Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Совршено дете!?!

Go down 
+36
delfin76
kavadarcanka
Mama Ane
Monika
Mimi22
Sanja_Ivana
Rozetka
Ves
mamalina
desi
Kuzman
Daki
sashka26
Misticia
Zvezdicka
georgina
Kinky
mamicka Ana
sonjamfk
Emilija
Svetlana
Mimi
vesna83
eva
mamicka211
daniela
vecki
BaMbYnA
Emi
Goca
ZZ
STAR *
Lana
rich_bitch1
mamicka
Big Sister
40 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.03.08 13:33

Mozebi malku cudno vi zvuci naslovoto na temava, no eve za sto se raboti.
Nekolku pati se imam iznervirano na ovaa tema, ama epten jako.
imeno nekolku pati mi se sluci pri sredbi so nekoi bliski licnosti ( osobeno majki na malku povozrasni deca od nikola) da pocneme muabet za decata - koe kako sto pravi, sto naucilo itd. i nekolku pati mi se sluci da naidam na cudenje - Lele zarem e mozno toa da ne go znae?!?! sokiran Pa moevo na negova vozrast znaese i ova i ona.....!
aman veke!!!!
sekoe dete si e svoja prikazna i sekoe se razlikuva edno od drugo. ne znaci deka ako moeto podocna gi naucilo da gi raspoznava boite ili nesto drugo deka e zaostanato ili nesto mu fali.
osven toa ne ke pravime natprevari!
Jas barem nikogas ne go sporeduvam moeto dete so drugi, nitu pak drugi so nego.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.03.08 13:47

Ni jas ne sporeduvam i skoro i da ne mi e gajle koj i sto znae. Jas gledam da go naucam ona sto mislam deka treba da znae i ona sto gledam deka go interesira. Pa celiot zivot e ucenje i samo ucenje, moze barem sega da uziva i da pravi sto saka i kako saka
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.03.08 13:56

Vaka sega:seuste nemam dete,taka da ne znam kako jas bi reagirala vo toj moment koga mene bi me prasale takvo nesto ali mozam da ti dadam dva soveta:

-kako prvo trudi se da ne se zamaras so takvite izlisni komentari na nekoja si koja misli deka nejzinoto dete e sovreseno a tvoeto ne e zasto ne znaelo sesute da broi,da cita ili sl.Nikola e zlatno dete i sesute e mal i ima vreme da nauci se,najednostavno pusti go da si bide dete da uziva vo igrite i kraj,NE SE NERVIRAJ UPOSTE

-a kako vtoro ako pak se osmeli nekoja taka da te prasa vo fazon kao AUU PA ZAREM SEUsTE NE GO ZNAE TOA-i ti pak se nerviras togas slobodno stavi kraj na taa tortura i prasaj ja doticnata sto saka so toa da kaze?ic ne im molci na takvite toa si e tvoe dete i imas pravo da si go odbranis

i isreno da ti kazam nesto ne znam kako ostanatite ke me svatat ama mene me nerviraat onie deca koi se i previse uceni t.s uste od dve tri godini se razbira od stranski jazici,od kompjuteri od ov od ona.jas sakam moeto dete da si ima normalno detsvo so igracki,so smeenje i taka,a za ucenje i usovrsuvanje ima vreme koga ke si trgne na skolo.taka da duso uzivajjjj auuu ovie hormonite vo sto me pretvorile Совршено дете!?! 509368
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.03.08 14:05

Ahhhh poznata prikazna ..neznam, mene mnogu mi se cudni tie roditeli.Dali e problemot sto nemozat da se dokazat so nisto drugo ,a so deteto si pravat cirkus ,navistina ne mi se jasni.Sekoe detence nesto ke znae ,toa drugoto nema da znae vo toj moment ,no ke nauci boze moj.
Edna kaj nas tuka ke go vodese detenceto na doktor zatoa so so Lana se samo dva dena razlika ,Lana bese po temperamntna ,dodeka nejzinito bese po mirnicko ...cisti gluposti.Sekoj roditel saka detenceto da mu e napredno i da znae ,no sepak da gi ostavime da si se razvivaat po svoeto tempo. Nemoj slucajno da si se nervirala,denes tesko e da najdes nekoj so koj sto ke mozes normalno da razgovaras pa i na tie temi vrzano za decinjata.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.03.08 15:10

Mene za ovoj slucaj me iznervira malku sestra mi , sin mi ne znaese do pred skoro da pokaze cao so raceto i koga toa go vide sestra mi mi iskomentira deka nejzina Jana toa mnogu odamna go naucila i se cudese kako moze toa da go znae. Sin mi pak znae nekoi raboti na ovaa vozrast sto vnuka mi ne gi znease ama nikogas ne sum napravila spored nitu sam sum go rekla toa. Najvazno od se mi e da raste vo harmonija i da bide zdravo, a se sto treba da nauci ke si uci vo svoe vreme i so svoe tempo na razbiranje na rabotite, neka si uziva vo bebeskite denovi sekoj den so novo biserce zasto ne e na natprevar so drugite deca vo napreduvanjeto. I druga rabota sin mi koga e vo drustvo so drugi decinja e najmiren od site , ke si najde igracka i si igra so nea ili ke dojde do nekoe od decinjata da gi pogali, dodeka drugite ili vristat ili rasfrlaat predmeti i sega da ne treba jas da go nosam deteto na lekar zatoa sto e nauceno vo smirena atmosfera da zivee i si e takvo po priroda ????

Svasta i jas tie roditeli ne gi razbiram ama gi imalo i sekogas ke gi ima.
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty29.03.08 13:57

volim da se pohvalim ako moje dete zna nesto lepo ili savlada neku novu vestinu,to verovatno svi vole..ali uvek kaћem onako kako jeste,bez onog famoznog dodavnja..sva preterivanja koja idu i do granice nemoguceg su mi smesna i nepotrebna..i uglavnom otvoreno kazem takvim roditeljima da ne preteruju i da im ne verujem..
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty29.03.08 17:35

Lana напиша:
Sekoj roditel saka detenceto da mu e napredno i da znae ,no sepak da gi ostavime da si se razvivaat po svoeto tempo. Nemoj slucajno da si se nervirala,denes tesko e da najdes nekoj so koj sto ke mozes normalno da razgovaras pa i na tie temi vrzano za decinjata.

tokmu za toa zboram. sekoe dete si e licnost za sebe i se razviva so svoe tempo. samo ne mozam da ja razberam niskosta na nekoi. ko da toa im pravi zadovolstvo sto ke ponizat nekogo.
nikola e napredno, zdravo i pametno dete. znae samo da pie od caska, da jade so viluska,da kaze blagodaram, izvini, te molam. ne nosi peleni, ne se tepa so deca, im dava igracki, znae i nekoi obicni raboti - da vkluci tv, dvd. velosiped vozi od 1,5 godini)onoj na 4 trkala Smile ) saka da gleda slikovnici so zivotni i da mu gi objasnuvame nie. gi raspoznava site zivotni, prevozni sredstva.
no znae samo dve pesnicki koi gi kazuva so pomos na mama, boi razlikuva dve - tri, da bori ne znae. malku e posramezliv. ne saka mnogu da zboruva vo drustvo na tuginci..

nikogas ne sum sakala na dve godini da uci sto ne e soodvetno za vozrasta. na primer kompjuteri, stranski jazici i slicno. ama za nekoi ova sve e sokiracki. no mislam deka cel zivot e pred nego i deka ima vreme koga sve so go interesira ke si nauci. nema potreba uste sega da mu go kratam detstvoto i da go zamoruvam so gluposti.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty30.03.08 15:23

Apsolutno se slozuvam so ona sto veke site go kazavte-sekoe dete e svoja prikazna ima svoja individua i se razviva so svoe tempo,izlisni i nerazumni se site sporeduvanja na edno so drugo dete pa deca od isti roditeli mozat a i najcesto se tolku razlicni vo sekoj pogleg razvivaje,interes,naviki........no Ane mnogu dobro te razbiram koga velis deka ponekogas tie sporedbi navistina mozat covek da go iznerviraaat do ludilo,Jana e prav sunger upiva brzo se i jas sum zadovolna od nejziniot razvoj,nikogas na nisto ne sum ja forsirala no isto taka nikogas ne sum sakala preku nejze da se dokazam,pokazam a uste pomalku nekogo da go ponizam..............jas licno mn.se nerviram koga ke mi racat "Jana e mnogu privrzana za tebe pa e kako dzuleno monisto(nezna,razgalena)" i seto toa radi toa sto e posramezliva,plasliva,koga e so deca saka jas da sum blisku do nea,pa koga sum so drusrvo pogolemoto vnimanie mi okolu nea i seto toa se tumaci kako razgalenost i "mi se trija sol nad glava" no ako ke izdrzam no ke ja vospituvam onaka kako umeam.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty30.03.08 18:57

haha ..zatoa jas veke ne odam na poznatoto nam "igraliste" koga se sobiraat mamicki i se natprevaruvaat cie dete so znae ,a pri toa ne vodat smetka za niv ,gi pustaat da pravat so sakaat ...no najvazno e da se ogovara nekoja nova majka koja ke dojde ,a ne ja znaat ni poznavaat zenata.

Goci, Lana e so ist senzibilitet kako Jana ,sekogas povlecena ,tivka ..no sepak ti i jas najdobro gi poznavame i ednostavno tie se takvi ,ne e problemot vo pregolemata vrzanost ni pak zato sto zastitnicki (kako velat nekoj ) se odnesuvame so niv.Ednostavno im treba vreme za nekoja nova rabota ,prilika i so i da e drugo ,takvi se a nie sme tuka da im pomogneme ..poturneme da odat ponatamu.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty30.03.08 23:00

Lana bas taka,ubavo kazano i progodena edinstvenata vazecka vistina"nie sme tuka da im pomogneme..poturneme da odat ponatamu" ...za zal vo mojava okolina mnogu retko(so cesni isklucoci) da naidam na takvo razbiranje potocno kako pointeresno da im e koj se omazil,koj kogo izneveril,itn,itn,itn........do beskraj,a decata si kornat kosi,se turkaat,placat.....
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty31.03.08 23:48

e toa pa koga ke go vidam. deteto vristi se tepa im korne kosi na drugi, ama vazno znae angliski da broi i da vkluci komp :bla bla:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty01.04.08 10:26

Jas sakam da slusam kako napreduva nekoe detence koe e na vozrast so Milena, obicno Da ja sporeduvam so vrsnicite nejzini no toa ne znaci deka ako nekoe pocnalo da polzi a moeto ne, deka e toa ponapredno od moeto ili obratno.
Decata se sekojpat polni so iznenaduvanja, mene me nerviraat zborovite kako " i ti ke mavas samari koga ke bides kolku nego"-pogodete koj mi go kaza ova sokiran
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty22.05.08 6:10

KOMSIVKATA Smile se salam pretezno komsivskite deca nadvor se zatepuvaat ( znam po sestra mi nemase dete vo maalo da ne go tepase ) ko maskodanka bese sto karanje i kazni i davaa i ne i doagase pamet se dodeka sama nekako se otkaza
Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty23.05.08 0:26

мразам кога ги фалат децата моето вака моето така секое дете е совршено за родителот едно е да размениш мислење за деца а друго да си го фалиш детето едни наши познати со совршено дете толку го фалеше мајката што испадна дека на 7 год тој маваше по неа ,а мм вика детево е стварно совршено ретко се раѓа вакво дете
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty23.05.08 0:31

Мразам кога ги фалат своите деца, како на приемр леле Јанко знае да каже како лае кучето, а што твоето незнае???

Аууууу ми доага таквите мајки да ги искубам жими се
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty23.05.08 11:41

Глупости! Па секое дете е приказна за себе, еве пример детето на сестра ми кога имаше година по малку зборуваше ама одеше,додека комшичето па збореше како старец ама не одеше прооде покасно, свекрвата на сестра ми беше завидлива како комшичево повеќе зборува од нивното.
Јас не си ги фалам децата секое си е приказна за себе, со Елена сум сама и затоа е подива додека Ангел многу сака да се запознава со луѓе.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty28.05.08 23:00

тие мајки што си прават натпревар се исфрустрирани самите,никогаш не биле фалени од родителите ,ги споредувале со други деца и затоа така прават,мене страшно ме нервира кога ми го споредуваат детето со некое друго и го уценуваат па ми влијаат спротивно од тоа што јас го учам,керка ми е доста напредна ,и многу работи знае ,ама се изнервирав кога золва ми сама кажа дека си запишувала кога керка и прозборела на 2 и нешто години ,Георгина прозборе на 13,14 месеци и ми рече касне со говорот.дај молим те ,да незнаев можеби ке се разочарав и ќе мислев дака така треба,ама тоа е тоа што ви велам,неможат да си признаат некои работи па ајде ке се силиме и докажуваме.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29162
Registration date : 2008-05-30

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty30.05.08 23:44

znaeto sto site si gi falime decata, ponekogas znaeme da preterame,za mene i ne e losa osobina ,normalno si gi sakame.Od mali treba da im go vdahneme onoj borben duh na pocetok preku nas ,a podocna tie samite...Dosta veke so onaa lazna skromnost! Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Споредба   Совршено дете!?! Empty09.06.08 13:08

Многу се изнервирав денес од свекрва ми.
Бевме на свадба и имаше едно бебе 7 месеци кое го измалтретираа максимално до 01.00, а јас Милена ја однесов малку на почетокот и околу 20.30 ја однесовме кај моите да спие а ние се вративме.
Е сега ова бебево било понапредно од Милена затоа што неплачело и не заспало до 01.00, го држеа во раце децата кои беа на свадбата, значи дете држи дете.....понапредно било затоашто јадело патлиџан со вилушка Neutral , пиело сок самото, леле ме извади од такт, па зар мојата Милена е глупа или недоволни напредна бидејќи шишето со сок не го држи сама, или затоа што јас не ид давам со метална вилушка да јаде тоа што не треба да јаде????

Оваа тема мислам негде ја има, па преместете ја ако сакате, јас неможев да ја најдам.
А морав да напишам многу сум лута.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty09.06.08 19:01

se mislam deka imase vakva nekoja tema ama pojma nemam kaj bese.za sporeduvanjeto ne se nerviraj stalno ke go ima,a najlosoto e sto najmnogu boli koga nekoj od bliskite go veli kako namerno da te povredi,ne e deka tvoeto dete ne e napredno ,ami nemozela nesto drugo v lice da vi kaze pa izvrtila so drugi zborovi,te sfakam kako ti e i nas toa ni go pravat.otpusti se svekrvati ako bila taa dobra vila ke go zemela taa deteto da go cuva i vas ke ve ostavela da si pominete ubavo na svadba.pozdrav i drzi se ,ne se nerviraj toa i e celta.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty10.06.08 0:56

ич да не тие гајле што мислат другите дали свекрва или комшика секој го воспитува детето најдобро што може и мисли дека треба а зашто да го тормозиш по свадби цела вечер ненаспано и во зачадено
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty10.06.08 8:41

ma svekrvati da ne i e drugarka na mojata i mojata nema vnuci ama snaite znae da gi sporedi bre ko dva i tri crno belo isto i e ma ic neka ne ti e gajle a i greota stom mu poremetis spenje na deteto ke kenka cela nok a plus od zagslivosta i glasnata muzika ke go zbrlavat i ne se sekiraj ko sto mi kaza na drug post neka si trubi dodeka saka a jas ke si igram po moe Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty10.06.08 9:02

Еми душо такви злобни јазици имало и ќе има , не и обрнувај внимание, најважно од се е детето да здраво. Јас имав таква случка пред скоро со едно детенце помало 10 дена од син ми ама повисочко и покрупно, признавам и мене малку ми падна криво , ама коментарот на свекрва ми за тоа колку и било криво што нашето е поситно само ја прашав нејзиниот син колкав е да го види и да направи споредба со таткото на др. дете , кога се гени уво прашање нема тука што ние да направиме. Најважно е да е здраво и точка. А за тоа држење на шише само итд. син ми пред скоро почна со тоа , што треба да значи дека смотано и глупаво. Ич немој да обрнуваш внимание на такви коментари, игнорирај ја максимално.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty10.06.08 9:37

sekoe dete si e za sebe pametno i nadareno mene mnogu cesto me prasuvaat zasto uste ne zbori zasto ima tolku malku zabi a jas bez mnogu odolgovlekuvanje ke im kazam deka sve ke si dojde po red .Jas ne sum odela ni zborela do 3god. pa fala mu na boga sum izrasnala vo zdrava inteligentna licnost.sekoe dete na svojot roditel mu e najdobro i najubavo no ne mora da go istaknuvame toa na drugite
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty18.08.08 11:10

Сите родители што раскажуваат како треба детето да се однесува на некоја возраст најверојатно имаат само едно дете, зашто кога би имале и второ, па трето ќе видат дека децата од исти родители, што се развиваат во релативно иста средина не се исти, зашто секое си има своја "ѕвезда", и не можеш нешто со сила да наметнеш.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Совршено дете!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Совршено дете!?!   Совршено дете!?! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Совршено дете!?!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: