Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Живот во заедница

Go down 
+92
Viki J.N.
ZeleniCka
bubamara***
Kat
Simona's mom
Vale74
jeca
nata
Kalinka
obicna
BILE-ENA
Vesna Blazevska
Dragana
nikolija
Natasha
maci
biljanag
lavce
hormonce
Ana.b
emilija nestorova
vecki
monice
marina****
m.b.jovanova
Biljana
Dara
Lence
avon
Winki
marina_daniel
bordan
katica
female
Kinky
D-r Lidija Pazdrijan
tweety
bisera
Goca
babysara
Damjana
beti.liz
Eni
NatasaK26
nnatasa
Emilija
Ves
josifana
Oci
ari
avanturistka
marina_m
fibimk
najmila
BaMbYnA
Juni08_Andrea
butterfly
Sestricka
tanja_simon
Diana
Kiki
soledad
sonja 35
verce
Sandra_Anja
jasmina,mina
lela
Ale83
lia
jasmina i ace
Mama K
Rozetka
Mama Ane
kavadarcanka
ирена
sneze
BiljanaM
KATIC
Kikic
Pipolino
margarita
makresanska
mina32
taci
delfin76
pepa
veki22
rich_bitch1
Ance-J
KAJA
kara
nikolina008
96 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
АвторПорака
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty11.09.09 12:40

Biljanag не знам што совет би ти дала за бабата,ама гледај колку што можеш да не се нервираш,па и на неа не и е лесно таква е староста може и ние еден ден ќе бидеме вакви....затоа никогаш не прави го она што не сакаш тебе да ти го прават.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty11.09.09 13:49

Јас мислам не и обрнувај внимание за да не се нервираш ако ти побара нешто дај и ако те праша нешто одговори и само гледај си ја твојата работа и не и обрнувај многу внимание оти колку повеќе внимание и обрнуваш толку повеќе старите знаат да злоупотребуваат бетер од децата се а и не се расправај со неа ако ти речи нешто ти само одговори добро така нека биди или добро сега веднаш и пак терај си по твое, оти старите сакаат да се расправаат и се по нивно да биди јас живеам со една таква баба
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty03.11.09 19:47

Tesko e koga legnuvas so teski misli ,koga srceto pocnuva da lupa i mislis postelata se trese...se prasuvas zosto...no potsvesta si raboti..nie mladite ( a i tie bile mladi)..imame poseben ritam na zivot poinakvo gledanje na rabotite..a toj sto ne ne razbira nema i sto da im objasnuvame..JAS NE SUM DOLZNA NA NIKOJ DA MU PODNESUVAM SMETKI KAJ ODAM STO PRAVAM...SAMO EDEN E VAZEN VO TAA ODLUKA MOJOT SOPRUG....no nie dvajcata si se razbirame i si znaeme do kaj e granicata za se...sto znaci nemame problem po toa prasanje..NO SEGA NEKOJ OD "NADVOR" DA MI MESA VO BRAKOT. i da kazuva sto trebalo jas da pravam a sto ne...ne me zasega no da go podbucnuva i da mi pravi problem od nisto..E TOA NE...majka deka mu bila, toa e neoprostlivo, se sto mi preci vo lice...pa posle kolku saka god nekami go plesne mm vo lice....Mozebi ke recete mlada sum i neiskusna..onie koi citale moi postovi mnogu dobro znaat niz sto sum pominala...no nekoj da mi go narusuva mirot za gluposti ne dozvoluvam...sitnicite go pravat no i go rasturaat brakot....eve pred nekoj den imase ooo i toa kakva raspravija...no si terav do kraj....i kakov kamen mi padna od dusata za se sto trpev se si iskazav...pa kolku i da si cutam i da toleriram...pa i jas sum covek .podobro e jas da si ja zacrnuvam dusata? ne !!! Nivnoto pomina i neka si go ziveat ostatokot kako sto si sakaat ,no kaj mene da ne cepkaat.
Jasmina ,ako ne ne sakas mozes slobodno da si zamines kaj majkati?
histerija me fati no se smiriv.
Slusaj zeno( a soprugot prisuten) .ti nemas nikakvo pravo mene da mi recis da si odam od stanot, a ako si odam ke si odam so soprugot..
e vakvi 300 raboti se iznakazaa.......I posle se i jas imam majka ,kako sto jas sum ja ostavila i toj ke ja ostavi negovata....NIKOJ NEMA PRAVO DA TI KAZUVA KAKO DA GO ZIVEES ZIVOTOT....
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty03.11.09 22:48

Мене пак ми пречи тоа што пред сите , па и лично пред мене се прави ко најневина , сирота , расплакана , намачена , старица која душа дава за секого , а ваму се за мене негативно .Не дека ми треба од неа да ме пофали некаде , ама веројатно имамм и јас добри работи направено .
И нешто за кое би се иселила прва прилика е она постојаното -
треба да сте благодарни , треба да признаете , треба да се благодарни убаво живеете , куќа лесно не се прави , треба да цениш!
На што де толку да сум благодарна , кому , за убавото ( нормално живеење)
Секако ако јас и мм не сме работеле и не работиме не би живееле убаво и удобно , ама тоа не е важно , мора да и кажам некогаш да собере што е нејзино од кај нас , освен еден сервис , друго не гледам .
Вратете се на почетокот Go down
stefimama
Почетник
Почетник
stefimama


Female
Број на мислења : 58
Age : 46
Локација : tamsi vamsi
Расположение : o.k.
Поени : 26649
Registration date : 2009-10-27

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty03.11.09 23:02

Ne sum bila samo jas so "dobrata vila"od svekrva,tolku golema glumica sto mi ide eden boks ba i udram,takva ligla,pa znaes nie sme se macele za kukava,znaes 20den ne se za potcenuvanje,sto ako ziveeme od odma odvoeno koga doagaat za vikend i pravat 300cirkuzi ama najveke me vadat od koza licemeri,dodeka toj vampirot svekor mi bar u faca ke kaze,bar u faca ke mu kazam.Ne mozam da razberam na moeto dete nikogas ne mu se oslovila so toa deka mu e baba,samo kaj si be ti,a da ne zboram za kupuvanje,nisto,bre igla u dupe ne im vlaga(da mi izvinite)ama se iznervirav.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty04.11.09 9:32

Haha,site svekrvi izlegoa "dobri vili"koi cel zivot se macele za nas da ni napravat kuki,da ni ovozmozat dobar i lagoden zivot.Blaze si ni na nas mladite se drugi ni obezbedile sto ni e gajle a toa sto i dvajcata rabotime pa samo nie gi plakame site smetki vo kucata plus jadenje sami si kupuvame,za maliot se sto treba,voopsto nisto ne sme pobarale od nikoj i na kraj uste ti se cudat kako ne stedis,barem 50 evra mesecno moras da zastedis deteto e malo koga ke porasne togas ne mozelo da se stedi,epa da puknes od maka,pa brkni vo dzep,plati i ti nesto vo kukava pa mozda i ke zastedam,vaka ne ostanuva.Uf izbegavam maksimalno vakvi temi,narocito od sabajle za da ne se nerviram ama denes se zeznav
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty04.11.09 15:08

А зошто ние снаите па да им се клањаме што им направиле куќи на синовите?

Ете чиста случајност е што токму ние да сме дошле како сопруги на нивните синови и така нека не доживуваат.Што им сме па толку интересни,што сме купиле,каде сме отишле,па дури да се дрзнат да ни речат ако не сме ги сакале,да сме оделе кај нашите родители.Со кое право?
Jasmina ,ako ne ne sakas mozes slobodno da si zamines kaj majkati?

Господ гледа Јасминче само тоа ќе ти кажам.Воопшто не се вознемирувај пред госпоѓата,само ќе ја наситиш.
Вратете се на почетокот Go down
smisjana
Почетник
Почетник
smisjana


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Bitola
Поени : 27515
Registration date : 2009-05-10

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty05.11.09 23:57

Ве читам и искрено да ви кажам косата ми се крева од некои ваши постови. А верувам дека има така лоши луѓе. Само да може човек да не се нервира, да се прави дека не слуша и секогаш насмеан. За да им биде криво, не за друго. Моите свекрва и свекор изгледа се од ретките луѓе, кои навистина се луѓе. Иако кратко време бевме во заедница(околу година и пол) никогаш, ама верувајте никогаш не сум се почувствувала навредена, омаловажена или сл. Ме прифатија како ќерка. И откако се преселивме се уште имам огромна помош од нивна страна, и финансиска и околу детето и околу домашните обврски. Ама, букавално за се. Навистина ми е жал кога читам вакви работи. Само не дозволувајте да ве извадат од такт и не се расправајте. Не паѓајте на провокациите, задржете го достоинството, бидејќи најважни сте вие, вашиот сопруг и децата. Никој друг!!!
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty06.11.09 12:28

Nie so mm ziveeme sami i super se slozuvame . Nitu edna kavga ne e povrzana so nas povrzana e so nekoe treto lice
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Живот во заедница - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 17 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Живот во заедница
Вратете се на почетокот 
Страна 17 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: