Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Kога да се пробушат ушињата за обетки?

Go down 
+56
svetle s
Megi
Gordana Natovska
valentina123
adi
Biljana
twins_
Ilince
rich_bitch1
Jovana's mom
maria
Elisaveta
MamaMaja
Emi
naivnna
Damjana
Emilija
avanturistka
sani-sandra
Misticia
jasmina,mina
tanjasofija
Anika
BubeM
bubamara
Dragana
NatalijaS
mamicka
mina32
Bela
sashka26
lida
silvana
kavadarcanka
Sandra_Anja
sofidavid
Goca
sunshine
obicna
kokice
marina_m
Rozetka
Sanja_Ivana
Mama Ane
sanja_
Rocka
Monika
Juni08_Andrea
Sun
Simona's mom
Lana
baby24
anetapp
mirecv
vecki
verce
60 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty12.04.09 1:30

Elisaveta jas na site tri im gi dupnav vo zlatara na najstarata i gi dupnavme na 4 meseci i mozam da ti kazam deka ic ne gi cepkase a drugive dve bea pogolemi pa imase momenti koga gi fakaa ama sigurno ke gi zabolese pa gi trgaa racinjata
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty12.04.09 5:04

zatoa na Ilina i gi dupnavme sega. uste ne razbira za da gi faka ili tegne
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty13.04.09 8:52

MamaMaja напиша:
Koj znae so kolku forumdziki sme se videla u Zlatarskata ulica.
Nie na Maksim mu gi dupnavme dvete usinja, ic ne placese,
malku samo se zacudi. Mnogu ubavo mu stojat menguscinjata,
duri i tie sto se dupceckite, a sega ke kupime zlatni denovive,
pa da mu gi zamenime posle nekoj den.
Леле Мама Маја не ве прашуваат како се вика принцезата? Smile Нас без обетки па секоја трета, да не претерам, не прашува.. Па која реакција кога ќе кажам дека е машко silent
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27610
Registration date : 2009-04-13

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty13.04.09 17:23

Nie se uste nemame staveno ubetcina iako imame 4 godini. Kako bebe nemozev vo nikoj slucaj da se odlucam da i stavam od prosta pricina sto jas samata ne podnesuvam non stop da nosam ubetki pa mi bese zal. A sega ke stavime odkako ke odluci samata taa. Nekolku pati spomnala deka saka i taa da ima ubetcina ama posle sekoe objasnuvanje deka treba da ima dupcina se otkazuva.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty14.04.09 11:41

И јас не ја однесов Јована да и ги пробушат ушињата, иако сите ми викаа дека е обичај на Благовец...Сепак мислам дека е мн. мала и дека има време...
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty26.05.09 18:17

и ние на благовец ставивме.мн малце плачеше и не ни осека дека ги има т.ц воопшто не ги чепка
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty27.08.09 22:20

јас сакам утре да ја носам дека е празник...сакав на Благовец ама големка ќе биди и ќе ми плачи...леле многу ме фаќа страв
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.08.09 23:41

ilince sto napravi gi dupnavte li usinjata?
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.08.09 23:45

Jas im gi dupnav usijata bas koga imaa 5 meseci .Za cudo ne placea
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.08.09 23:46

Ne be Vecki...drzaven praznik deka nemase ziva dusa...se bese zavoreno...ostanuva nekoj nareden praznik
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.08.09 23:47

sega vo septemvri za mala bogorodica mozes togas
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty01.09.09 23:44

Gorana napolni 4 godini i deteto pocna da si bara obetki da i stavime na usinjata? Problemot e vo toa sto jas nemozam da podnesam da gledam kako i gi busat usinjata, nerven slom ke pretpam i pritisok 200/200 ke kacam. Si vikam koga ke porasne ako saka sama neka si odluci i neka si gi probusi usinjata.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty01.09.09 23:55

Bile sto se nerviras tolku i panicis ako bolelo porano koga na nas ni gi probusuvale usite denes barem toa e bezbolno
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27125
Registration date : 2009-07-31

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty03.09.09 23:46

Usinjata se busat na blagovec nesum sigurna 7 ili 8 apri neznam koj den a jas mislam kolku pomalo tolku poubavo koga ke vidis nekoja mala priceza so obetcinja stvarno e ubavo jas sakam na sinmi da mu stavam obetka ama mm ic ne saka stvarno ne go razbiram ama ke se obidam da go ubedam a jas mnoguuu sakammmmm....
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty23.09.09 17:10

nie i gi probusivme na Jovana na sv.Jovan krstitel na 11 septemvri momentalno placese i za 2 min. isto kako nisto da ne bilo zaboravi
Вратете се на почетокот Go down
Megi
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 84
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27017
Registration date : 2009-08-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty23.09.09 17:42

A kako gi busat so pistol li? Znam malce e glupavo prasanjevo ama ne znam bas. i jas li treba da i nacrtam kade da gi dupnat ili tie samite znaat. posto nekam da i gi stavat na razlicno mesto na dvete usi a mislam deka i toa moze da se sluci. aj kazete iskustva. mojava e 11 mes. i sakam sega pred rodendenot da i stavam. kolku vreme faka za da zazdravi mestoto?
Вратете се на почетокот Go down
svetle s
Прваче
Прваче
svetle s


Female
Број на мислења : 240
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 28255
Registration date : 2008-12-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty23.09.09 17:42

Jas ja odnesov Sara na 9mes. da i gi dupnat usite, neznam na koja data ne bese praznik, ama najinteresno bese toa sto koga ja vide zenata sto raboti vo zlatarata i bese strav i mi vika DUPNETE I GI VIE, JAS KE JA DRZAM .Na krajot ja ubediv da i gi dupne usinjata, Sara placese mnogu malku kako nisto da ne bilo
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty23.09.09 17:45

Megi напиша:
A kako gi busat so pistol li? Znam malce e glupavo prasanjevo ama ne znam bas. i jas li treba da i nacrtam kade da gi dupnat ili tie samite znaat. posto nekam da i gi stavat na razlicno mesto na dvete usi a mislam deka i toa moze da se sluci. aj kazete iskustva. mojava e 11 mes. i sakam sega pred rodendenot da i stavam. kolku vreme faka za da zazdravi mestoto?
megi oni si elezat so flomaster da ide na isto mesto ,a za zazdravuvanje brgu pominuva samo da ne gi vlece usinjata
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty23.09.09 19:50

Ima eden obicaj da se dupnat usite na Blagovec.Moite site na toj den imaat dobieno obetki.Se razbira sekoja vo godinata koja e rodena.Pr golemite se rodeni vo oktomvri,a usite im se dupnati vo april(blagovec)-otprilika na 7-8 meseci,a malata imase 9 meseci.Problem nemav nikakov.Vo zlatarata kaj sto nie bevme sopstvenikot ni velese deka kolku e pomala vozrasta tolku e podobro.Pogolemite deca koi se svesni za obetkite pravele poveke problem so toa sto cesto gi fakale,a i resata na uvoto e podebela i poveke moze da go boli deteto.Kaj nas samo ke zaplacea malku i jas vednas na lice mesto go vadev ciceto i problemot go resavavme vednas.Se na se dobro pominav-so blago pa neli blagovec ja ublazuval bolkata na deteto. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty27.10.09 12:26

конечно денеска ги дупнавме ушињата еве сме да не видите
Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Ivona6nedeli189.thKога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Ivona6nedeli192.th
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty27.10.09 14:20

Lele ilince so ubavo porasnala Ivonce Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 8274 srcka mala da ja papas samo Smile
A obetcinjata... se poubavi da si dobiva sekoja godina, prava dama ke e Smile Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 8274
Вратете се на почетокот Go down
Megi
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 84
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27017
Registration date : 2009-08-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.10.09 19:23

jas na mojata princeza ne i gi dupnav usite pred rodendenot iako sakav. vcera i bese rodenden. ima 1 god. ama seuste sakam i gi gledav ovie medicinskite obetki so koi sto im gi usat usite i se so zasilevo vrvce. se mislam pa koga ke spie nema li da ja boli i da ja bocka? ilince kazi kako i e na ivona? ii nekoj drug ako znae. i se pravat li rani odma i crvenilo ili samo ako gi faka? i koja zlatara e najdobra za toa? lele mnogu prasanja. pozdrav do site vas.
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty28.10.09 19:30

На Благовец и ги дупнав неполна годинка имаше тогаш
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26962
Registration date : 2009-09-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty29.10.09 9:09

Megi напиша:
jas na mojata princeza ne i gi dupnav usite pred rodendenot iako sakav. vcera i bese rodenden. ima 1 god. ama seuste sakam i gi gledav ovie medicinskite obetki so koi sto im gi usat usite i se so zasilevo vrvce. se mislam pa koga ke spie nema li da ja boli i da ja bocka? ilince kazi kako i e na ivona? ii nekoj drug ako znae. i se pravat li rani odma i crvenilo ili samo ako gi faka? i koja zlatara e najdobra za toa? lele mnogu prasanja. pozdrav do site vas.

Прво и ги дупнавме на малата на 6 месеци, а на големата на 4,6 години, дека се плашеше до тогаш. Имаа малку црвенило, може да се мачкаат со хидроциклин маст. Не ги боцкаат медицинските, а и не е страшно се вадат по 2 недели. Јас им ставав во Аеродром кај Тобако 2 има едно козметичко студио
Вратете се на почетокот Go down
Megi
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 84
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27017
Registration date : 2009-08-17

Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty29.10.09 10:05

fala mama anita.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kога да се пробушат ушињата за обетки?   Kога да се пробушат ушињата за обетки? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kога да се пробушат ушињата за обетки?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: