Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте ја изгубиле смислата за живот?

Go down 
+18
AIDA
sonja colakova
ирена
ari
lila_mk
Jovana's mom
sani-sandra
fibimk
danielaval
Mama Ane
naivnna
margarita
Goca
Ves
Dragana
Ance-J
vecki
irena bozinoska
22 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 14:27

Kako da ne ja izgubam posle 12godini vo brak(mrak)nikakva poddrska od mazot,cutam aj bozem da nema precki vo odnosot so starite zolvata idese sekoj den jas i gi cuvav decata taa da spie i odmara ,a posle da seta.gledav stara baba,mazmi po cel den ne bese doma tie po mene uste so kamena da frlaa,posle babata umre,a megu vreme si rodiv masko detence angelce abe kako nikoj ne dojde da me vidi se sama pravev,posle 5god.rodiv devojcence togas svekrvata resi da se leci i 4meseci bese po bolnici a jas so bebence i malo dete se sama i da trcam vbolnica jadene alista postela se preku mene nikoj fala ne rece.sega si ja duvna sama da si zivej vo stan jas so svekorot ,mazmi i deckive.smislata za zivot ja zgubiv koga se omaziv.zaboraviv i da se smeam i da peam a da ne zboram so decava ne mozam raat da si poigram i da si se nasmeam se radi svekorot koj e preterano cuden(zivee vo vremeto uste pred dedo noja )ne prajte ova,ne kupuvajte,ne trosite nikade nema odenje.a uste da znaete deka nikade ne izleguvam oti ke mi pravi problem so mazot TESKO.imam uste mnogu ama sakam nekoe mislenje za ova pa ke vi kazuvam uste zosto ja izgubiv smislata za zivot
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 14:53

irena zosto dozvoluvas taka da ti mine zivotot .zivej za tvojte deca raduvaj se za niv barem oni neka ne te gledaat tazna . razgovaraj so mazti otvoreno sto te maci .pa i na svekorot ako treba sprotistavise ne si dolzna nekoj zivotot da ti go komanda .mora sama nesto da napravis toa da se promeni .pozdrav do tebe i glavata gore
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28863
Registration date : 2008-09-05

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 15:02

Ирена тешко тебе со таквата фамилија,ама мора да им поставиш граница,да знаат што треба а што не,а и зошто ти да ги гледаш сите а свекрвати избегала сама да живее,па оделете се и вие сами да си живеете пред се заради децата,и не дозволувај да си ги запоставиш децата па нив им треба мајка им да си поигра со нив а не стално сите де бидете напнати само заради свекорот ваш..
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29328
Registration date : 2008-07-22

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 15:59

Леле Иренче додека е време и уште си млада преземи нешто под хитно верувај ми ке се каеш подоцна.Посвети си го времето на тебе и твоите дечиња бидејќи тие брзо растат искористи го секој момент од животот бидејќи е многу краток.На свекорот можете да му објасните дека вие живеете во друг свет и во нов век не во тој во кој тој се родил и уште живее,само со убаво и со разбирање секако.

тоа што поминало неможеш да го вратиш барем сега главата горе и заедно со сопругот и дечињата посветете си се вам! :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 16:14

Ирена коаг го прочитав насловот си помислив да не е недај боже поради некоја несреќа , болест или слично, кога прочитав што е си реков убаво што пишала жената, колку толку ќе ти олесни кога макар напишано електронски го исфрлаш од тебе и го делиш со туѓинци кои всушност сме толку блиски коаг веќе споделуваме слични грижи и проблеми .
Како прво среќна сум што не е кај тебе Губење смисла за живот ниту болест , ниту несреќа . Си имаш две ангелчиња и машко и девојче . Да ти се живи и здрави, и сега главата горе , насмеј се ,дотерај се , шетај си со нив на чист воздух , читајте , пејте песнички, макар со сила започни ад се смееш и ад пееш , да си играш со децата , да знаеш со сигурност ќе ти се врати волјата за живот . Ни случајно немој да дозволиш некој си старец кој живеел и се уште живее во некое чудно време да биде причина за лоши мисли и тажни денови . Па ти имаш само 32 години , си имаш дечиња , имаш толку многу пред тебе . Ако бидеш весела и позитивна ќе бидеш и поздрава и попривлечна , а маж ти каков и да е секако би избрал ад поминува време со такава сопруга и со свои дечиња отколку да слуша некој кој го поминал своето , ако се покаже спротивното - па боже мој , можеш ти и без него , не мора ни да се селиш , ни да се разведуваш .
Само два дена поминав во таква мизерија како ти што опиша слушање озборувања и размислувања од свекор и свекрва кои не можам да замислат се родители на мм кој е за нив небо -земја .
Само една нок не спиев и ги простудирав , и убаво си кажав и себеси и на маж ми . Ќе спијам до колку сакам , ќе работам што сакам , ќе облечам и ќе јадам што сакам и кога сакам . И муабет ќе ви правам јас кога сакам и како сакам , зашто за вас и на глава човек да оди џабе е вие ќе му најдете маана. Немој да очекуваш дека ќе сменат нешто во нивните глави , таа простоќа и стари сваќања ништо не ги менува. Немој да си дозволиш ни еден ден да бидеш несреќна поради нечиј ЗАСТОЈ . И само тогаш ке си ја користиш енергијата за себе и дечињата и за маж ти кој и те како ке те сака . Сите сакаат силни и отворени жени .
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 16:21

sekoj den stanuvam i si velam denes e nov den ama tesko samo koga sme sami e prkrasno a da zamineme nekade ne mozeme ztoa sto mazmi e povrzan so nego i pravi se kako sto saka toj ako ne togas non stop samo se karaat. vi blagodaram za sovetite i se trudam nesto da smenam ama nekako ne mi uspeva, a i moite mi se vo pp,jas ovde nemam nikoj blizok i koga mi e najtesko samo si se iznaplacuvam da si olesnam.od srce sakam se da promenam,no od toj sto treba da ja imam najgolemata potpora nikogas sum ja nemala.
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 16:27

pa i imam i problem so zdravjeto trebase da se operisam od srceto seto toa go otkriv ovde pred toa bev zdrava ama ne se odluciv za operacija poradi deckive i znam kako ke bese da se operisav .zatoa izgubiv i nasmevka i peenjeto sekojdnevno sto ne mozev bez da zapeam ,a da nezboram za seguvanje.koga dojde prv pat posle svadbata sestra mi da me vidi se iznaplaka mi rece sega si ostarena za 20 god ne mozese da me prepoznae ama toa mi bilo pisano a da promenam nesto samo koga ke zamine stariot na onoj svet(ne mislam nisto i nikomu loso)ama samo taka
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29328
Registration date : 2008-07-22

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 16:33

Ирена ти ја посакувам целата среќа на овој свет и ако се правиш операција нека се биде во најдобар ред ти посакувам на местото на тие црни облаци да дојде едно големо сонце.Позд Дали сте ја изгубиле смислата за живот? 767433
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 17:19

Ирена секогаш има надеж. Не си ти ни остарена , ни изгубена ,ти си само една добродушна личност која другите секогаш ги ставала пред себе . Твое е да си решиш , ама ако ако маж ти и покрај тоа што гледа каде води тоа што го поддржува татко му а ти венееш, ак сакаш можеш и кај социјална служба да се обратиш без тој да знае дека си ти да дојдат ко божем случајно и да го посоветуваат , Мисли ан убави нешта и почни да правиш нешто за себе , срцето попушта од грижи , нервози и несоници . Сите имаме проблеми но има решение , треба само да го побараш .
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 17:36

da bevme na razgovor ama mi rece ti nesi zagrozen nekoj slucaj za vaka da reagiras a jas nego da razmisli podobro deka ne znae kako mozi da me izgubi vo sekunda i posle ke bide kasno a toj si se nasmea i kako nisto da ne bilo od togas dignav race i eve 12 vo 13 god vozam nekako ama se so kocnici. od srce vi blagodaram sto mi pisuvate i glupavo e vaka da kazuvam posto moze nekoj sto me znae da procita pa da izbuvnat nepozelni reakcii.ama pa na kraj kraista i jas imam nekogas potreba da si se iskazam,a nemam komu pa vaka barem nekoj ke me slusni
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30319
Registration date : 2007-11-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 18:15

Ирена голем поздрав од мене и опушти се малку,кој може да те препознае овде на нет,секој се претставува како сака,лажно,вистинито,со никови инт,а и да те препознае ти е гајле...знаеш понекогаш е добро да се опуштиш и да разговараш за се,не само со мажот ти туку и со свекорот,свекрвата....Јас само би ти поставила едно прашање на кое јавно не мора да одговориш но би било добро за тебе јасно и гласно,во себе, да си признаеш,Дали сеуште го сакаш својот сопруг?Ако одговотот е позитивен тогаш,вреди да се “жртвуваш“ на секој начин да дојдете до некакво заедничко решение,решение кое нема да му одговара само на тм или свекорот,децата,туку и тебе....јасно кажи му дека ти си млада и сакаш да го живееш животот сега,а не да чекаш некој да замине на оној свет,потребно ти излегување,комуникација.....абре нека не те интересира што ќе рече стариот (затоа што по се изгледа дека не заслужува),заврши ги обврските дома,околу него,дотерај се,нашминкај се,децата за рака и прошетај си,запиши се на некој курс,најди си некоја активност лично за тебе,нешто што тебе те интересира,нормално доколку имаш време и можности за такво нешто..па ако дојде мажот ти и за тоа се лути и се расправате,и тогаш стој си на твојот став дека ТИ си сакала така да биде,дека и ТИ имаш право на свој избор......некој веќе рече и вистина е сите сакаат силни и отворени жени,затоа заземи став и стој си до него...немој да ме сватиш погрешно но мислам дека твојот маж те има светено здраво за готово,и нон стоп очекува ти да се прилагодуваш на него,неговите,нивните потреби, инт.......стави му до знаење дека ти покарај тоа што си мајка,сопруга,снаа....си ЖЕНА.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty01.03.09 18:24

[quote="Goca"
.стави му до знаење дека ти покрај тоа што си мајка,сопруга,снаа....си ЖЕНА.[/quote]

Баш така !
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 11:17

fala mnogu za sovetite od srce pa ke svrtam nov list i ke vi pisam do kade sum stignala ve pocituvam site
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 11:53

Irena znam deka e mnogu lesno od strana da zboruvame nepravi vaka ili onaka, ama ti najdobro si znaes kakva ti e doma situacijata. Megutoa dali si probala kako sto kaza ves, ednostavno za sekoja zamerka na svekorot da mu dades do znaenje deka ke pravis onaka kako sto ti sakas i kako sto ti smetas deka e dobro za tebe i za tvoite deca. Abe zatoa se sto se pravi se pravi na pocetok, bidejki potoa sekoja promena doveduva do kavga. No, sepak mislam deka treba da ja poslusas ves i da udris vo masa.
Mnogu od nas tuka imaat problemi ili imale na pocetokot, jas na primer uste na pocetokot im imam kazano i dadeno do znaenje deka nikogas vo zivotot nema na nikoj da mu bidam tepih i da me gazi. Na nikogo ne mu se mesam vo zivotot, no ako nekoj ima dovolno hrabrost neka dojde mene neka mi se mesa. A podobro da si los nego da te pravat budala.
Imas li probano nekogas da im se sprotivstavis, sto veli na toa tvojot soprug, kako reagira?
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 14:12

[quote="margarita"]
Na nikogo ne mu se mesam vo zivotot, no ako nekoj ima dovolno hrabrost neka dojde mene neka mi se mesa. A podobro da si los nego da te pravat budala.

Честито ! flower

Само да додадам на ова дека сум била и те како добра ( читај наивна ) дур да увидам( за среќа набрзина ) како стојат нештата. Сожалував, сослушував , почитував , никогаш не ги погледнав од високо иако јас сум летала во авион почесто отколку што свекрва ми се возела во автомобил , сум зготвила и пробала јадења какви што они ни на ТВ не виделе , се поштено и културно со труд , со мака и интелигенција кое нешто фала богу ми се враќа и исплаќа . Значи добра за цел свет , лоша за нив , зошто , зашто се почитувам себеси и своите нормални навики и потреби . Епа се случи Баравте - Гледајте и сега сме happily ever after. Иренче пушти душа и насмеј се за сите солзи што си ги излеала ќе ти се вратат насмевки , само храбро , сигурно и среќно заживеј си за себе и своите дечиња и сопруг.
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28334
Registration date : 2008-11-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 14:13

irena imas poddrska i od mene, mora da bides silna i da napravis promeni vo tvojot zivot za sebe za decata pa i za mazot.i prvo treba da razgovaras so nego zosto ti samata ne mozes ti treba negovata poddrska -objasni mu kako se custvuvas so godini sto te maci, pa bi trebalo konecno da te razbere.i ubavo ti vikaat drugive pogore, setaj so decata, nasminkaj se izlezi prosetaj do park procitaj nekoja kniga ili pomini vreme na meditacija taka ke go razbistris umot i ke gi sredis mislite.i potoa neka pocnata irena rulz Very Happy So sreka
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27784
Registration date : 2009-02-28

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 14:52

pa probav se ama popusto no sega mi davate sila i volja da gi zemam vo svoi race rabotite pa ke vidime do kade ke stignam.dobro velite se se pravelo na pocetok ama.....
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28863
Registration date : 2008-09-05

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 15:21

на секој почеток од бракот се е совршено,добри се и свекрвата и свекорот и не сакаш да наметнуваш некои правила,ама после работите излегуваат од контрола и свекрвата и свекорот ги покажуваат своите заби и веќе е касно..........барем така беше во случајот со мене......
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30661
Registration date : 2008-11-06

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 15:22

Сегде скоро е така Анче. Најбитно е како на таа ситуација гледа мажот. Многу е битна подршката од него во ваквите ситуации. Ако и он застане на спротивната страна, тогаш психата убива и нормално дека се губи смислата за живот. Само разговор и сите карти отворени од сите засегнати странки. Мислам дека така би било најфер..
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28863
Registration date : 2008-09-05

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 15:27

Да, се согласувам мама Ане ама некои луѓе не можеш да ги седнеш и да разговараш со нив,,и многу значи подршката од сопругот,доколку и тој те игнорира е тогаш навистина се губи смислата, чекајќи сами да се решат проблемите и ни поминува животот и најубавите моменти.Понекогаш треба да се покажат заби и на сопругот па ние не сме робови....
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 17:38

[quote="Ves"]
margarita напиша:

Na nikogo ne mu se mesam vo zivotot, no ako nekoj ima dovolno hrabrost neka dojde mene neka mi se mesa. A podobro da si los nego da te pravat budala.

Честито ! flower

Само да додадам на ова дека сум била и те како добра ( читај наивна ) дур да увидам( за среќа набрзина ) како стојат нештата. Сожалував, сослушував , почитував , никогаш не ги погледнав од високо иако јас сум летала во авион почесто отколку што свекрва ми се возела во автомобил , сум зготвила и пробала јадења какви што они ни на ТВ не виделе , се поштено и културно со труд , со мака и интелигенција кое нешто фала богу ми се враќа и исплаќа . Значи добра за цел свет , лоша за нив , зошто , зашто се почитувам себеси и своите нормални навики и потреби . Епа се случи Баравте - Гледајте и сега сме happily ever after. Иренче пушти душа и насмеј се за сите солзи што си ги излеала ќе ти се вратат насмевки , само храбро , сигурно и среќно заживеј си за себе и своите дечиња и сопруг.

Ves pred se fala, no i da ti kazam bas me iznasmea. Citam za tebe, kako da citam za sebe. Jas ne sakam nekoj da me svati pogresno, ne se precenuvam, nitu nekogo potcenuvam, no znaete kako vikaat starite "em suto, em bode". E tokmu taka bese vo mojot slucaj. Jas sum takva sto ako mi dades malku dobrina, jas srceto na tacna ke ti go dadam, no ako malku primetam deka sakas da me zaebavas, e togas......aj da ne bidam vulgarna.
No jas uste odma, na pocetokot na brakot reagirav. Pominav prvite godini niz pekol, ama izdrzav i si ostanav na svoeto. Jasno i glasno kazav i pokazav deka glavata ja vednam i se poklonuvam samo vo crkva. A dodusa i maz mi za seto vreme gledase, i fala Bogu uvide kako stojat rabotite i sega imam bezrezervno poddrska od nego i super ziveam.
Ama losa sum bila, ama bas me zabole sto ke recat za mene. Gi pocituvam, gi precekuvam koga ke dojdat, ne gi navreduvam, od moja strana pravam se kako sto treba, ama ziveam kako jas sto sakam
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 22:55

margarita напиша:
Jas ne sakam nekoj da me svati pogresno, ne se precenuvam, nitu nekogo potcenuvam, no znaete kako vikaat starite "em suto, em bode". E tokmu taka bese vo mojot slucaj. Jas sum takva sto ako mi dades malku dobrina, jas srceto na tacna ke ti go dadam, no ako malku primetam deka sakas da me zaebavas, e togas....aj da ne bidam vulgarna .
Ama losa sum bila, ama bas me zabole sto ke recat za mene. Gi pocituvam, gi precekuvam koga ke dojdat, ne gi navreduvam, od moja strana pravam se kako sto treba, ama ziveam kako jas sto sakam

Se e kazano da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28359
Registration date : 2008-11-21

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty02.03.09 23:18

многу е тешко да се живее во таква средина сите сме поминале или го одиме тој трнлив пат само главата горе и се ќе биде во ред според мене е така имаме зошто да се жртвуваме за нашите ангелчиња тие да не гледаат среќни и насмеани додека сме со нив и мојот живот не баш розов поздравче
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29044
Registration date : 2009-02-25

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty03.03.09 18:40

Mojata e zagubena pred dve godini....imav abortus i otogas ne sum ista...pijav antidepresivi i sve zaludno....mnogu mi e tesko ja prebolam traumata ali se nadevam ke se oporavam nekogas....
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty03.03.09 23:21

Lele fibi bas mi e zal, ama sepak, sega mozebi ne e za uteha, ama sepak Gospod ke ti dade i druga sansa, ne e se zagubeno, a imas i vreme koga, seuste si mlada. Veruvaj na svetov ima mnooooogu polosi raboti, pa lugeto pak ziveat i se veselat, gledaat napred, pa zasto da ne bides i ti del od niv
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја изгубиле смислата за живот?   Дали сте ја изгубиле смислата за живот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте ја изгубиле смислата за живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: