Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?

Go down 
+57
kalinche70
saligrem
josifana
bubamara***
BaMbYnA
butterfly
SANICKA
Sestricka
anetapp
verce
Sun_shine
Sister
winnie the pooh
wisna
Rocka
Sanja_Ivana
mamalina
silvana
Big Sister
nnatasa
Mila87
soledad
Daki
Emi
Natalija
magi
kavadarcanka
Juni08_Andrea
Sandra_Anja
daniela
naivnna
bubamara
whisky
sneze
Mama Ane
MamaMaja
Eni
Misticia
mirecv
Zvezdicka
Simona's mom
Janaxxxx
avanturistka
SonjuS*
vecki
Kinky
Mimi22
Anjuska08
obicna
Goca
lela
Lana
MARIJA I BOJAN
Наташка
Berta
Dragana
Pipolino
61 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 20:16

ne sum razmisluvala mnogu na ovaa tema onaka mi padna na pamet.No mislam deka ne bigo podrzala vo toa , a sto bi napravila neznam. :b heart:
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 20:20

Леле не можам да кажам ништо пред време
ова е стварно скокотливо и мислам дека се одлучува во моментот кога дознаваме за таа одлука.

Сепак родителот треба да го подржи детето во секоја одлука а како ке биде кој знае.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 20:35

Vo sekoja ?????
Na primer, da se podrzi vo narkomanija ?
ili vo kriminal ?
ili vo obid za samoubistvo ?

Sepak mislam deka glavnata nasoka decata treba da ja dobijat od roditelite, a za neispravnite raboti nemoze da se dade poddrska.
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 20:55

Jas mislam deka e najvazno na decata da im ja pruzime seta nasa ljubov i poddrska .Od nivnoto raganje,pa se dodeka sme zivi.Ponekogas ,kolku da gi usmeruvame nasite deca vo vistinskite nasoki ,se slucuvaat raboti, koi nie ,kako roditeli,ne mozeme da gi kontrolirame i usmeruvame.
Ako imame dete koe e uspesno vo uciliste ,na fakultet , vo svojata profesija ,dali ke go poddrzuvame i ke se gordeeme so nego??? Da,sigurno-site ke se soglasime deka e taka.
Se dosega bese dobro.Sega da odime ponatamu,doznavame deka istovo nase dete za koe do sega zborevme ,resilo da ima partner od istiot pol !
Sega ,sto ponatamu?
Treba da odlucime,dali da go poddrzime ili da go otfrlime svoeto dete?
Jas bi go podrzala moeto dete.Ako ne go poddrzam,znaci mora da go otfrlam ili da glumam.Ne deka ke mi bide seedno .Znam deka srceto ke mi bide skrseno.No sto ako nie ,roditelite,koi sme najbliski na nasite deca,ne gi poddrzime vo nivnite odluki?Nie kako roditeli im davame se na nasite deca i ljubov i poddrska i neznost ,a za zivotot ponatamu, treba samite deca da si odlucat.Sepak mislam deka sekoj treba da si go zivee zivotot ,onaka kako sto ke si resi.Da resi da zivee so licnost(od isti pol), od koja ke bide sakan i razbran ,so koja ke ja deli svojata intima,a sepak da ostane naseto sakano dete.
Golema e odlukata sto ke se donese ,sepak toa se nasite deca,a nie nivnite roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
Наташка
Почетник
Почетник
Наташка


Female
Број на мислења : 74
Age : 53
Локација : Скопје
Поени : 27870
Registration date : 2009-02-12

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 20:59

Pipolino напиша:
Vo sekoja ?????
Na primer, da se podrzi vo narkomanija ?
ili vo kriminal ?
ili vo obid za samoubistvo ?

Sepak mislam deka glavnata nasoka decata treba da ja dobijat od roditelite, a za neispravnite raboti nemoze da se dade poddrska.


немам машко дете па така да незнам како би реагирала. но еве имам 3 девојчиња. Доколку би станале лезбејќи не би ги поддржила воопшто

за наркоманија,криминал,убиства,самоубиство за овие веќе и да не зборуваме нема шанси да ги поддржам
Вратете се на почетокот Go down
MARIJA I BOJAN
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 7
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : kul
Поени : 27935
Registration date : 2009-01-31

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:01

sekoja majka neizmerno go saka i poddrzuva svoeto dete. kolku i da se protivime na nekakvi nesakani dejstvija sto nasite deca bi gi napravile i koi se protiv nasite realni ocekuvanja, kolku i da se protivime zaradi toa, sepak majkata dlaboko vo srceto povtorno go saka, sledi i poddrzuva duri nesvesno i go pomaga svoeto dete vo toa so sto ne se soglasuva
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:16

Ej, sega ja izmesavme ljubovta i poddrskata. Toa se dve razlicni raboti. Sekojdnevno ni se slucuva, nasite deca dodeka se mali da ne gi podrzime vo nesto za sto smetame deka ne e ispravno, toa ne znaci deka ne gi sakame ili deka sme pred niv licemeri.

Ne davanje poddrska ne znaci avtomatski otfrlanje, ednostavno nema poddrska vo nesto za sto mislam deka ne e vo red. Sega sto e vo red a sto ne e toa e diskutabilna kategorija i zavisi od opstestvenite normatiivi i licnite ubeduvanja, no jas kako majka vo nikoj slucaj nema da go podrzam moeto dete dokolku odluci da bide homoseksualec. Sto ne znaci deka ke prestanam da go sakam ili deka ke go otfrlam.

Eve ke ja dadam kako primer narkomanijata. Mnogu deca se drogiraat, a nivnite roditeli ne go prifakaat toa, no sepak im pomagaat da se olecat i pak gi sakaat i ne gi otfrlaat.

MARIJA I BOJAN напиша:
sekoja majka neizmerno go saka i poddrzuva svoeto dete. kolku i da se protivime na nekakvi nesakani dejstvija sto nasite deca bi gi napravile i koi se protiv nasite realni ocekuvanja, kolku i da se protivime zaradi toa, sepak majkata dlaboko vo srceto povtorno go saka, sledi i poddrzuva duri nesvesno i go pomaga svoeto dete vo toa so sto ne se soglasuva
Dali vo toa spagjaat i gorenavedenite primeri (kriminal, narkomanija i samoubistvo)????

Jas mislam deka prvo treba da se razgranici sto e poddrska, sto otfrlanje, a sto ljubov prema deteto. Roditelite ne se sekogas vo pravo, no neprifakanje na odredeno odnesuvanje ne znaci otfrlanje. Toa e poveke razdor megju generacii i gledano od stranata na vozrasen covek koj nekogas bil dete i imal slicni takvi razliki so svoite roditeli, bi mozele da svatime deka mnogu od rabotite sto ni gi kazale nasite roditeli, kolku tie vo momentot da ne sme gi razbirale ili da ne sme gi prifakale, poveketo od niv podocna so iskustvoto sto go nosi zivotot se pokazale kako vistiniti.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:17

Deteto ne go ragam za sebe i za moite ocekuvanja ... tuku go ragam za nego ... gey ili ne ... ona e moja i ke ja sakam najmnogu na svet ......
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:23

Lana напиша:
Deteto ne go ragam za sebe i za moite ocekuvanja ... tuku go ragam za nego ... gey ili ne ... ona e moja i ke ja sakam najmnogu na svet ......

Dali toa znaci deka treba da go ostavis samo da se vospituva ili nedaj boze da go ostavis na opstestvoto da go vospituva? Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? 121539
Decata gi ragjame, no so samoto toa ne prestanala nasata dolznost kako roditeli !!!!!! Nie sme toa stapceto na koe sto se potpiraat i skoro za site nivni greski sme vinovni nie.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:25

vospituvanjeto nema vrska so seksualnata opredelba,djabe ti ke go vospituvas tvoete dete na ljubov kon sprotivniot pol toa ako e nakloneto kon ist pol ti tuka nisto ne mozes da napravis.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:26

hahhaha Pipolino ... epa sum stapce .. ama opredelbata da bide gey ili ne nemoze vo nikoj slucaj da ja promenam i zatoa pak ke kazam ke si ja SAKAM najmnogu na svet . Pod vospituvanje treba da se podrazbira nesto drugo ... ova NE !!
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:32

lela напиша:
vospituvanjeto nema vrska so seksualnata opredelba,djabe ti ke go vospituvas tvoete dete na ljubov kon sprotivniot pol toa ako e nakloneto kon ist pol ti tuka nisto ne mozes da napravis.

Pa ne bi rekla deka e taka kako sto vikas. Eve zemi opsti podatoci za homoseksualizmot vo Makedonija. Koga so nisto ne bil potiknuvan i oddalecen od opstestvenite normativi i otfrlen od licnite stavovi na lugjeto toj ne bil tolku cesta pojava kako sto e na primer sega.

Jas sepak mislam deka e toa sostojba na svesta.

Koga zborime za seksualna orientacija, eve da go zememe primerot na pedofilite vo Holandija. Dali dvizenjeto na pedofilite koe ete vo Holandija dobiva legalni razmeri i veke forma na politicka partija e nesto normalno spored tebe ????? Dali bi go podrzala svoeto dete dokolku stane pedofil ???? I toa e seksualna orientacija.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:38

jas nemam deca,a ako imam da dade Gospod neznam dali bi gi podrzala ama bi gi sakala najmnogu na svet kako sto i Lana pisa,a za toa sto go napisa deka e sostojba na svest ne veruvam,aj ti tvojata svest nateraja da saka nesto sto ne ti odgovara?A za pedofilija aman da se bolni osobi tie sto ke ja legaliziraat pedofilijata
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:40

Pipolino напиша:
Vo sekoja ?????
Na primer, da se podrzi vo narkomanija ?
ili vo kriminal ?
ili vo obid za samoubistvo ?

Sepak mislam deka glavnata nasoka decata treba da ja dobijat od roditelite, a za neispravnite raboti nemoze da se dade poddrska.

Секој родител индивидуално си го воспитува детето но тоа дали ке биде наркоман криминалец или убиец нормално дека не можеме да влијаеме на неговата одлука.На ниеден родител нема да му биде убаво ако неговиот син биде нешто од овие горе наведените...единствено му останува да го отфрли детето??? не би рекла. јас ке го подржам моето дете во секоја одлука а колку можам само да влијаам на мењање на таа одлука ке видиме.

и мислам дека тоа да се осети (не посакувам на никого) н е би толку тврдиле дека ке го отфрлите своето дете сигурно дека попрво ке го подржиш отколку да го отфрлиш.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:41

Jas poveke nemam "sili" da pisuvam vo vrska so ovaa tema,samo bi rekla...da si mi zdrava i ziva Pipolino za ova poslednovo sto go kaza....a za temava bi rekal deka so mnogu,mnogu tesko srece i gooolema ogorcenost bi ja prifatila homoseksualnosta na kerka mi,i toa ako nekoj mi "dokaze' deka toa i e vrodeno.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:41

Pipo bree nemoj da mesas loncice ............ sea zabegujes so temata ... ,drzi se konkretno za nea .. .Znaci utre tvoj Pipo dojde i ti rece znaes mama ,jas imam partner mesto partnerka ... ke go izfrlis od doma pa neka se snaoga kako znae i umee .. ??

Goca напиша:Jas poveke nemam "sili" da pisuvam vo vrska so ovaa tema,samo bi rekla...da si mi zdrava i ziva Pipolino za ova poslednovo sto go kaza....a za temava bi rekal deka so mnogu,mnogu tesko srece i gooolema ogorcenost bi ja prifatila homoseksualnosta na kerka mi,i toa ako nekoj mi "dokaze' deka toa i e vrodeno.



I Goci sto ponatamu ke se trues so pomislata deka kerkati ne e ona sto ti si go posakuvala za nea ili pak ne gi ispolnila tvoite ocekuvanja ... Toa se vasi deca ,sakajte gi breeee ... poubavo od toa nema ,kakov izbor ke napravi vo zivotot za svojata sexualnost e nivna rabota ...
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:49

Sto vrska ima pedofili so homoseksualcite samo se prasuvam... :hmm
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:51

obicna напиша:
Sto vrska ima pedofili so homoseksualcite samo se prasuvam... :hmm

pa valjda vaka idat rabotite ,pedofilijata e nesto najgrozno na svet ,a homosekxualizmot valjda e tuka nekade po tezina ,pa radi toa
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:53

Тешко би било да се прифати, би требало време, тоа сигурно. Секој сака неговото дете да оди во правилна насока, но дефинитивно не би ја отфрлила, таа е мое дете, моја крв и месо, би се обидела да влијаам, но најверојатно на крај би го прифатила тоа што ја прави среќна.
Навистина ми е тешко да се замислам сега во таква ситуација. Не би го посакала тоа ниту на мене, ниту на било кој родител.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:56

Lana напиша:
obicna напиша:
Sto vrska ima pedofili so homoseksualcite samo se prasuvam... :hmm

pa valjda vaka idat rabotite ,pedofilijata e nesto najgrozno na svet ,a homosekxualizmot valjda e tuka nekade po tezina ,pa radi toa

Ne mora da si ironicna.
Pedofilijata e seksualna orientacija, koja ete vo najliberalnata zemja na svetot dobiva se dekriminalizira.
I homoseksualizmot e seksualna orientacija koja najprvin bese dekriminaliziran vo najliberalnite zemji.

Koj i kolku saka da zbori kako e toa prirodno, ednostavno ne e.
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:57

CITAT na Pipolino "pa ne bi rekla deka e taka kako sto vikas. Eve zemi opsti podatoci za homoseksualizmot vo Makedonija. Koga so nisto ne bil potiknuvan i oddalecen od opstestvenite normativi i otfrlen od licnite stavovi na lugjeto toj ne bil tolku cesta pojava kako sto e na primer sega.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Homoseksualnosta postoela otkoga e svetot i vekot,samo sto bila malku podskriena.Isto i pedofilijata.Porano bilo sramota da se kaze deka e nekoj homoseksualec ili lezbejka ili pak pedofili.Familiite vo koi se slucuvale siluvanja ili pedofilija ,bile prinudeni da kutat poradi sram ili podsmev od lugeto koi gi opkruzuvaat.Za razlika od porano,sega veke se poveke se slusa i se zboruva za seto ova .Nema zosto da se krie nekoe zlostorstvo.Postojat kazneni merki,vo koi zlostornicite,siluvacite i pedofilite ,se kaznuvaat za delata sto gi izvrsuvaat .
Samo sto tuka ne spagaat homoseksualcite ,niv ne mozeme nikako da gi osudime ,homoseksualcite ne se zlostornici


Последната промена е направена од Berta на 15.02.09 21:59. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:58

Јас лично само го молам Господ да има нормална сексуалност моето дете.Но доколку има хомосексуална определеност мислам дека не би го отфрлила.Како прво тоа го сметам за како да кажам една врста болест и што и да направам нема да можам да го променам.А секако би сакала да ми биде детето среќно а не да пати и затоа би го поддржала затоа што и тоа заслужува да има партнер од кој ќе добива љубов а негова е одлуката дали ќе биде од различен или од исти пол.Нормално ќе ми биде тешко и ќе се прашувам зашто баш моето дете меѓутоа и нема да го осудувам затоа што сигурно тоа ќе биде посилно од него.Па крај краева поубаво да ми каже и да биде среќно неголи да не ми кажува да се јаде и да неможе да биде потполно среќно.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:59

Za mene prasanjeto t.e. naslovot na temata e potpolno isto kako da me prasale dali ke si go poddrzam deteto ako saka da stane pilot:).
Apsolutno i sekogas samo da.
Ako ne go poddrzam jas kako roditel, koj ke go poddrzi, komsiite?Smile


Последната промена е направена од Kinky на 15.02.09 22:00. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 21:59

Pedofili se mnogu podaleku od homoseksualcite ako se prasam jas. Homoseksualcite ne moze da se stava u isto kako pedofilite. Nego da ne odbegnuvam i jas od temata. Da e moe dete gej bi go sakala i bi go podrzala so ista neizmerna ljubov kako od prv moment i dodeka sum ziva.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty15.02.09 22:01

Lana напиша:
Pipo bree nemoj da mesas loncice ............ sea zabegujes so temata ... ,drzi se konkretno za nea .. .Znaci utre tvoj Pipo dojde i ti rece znaes mama ,jas imam partner mesto partnerka ... ke go izfrlis od doma pa neka se snaoga kako znae i umee .. ??

Ne mesam loncinja, konkretno so homoseksualnosta. Vo biologijata kaj slozenite zivotinski vidovi nema seksualna orientacija, tamu ima seksualen proces megju maska i zenska edinka, osven kaj nekoi hermafroditi koi gi imaat i dvata polni organi. Sve drugo e neprirodno. Vo biologijata duri i pedofilijata e priroden proces koga se raboti za edinki od sporotiven pol.

Ne zboram jas za otfrlanje, nema da go otfrlam, no nema tuku taka da go prifatam toa. Ke probam da go izlecam.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?   Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали би го поддржале вашето дете доколку би било геј ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 10Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: