Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте ја изгубиле смислата за живот?

Go down 
+18
AIDA
sonja colakova
ирена
ari
lila_mk
Jovana's mom
sani-sandra
fibimk
danielaval
Mama Ane
naivnna
margarita
Goca
Ves
Dragana
Ance-J
vecki
irena bozinoska
22 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty03.03.09 23:22

fibimk напиша:
Mojata e zagubena pred dve godini....imav abortus i otogas ne sum ista...pijav antidepresivi i sve zaludno....mnogu mi e tesko ja prebolam traumata ali se nadevam ke se oporavam nekogas....

Никогаш за ништо не е доцна и секогаш треба да се бара нова надеж. И од најтешките депресии се излегува , тешко е, потребни се антидепресиви но ништо не помага ако не го смениш она во мислите , промени нешто во секојдневието , излегувај , гледај и читај убави нешта ,спортувај со сила ако се чувствуваш како телото да ти тежи ) побарај и струча помош ако треба на вистинско место .
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty13.03.09 9:08

zdravo na site Ves vi blagodaram na sovetite sto mi gi kazavte i da znaete vi rekov deka ke vi pisam dali ke uspeam vo promenite sto mi gi ukazavte da gi napravam i eve poslednava nedela sum presrekna pocnavme so soprugot da izleguvame da razgovarame za se sto sme propustile i da vi kazam se cuvstvuvam kako odnovo da sum rodena(mislam vo brakov)pocnav i da odam kaj deckite vo skolo doma poleka se se sreduva i se nadevam deka ne mi zamerivte sto ne pisuvav na ovaa tema podolgo od srce vi sum blagodarna za sovetite i iako ne ve znam mnogu mi pomognavte se raduvam sto se prikluciv na forumov i dobivam korisni soveti vo site polinja na zivotot (se nadevam kako mene taka i na site sto imaat potreba za pomos)a pred se povtorno se vrati iskrata sto ja imavme izgubeno podolgo so soprugot krevet hihi hihi hihi vi blagodaram ne samo na ves tuku na site koi sto mi isprativte korisni i ubavi soveti :cheer: :cool!: Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 207962 Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 767433 Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 767433 Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 767433 (dodusa seuste ne e sve dozavrseno ama se pridrzuvam na vasite soveti i pocesto gi citam i dobivam prekrasna pozitivna energija od vas ) Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 767433 flower
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27876
Registration date : 2009-03-11

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty13.03.09 9:28

Ne se nerviraj zivotot e pred tebe sve ke si dojde na svoe mesto onoj moment koga ke treba.Te razbiram isto se cuvstvuvav i jas imav 2 spontani i mi bese tesko ali toa go potisnav pocnav da izleguvam so soprugot so drugarkite so koleskite i malku olabaviv.Sega imam prekrasen sin David i svativ deka nepotrebno sum se nervirala.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29040
Registration date : 2008-07-02

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty13.03.09 22:20

Според мене смислата на животот е во љубовта! Ако знаеш да даваш љубов и да примаш, тогаш се што се јавува околу како проблем е ирелевантно! Суштината во решавањето на тие проблеми е да се издигнеш посилна после нив!
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28871
Registration date : 2008-10-17

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty13.03.09 22:30

Jovana's mom напиша:
Според мене смислата на животот е во љубовта!!

potpolno se slozuvam so ova barem mene ljubovta e taa koja mi e eptem potrebna, dosega sum imala ljubov od najbliskite od svojot soprug a sega eve zdravje boze i sprema svoeto detence. mislam deka jlubovta e osnovta karika vo zivotot na eden covek.sekoj ja ima samo treba nekade da ja pobara i nesebicno da ja dava normalno kon onie koi go zasluzuvaat toa. za drugite, onie koi znaat da pravat samo problemi... nema mesto
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty13.03.09 23:46

Колку е убаво да се слушнат убави работи . Нема поголема среќа од тоа да си среќен во домот во кој живееш а затоа треба и да те сакаат и да ги сакаш луѓето околу тебе, или бар да ги поднесуваш-)
Многу ми е мило Ирена , а ете и јас и свеки сме си во подобра шема сега , си разменивме поклони за 8ми март, се изгушкавме, си пиеме кафе...си ги кажуваме в лице мааните една на друга и многу попријатно е така. Се најубаво и се подобро да биде сегде.
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27924
Registration date : 2009-02-20

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty14.03.09 16:42

ne
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty14.03.09 16:45

da,se soglasuvam deka ljubovta e se vo zivotot ama ako samo edniot dava nesebicno a drugite ne se trudat da ja iskazat,togas stvarno nema mesto za takvite.Zatoa jas pocnav da se smeam da si potpevnuvam a na navredite ostanuvam gluva sto e vazno sega mm pocna da svaka sto sme izgubile vo ovie 12god pa poleka se vraka vo realnosta dobro e toa sto sekoe utro me budi so baknez i mi kazuva kolku mu znacam.Ete zatoa postojat vakvi forumi ,a se razbira i vakvi prekrasni licnosti koi mozat da ti gi otvorat ocite(nikogas ne bilo kasno za nisto)duri sega gledam deka i samata sum si bila kriva sto od pocetok ne sum zastanala cvrsto na noze i da kazam deka i jas sum zivo sustestvo koe ne trebalo da go gazat i ponizuvaat koj kako ke stigne zatoa glavata gore i ne se plasete od udarot sto vi go zadava sekoj sto ne vredi poveke od vas pozdrav do Ves i do margarita i do ance i do site sto mi pomognavte so sovetite flower flower Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 533487 Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 533487
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27899
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty14.03.09 16:52

i jas se smeskam i potpevnuvam non stop i toa sto ke mi go kazat mnogu ne si fakam zdravo za gotovo, osobeno otkako mi se sluci najlosata rabota do sega sto mi se slucila vo zivotot (tatko mi pocina samo dva dena pred da se porodam a go obozavav). zivotot e kratok i treba sekoj moment da go zivees i uzivas vo nego. pozdrav po site
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty14.03.09 20:13

Irena bozinovska, bas mi e milo sto ti se menuva zivotot kon podobro, navistina se raduvam. Mlada si i zasto da tones, eden den koga ke ti pomine mladosta i da ti tekne sto si napravila dzabe ke bide se.
Zatoa srcka sega samo napred kako sto si pocnala. Glavata gore i ic da ne ti e gajle za drugite.
Mene i den denes mi se slucuva nesto da mi prefrlat, ama mene vo posledno vreme me faka nekoja smea od nivnite gluposti, abe ne mozam da im se iznasmeam na prostotilukot. hahahaha ne deka im ostanuvam dolzna, jas na nikogo ne sum bila nitu ke bidam dolzna, ama voopsto ne me interesiraat, ednostavno ne mozat da me iznerviraat, zadovolstvoto e moe
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty14.03.09 20:15

Inace irena zal mi e za tatko ti, a site i treba da sme svesni deka se nervirame za gluposti, posto vo zivotot doagaat takvi losi raboti za koi i ne sme svesni
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30661
Registration date : 2008-11-06

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty16.03.09 8:27

Нема губење на смислата на животот, Има падови и подеми, ама секој нов ден носи нови предизвици, нови моменти. Само со позитивен став сите маки се преболуваат полесно.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28628
Registration date : 2008-09-14

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty16.03.09 10:16

потпишувам мама Ане, и јас така си викам , ќе дојдат и моите 5 минути па сите ќе видат.Ама многу долго чекам. Сега сум растргана на сите страни премногу трагедии ми се случија последниве две години и некакоо успевам да најдам сила да ги утешам сите а за мене немам време. Ако ми верувате неможам да и се нарадувам на бременоста како што треба. Ама си викам се ќе си дојде на свое. Ги поздравувам сите што успејаа да си ја најдат смислата на животот се разбира тука со заедничка помош и подршка.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty16.03.09 16:06

Sonja i jas imav eden takov period, da ne mu posakas na najgolem dusman, ama ednostavno ke stisnes zabi i ostavas da pomine. Kako sto vika mama Ane samo pozitivno i se ke si dojde na svoe mesto, zivotot e trkalo
Вратете се на почетокот Go down
AIDA
Почетник
Почетник
AIDA


Female
Број на мислења : 44
Age : 34
Локација : skopje
Поени : 28297
Registration date : 2008-11-14

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty17.03.09 7:52

Lugje vo vrska so abortusite,nema potreba da ja gubite smislata za zivot toa ne e mala rabota,taka bilo pisano i tolku,bratucetka mi imase 5 abortusi i toa ne SAMO na pocetok tuku i vo cetvrti,peti,pa i ednas vo 7mi mesec zamislete.I?STO DA PRAVI?da se ubie li?sega ima kerka konecno i saka uste mnogu deca mislam 5 ama ne se otkazala nikogas,depresijata e togas normalna ama ne dase gubi smislata za zivot.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29593
Registration date : 2008-03-17

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty17.03.09 12:34

Мислам дека кога си мајка смислата на животот никогаш неможе да се загуби бидејќи имањето деца е и одговрност. Дури и ако чувствуваш дека никому не си потребна секогш им требаш и најважна си им на децата и за нив и те како вреди да се живее
Вратете се на почетокот Go down
sofidavid
Прваче
Прваче
sofidavid


Female
Број на мислења : 153
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : promenlivo
Поени : 27903
Registration date : 2009-02-14

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty17.03.09 14:09

i ja se slozuvam so mamicka neznam sto bi trebalo da se sluci za da ja izgubam smislata na zivotot pokraj mojte dve angelcinja na kogo sum im najpotreban,se drugo e sporedno na ovoj svet za mene
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty08.11.09 2:02

кога читам неубави работи, кога слушам неубави случувања, кога сум оптеретена како деновиве, ми иде све да отерам кај шо нетреба, да си заминам од работа, да се исклучам од се, да бидам само јас и мојата среќичка и нисто друго више
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27050
Registration date : 2009-09-29

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty08.11.09 13:07

смислата на животот ми се дечињата, а во сите други области се сведов на машина(лези, диг се устај, седи-како што вика Бора Чорба)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте ја изгубиле смислата за живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: