Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Англиски јазик во вашите градинки

Go down 
+17
sonjamfk
mamaAnita
sunshine
Mama Vase
monabombona
sasa
marina_m
bella*
Jana
vecki
Lana
BiljanaM
Kikic
Sun_shine
sest
Pipolino
Jasminka
21 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28356
Registration date : 2008-12-19

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty26.02.09 14:52

Ме интересира дали во вашата градинка има Англиски јазик?
Дали би го пустиле детето помало од 5 години на англиски јазик?
Дали сте задоволни од наставничките по англиски јазик во вашите градинки?
Дали го сметате за предност или не одрзувањето на цасови по Англиски во градинките?
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty26.02.09 14:56

kaj filip vo gradinka ima nagliski pocna da odi od 4 i pol god i zadovolna stoznam ne naucil nesto posebno ,ama cela finta e sto on saka da odi.
Prednost vo smisol da smeni malku od sekojdnevnite nastani vo gradinkata sto se slucuvaat
Вратете се на почетокот Go down
sest
Почетник
Почетник
sest


Female
Број на мислења : 30
Age : 43
Локација : Strumica
Поени : 27742
Registration date : 2009-03-17

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:26

i kaj nas ima angliski ama mojata seuste ne odi ke ja pustam na 5 godini.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:45

Ne treba da se forsiraat decata.. na taa vozrast ne ni mozat tek taka jazik da naucat..ne znaat kirilica da pisuvaat a ne pa latinica jazik ne se uci taka..jas sakav da pobaram rabota ete taka vo gradinka ama si razmisliv samo so sliki mozam da gi ucam decata nema kako drugacie, se si doagja vo svoe vreme
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:52

Da ima kaj nas i jas Tamara od 3 godini ja pustiv na angliski.No prvata teacher ne bese bas najdobra pa edno po edno dete sami se otkazuvaa.Posle ni dojde Biba i epten bese super.Imavme po dve priredbi na angliski zavrsnata vo maj i za nova godina.
E sega Martina ne ide na angleski zasto mnogu kasno prozbore pa so 4 polni od septemvri i nejze ke ja pustam.
Sega za sega ideme samo na balet
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:56

и кај на с во Радовиш има часови по анг.јазик во градинките ама јаас сум против тоа бидејки дечињата немат научено македонски како треба а камоли пак друг јазик има време ке научи
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:58

Pa oni ne ucat da zboruvaat i komuniciraat oni ucat pesnicki i rabotat niz sliki i animacii.
I normalno edna pesnicka ista site deca razlicno ja izgovaraat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty19.03.09 23:59

Biljana nemojte be taka ,pa vie ne znaete kolku se vazni prvite godini za sekoe dete .. samo da znaete kako zborat decinjata kaj mene .. roditelite se vooduseveni ,a najmaloto ni e 20 meseci ..
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:23

toa e moe mislenje a ne gi negiram ni vasite, sepak spored mene ne bi imalo effekt toa bi bilo ucenje na jazikot sega za sega i bez razlika deteto da prodolzi da go uci jazikot. Dali mislite deka ako deteto ja nauci pesnickata na angliski bi go naucilo jazikot ,ne samo bi si go optovaruvalo mozokot
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:29

hahahha .. aj dobro ... taka neka e ... BRAVOOO!!! ...

abe mozokot i treba da im se optovaruva ...
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:30

da da uste na 20 meseci
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:33

Tamara na 20 meseci kazuvase cisto R i zborese bespekorno zatoa i odluciv da ja pustam na angliski.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:34

pa da !!!... a na kolku mislis ti ??? a ??

Procitaj malku poveke okolu decata ,razvojot ,..............itn .. pa mooozebi ke ti bide pojasno .....,a ti tvoeto nemoj nisto da go ucis ,ima vreme pa ono ke porasne pa samo ke si nauci .. hahhaa .. bas steta !!!
Kikic напиша:
Tamara na 20 meseci kazuvase cisto R i zborese bespekorno zatoa i odluciv da ja pustam na angliski.

e zaso be Kikic si ja pustila ,pa ona uste nema poima od nisto ... sram te bilo Smile Англиски јазик во вашите градинки 767433
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:46

Iskreno ne mi e jasno zasto se raspravate sekoj ovde ima svoj stav i ima pravo da go iznese. Jas mojot stav go iznesov deka studiram Angliski jazik i znam kako ide ucenjeto...
Sepak site znaeme sto e najdobro za svoite deca......
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:48

Sun_shine напиша:
Iskreno ne mi e jasno zasto se raspravate sekoj ovde ima svoj stav i ima pravo da go iznese. Jas mojot stav go iznesov deka studiram Angliski jazik i znam kako ide ucenjeto...
Sepak site znaeme sto e najdobro za svoite deca......

Vo celost te potpisuvam sansajn i jas studiram angliski 4ta godina sum (znaeme deka ne e lesno hahaha)
ti?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:49

hahhaha .. a zosto sea go mesate jazikot i vaseto studiranje so razvojot na deteto ... ??
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:53

aj definiraj mi cudno razmisluvanje ???
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:54

edit: go mesame zosto ucenjeto na jazikot spagja vo razvojot na detoto...kakva profesorka bi bila jas ako neznam za razvojot na deteto...sledno prasanje????hahahaha
I prestanete so ironija, ne treba da si roditel za da znaes nekoi raboti
Вратете се на почетокот Go down
sest
Почетник
Почетник
sest


Female
Број на мислења : 30
Age : 43
Локација : Strumica
Поени : 27742
Registration date : 2009-03-17

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 0:56

Jas pak mislam deka ako saka da odi deteto treba se pusti. Kolku poveke znae tolku podobro e za deteto. Inaku jas moeto devojce go ucam sega pesnicki na internet i toa na English Song Kids i ima pesnicki si gi slusa pesnickite i nesto si pee na angliski i saka da uci zborcina, taka da na 5 godini ke ja pustam vo gradinka pa ako saka neka odi . Mislam deka decata koga se mali uste poveke pamnat.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:00

Sun_shine напиша:
edit: go mesame zosto ucenjeto na jazikot spagja vo razvojot na detoto...kakva profesorka bi bila jas ako neznam za razvojot na deteto...sledno prasanje????hahahaha
I prestanete so ironija, ne treba da si roditel za da znaes nekoi raboti

hahahha .. aa da beee stvarno ... hhahaha Англиски јазик во вашите градинки 741195 abe ne tie knigi .. drugi ..
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:10

e sega jadete pukanki jas da si kazam nemam nisto protiv decata od mali da ucat jazik bilo koj ednostavno go ucat niz igra i niv im e interesno ako naucat nesto zdravje ako ne pak zdravje kaj mene pamela ide na kurs a kika e prvo i ucat vo skolo do sega nema niedna pesnicka zapamteno hahah ama pak znae mnogu zborcinja pa pocnaa i mene da me ucat ama tesko svakam
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:10

Lana srcka stvarno neznam so tuka treba da bide stvarno??? Ako sakas nekoj FAKT da iznesen t emolam doiskazi se covecki kako sto im dolikuva na site, ako si postara ne znaci deka si popametna....
Tesko na tie okolu tebe cim tolku pokusavas da im nametnes tvoe mislenje. Tebe nikoj ne proba da te ubeduva u nesto sto ti nesakas da go mislis tuku site si iznesoa svoe mislenje i stav....Neznam koja e tvojata profesija ama ke ti kazam edno jas sum so deca od 7 godini sekoj den. site vnuci gi izrasnav jas i gi nauciv na prvite bukvi i brojki..imam praksa i so grupa decinja i so casovi po angliski jazik i germanski...i so deca sto ucele angliski vo gradinka a i obratno. A ti mozes kolku sakas da bides ironicna i ponatamu!!!
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 27697
Registration date : 2009-03-20

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:11

aa da se vratime na temata se slozuvam so sun_shine prvo sekoj si znae so e najdobro za svoeto dete,so se odnesuva do mene preoptovaruvanje angliski jazik na tolku mali godini use makedonski ne naucilo angliski Smile pa ima i makedonski pesnicki Smile ima vreme za angliski jazik Smile
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:16

Lana напиша:
Biljana nemojte be taka ,pa vie ne znaete kolku se vazni prvite godini za sekoe dete .. samo da znaete kako zborat decinjata kaj mene .. roditelite se vooduseveni ,a najmaloto ni e 20 meseci ..
Сметам дека потполно си во право, детето колку е помало , толку поубаво ќе го научи јазикот.
Дури сметам дека 5 години се премногу за да се започне со учење на странски јазик.
Имам пријателка на кој мажот и е странец, а живеат во сосем трета држава.
Мажот и зборува на неговиот, пријателката на нејзиниот , а во градинка третиот.Сега детето ги знае перфектно сите три јазика.
Ќерка ми сакав да ја испратам на градинката на водно, каде што им зборуваат исклучиво на англиски, ама немаат храна, и се откажавме од идеата(сега за сега)
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty20.03.09 1:21

bella* напиша:

Имам пријателка на кој мажот и е странец, а живеат во сосем трета држава.
Мажот и зборува на неговиот, пријателката на нејзиниот , а во градинка третиот.Сега детето ги знае перфектно сите три јазика.
taka najlesno se uci....no casovi se sosema druga rabota....toa detence doma slusa non stop i znae primer sto znaci dojdi kaj mama , sonce na mama, deka toa go slusa postojano!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Англиски јазик во вашите градинки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиски јазик во вашите градинки   Англиски јазик во вашите градинки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Англиски јазик во вашите градинки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: