 28900
Registration date : 2008-07-22

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty22.07.08 11:10

Се запознавме во Лондон, јас немав каде, буквално бев на улица и без пари и тој ми помогна. Еве сега сме осум години заедно и имаме керкицка Мила.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty09.08.08 18:20

nie se zapoznavme za pivo festot vo prilep 12 avgust 2006 zaedno sme 2 god i super ni e
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty14.08.08 18:05

ние се запознавме преку мојот комшија кој е најдобар другар со мм.и мојата е долга и широка ама ме мрзи да пишувам толку.бевме дечко и девојка 6год.идеални и пред 9 месеци се земавме.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty14.08.08 18:37

Jas decko mi si go znaev od porano..onaka mi bese simpaticen uste od porano ama ne se znaevme..i edna vecer se pogodi da igrame tabla zaedno..i taka pocnavme da si se gledame..najprvo na kafe pa za nova god bevme zaedno i pocna vrskata...i eve sea 1 god i pol sme zaedno i super ni e..
:cool:
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Полуматурант
Полуматурант
lejdi


Female
Број на мислења : 1028
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 28943
Registration date : 2008-08-09

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty15.08.08 18:09

Леле запознавања,јас со мм се запознавме случајно.Јас работев во еден кафич и он доаѓаше со другарите таму преку еден ден така на пиво.И јас како и со сите гости така и со нив расположена секогаш насмеана.По 7месеци доаѓање на пиво секој ден реши да ме покани на кафе,и така од тогаш сме заедно 5 год во врска и 1 год и 2 месеци во брак. krevet
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty22.08.08 15:54

se zapoznavme preku edna moja koleska nejze mm i bese simptaija no koga se vidob=vme jas i maz mi prviot pat ljubov se rodi i kaj dvajcata za 8 dena od naseto zapoznavanje nie stanavme decko i devojka a posle 2,5 godini se zedovme
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty04.09.08 17:48

Nie se zapoznavme na rabota, bevme kolegi, pa drugari i posle dve godini izleguvavme, a edna sme vo brak. I uste zaedno si rabotime, vo ista kancelarija, i super ni e.
Na rabota ne zezaa edno vreme:) so pozitivni nameri. Ke se javat za kafe da pieme, a ako imame rabota ke im kazame aj posle ili utre, imame rabota, a oni ,,Se gleda kako rabotite,,
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty05.09.08 9:52

Go zapoznav mm na 23 Juli 2002 na aerodrom posle 2 meseca od koga pocnavme da si muabetime na internet. Toj bese vo seriozna vrska a jas stotoku zavrsiv edna podolga seriozna vrska taka da nemavme nikakvi romanticni nameri. Edna vecer samo mi se javi na tel i mi rece deka doaga kaj mene i dali bi go precekala na aerodrom posto ne go poznava gradot.
Bese ljubov na prv pogled - toj ja ostavi devojkata a jas vo istiot moment go smeniv mislenjeto deka od mazi fajde nema i deka nikad nema da se mazam.
10 meseci posle taa sredba si napravivme mala svadbicka :svadba: i eve kako sto vika tikerot 5 godini 3 meseci i... se broi ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28801
Registration date : 2008-08-11

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty05.09.08 13:32

mm nikogas go nemav videno a i bese najdobar drugar na bratuceda mi. Izleguvaa zaedno,idese kaj nea, ja isprakase do doma i mnogu pati i vikav zasto se smeeja pod mojata terasa i ne mozev da spijam. jas imav doooolga vrska od drug grad i ne izleguvav vo Kavadarci. Raskinav so deckoto,bas za mojot rodenden,zaminav na odmor,razmisliv sto sakam vo zivotot i se smeniv 360 stepeni.Slucajno sme stoele cela vecer eden do drug i bratuceda mi ne zapozna.Mi bese strav da se vpustam vo nova vrska i izlegovme dva -tri pati zaedno,se slusavme cesto i taka si go staviv prstot na glava i vidov deka ima dobri dusi na ovoj svet i ne se kaam voopste. Odevme samo 2 meseca i se zemavme zatoa sto ni bea malku saatiti sto gi minevme zaedno.Imavme potreba edn od drug. Najiskreno i sega sme isti i mnogu mi e milo sto iam i vakvi lugje i sto tokmu jas sum edna od sreknite
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty05.09.08 16:26

Jas so mojot decko se zapoznav na internet potocno na chat na idividi.Mejgutoa taka nekako se pogodivme slicni si se najdovme i sega za sega ni e super.Daj boze taka da bide i vo idnina. baknez
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty05.09.08 16:34

со дечкото се запознавме на 2 јануари 2006 во ноќен клуб. иако сме од ист град јас го знаев онака а тој мене не ме знаел. после 6 месеци бркање одбивање тргнавме и досега ни е супер, не можеме еден без друг
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty06.09.08 18:39

јас и мојот дечко не запозна една моја школска другарка која излегуваше во кафиќот каде што работеше тој таа била појдена со намера да му мести некоја друга другарка и тој побарал да не запознаее излегувавме заедно скоро 2 месеци и после тоа се фативме и може да видите колку време сме заедно на тикерот
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty09.09.08 17:11

JAS SE ZAPOZNAV PREKU SESTRA MU:) ODEV DOMA KAJ NIV I STALNO GO NERVIRAV MI BESE UBAVO DA SE KARAME SO NEGO:)I SEKOGAS SE KARAVME OTI JAS MU ZBORUVAV ZA INAET NEGOV MI BESE INTERESEN KOGA KE SE LUTI.I TAKA POSLE EDNA GOD IZLEGOVME I SEUSTE SME ZAEDNO I SREKNI
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty09.09.08 18:01

мац@ не мора секој пост да го пишуваш со големи букви,ги гледаме и малите
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty01.10.08 19:25

ok fala ,ama vejke pocnav da pisuvam i so mali svativ deka gi gledate i niv:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се запознавте со партнерот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: