Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Разделба со партнерот на подолг период

Go down 
+16
Dragana
eli
ladypp
sneze
Rozetka
Mama Ane
beti 24
emilija poposka boshevska
fibimk
Lana
marina_m
JANA BELKOKESKA
silvana
Sestricka
nova
SANICKA
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
ladypp
Почетник
Почетник
ladypp


Female
Број на мислења : 53
Age : 40
Локација : prilep
Поени : 28117
Registration date : 2009-01-04

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty15.04.09 23:01

iako site mozebi ce si mislat na nas zenite ni e lesno pa mazite ke ni donsat pari i slicni raboti se e toa nekako apsurdno zatoa vremeto sto pominuva e dragoceno i sekoj del od zivotot si ima svoi mani i prednosti.jas so mm bevme razdeleni skoro 7 meseci i iskreno pominuvav niz golem pekol oslabev i fizicki i psihicki.mnogu mi bese tesko deteto bese malo no sepak go barase a nokite kako sto kazavte mi bea najteski zatoa sto legnuvav bez nego.posle podolg period koga go vidov na internet jas ednostavno eksplodirav neznaev sto mi se slucuva.placev non stop.edna poraka do site SAKAJTESE I BIDETE POZITIVNI OSOBENO KOGA VI E NAJTESKO I NE GO TROSETE VREMETO ZALUDNO I NEGATIVNO ZOSTO ZIVOTOT E KRATOK I SAMO EDEN.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty17.05.09 19:56

Леле женички а јас и мојот партнер.... вака он студира во софија до пред да останам трудна работев и јас во софија и немавме проблем , ама сега од април месец сум тука он таму, дојде април на 20 дена и сега за мај на 8 дена и пак замина, еве сега и бремена он не е тука ама не зашто несака туку таму има престави на репертоар на софиски театар и има главни улоги и претставите без него неможат да се оддржат, се ке заврши на 8 јули и ке си дојде а до тогаш има уште 3 недели, многу ми е тешко а и на него зашто не е со мене и покрај мене, цело време мислам на него си пракаме пораки, се слушаме како мали деца ама далечината си го праи своето и мора некако да си докажуваме дека си фалиме, и цело време ми вика те бацувам по мешето а јас одма се расплакувам и си викам зашто не си тука стварно да ми го бациш..... ама се надевам ке поминат и овие неколку недели па ке бидеме заедно baknez
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty17.05.09 20:14

sneze напиша:
За сите кои ќе се разделуваат од партнерите.......... Да знаете на почеток е тешко сепак е навика да си со некого , но после е полесно многу и да знаете со сигурност Ви кажувам љубовта меѓу вас станува поголема и појака . А резултатите од разделбата се повеќе пари и поголема и цврста врска. Гледајте подолгорочно и дека е за убаво разделбата. Позд.

Ја потпишувам Снеже,јас бев 4 месец мм кога отиде на работа во италија а ссе врати кога бев 8.Цело време се допишувавме со пораки и во пораките му пишував ти праќа бебето поздрав во вид на клоца Smileтешко ама се проаѓа,ми беше криво и мене што бевме разделени,и претходно се делевме ама кога си бремена баш ти е потребен.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty17.05.09 21:35

ние со мм во овие скоро 6 год во брак најдолгото разделувајне ни бесе од 10 дена и јас одвај издрзав тој бесе на курс во србија но но се слусавне по неколку пати во денот инаку се има слуцено да замини на 2-3 дена на саем или за несто поврзано со работата и јас одвај издрзувам ептен ми е тешко
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty17.05.09 22:47

Епа дечки да ви кажам еве пројде месец и пол како сме разделени, и некако не проаѓа времево. Останува да бројам денови до август кога ќе одам да се видиме, одвај чекам зошто веќе не се издржува сам, па ќе правиме некои математики, хахаха
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty18.05.09 20:43

sneze напиша:
За сите кои ќе се разделуваат од партнерите.......... Да знаете на почеток е тешко сепак е навика да си со некого , но после е полесно многу и да знаете со сигурност Ви кажувам љубовта меѓу вас станува поголема и појака . А резултатите од разделбата се повеќе пари и поголема и цврста врска. Гледајте подолгорочно и дека е за убаво разделбата. Позд.

Ние сме разделени по 5-6 месеци па потоа си доаѓа дома на еден месец .Што правам учам ко луда никогаш во животот не сум положила по 3 испити во сесија .Едноставно си задавам обврски но мислите мисе постојано кај него .Ние се лсушаме секја вечер но не е исто го нема да го гушнам допрам и сл .Секој поминат месец си викам ајде прошол уште еден и еден помалку ... Тешко е претешко . Дури почнав да му викам ако не дојдеш додека дипломирам тргам јас по тебе по дипломската
а за делот со љубовта огоре смао го потпишѕвам нема што да додадам го осетив и на своја кожа
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty19.05.09 11:33

Јас и мојот партнер во блиска иднина ќе бидеме разделени во текот на работната недела, а вероватно за викенди ќе се гледаме. До скоро несакав да размислувам за тоа меѓутоа како се ближи времето се сум понервозна ама паника нема да дозволам да ме фати, па нели тоа е за убаво односно за поубава иднина.Снеже дај боже да се исполни твоето.
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27740
Registration date : 2009-03-27

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty19.05.09 21:23

Јас повторно само колку да си кажам да не речам покукам малку.Многу ми недостасува се гледами и слушаме секој ден на интернет ама тоа не е тоа.....
Сакам да го гушнам силно, силно,најсилно.........
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty03.06.09 17:05

Ne se sekirajte zenski jas so mazot mi bev razdelena 3 meseci i voopsto go nemav videno samo se slusavme na tel. ne se ni gledavme ama najbitna e verbata i se ke bidi ok.


Последната промена е направена од Freya на 03.06.09 17:17. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : da ne se pisuva so golemi bukvi)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Разделба со партнерот на подолг период
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: