Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Живот во заедница

Go down 
+92
Viki J.N.
ZeleniCka
bubamara***
Kat
Simona's mom
Vale74
jeca
nata
Kalinka
obicna
BILE-ENA
Vesna Blazevska
Dragana
nikolija
Natasha
maci
biljanag
lavce
hormonce
Ana.b
emilija nestorova
vecki
monice
marina****
m.b.jovanova
Biljana
Dara
Lence
avon
Winki
marina_daniel
bordan
katica
female
Kinky
D-r Lidija Pazdrijan
tweety
bisera
Goca
babysara
Damjana
beti.liz
Eni
NatasaK26
nnatasa
Emilija
Ves
josifana
Oci
ari
avanturistka
marina_m
fibimk
najmila
BaMbYnA
Juni08_Andrea
butterfly
Sestricka
tanja_simon
Diana
Kiki
soledad
sonja 35
verce
Sandra_Anja
jasmina,mina
lela
Ale83
lia
jasmina i ace
Mama K
Rozetka
Mama Ane
kavadarcanka
ирена
sneze
BiljanaM
KATIC
Kikic
Pipolino
margarita
makresanska
mina32
taci
delfin76
pepa
veki22
rich_bitch1
Ance-J
KAJA
kara
nikolina008
96 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
АвторПорака
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty28.02.09 23:42

Jas i mm ziveeme sami i nemam takvi problemi, no do pred 1,5 god. ziveev so moite roditeli i so roditelite na tatko mi. Pekol bese. Karanje sekoj den. Mesanje vo zivotot, kolku pari se trosele , cepkanje po tugi fioki, Zosto sekoj den gosti idele... no pred da se omazam site zaedno se oddelivme i sega ni e super.
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty01.03.09 0:12

сегаде има расправија и ние на почеток со свекрива заедно спиевме хахаха ама сега сме делени и поубаво ми е
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty01.03.09 0:23

Abe ako si posebno ne mora da znaci deka se losi. Ednostavno sekoj saka na raat da si zivee, abe moze sakam cel den denes gola da setam, vaka mozam, a da bev vo zaednica...........hahaha.....ne znam bas.....
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:09

Сум живеела и со неговите и со моите сме сега, но најубаво е да си сам , што вика Маргарита што сакаш да си правиш и гола да си шеташ.
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27954
Registration date : 2009-02-28

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:16

јас живее со свекор и свекрва скоро една година, море и повеќе. во отј период бевме повеќе отсутни отколку присутни, бидејки нон стоп имавме гости дома (имам золва мажена) мегутоа со старите немав некој проблем. ама заклучокот е подобро подалеку повеке ке се сакате
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:18

mene mi e ubavo ziveam so svekor i svekrva ,.V o pocetokot bese potesko ama posle si izdvoivme dve sobi za nas(spalna i dnevna)
Svekrva mi e zadolzena za vo kujna, jas za cistenje kako nekoj red si napravivme.Nervozi ima am iskreno da vi kazam edno golemo ignore i super mi e na dusickava.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:24

a vi se slucilo li nekogas da si gi najdete alistata prepruzeni
da pojasnam malku: jas sum gi pruzila alistata i koga ke se vratam od rabota nov raspored e od koza se vadev , a odgovorot bese da se susele podobro gi premestuvala
svasta
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:25

А пак овие моиве свекор и свекрва кога им рековме дека може ќе дојдеме кај нив да живееме паника ги фати сега само тоа им е во главата да не им се тупниме таму наместо нас да не фаќа паника нив ги фаќа сега свекор ми кредит ќе земел само планови прави да ни ја праат куќата да ни помогнат уште малку, па му викам на мм така значи требало да им зборуваме така дека кај нив ќе одеме па да им текне да ни помогнат нешто
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:26

А бе делфин не само тоа Smile мене ми се има случено чизми нови сабајле да ми ги облече за на работа, зашто за греота немала, блуза ми има од сушара земено за на свадба.. Се тоа без да ме праша и нормално сега си се нејзини Smile Ехееее роман можам да напишам јас Smile
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:28

I jas da go kazam moeto ne taka bogato iskustvo.So svekor i svekrva ziveev 3 godini.Na pocetokot se bese super normalno kako i sekade, ama po nekoe vreme rabotite tolku se izvrtea sto mi idese da begam od doma.Svekrva mi e super zena ama svekor mi e satana,neznam dali imate videno polos covek.Kolku i da gledav da mu udovolam sekogas bese loso napraveno,ne kako toj sto sakal.Pred 8 meseci so mm si kupivme stan tuka vo Sk i si ziveeme sami i super ni e ,nemame pomos od nikoj ama podobro taka .Moeto moto e Daleku od srce a podaleku od oci.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:29

Mama Ane напиша:
А бе делфин не само тоа Smile мене ми се има случено чизми нови сабајле да ми ги облече за на работа, зашто за греота немала, блуза ми има од сушара земено за на свадба.. Се тоа без да ме праша и нормално сега си се нејзини Smile Ехееее роман можам да напишам јас Smile
mene ova da mi se desilo jas ќе и се развикав и отерав у пм што се вика. леле ме вадат од кожа вакви работи. :devil:
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:30

e mama Ane ovaa tvojava gi pominala site granici Живот во заедница - Page 2 557124
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:31

[quote="delfin76"]a vi se slucilo li nekogas da si gi najdete alistata prepruzeni
da pojasnam malku: jas sum gi pruzila alistata i koga ke se vratam od rabota nov raspored e od koza se vadev , a odgovorot bese da se susele podobro gi premestuvala
svasta[/quote
delfin mnogu raboti mi se imaat sluceno eve sabajlevo vrne sneg neli i jas koa se vrativ od gradinka go ostavam cadorot vo pretsobje (kupatiloto bese zafateno), ovaa si go zema cadorot i go stavi vo kujna vo lavabo .Momentalno se iznervirav i vlegov kaj mene vo soba i odma mi se smeni raspolozenieto na podobro
Neznam mozda veke sum naviknala na takvi raboti se i sesto da mi prereduva, ama pak zatoa jas gi premivam site sadovi sto gi miela t.e plaknela ona
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:32

И мене сега ми е супер, помина тоа, иде живот понатака, којзнае јас каква свекрва ќе бидам Smile Сега се гледаме ретко, кафенце си пиеме, и најискрено вака кога сум подалеку ги заборавам работите што поминале Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 11:36

[quote="Mama Ane"]А бе делфин не само тоа Smile мене ми се има случено чизми нови сабајле да ми ги облече за на работа, зашто за греота немала, блуза ми има од сушара земено за на свадба.. Се тоа без да ме праша и нормално сега си се нејзини Smile Ехееее роман можам да напишам јас Smile[/quoa vo kolku toma ke bide tvojot roman?
mojot mozda edno 10 bi imal
cekajte da vi go kazam ova: se slucuvase zolva mi pred da odi na rabota da ni upadne vo soba nasabajle , nie uste vo krevet ,spieme, za da go bacela vnuceto
abe jas ne mozam da svatam kako gi drzi zemjava takvite maloumnici
a sto ako vo toj moment jas i mm se onakvuvame?
nemam komentar
na nekoi luge nemozes da im dades pamet ,kolku im dal gospod tolku
e sega sum raat ama posle 13godini nervozi
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:04

Pipolino напиша:
makresanska напиша:
Jas sum mazena pred 5 meseci i ziveam vo zaednica so svekor svekrva BABA I DEDO i da vi kazam mislam deka i slogata si go pravi svoeto sakam da kazam zavisi i od roditeli na soprugot na primer moite svekor i svekrva se tolku super i vo svakanja i vo odnesuvanje abe nemozam da vi opisam funkcionirame maksimalno odlicno ama za sve postoi razgovor i veruvajte mi nema kavga vo kukata jas se cudev kako moze lugevo da ne se karaat ama svativ deka so razgovor sve se moze i se se resava.


cekaj ima vreme.Doprva dodja ona sto go imaat site vo zaednica.
istiot ovoj slucaj ti sto go kazuvas go imase edna moja prijatelka falenje do besvest bese.I vikav lele kolku ubavo ziveete pa ne e mozno ova vaka i stvarno bea idilicni.ama pukna i tamu i ottogas navaka ne veruvam deka postoi idealen zivot vo zaednica


Јас со моите свекор и свекрва живеев 5 год во заедница и што да ви кажувам,од убаво поубаво....сите комшии ни завидуваа,како мајка и ќерка бевме...да,токму така...бидејќи сите домашни обврски,пеглање,чистење,готвење и све останато и обврската со моето тогаш бебенце сега веќе прваче,ама баш све...мојата свекрва се на готово-Затоа и бев Најдобра снаа у мало!!!...Она искочи од сабајле на шетање и кога че се врати таман на ручек,све наместено цакум пакум средено...сега и било време да шета оти годините и врвеле,а јас сум била млада имало време за мене........абе свашта....
И кога веќе ми пукна еден ден филмот,кога не и одев по г.... со извинение вака,тогаш со нејзина иницијатива дигнавме уште еден спрат и за брзо време се преселивме горе на спрат...јас викам се спасив ,ама не било така...сега скоро 2 год сум над нив,горе на спрат,иако не комуницираме веќе неколку месеци,животот ми го загорчува,секаде ме оговара,а што е и најтрагично и причината за што се скаравме беше,детето мое замислете небило МОЕ,она ми го исчувала(не викам дека не ми помогнала )ама да ми префрла за тоа нон стоп и небило мое тоа дете...демек и она имала удел и нејзино било...е тоа не можам да го простам!И за крај на све замислете иако сум бремена скоро 6 месеци она прави се што може(замислете да ме вади од такт,демек ке ме нервирала иако сме ние горе на спрат се праи да ме вади од такт и да паѓам во депресии...ејјј замислете ај мене да ме нервира,ама не размислува дека носам дете у мене,анѓелче,дека и тоа страда во мене=(..Иако сум делена пак немам мира верувајте,затоа би ви препорачала што подалеку,само сами на страна и за среќа имам голема подршка од мм,инаку нз кај би била до сега............
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:12

ke te zamolam samo da ne pagas vo depresii..ocigledno nea ne ja interesira tvoeto zdravje i bebenceto...voopsto da ne te interesira sto kazuva po komsii...sekagas velam i pak ke povtoram ONA STO TI SMETA DA GO KAZIS JASNO I GLASNO...TVOJOT ZBOR DA E POSLEDEN...a da se nerviras za koj be? molimte poslusajme oti samo taka eve jas pocnav da ziveam i veruvaj polesno mi e
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:15

И јас ти кажувам немој да се нервираш не е вредна за тоа кога нејзе прво комшиите ќе и се смеат како прво те фалела а сега те оговара што мислат тие за неа што мислиш како преметкач еднаш вака еднаш онака ти најубаво игнорирај си све и гледај си здравјето и детето и мисли се најубаво за бебчето што е на пат
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:23

Мн тешко успевам да не се нервирам,иако МОРАМ,ама знаете секоја трудница е чуствителна,така и јас за најмала ситница,онака тешко ми паѓа....а комшиите веќе увидоа,кој и каков е,иако не ме интересира тоа мн и токму од тие соседи ,што биле пред се со неа имам голема подршка и доста ме советуваат,да не и замерувам мн и да не се нервирам....се обидувам на секој можен начин,ама тешко ми оди...иако се обидував да ги откажам цигарите,тие се повеќе ги употребувам па дури и до една кутија стигнав,уште полошо=(((((((((
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:26

e sega bi te sovetuvala malku i ti da se zamislis i da gledas za sebe i tvoite prioriteti...BIDI LOSA SNAA I SITE KE TRCAAT PO TEBE....nepisano pravilo...nema so da izgubis...bidisi cvrsta vo stavovite i vrakaj na ona sto te provocira...slobodno izreagiraj na ona sto ti preci...
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:27

nema potreba da i pridavas tolku vnimanie
samo dzabe nie tuka te ubeduvame treba sama da se svestis dali e vredna za tvojata nervoza
razmisli
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:30

ubavo mi veli majkami ;Za nisto majce ne treba da se nerviras nikoj ne e povreden od tebe...samo ti i Ace ste vazni i vasata ljubov
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:35

детето мое замислете небило МОЕ,она ми го исчувала(не викам дека не ми помогнала )ама да ми префрла за тоа нон стоп и небило мое тоа дете

ednas neznam kaj trebase da odat(so svekor mi) i sakaa da go zavlecat sin mi so niv, jas ne go pustiv i tuka se razvi edna situacija za na kraj da zavrsi deka mene mi bilo arno koga sum i go ostavala da go cuva itn itn itn
pa jas ne i staviv noz pod grlo da go nosi tamu vamu ili da go cuva doma, sekogas sum mislela deka go pravi toa od ljubov
i na kraj da mi prebacuva
togas me zabole najmnogu i den denes i gi pamtam tie zborovi
sega sme super , lizni mazni
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:36

Јас воопшто не комуницирам со неа,веќе 5,6 месеци...ама она наоѓа разни пречки да ме изнервира...еве еден пр.ја носев ќерка ми на училиште и на враќање кога влегувам во дворот,она ме посматра доле од долниот спрат а мојот горе е поврзан со скали нагоре...и сега,има доле ролетни нели,и она чека да се качам до делот на ролетните на скалите и тогаш одма онака ги спушта и демек да ме исплаши мене и да се нервирам,замислете..не размислува дека и тоа дете се нервира во мене...незнам дали ме разбравте што сакам да кажам,ама дефинитивно и фали нешто,мислам немам зборови....а инаку да напоменам современа жена (госпоѓа демек) и релативно млада е,мислам шетана...имам уште еден куп примери што ги доживеав од неа...ама морам сама да преземам нешто,не оди вака веќе,се повеќе страв ме фаќа за бебчето,не за мене....
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty20.03.09 12:39

definitivno i treba strucna pomos
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Живот во заедница - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живот во заедница   Живот во заедница - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Живот во заедница
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 17Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: