Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Разделба со партнерот на подолг период

Go down 
+16
Dragana
eli
ladypp
sneze
Rozetka
Mama Ane
beti 24
emilija poposka boshevska
fibimk
Lana
marina_m
JANA BELKOKESKA
silvana
Sestricka
nova
SANICKA
20 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27740
Registration date : 2009-03-27

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:19

Дали некогаш ви се случило да морате да бидете разделени со партнерот од каква било причина на подолг период во време кога тој ви е најмногу потребен?Како го поминувавте времето ви беше ли тешко како ја надминавте осаменоста?Мм денеска замина во друга држава поради работа и многу сум тажна заедно сме 10 години а не сме биле раздвоени повеќе од 7 дена никогаш.
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:26

Da GO IMAM TOA ISKUSTVO .MM koga zamina za na misija AVGANISTAN leleeeeeeee ,kako bese mnogu tesko .Mozam da se postavam na tvoe mesto ,kako se da prazno neznam...............
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:28

Mi trebase mesec i nesto da se oporavam ,sama si zadavav obvrski za polesno da go prebrodam otsustvoto negovo ,nemama zborovi........
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:35

Nemoj da se razocaras vidov te snema ne pisis ,ne e nisto strasno ,znam tesko e ama samo nekoj mesec ke vidis tezina posle ....... se e navika ,neznam na kolku meseci ke otsustvuva tvojot mas ,mozebi po kratko ,kaj nas bese 6 meseci vo prasanje.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:40

Sanicka, и јас го доживувам во моментов истото, со две деца, не знам дали имаш деца, многу ми е тешко, изгубив воља, ама ме теши мислата дека брзо ќе помине ова време, и дека летово ќе се видиме, и тоа е тоа, мора да помине некој период на адаптација, и лани исто беше отсатен така 2 месеци, ама имав и други обврски па не осетив дека толу ми фали, ама овој пат е потешко. Ќе пројде се, и ќе се смеам еден ден на ова, сега за сега се трудам да се движам меѓу народ, и да не мислам, ама сепак ноќите се најтешки. Поздрав не знам ова колку те расположи, ама барем знаеш дека не си сама.
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:48

Da imam edno ,ne znaev ti dali imas zatoa i ne rekov super stom e taka nemaj gajle vremeto odma ke ti pomine posveti se na decata setaj so niv ako odat na skola domasni jadenje perenje i............... odma ke pomine .A za nokite nemaj gajle od obvrskite doma posto se na tebe ko bajce ke zaspies . Jas na tri pati pominuvav na toa po 6 meseci dva pati AVGANISTAN I segaposledno IRAK bese mojot mas ,bev mnogu pozitivna momiceto samo go barase ,a jas i velev tato ke dojdi mnogu pari ke donesi ke si kupime se ,nemavne stan pa taka se tesevne i ti istoto ke go pravis ke gi tesis niv ,a pred niv ni solza da ne pustis da znaes toa da ne go pravis.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 16:54

Абе пред нив не плачам, во принцип не плачам пред никој, многу околу мене мислат дека многу лесно го поминувам ова, на изглед да, ама од внатре отворена рана. Правам се и шетам и играм и по дома, ама тоа е тоа, не знам зошто овој пат толку тешко ме погоди
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:02

Ja i mm bevme odvoeni skoro cela moja bremenost i bas u deveti mesec eden den pred termin pak moravme da se razdelime a da neznaeme na kolku dolgo. Koga toj trgna na pat ja po 15 minuti u bolnica trgnav mi pukna vodenjak. Kolku mi falese nema zborovi da se opise. Ama zivotot e takov. Toj prv pat kerka ni ja vide koga imase onna 3meseci. Tesko ni bese na dvajcata ama sto se mora, se mora.
Sega sme zaeddno i se nadevam nema da ni se povtori.
I poarno da ne pisuvam poveke zosto uste poveke ke te razocaram.
samo pozitivno i sve ke projde
Вратете се на почетокот Go down
JANA BELKOKESKA
Почетник
Почетник
JANA BELKOKESKA


Female
Број на мислења : 31
Age : 44
Локација : OHRID
Расположение : СУПЕР
Поени : 27699
Registration date : 2009-03-26

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:05

Да првиот ден два ке ти е тешко не велам не зошто ке измамам,а и ти знаеш дека е така,срцето како да ме болеше,ме стегаше,ке помине се мислите само на позитивна страна ,а деновите за миг ке пројдат .Не си сама колку жени остануваат сами таква ни е државава ,не можиме да опстаниме мора мажот да оди странство да работи.Ке ти недостасува krevet ,ама кога ке одојди ке надохнадите.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:11

jas i mm ne sme bile razdeleni ama za moite roditeli ke napisam tatko mi cel zivot epo tereni i nikogas ne bil doma taka da mmajka mi bese so nas sama a tato samo z avikendi ne i bese mnogu tesko bidejki jas i brat mi i pravevvme drustrvo ama sega ostana sama jas se omaziv a brat mi e vo stranstvo a tato si ode na mesec i pol i gledam deka stvarno i e tesko. zatoa sakam da vi kazam deak so decinjata vasi treba da si go pominuvate pogolemoto vreme i da ne mislite mnogu na sporugot taka vremeto pobrzo ke pomine.
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:13

Da taka e ,stom imas obvrsa e lesno.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:17

Дечки фала за поддршката иако јас не ја отворив темава, ама требаше порано да ја отворам, ете си ја олеснив душата малку
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:18

Tuka sme vo sekoe vreme ,koga sme potrebni pisi za razgovor i nie sme patalci toa e.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 17:25

Nie najdolgo odvoeni sme bile dva meseci ,mada iskreno mene toa ne mi predstavuvalo problem . Kaj nas rabotite se nekako podrugo postaveni pa eve i sega ,jas ne sum doma 3 dena ,cetvrtiot se vrakam pa se si e na svoe mesto ,samo sto normalno malku poveke se nasobiraat alista i prasinka ,bidejki nikoj ne faka .. Smile .. znam deka e tesko koga e na podolgo vreme bidejki site obvrski ostanuvaat na eden okolu decata ,kukata .. no vremeto leta .. ne dozvoluvajte da ve ubijat mislite ,se e toa sto se veli u roku sluzbe pa kako i da e zivoto vrvi i ke pomine .. ,izleguvajte poveke sega bas ubavo e vremeto ,setajte ,druzete se so prijatelki ,izlezete so decata .. .. mnogu e podrugo koga si na svoe pa i roditelite vi se tuka blizu ,nie bevme bas sami samcati pa pak pomina se..
Lana nesto posebno nema oseteno ,vazno deka stalno pee i e vesela sto mene mi e najvazno Smile
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 19:46

Ne sum imala privremena razdelba ama trajna DA!!! Ali so partner ne so maz...a toa e sepak poinaku!Tesko mi bese prviot mesec....drugite taka-taka....sega veke e izbleden.....Situacijata kaj nas e takva....mora mazot nekogas i nadvor od zemjava da odi na pecalba...toa e...koga ovde nema moznost za zarabotka...Ali bidete trpelivi,smireni.....sega so internetov mozete da se slusate i gledate sekoja vecer......Ke pomine i vremeto pa ke si dojde..so poln novcanik.... Разделба со партнерот на подолг период 592735
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 20:07

so intern. potesko ,se gledas a ne si eden do drug.i samo vikaj eeeeeeeeehhhhhhhhhhhh sega da mi bese ovdeuuuuuuuuuuuuuu.............
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 20:10

Eeee Nova taka e...ama zato posle ke nadoknadis.....koj ceka ke doceka..... krevet krevet krevet
Вратете се на почетокот Go down
nova
Прваче
Прваче
nova


Female
Број на мислења : 107
Age : 45
Локација : doma
Поени : 27698
Registration date : 2009-04-10

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 20:15

да ние зените ке доцекаме,а нај многу ми бесе страв за мм како ли ке издрзи или ке најди за krevet ,а нас овде некој ке не види и готово не е све исто. Секакви мисли ти носи умот,да не се измами со некоја подолго не бил во krevet иииииииииииии ако признае после Разделба со партнерот на подолг период 981783
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28624
Registration date : 2008-12-03

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 20:15

Pa jas i MM ne sme bile razdeleni od koga se zapoznavme poveke od 3-4 dena. A odevme 8 godini od koi 5 zaedno ziveevme na studii. I celo vreme 24 saati so se vika zaedno. E sega rabotite se smenija. Sega koga najmnogu mi treba, jas sum po cel den sama, a toj raboti od 8 do 8. Eve deneska e nedela a nego uste go nema, ama moral da nadoknadi zosto narednata nedela imal 4 nerabotni. Mu se lutam iskreno,a od druga strana na procent raboti i mora da e taka za da mozeme da si ovozmozime se sto ni e potrebno. Posto za mene vo ohrid i nema bas rabota, a sega ne ni baram ke si go iscuvam deteto prvo pa zdravje.
I mozam da ve razberam, kog amene mi e tesko so samo navecer go gledam, kako vi e vas sto ne se gledate tolku dolgo vreme. Samo mislam deka covek se naviknuva na se, pa taka so tekot na vremeto stanua polesno.. Ajde samo so pozitivna misla, se si ima svoja pricina vo zivotot,pa taka i toa, verojatno taka mora da bide
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty12.04.09 22:03

ние сме многу приврзани еден кон друг повеке од една недела не сме биле разделени, мажот ми бече во словенија 5 дена пред 5 месеци многу ми беше тешко дека јас бремена со емоцииве побудалена но помина некако
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty13.04.09 8:13

Леле темава :(. За 2 месеца и ние ќе бидеме разделени. Никогаш досега, откако сме во брак, не сме биле подолго од неколку дена разделени. Крај на Јуни планира да иде да работи надвор и јас ќе останам со децава тука. незнам како ќе го преживеам тој период :(
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty13.04.09 9:43

Od koga pocnavme da ideme kako decko i devojka pocnaa i nasite patesestvija.Idevme 5 godini a vo brak sme 3 godini,znaci 8 vkupno,i celo vreme seta nekade po stranstvo t.s raboti.Takva mu e rabotaa da odi po seminari, kursevi niz cel svet.Najkrivo mi bese koga bev 5 mesec bremena a toj otide za Avganistan .Si dojde za mojot poragjaj i posle 2 dena pak zamina na uste 3 meseci.Si dojde i sedese 5 meseci i pak zamina za Francija na 5 meseci .Posle toa go unapredija i eve veke edna godina nikade ne bil.Inaku da kazam deka zdravje za 1-2 godini pak go ceka misija vo Avganistan.Mi se place koga mi tekne ama toa e ,nemozam nisto da smenam.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty13.04.09 9:59

За сите кои ќе се разделуваат од партнерите.......... Да знаете на почеток е тешко сепак е навика да си со некого , но после е полесно многу и да знаете со сигурност Ви кажувам љубовта меѓу вас станува поголема и појака . А резултатите од разделбата се повеќе пари и поголема и цврста врска. Гледајте подолгорочно и дека е за убаво разделбата. Позд.
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty13.04.09 15:15

Nalet od takvi pari, najiskreno. Jas licno nisto pozitivno ne vidov od toj period koga bevme razdeleni. Pocvrsta vrska, ne sum sigurna bas na nas ni trebase mnogu da se zblizime pak i prazninata sto vo najgoelmata radost bevme odvoeni uste se nema popolneto. Nekoi raboti se slucuvaat vo odreden moment i posle ne se nadopolnuvaat, otisol vozot. Ama toa e zivotot, za zal.
Sepak drzete se i ne potkleknuvajte, pak na kraj se dobro ke zavrsi.
A za toa ddali ke si najdat druga za seks dodeka se daleku nikogas nemozete da bidete na cisto, najubavo ne razmisluvajte na toa bidejki nemozete da imate ni uvid ni vlijanie na toa. Taka da toa sto ne go znaete nemojte ni da se trudite da go doznaete.
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27740
Registration date : 2009-03-27

Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty15.04.09 22:46

Оф мори мајко да ви кажам овие 2-3 дена имав некои обврски и небев воопшто дома и немав време многу за да мислам само ако некој ме прашаше се трудев да ја избегнам темата оти сум голема плачка морам да признаам.Еве сега сум дома сама и навистина многу ми недостасува неможам да опишам колку.
А незнам кој погоре пиша дали ќе најде друга за секс, да ви кажам воопшто не се оптоварувам со тоа затоашто имам преголема доверба во него.И за ништо не се секирам само сакам што побргу да ми помине времето кое ќе бидеме разделени.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Разделба со партнерот на подолг период Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разделба со партнерот на подолг период   Разделба со партнерот на подолг период Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Разделба со партнерот на подолг период
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: