Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 А ти си разведен/а?

Go down 
+20
BILE-ENA
Dragana
milena p
Goca
Simona's mom
pepa
Damjana
Emi
sneze
Vesna Blazevska
marija*
fibimk
Sun_shine
kavadarcanka
Mama Ane
Kinky
nnatasa
ирена
lela
Pipolino
24 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:23

zosto tolku niski svakanja?Kaj samite ludje sto sakaat da se razvedat se javuva mislata ete ke bidam obelezan/a site ke me zborat, aktuelna tema ke stanam i drn drn
situacijata na drugarka mi me navede ovaa tema da ja napisam, kako da i objasnam deka ne e bitno sto mislat drugite deka zivotot e vo nejzini race i ona treba da odluci za sebe a ne nekoi drugi-ludjeto
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:29

potpolno si vo pravo,i na kraj kraevi podobro e dobar razvod nego los brak,a za zboruvanje od strana svako cudo za 2 dana.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:30

lela i ti si vo pravo , ama zenava nikako da si go skocka toa vo glava Smile
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27954
Registration date : 2009-02-28

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:32

i jas go mislam istoto, podobro dobar razvod otkolku los brak, pa zosto zivotot da si go zrtvuvas bez potreba. a za lugeto sto zborat, tie sekako si zboruvaat, ama ne treba da i cue koj sto kazal bidejki nitu eden od nov ne zivee vo toj brak.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:36

Ima zeni koi si baraat pricini zosto da ostanat vo brak a toj se raspaga ili za nikade e,ima raboti koi moze covek da gi tolerira ednas,dvapati,petpati ama ne moze vecno...a inaku tie samo se vadat so toa sto ke recat drugite,pa na kraj kraevi tie ne ziveat so taa osoba i vo toj brak pa da znaat kako e.
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27954
Registration date : 2009-02-28

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:38

i ne ziveeme vo vremeto na baba mi, koga mislam deka zenite poslabo rabotele, odnosno voopsto pa kako da se razvede i kade da odi koga zavisi od nego. sega e poinakva situacija nie sme silni, i po samostojni taka da ne e vreden nikoj da se maltretiras za nego, a voedno i decata da golgedaat toa nezadovolzstvo pomegu roditelite.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:43

Mnogu me nerviraat muabeti od tipot jas nigde ne rabotam sto ke pravam kako ke gi prehranam decata....ili nemam kade da odam...pa valjda moze kaj svoite roditeli barem privremeno,ili socijalno da smesti familija,ima pomos paricna,na kraj kraevi bi cistela ulici samo decata da ziveat mirno i bez traumi.Spored mene nema nikakov izgovor...imame nie edna komsivka kaj majkami e taa taka a znae deka mazotje ima druga veke 5-6 god.i javno se seta so nea...i jas i kolku da se trudam ne mozam da ja razberam
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27954
Registration date : 2009-02-28

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 10:53

i jas ne sum mozela da gi razberam takvi zeni. pa ne se maltretiraj, a sigurno sekoe negovo vrakanje doma mu povtoruva za taa i se nervira a pak se samoizmacuva.
samo treba da se prevzeme prviot cekor pa posle mislam deka site raboti ke se naredat kako sto trebas. samo napred glavat gore i se ke se sredi
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 12:08

mIslam jas neznam veke sto poveke da napisam, pred malku pisuvav za razvodot i sto im pravi razvodi i pricinite zosto da se ostanuva zedno.
Pipolino, pusti ja drugarka ti na forumov da ja "obrabotime" se salam! tesko i e veruvajte i. Majka mi koga se razvede, 10 godini ne se pomrdna od doma od sram! gluposti zivi ama toa e.
No druga rabota, vo denesnicava nisto veke ne e tabu tema osven (za mene) cudnata kombinacija na " balkanskiot intelektualec" ili vo drugite situacii "balkanskiot kopuk". Po mene, pole ne dovolno istrazeno! Inace razvedena vo denesno vreme e sosema normalna rabota, ako ne toj ke najde nekoj drug, ako ne sama be, bolje sama odkolku vo loso drustvo! more pusti ja drugarakata ovde, ke procita i drugi stavovi... pa sega, mora da odtaguva vaka ili onaka... Onoj volon sto go napudiv od doma, ziva me izede, pa pak placev edno vreme, sto zaradi mene sto zaradi sama-trudna... i prirodno staviv tocka. Cekam da dojde denot da ja mluknam malata od mene, da se ocoveci pa fino da ispijaj eden ubav dzin tonik spored zasluzenoto Smile

ajde, kazi neka dojde vamu Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 12:10

da znes deka ke i dadam da cita Smile koa ke mi dojde na gosti
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 12:15

eve od mene licno kazi i (da ja nareas da se zakaci) IMA I POLOSO; AMA SAMA TRUDNA ? Smile Smile Smile
Nema postrasna rabota Smile))) a jas samo cekam nekoj da me podbere!
mislam prasanjevo od tipot: "koj e srecni tata" (deka mora na srpski zaradi tezinata... toa od dvoje i itd porano, obicna taa generacija postavuva taka glupo prasanje) Tatko i e car vo davanje odgovori na ljubopitnite, Im veli, ami jas te mislev za umen, ucen covek, kako taaka takvo prasanje da postavis?! Smile car!
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 12:18

bog da cuva, se napraiv expert za feministickive temi... Zvucam ko nekoja amazonka sto nosi bedz "smrt za mazite - sloboda za spermatozoidite.." Iditoka, Dajte naterajte me da se rasplacam Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:11

Balkan, Pipolino, Balkan:).
Treba uste nesto da se kaze?Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:16

Ништо повеќе Кинки, баш балкан Smile, Јас се сеќавам баба ми бог да ја прости балканка Smile (од на татко ми страната)стално ми викаше леле немој да кажуваш дека тетка ти и вујко ти (од на мајка ми страната) се разведени, па уште со по 3 деца, ау срамотааа.. А беа разведени уште јас кога имав 10 години и се тоа беше најнормално за нив, не бива не бива.. Ама се тоа во чешка Smile
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:24

Ама ајде старите балкански менталитет ама и овие младите сега кога имаме поинакви сфаќања има некои ептен по тој стариот менталитет леле што ќе кажат сега луѓето ма живеј го животот како тебе ти одговара а не на луѓето на луѓето секако им оди муабетот да озборуваат и кога ти е убаво и кога ти е лошо, а другарка ми откога се разведе си продолжи да си живее најнормално воопшто не се замара што ќе кажеле
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:35

Lugje, razvod sigurno ne e najubavoto nesto sto moze da ti se sluci... Tesko im e na zenite stvarno. Jas veruvam deka stavot "sto lugjeto ke recele" nema veze so bolkata sto si ja nosi taa zena...
Sto se ne i se smotalo vo glavata... 1. ne cinam, ne uspeav da go zadrzam, pogresiv... posramotiv roditeli... posramotiv deca...
I na mazite im e tesko sigurno. Izleguvav so eden razveden a i tatko mi e razveden... definitivno prvite godini po razvodot, bura od emocii i filmovi si vrzuvaat tie lugje vo glava... Jas samo ke im posakam sto pobrzo oporavuvanje i fakjanje cekor so denot...
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:39

Цитат :
IMA I POLOSO; AMA SAMA TRUDNA ?
Bratucetka mi se razvede 5 mesec bremena so vtoro detence....pricina maltretitenje par zar da se zamara sto ke kazat drugite...a site tie ne gledaat kako i bilo nea sto e priccinata stom se resila na takov cekor kako ni bese na nas ikolu nea koga slusavme zakani deka keja sobirame naparcinja pokraj vardar..Koj sto saka neka zbor samo tie si znaat najubavo zosto e razvodot..tuka nema sram i strav sto ke kazat drugite...
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:42

tocno!
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:43

Sun_shine напиша:
Цитат :
IMA I POLOSO; AMA SAMA TRUDNA ?
Bratucetka mi se razvede 5 mesec bremena so vtoro detence....pricina maltretitenje par zar da se zamara sto ke kazat drugite...a site tie ne gledaat kako i bilo nea sto e priccinata stom se resila na takov cekor kako ni bese na nas ikolu nea koga slusavme zakani deka keja sobirame naparcinja pokraj vardar..Koj sto saka neka zbor samo tie si znaat najubavo zosto e razvodot..tuka nema sram i strav sto ke kazat drugite...

potpis
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:44

more arno ja ostavil na mir... obicno tie, nasilnicite ne se odkazuvaat taka lesno... do kraj vadat dusa...
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:47

Vo denesno vreme nisto novo ne e da si razveden/a!Podobro razvod pa sekoj srekata i patot neka si go gleda otkolku da trpi zenata nasilstvo,omalovazuvanje!!!Inaku na muabetite od lugeto im nema kraj....ali sekoe cudo za tri dena!Posle so druga ke ja ogovaraat!
Ne bi dozvolila deteto utre da gleda tepanje,vikanje i karanje...pa sto ke bide od toa dete utre?sto mislenje ke ima?kakvi stavoi kon brakot?ke rece:mojte se karaa po celi denovi...gi slusav!sto ke mi e brak mene?za istoto da go prezivuvam?I taka e....vo psihata ke se poremeti deteto!
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 13:49

podobro dobr razvod otkolku los brak
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty25.03.09 14:05

nnatasa напиша:
more arno ja ostavil na mir... obicno tie, nasilnicite ne se odkazuvaat taka lesno... do kraj vadat dusa...
Edvaj uste milion problemi napravi posle toa...baba mi od nego mislam pocina (od site tie stresovi se razbole) Pa vtoroto dete ne bilo negovo pa tajno prael dnk svasta lugje....
Ednoto dete koe e rodeno vo taa zaednica i izrasnato e podivo..nema onaa mila ljubov da te gusne da te bakne...tuku stiska ..mava...pcue i tn znaete veke a malovo sto si e rodeno posebno...veruvajte ne ste vidle pomilo i pointelegentno dete....razlika ima ogromna...nikogas ne bi dozvlola decata da mi stradaat...zar jas samo za sebe ziveam ili i za tie decinja
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty26.03.09 7:37

marija* напиша:
podobro dobr razvod otkolku los brak
potpis
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty06.05.09 13:16

Razvodot ne e lesna odluka, znam deka mene ne mi bese lesno. Se zamarav so toa sto ke recat moite, sto ke recat komsiite, sto ke recat prijatelite...gluposti zivi, nikoj ne bese iznenaden sto e najinteresno i me poddrzaa duri i luge od negovata familija. Mislam eden den deka mi pukna film, se spakuvav i si otidov....posrekjna vo zivotot ne sum bila iako se sekirav za maliot, 3 god imase, ne znaev kako ke bide, kako ke se snaogame...se si dojde na mesto, i ne samo mene i na bivsiot mu olesni, tovar si simnavme dvajcata. Pred 1 god se omaziv pak, zivotot odi ponatamu, koj sto ke rece i ne e tolku vazno kolku sto e vazno da imas mir vo dusata i srekja vo zivotot. A baba mi vikase, ni na pole vrata ke mu zatvoris, ni na narod usta, zivej si tebe da ti e ubo babe...ke i gi pamtam cel zivot zborovite.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





А ти си разведен/а? Empty
ПишувањеПредмет: Re: А ти си разведен/а?   А ти си разведен/а? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
А ти си разведен/а?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: