Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Kако би го опишале својот маж или дечко

Go down 
+32
Annabel
nina 85
Aleksandra_Acka
karolina
prettygirl
Barbie
Viki J.N.
Arhangel
adi
EckaGj
marijab.d
DijanaP
bubale23
soledad
Gabi*
Kiki
mac@
fibimk
lela
Pipolino
Mama Ane
lia
D-r Lidija Pazdrijan
margarita
marina_m
lila_mk
Dragana
SonjuS*
hormonce
Sun_shine
Bela
Jasminka
36 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty28.09.09 13:53

Visok,srn,cokoladen ten,kafeavi oci,dobro razvieno telo,prekrasna nasmevka,segadzija neviden,avanturist,moja desna raka za bilo kakva pomos i golem pesimist.
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty30.09.09 16:40

Чуствителен,љубоморен,шегаџија,добар љубовник,помалце лицемерен (за одредени луѓе),авантурист
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-29

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty04.10.09 16:19

Плаво око ко море дубоко.
Физички=Најубаво плаво око,црна коса,висок,добар задник,малку повеќе стомак,во кревет топ Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 267988
Друштвено=Забавен,по некогаш романтичен,вреден,шармантен,полн со љубов за мене,секогаш за се кај мене, хоби далечинското во рака,.......
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty12.10.09 17:06

Za mene srce edno golemo,visok i zgoden,so malo mese sto mnogu go sakam,kelav-malku kosa mnogu pamet Very Happy ,grizliv,mnogu mi pomaga,naiven sto me nervira,no sepak za mene najdobar i mnogu si go sakam Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 462974
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27094
Registration date : 2009-08-03

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty12.10.09 19:23

Vesel debelko(ne strasno Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 127667 ),komunikativen,vedar sekogas poln so pozitivna energija,optimista i gooooooolem poddrzuvac.Ljubovta moja.
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 26977
Registration date : 2009-08-25

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty12.10.09 20:14

za mene si e ubav za dr ne e bitno smeg zelenook so dobro gaze a za karakterot za site e dobar duri i predobar za mene e dobar me nervira samo koga pie
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty23.10.09 22:51

Visok,krupen,crna kosa,kafeavi oci.Nezen,romanticen i ima prekrasen karakter.
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Почетник
Почетник
prettygirl


Female
Број на мислења : 71
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 27470
Registration date : 2009-05-01

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty24.10.09 17:38

Малку повисок од мене , развиено тело , црна коса , кафеави очи , романтичен , добар карактер , искрен , многу грижлив , понекогаш многу љубоморен Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 146742
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28348
Registration date : 2008-12-21

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty08.11.09 13:18

Po izgled e plav so kadrava kosa i plav oci visko e 187cm a po karakter e dusa od covek sportski duh jas sum losata toj e dobriot
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandra_Acka
Почетник
Почетник
Aleksandra_Acka


Female
Број на мислења : 74
Age : 34
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 26468
Registration date : 2009-11-25

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty26.11.09 1:04

Мојот дечко е мое најубавко сонценце многу го сакам,има кафеава коса плави очи што најмогу ги сакам,романтичен,нежен,секогаш е со мене кога ми е најтешко.Се најубаво за него,ми го исполнува живото,си го сакам ногу. Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 8274 Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 2965 Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 8274
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 27946
Registration date : 2009-01-24

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty26.11.09 1:29

smega kosa,plavi oci,so malku stomace(toj veli deka stomakot mu e kapital)ima dobar karakter,iako sum postara od kaj nego edna god znae da mi dade sovet,golema mazalica,ne je lubomoren Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 2965
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27009
Registration date : 2009-09-27

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty26.11.09 8:10

Плав како швеѓанец со плави очи. Културен, со манири, внимателен, забавен, свири гитара, да го грабнеш и да бегаш - само нека проба некоја Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 557124 Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 981783


Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 69779
Вратете се на почетокот Go down
Renata ch
Почетник
Почетник
Renata ch


Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 26433
Registration date : 2009-11-26

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty27.11.09 13:28

Visok, vreden ,zgoden, mnogu dobar on ne vika da mora da pravi se zenata sama znaci mi pomaga mnogu ako bi trebalo, grizliv tatko. Aj da ne go falam vece da ne go urocim. Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 69779
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26865
Registration date : 2009-10-07

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty01.12.09 13:20

Висок 193, бивш каратист со црна коса и плави очи, полни усни и прееееееееееееекрасни широки раменици Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 623700 Ужасно е чувствителен, многу знае да слуша и секогаш е спремен да помогне на секого. Златото мое има срце огромно, неверојатно стабилен карактер и е со голема доза на романтичност Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 2965 Е СТВАРНО многу си го сакам, фала му на Господ што ми го испрати! Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 24371
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty03.12.09 12:43

visok190,zgoden smeg decko,toj e mojot najveren drugar vo dobro i vo loso e so mene srcka e mnogu si go sakam
Вратете се на почетокот Go down
mama 87
Почетник
Почетник
mama 87


Female
Број на мислења : 10
Age : 37
Локација : Makedonija
Поени : 26310
Registration date : 2009-12-12

Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty19.12.09 0:30

Mene mojot maz mi e najubav smeg so svetli oci,visok197(mozam da nosam kolku sakam visoki stikli Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Icon_flower ),mnogu mi e pameten i si go sakam najmnogu na svet.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kако би го опишале својот маж или дечко
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: