Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку сте самостојни?

Go down 
+40
Viki J.N.
Tifani
elena-d
saligrem
Mama Vase
Kat
mamazako
Ance-J
sonjamfk
Vesna Blazevska
butterfly
Biljana
Betka
josifana
Misticia
Ana.b
Dara
Ves
nnatasa
anetapp
soledad
radost
fibimk
margarita
Dragana
Pravnicka28
Pipolino
kavadarcanka
kara
baby24
MamaMaja
kristina_b
mama X
Girl*****
delfin76
mamalina
SonjuS*
lidija29
Lana
rich_bitch1
44 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 15:30

Дали секогас вие потребен некој во животот врз кој би можеле да се потпрете или успевате и сами да се снајдете?Дозволувате ли околината да ве промени,колку се држите до своите ставови,принципи,правила...?
Порано не ми било тешко сама да шетам низ продавници,да патувам па дури и самата сосебе кафе да се напијам.Во последно време мн се изменив се повеке имам потреба од тоа да бидам мегју лугје,да прашувам некого дали постапувам правилно или не..т.с станав несигурна во себе и во тоа што го правам од својот живот.

како е кај вас?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 15:54

koj li tebe mila te pravi nesigurna a ?? i zosto tolku ti e bitno se sto pravis da bide pravilno za nekoj drug .....?? Vazna si ti ,a veruvam deka se sto pravis ko pravis onaka kako sto znaes i umees najdobro od se ... .Ne si sama .. ja imas krofnickata pa drustvo imas se dodeka ne pocne da bega od tebe ...Smile ...
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 16:32

незнам Лана можеби средината во која живеам ме прави таква.кога дојдов непознавав освен мм ама баш никој и полесно ми беше јас да се уклопам во нивниот начин на живеенје отколку сите нив да ги прилагодувам на мојот.и ете таква останав
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 16:59

rich_bith1 kako sto zakluciv od predhodno kazanoto ti si omazena vo dr grad a ne vo gradot kade si rastela, i kaj mene e takov slucajot i da kolku i da deluva deka ne e taka sepak okolinata i mene mn me smeni, nekogas i sama si se cudam kolku mn sum smenata mn po tolerantna vo odredeni situacii kako da mi e seedno za se.
Od druga strana pak se uste sum si svoja vo smisla koga nesto ke resam go pravam go pravam bez razmisluvanje kakvi ke bidat posledicite, ne obrnuvam vnimanie dali nekoj ke me opravda ili ke me kritikuva taka sum si resila i to e to. A samostojna vo odnos na setanje ili pazarenje i tuka nemam problem bidejki koga kupuvam nesto jas sum taa koja treba da go nosi ili upotrebuva so znaci mene treba da mi se dopadne. Ako ne e tajna vo koj grad zivees
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 17:43

lidija29 напиша:
. Ako ne e tajna vo koj grad zivees

gostivar
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 18:15

За некои работи сама одлучувам...но сеуште ми треба помош од најблиските...

RB и јас некогаш сум неодлучна во нешто..а и многу од нас...сите имаме потреба од друштво...да се консултираме со некој за нешто..
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty31.01.09 18:29

Jas pa imam golema potreba da bidam malce sama,da prosetam sama,da se napijam kafe na raat,da kupam nesto bez da slusam potoa komu mu se dopadnalo a komu ne.Otkako se omaziv mi se cini deka mnogu luge mi visat na vrat so nepotrebni soveti.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty13.02.09 14:21

jas porano bev glupava i mnogu mi znacese sto ke rece ovoj , onoj za nekoja moja postapka
a sega sum stanala tvrda ko kamen
i mislam deka e podobro vaka
znaci ako nesto si kupam za sebe ne prasuvam "dali ti se sviga", "sto mislis" tuku gordo go nosam bidejki sum go odbrala po svoj vkus
toa verojatno doaga so zrelosta
pa srekno
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty18.02.09 18:02

Jas sum samostojna mozebi i premngu smaostojna . Kupuvam sama stedam sama za ona sto ke go kupam razmisluvam sama sakam utrinskoto kafe sama da si go napravami da si go ispijam pred TV to . Ucam sama ... Normalno imam potreba da se druzam da si pominuvam ubavo da razgovaram ....(ne me sfakajte pogresno imam super prijatelki i uste podobar decko ne se izoliram ) no da pobaram licen sovet od nekogo e toa e retko mn retko .Mozebi deka i ne bile taka dobri sovetite od drugite ., mozebi deka ziveam po principot koga sama ke odlucami ke se zeznam barem sama su kriva nikogo ne obvinuvam nikomu ne pojasnuvam i.t n
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-03

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty18.02.09 18:21

Girl***** сосема те разбирам и јас бев таква до пред да се омажам. Потоа полека, полека... (неколку месеци), со мм станавме толку зависни еден од друг што во еднен момент изгубив другарка поради тоа. (другарка ме викна да и одам на гости под итно. Ја прашав дали е толку важно или може да почека за наредниот ден, тогаш ми рече дека не е, но сака да ме види баш тогаш. Бидејќи ми звучеше многу себично, а јас во моментот бев зафатена со генералка и целиот ден чистев и средував едвај чекав да завршам па ја одбив. Е затоа многу ми се налути и ми рече дека откако сум се омажила не сум имала време за неа). Не беше точно бидејќи тоа ми беше првата прилика да го средам станот - мм никогаш немаше направено генералка, а тоа беше и ЕДИНСТВЕНИОТ пат кога ја одбив.
Тоа многу влијаеше на мене што толку се повлеков по мм и толку му верувам што ми стана се и најдобар пријател, другарка, љубовник....
Така самостојноста и желбата да правам се сама и секогаш да имам beck up план се промени. Сега ништо не правиме без да се консултираме еден со друг (минимум 5-6 пати се слушаме дневно кога сме разделени).
Незнам колку е добро тоа но со една реченица ние сме "две тела, а една глава" буквално....
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 0:12

Blagodaram za podelenoto iskustvo Smile a na ona poslednoto "Ne znam kolku e dobro .... " mislam deka sekoj/a ovde moze da rece samo edno TOA E SUPER da najdes nekoj koj 100 % razmisluva kako tebe samiot
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28627
Registration date : 2008-09-18

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 1:15

bukvalno ostanav takva kakva sto bev.smenav vistina sosema druga sredina,no moite principi se moi i zad niv stojam.se konsultiram so mm za nekoi domasni raboti bidejki nekogas sum malce neodlucna.a zase drugo bas uvo me boli,ziveam vo sredina kade ogovaraneto e glavna profesija no site takvi se kaj mene se na ignore. setam so drugarki so mm.a isto kako rich_bithc sestrami koda se omazi barem doma ne doagase sama(a e na 5 minuti do majkami),to jas smetam deka e od toa sto ste mnogu zavisni od soprugot osekate sigurnost no treba malce olabuvane moj sovet.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 1:37

mama X напиша:
Girl***** сосема те разбирам и јас бев таква до пред да се омажам. Потоа полека, полека... (неколку месеци), со мм станавме толку зависни еден од друг и толку му верувам што ми стана се и најдобар пријател, другарка, љубовник....
Така самостојноста и желбата да правам се сама и секогаш да имам beck up план се промени. Сега ништо не правиме без да се консултираме еден со друг (минимум 5-6 пати се слушаме дневно кога сме разделени).
Незнам колку е добро тоа но со една реченица ние сме "две тела, а една глава" буквално....

Ете баш вака, со измените што ги направив со бришење на дел од постот.
И сето ова по 18 години заедно.

А инаку сум многу самостојна, од секогаш, ама сега едноствано немам
потреба од тоа, поубаво се чувствувам ако се седнеме и испланираме
заедно. Он ми е второ јас!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 2:17

Pa iskreno sekogas se potpiram na mm mnogu retko nesto da se odlucam sama da napravam,ne deka nemozam ili nesakam tuku taka me naviknal za se nesto da mi pomogne ili pak on da go napravi toa,neznam mozebi zatoa sto zivotot mi donese mnogu golemi nesreki i morav se sama da gi pominam tie losi momenti pa sega najverojatno custvuva deka treba da mi olesnuva kolku moze.I koga ke razmislam vaka i podobro e, dve glavi podobro razmisluvaat otkolku edna.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 11:02

[quote="MamaMaja"]
mama X напиша:
Girl***** сосема те разбирам и јас бев таква до пред да се омажам. Потоа полека, полека... (неколку месеци), со мм станавме толку зависни еден од друг и толку му верувам што ми стана се и најдобар пријател, другарка, љубовник....
Така самостојноста и желбата да правам се сама и секогаш да имам beck up план се промени. Сега ништо не правиме без да се консултираме еден со друг (минимум 5-6 пати се слушаме дневно кога сме разделени).
Незнам колку е добро тоа но со една реченица ние сме "две тела, а една глава" буквално....

Потпис на сето погоре, да не се повторуваме.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 13:47

Од кога се зедовме со мм сме самостојни сами си купуваме сами за се си решаваме немаме некое мешање од страна на родителите, а инаку помеѓу нас двајцата постои тоа дека заедно размислуваме за нешто се консултираме не ни е гајле што мислат другите мм вели нас да ни е убаво а не на другите како им одговара да кажат, едноставно мм ми е најдобриот другар и пријател во животот
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 13:49

ne sum samostojna i i ne sakam da bidam.Zosto togas sum se omazila.Ako sakav da bidam samostojna nemas da se mazam tuku ke si go terav zivotot.A vaka mi e sto pati poubavo,samo sto ne mozam bez mm
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28393
Registration date : 2008-12-03

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 14:01

Можам да кажам дека сум многу самостојна и тоа одкога заминав на студии, значи скоро пред 10 години.Моите родители не ми се мешаат и ретко се во можност да дојдат и да ми помагаат.Со мажот ми живееме во друг град одвоено од родителите и моите и неговите.Детето си го гледаме сами и заедно сме и во добро и во лошо. Понекогаш ми е тешко што не можам детето да ми причува никој и мораме секаде да го носиме со нас, ама тоа е! Среќна сум што го имам вистинскиот човек покрај мене.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 15:24

Секогаш се консултирам со мм за нешто што треба нели во моментот инаку не самостални сме и двајцата значи можеме сами да седнеме и да се напиеме кафе или да донесеме некоја одлука не толку важна.Мене лично многу ми прија кога одвреме на време ке седнам да си се напијам кафе сама наутро да си поразговарам сама со себе,да си размислам за некои работи...Во принцип не сакам да бидам сама секогаш си барам друштво,порано повеќе зависев од другите па како изгледа ова ,па што мислиш ти за она - сега веќе не некако посигурна сум си во себе отколку во некој друг(освен мм)бидејќи не еднаш туку 100 пати сум се покајала кога сум слушала туѓ памет.

Инаку многу сме зависни еден од друг со мм дали дека порано повеќе патуваше тој по странство по 3/4 месеци не се видувавме и само преку жица контактиравме и се пренесувавме преку неа и на тој начин се зближуваш барем во нашиот случај далечината делуваше позитивно.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 19:24

rich-bitch jas ne se omaziv vo drug grad, no sepak osven maz mi vo familijata ne poznavav nikogo. Mozebi i so tek na godinite covek uci da stane svoj, no mene navistina ne mi preci dali treba nekade da odam sama i da zavrsam nekoja rabota. (ova sekako se odnesuva na sekojdnevni obvrski)
Tocno deka sekoj saka da se seta vo drustvo ili da slusne necij sovet, no ako nesto gledam so svoi oci nikoj ne moze da me ubedi vo sprotivnoto so toa sto ke deluva vrz mene. Maz mi mi e sekako na prvo mesto vo se, no vo tvojov slucaj kolku sto te razbrav ne zboruvas za vazni odluki, tuku ednostavno za sekojdnevniot zivot.
Mozebi gresno te razbrav, no sepak mislam deka treba da se potrudis, makar i so maka mozebi, no da se naviknes i sama da izleguvas, pies kafe i sl. Ednostavno da mozes sama da funkcioniras, bidejki ke nemas sekogas moznost da bides vo blizina na nekoj vrz kogo mozes da se potpres. Nekogas ke imas situacii koga ke moras sama da se boris, pa podobro e koga ke bides spremna na toa.
Toa e barem moe mislenje.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty19.02.09 21:46

За ова се сложувам со тебе дека далечината делува позитивно на љубовта некако колку ти недостига толку повеќе го посакуваш моментално и јас се наоѓам во овој случај разделени сме поради работата
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty22.04.09 21:09

Ne sum voopsto samostojna,dosta sum nesigurna vo sebe i iskreno sram mi e da toa go recam na moi 35 godi.Imav nekolku porazi vo zivotot koi mozebi vlijaea na toa,ne znam.Porano ne bev takva ama eve sega sum.Imam postara sestra od mene 2 god i taa sekogas bila i e moja potreba i potkrepa vo zivotov.Taa e daleku pohrabra od mene,smela i ima napraveno raboti koi jas ne bi ni gi pomislila.Na primer sama zamina NZ kaj prijatelka.....so avion.....mislam jas ke umrev na lice mesto.....Sekogas e pokraj mene i za dobro i za loso,sum imala i ke imam podrska vo sekoe vreme.Sekogas me pridruzuva kade i da odam....iako taa nema potreba.Eve sega ke ida so mene SK za na lekar,a nema potreba,imam tamu bracedi sto mozat da me odnesat....ama taa si e takva.....da ne odam sama......mozda ne veruva vo mene deka ke se snajdam...deka ke se izgubam....a i nisto cudno....aber nemam od Skopje.... hihi hihi
Se nadevam ke mozam da i se odolzam i jas na ist nacin.....Mozda zosto e postara se oseka deka e odgovorna za pomalite sestri,mozda radi pogolemata samodoverba koja ja ima.....stavrno ne znam......mnogu ja postuvam i se nadevam deka ke i se oddolzam nekogas vo zivotov.Sum vlijaela i jas na nea sekako,potocno vo menuvanje na nekoi mislenja sto gi imala,sum ja uverila deka e podobro poinaku da nastapi.......ja karam sekogas koga gledam deka e naivna sto i e!!!!!lesno moze da padne vo zamka......Jas sum pak mnogu pretpazliva......ispituvam teren prvo.....naivna ne sum,glupava uste pomalce hihi hihi hihi
Jas retko setam sama.....odam ako sum na pesacenje ili za kupuvanje obleka,primer trenerki i nesto dr ednostavno......za sve drugo:farmerki,jakna,konduri,cizmi i sl sakam nekoj da mi kaze dali ova ili ona mi stoi podobro!Ali si zemam sekogas provereni luge..... hihi
Sto se odnesuva do pravila i principi se drzam do svoite......mozam da gi nadopolnam ali ne gi menuvam....mislam deka mi se pravilni.....Ne solam pamet na drugi...sekoj si ima svoi principi i pravila po koi treba da si zivee.....
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty23.04.09 11:21

Јас мислам дека сум самостојна. Порано не бев таква ама ете станав самостојна. Под самостојна подразбирам одење некаде сама и вршење сама на работите што мене ме засегаат.
А за донесување важни одлуки па и посекојдневни секогаш се консултирам со дечко ми и со родителите.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty23.04.09 11:40

ne mozam da se narecam samostojna.sekogas koga treba da se odluci nesto go prasuvam maz mi
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty23.04.09 11:40

Самостојна сум кога треба да се извршуваат секојдневните обврски но кога треба совет секогаш се консултирам со мм ама буквално за се
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку сте самостојни? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку сте самостојни?   Колку сте самостојни? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку сте самостојни?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: