Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Kако би го опишале својот маж или дечко

Go down 
+32
Annabel
nina 85
Aleksandra_Acka
karolina
prettygirl
Barbie
Viki J.N.
Arhangel
adi
EckaGj
marijab.d
DijanaP
bubale23
soledad
Gabi*
Kiki
mac@
fibimk
lela
Pipolino
Mama Ane
lia
D-r Lidija Pazdrijan
margarita
marina_m
lila_mk
Dragana
SonjuS*
hormonce
Sun_shine
Bela
Jasminka
36 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:25

покрај карактеристиката Добар татко и Грижлив сопруг кој друг атрибут би му го дале
или некоја негова негативна страна
Еве на пример Иван е многу хумуристичен тип на човек и мене ми е убаво да ги слушам неговите шали меѓутоа некогаш кога сме во друштво знае да претера.

П.С ако ја има темава извинете
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28292
Registration date : 2008-11-28

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:29

Висок, црн, згоден(сега малку поправен е ама ајде), голем шегаџија, не е романтичен ама доста згоден фраер е(сеуште).
Ете за таков човек се омажив.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:34

plav, plavi ocinja ko nebo zgoden i neophoden sto bi rekla...vnimatelen i romanticen...sekoj moment znae da go napravi nezaboraven
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:36

ти смета ли тоа сто не е романтичен. Не си се насла ли некад у ситуација да слушаш како некој се фалат за тоа што направил мажот за нив а ти да си преќутиш. Многу извини ако премногу ти се мешам во интимата само сакам да знам дали поната ке биде подобро ако се навикнав во неромантичниста на Иван и во неговата затвореност
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:37

Па за 4 месеци саншајн и греота е да го нападнеш човекот со негативности.Само продолжете во неопходноста!
Инаку мојот маж е човекот што јас сум го одбрала,не дека ми е водилка во животот,ама сепак ми е сопатник,нели.Каков е,таков е,изборот е мој,па си го сакам секаков!
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:40

hormonce напиша:
Па за 4 месеци саншајн и греота е да го нападнеш човекот со негативности.Само продолжете во неопходноста!
Инаку мојот маж е човекот што јас сум го одбрала,не дека ми е водилка во животот,ама сепак ми е сопатник,нели.Каков е,таков е,изборот е мој,па си го сакам секаков!

Bravo Nate dobar odgovor...iako mozam da dodadam deka nekogas bi go aknala od zemja... flower hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:42

јасминка напиша:
ти смета ли тоа сто не е романтичен. Не си се насла ли некад у ситуација да слушаш како некој се фалат за тоа што направил мажот за нив а ти да си преќутиш. Многу извини ако премногу ти се мешам во интимата само сакам да знам дали поната ке биде подобро ако се навикнав во неромантичниста на Иван и во неговата затвореност
Srcka me zborev za tebe neznam zosto vakov post nemozam da razberam..Sum se nasla vo situacija kade sto drugite se falele za svoite deckovci sopruzi i ne mi smeta a i sum prekjutuvala sepak sekoj ima pravo na svoj izbor na sopatnik mojot e sega za sega takov kakov sto go opisav.
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:48

Sun shine za bela bes postot
jas ne ja citirav izvini Kако би го опишале својот маж или дечко Lips-01-june
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:49

nema problem Wink
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 21:57

Мојот сопруг ми е голем пријател(ова морав да го нагласам)инаку смеѓ со кафеави очи со многу убав г..,ем романтичен,знае да ме насмее и многу си го сакам зошто ми дозволува по цел ден да му скокам и досаѓам на главата т.е. на живците(што друг не би ме трпел),емотивен,нежен итн.
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28296
Registration date : 2008-12-19

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 22:10

lele
site si gi ispofalivte a jas mojot ive go zapustiv hahaha
inace ja ima nаjubavata nasmevka na celiot svet i mnogu dobar sovetnik mi e. Зелка моја најубава
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28866
Registration date : 2008-10-17

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 22:47

toa vo druga prilika ko ke bidam raspolozena , sega kako me iznervira uste epiteti da mu stavam a ako bi pisala seka tie utre nema da vazat hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 22:59

pa bi go opisala kako golem workoholic znaci raboti od jutra do sutra nekogas me nervira sto tolku mnogu raboti i sto ne se gledame cesto za mene e zgoden ima ubavo gaze e sea stomak ima malce povise ali jas si go sakam takov, romantcen,me negativno so nekogas koa mu pravam muabet moze i da sii s euspie
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-07

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.03.09 23:47

Najdobar prijatel, moe vtoro jas, posto se slozuvame vo mislenjata skoro za se ( osven ponekogas za mama mu i tata mu ), imam totalna sloboda, neizmerna ljubov, abe so eden zbor si go sakam najmnogu na cel svet, epten sme isti i se slozuvame besprekorno
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30354
Registration date : 2009-03-04

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 0:03

Aj da vidam da se nasite mazi na forumov,sto bi napisale za nas zenite? :wzp:
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27922
Registration date : 2009-02-26

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 0:17

mnogu dobar duri ponekogas me nervira so gleda na site da impogodi a koga ke dojde red za nego sekoj na svoja strana,ama ke go upravam jas kaj i da e
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 8:15

Личноста со која планирам да го поминам остатокот од мојот живот. Човекот кој знае да е тука секогаш кога ми треба, за се
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 8:19

sto da kazam zavisna sum od nego. Inaku mi se dopadja toa sto e visok i crn i mnoguuu pameten (moram da se pofalam deka e clen na MENSA)
me nervira sto mnogu retko se smee .
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 8:21

hormonce напиша:
Па за 4 месеци саншајн и греота е да го нападнеш човекот со негативности.Само продолжете во неопходноста!
Инаку мојот маж е човекот што јас сум го одбрала,не дека ми е водилка во животот,ама сепак ми е сопатник,нели.Каков е,таков е,изборот е мој,па си го сакам секаков!

te potpuvam,kakov e takov e,i si go sakam sekakov.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.03.09 13:43

Jas mozam da kazam za bivsiot......totalen idiot...zgoden,crn....visocok vo normala....ali sto vredi dali e zgoden...koga ima rasipana dusa?zatoa e OUT!!!
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28746
Registration date : 2008-08-12

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty19.04.09 13:35

Mojot decko e kako sto nekoj spomna workoholic,znaci toa e ona sto me iritira,tvrdoglav ponekogas,ama ima dobra dusa i znam deka kakva pomos da mi treba toj e tuka za mene.i se razbira si ima nekoi nedostatoci kako sekoj covek ama aj niv ne gi broime:)
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29593
Registration date : 2008-05-15

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty19.04.09 22:55

најсмиреното и најдобродушното суштество што го имам досега запознато
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28172
Registration date : 2009-03-13

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty19.04.09 23:19

Мојот маж е моето златичко, не само што надворешно мене ми е најубав туку и карактерно многу се разбираме, имаме исто мислење буквално за се. Луѓето околу нас честопати ни велат да се баравте вака погодени немаше да се најдете. Тој знае да помогне, знае да насмее, знае да сака, да почитува, да цени, што е најважно многу е искрен, дружељубив, нежен, паметен.
Леле леле го утепав од фалење hihi hihi hihi ама што да правам кога ми е сонценце
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty23.04.09 12:03

sexi maze koe se trudi da mi gi ispolni site moi zelbi
Вратете се на почетокот Go down
bubale23
Прваче
Прваче
bubale23


Female
Број на мислења : 150
Age : 38
Локација : Home
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty24.04.09 23:32

Seksi, zgoden, visok, zavodliv pogled, romanticen, nezen, strastven, emotiven, iskren, realisticen, odlicen ljubovnik, dobar prijatel, mi dava poddrska vo teski momenti, me razgaluva, saka, pocituva... mi go ispolnuva zivoto:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Kако би го опишале својот маж или дечко Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kако би го опишале својот маж или дечко   Kако би го опишале својот маж или дечко Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kако би го опишале својот маж или дечко
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: