Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се запознавте со партнерот?

Go down 
+92
emilija nestorova
Barbie
Dragana
ance
DijanaP
moja mama
Mimi Petreska
EckaGj
bibip
Violeta13
avon
Pravnicka28
Jasminka
Diana
jasmina,mina
Dali
Mami4ka
Dzena
rosii
marina_daniel
delfin76
Sarah
Пандорче
radost
vodolija
KATIC
marija*
anetapp
taci
Anjuska08
Mila87
Kikic
Mimi22
Sun_shine
lidija29
kokice
Natalija
mirecv
ZeleniCka
Rocka
Mama Ane
Labuda
BiljanaM
BILE-ENA
Sanja_Ivana
winnie the pooh
macush
avanturistka
kristina_b
vdovica
mac@
bibe85
hajdi
Daki
sonja28
Zvezdicka
Sandra_Anja
veki22
lejdi
SonjuS*
vesna velkova
Nate_David
мила
obicna
Emilija
beti 24
natali
kavadarcanka
Lili
vedrana
Irena Trajkovska
moja Ina
Emi
aleksandra
Freya
mamicka211
biljanag
Mama Maja
BaMbYnA
eli
daniela
lola
Lana
mamicka
iki
rich_bitch1
sunshine
STAR *
sanja83
Big Sister
okce
Silvija
96 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29530
Registration date : 2008-03-18

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 0:36

Kako i kade se zapoznavte so soprugot,ta i kolku vreme bevte vo vrska?

Jas i Aleksandar se znaevme kako kolegi od fakultet(Filoloslki) no,na razlicni grupi.
Jas samo znaev deka zgodniot,visok decko mi e kolega i nisto drugo.Duri po edno izleguvanje vo Koloseum se zapoznavme koga slucajno bevme izlezeni so isto drustvo.Od togas pocna nasata druzba okolu 2 meseci koga veke ne bevme samo kolegi.Vo vrska bevme 3god i veke godina i pol sme vo brak.
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 0:49

Edna drugarka rabotese preku leto vo eden biljardi i odev tamu , a i negovoto drustvo isto taka odese tamu.I taka prvo preku biljard igrajki se zblizivme i posle izlegovme edna vecer i pocnavme vrska koja traese okolu 4,5 godini i posle se resivme na brak i eve tikerot dolu kazuva kolku tocno sme zaedno 12 god. 9 meseci i 27 dena.
Neka ni se mnozat i godinite zaedno i decinja zdravi i zivi mnogu neka dava Bog.
I nam i na site vas.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 1:44

bevme drugari tri godini. izleguvavme so isto drustvo, odevme po zabavi, po doma...i po tri godini ja so mojot najdobar drugar stanavme decko i devojka.
pa posle 5 godini stapivme vo brak koj trae veke 12 godini.
izrasnavme zaedno - 17 godini sme vo ljubov. Smile
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 7:44

Jas MM go poznavav od mala, oti sme mal grad i go znaev. No bevme samo na zdravo. Jas porano rabotev vo edna sendvicara, i toj cesto doagase tamu, ili pak samo ke pominese so kolata pred sendvicarata i ke se zagleduvase. Koga trebase da ja branam diplomskata, ne bev na rabota vo sendvicarata i mm gi prasuval koleskite, kade sum, zosto me nema, dali ne imam nekoj decko od drug grad pa me nema. Posle koga se vrativ pak na rabota, toj pak prodolzi da doaga i ednas mi predlozi da izlezeme prijatelski. I taka se zblizivme poveke, za posle eden mesec da staneme decko i devojka. A na mm ne mu se cekase (ima 33 god) i posle 6 meseci odenje se zemavme. I super se sopglasuvame dosega. Vo ljubov sme godina i pol Како се запознавте со партнерот? 8274
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 8:47

Jas so mm se zapoznav preku edna drugarka koga imav 15 god. i 7 godini bevme drugari, duri i izlagavme zaedno koga jas bev vo vrska so drug decko, pred prijateli go vikav "brat mi" ama ete bidna sto bidna na 22 god. pocnavme vrska , po izvesen period i ziveevme zaedno i mojot najdobar drugar mi stana maz i na 20 Maj ovaa god. ke bideme 2 god. vo brak.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 10:38

So mm se zapoznavme preku internet pred 7 godini Smile Vekje 2,5 godini sme vo brak.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty08.04.08 11:37

super tema.uf mojata prikazna e dolga i siroka,ama eve na kratko se zapoznavme i nie preku internet.tri meseci zboruvavme preku internet,6 meseci samo preku tel(onaka drugarski),i posle resivme da se vidime.dve godini vo vrska bevme koja na kraj ja krunisavme so brak
Вратете се на почетокот Go down
iki
Прваче
Прваче
iki


Female
Број на мислења : 169
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 29975
Registration date : 2007-12-20

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty24.04.08 9:01

Nie se zapoznavme preku bratuced mi ..koj mu bese drugar na mm.Nekoe vreme pocnav da izleguvam so toa drustvo.Se zblizivne so mm kako drugari i postepeno naseto druzenje se pretvori vo vrska ...koja pred da stapime vo brak traese 2 godini...a sega sme zaedno 7 godini.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty24.04.08 15:04

ние се запознавме преку дечкото на една моја школска другарка, па се договоривме да излеземе сами и ете од тогаш сме заедно, а во декември оваа година тоа ќе бидат 10 години од кои 3 во брак
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty24.04.08 15:47

sunshine напиша:
So mm se zapoznavme preku internet pred 7 godini Smile Vekje 2,5 godini sme vo brak.

I nie sme internet par ,se zapoznavme na ICQ pred 8 godini , veke 7 sme vo brak Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty24.04.08 15:50

bravo be, site preku internet...
a nie klasika - u kafic se zapoznavme pred 4 godini, a vo brak sme 1 godina i 6 meseci
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty06.05.08 17:45

preku edna drugarka koja mu bese komsika ,odevme dve godini i se zemavme.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty06.05.08 17:54

Ej super tema jas slicno kako lola samo nie ne vo kafic tuku vo diskoteka i sega se sakame tocno utre edna godina i cetiri meseci i sme mnogu srekni :-)
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty07.05.08 3:56

nie se zapoznavme ko na 16 godini otidov vo mk i vo kafic onaka tetovo mnogu golem grad znaes pa site se znaat i jas i bratucedka mi izgleda strcevme i onaka laf muabet i posle zaminav jas nazad vo melb pa pak vo mk pa pak i posle 5 god tel razgovori i dojdi mi pojdimi vo mk i telefonski smetki golemi ko mene resivme da se zememe i sega sme 3 god i 5 meseci vo brak toa e vkupno 8 god i 5 meseci zaedno Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Maja
Почетник
Почетник
Mama Maja


Female
Број на мислења : 18
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 29280
Registration date : 2008-05-07

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty22.05.08 23:37

super tema nas ne zapozna bratucetka negova, mene mi bese skolska vo sredno.zaedno sme 5 godini od koi 1 ipol sme vo brak.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty23.05.08 18:08

сопругот има и сеуште тука си работиме во дуќанот во моето село
со брат му ме загледувале дека пазарувам тука дека сум сестра на игор дека сум мирно и повлечено девојче и така кога продавачката им отиде на одмор ме викнаа да им работам на замена и јас супер си работев и секој ден шали смеи кафе кога ке дојдеа на работа 2 смена но јас не се ни надевав на нешто си имав дечко
но од тој дечко почнав да се разочарувам ми беше најдолга врска до тогаш и мислев дека има нешто ама ништо
после неколку дена откако завршив со работата пак ме викнаа зошто таа си отиде продавачка и така си работев и се запознававме повеќе и на шала ме испитуваше за дечко ми кој доаѓаше и ми префрлуваше дека имам нешто со баже а јас ништо
и така еден ден си пиеме кафе и ми вика јас знаеш те посматрам веќе некое време знам дека имаш дечко ама не е важно јас сакам да ти кажам дека ми се свиѓаш и така ми кажува едно друго јас мислев сега ке ми рипне ке ме баци но не беше така го почитуваше тоа што му реков дека имам дечко но ке размислам
чекав тој да ми се јави нешто бевме пред раскинување роденден му беше 13 септ го немаше и јас правец во дуќан му викам на баже јас размислив и он и ќе се видиме јас па може
и така се бацивме и си излеговме вечерта и така заедно сме си и се сакаме и ..................
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty24.05.08 11:20

abe ne za kogo bilo receno za kogo bilo peceno Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty25.05.08 9:40

togasnata mi drugarka mi rece ja ke go brkam ako ne ti ne cekaj
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty09.06.08 19:35

ние се запознавме кај мене кај што седев под кирија ,јас имав цимери , атие му беа школски на него и тие многу си се дружеа по часовите и јас со нив се дружев ,игравме карти,и сл.па постепено го запознав и почнавме да се дружиме итн.......
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty09.06.08 20:07

Jas so maz mi se zapoznav vo kafic vo fevruari ,mi stana decko vo maj, bevme bukvalno po cel den i cela nok zaedno i vo avgust mi stana maz Smile, znaci bevme vo vrska samo dva ipol meseci, i fala Bogu super ni e.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty09.06.08 21:32

Супер Freya, баш ми е мило што ви е убаво со мажот ти! И јас и мм небевме долго во врска, доволни се неколку месеци за да се запознаеме меѓусебно и да се одлучиме на тој битен чекор. Во пракса многу парови по долги години врска, си оладуваат еден на друг, се заситуваат и ја прекинуваат врската, но немора и тоа да значи. За добар брак е потребно меѓусебна доверба и разбирање, и љубов секако без која се неможе .
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty09.06.08 22:45

ej zenski vie dvete ste kako nas i nie se zapoznavme i kratko vreme stanavme decko i devojka i po 2 i nesto meseca se zedovme,super ni e se nadevam ke bide taka do kraj,mnogu sme srekni.
za eden mesec ke slavime 5 godini da ziveeme brak ne znaci dolga vrska deka sekogas e uspesna eve nasata bese kratka i e uspesna.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty10.06.08 6:57

jas i mm se zapoznavne kaj edni moi rodnini (a negovi prijateli) pa potoa me pobara na tel izleguvavne prvo kako drugari kratko vreme 21-2 meseci potoa se fativne jas imav 16 god docekavne da napravam 18 pa se zedovne i eve nekni pravevne 5 godisnina od brakot srejkni sme se sakame nisto ne e smeneto se e kako prviot den druga interesna rabota denot ko se fativne sekoja god si go slavevne pa denta ko praevne 5 godini od ko se fativne (3 vo brak) ni se rodi vtoroto since
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty12.06.08 4:21

ama konsidencija super Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty12.06.08 22:13

Една моја другарка идеше со неговиот најдобар другар, ни договорија состанок на слепо, ама ја не отидов тогаш, тој се изначекал а една зима ладна, брррр, ми падна жал што го извисив и му се јавив на тел. да му се извинам и се договоривме за два дена да се видиме.
Беше 16 декември 1997, врнеше снег ама ај отидов, се чекавме во старата градинак во бутел1, одма ми се допадна како изгледа и истатата ноќ станавме дечко и девојка, јас14години а тој 17 леле деца.........секој ден се гледавме, бегав од часови само за да бидам повеќе со него, дома им кажав после неколку месеци, мајка ми не и се допадна дека толку мала дечко имам ама бре си го сакав и крај ахахахаха......
Заедно бевме 8 години и потоа бидна свадба, па еве сега ќеркичка..многу со сакам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се запознавте со партнерот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се запознавте со партнерот?   Како се запознавте со партнерот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се запознавте со партнерот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: