Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ножички или грицкалка за нокти

Go down 
+39
kika
katica
Kate77
sonjamfk
Gordana Natovska
bibip
Deni
NatalijaS
Ves
Sandra
winnie the pooh
JaNiTa
jasmina,mina
rich_bitch1
sanja_
lidija29
mirecv
kokice
tanjasofija
Simona's mom
MamaMaja
bella*
vecki
Monika
sunshine
BubeM
avanturistka
Sandra_Anja
mama
Roze
sneze
Mama Ane
Bela
Dragana
Anjuska08
Juni08_Andrea
verce
Mimi22
Sun
43 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty21.03.09 17:20

Jas smetam deka so grickalka e poprakticno i taka i gi secam noktinatinjata na Eni, no mozebi i se e do navikata
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty21.03.09 17:58

so nozicki za bebinja mnogu mi e polesno
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 16:13

korsitam grickalka.ama gi seceme dur spie inaku mn mrda i mesto noktot moze i prsteto da i go presecam
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 16:15

Mene ednas mi se sluci da ja secnam malku so grickalkata i zatoa isklucivo so nozicki i gi seceme noktinjata. Ama, nikogas ne sum probala dodeka spie. Samo so zalazuvanje dodeka bese pomala, a sega si znae deka mora:)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 16:17

кога беа помали со ножички.Сега веќе со грицалка ги сечеме.Со малото едвај,тројца држат еден сече hihi
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Прваче
Прваче
JaNiTa


Female
Број на мислења : 385
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28549
Registration date : 2008-12-09

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 16:29

Nie kupivme kompletce na Nuby so nozicki i grickalka ama od prv den so grickalka seceme, dodusa mm mu go sece dodeka cica togas e anjmiren, ne se ni osuduvam koga spie da go cepkam zaso imame maka so zaspivanje i lokacija na spanje i taka.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 16:34

nie so nozicki seceme i toa samo koga spie mi e majkata da mu gi isecam posto mnogu mi mrda
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 17:00

Мислам дека се е навика.
Јас ги сечам со грицкалка, зошто ни моите нокти не можам да ги сечам со ножичка, а на Стефан па ич.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty19.06.09 18:03

samo nozickite onie mali za bebe , i za minuta sme tip top
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty21.06.09 21:34

Jas so nozici ne sum ni probala, samo so noktarce i toa samo ednas-dvapati na spienje na samiot pocetok, a potoa budna. Nekogas mrda, ama nabrzina seckam i i zboruvam i za 2-3 minuti sme gotovi, ne pravime manikir. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty22.06.09 9:34

И јас му ги сечам со грицкалка од кога се роди, со лажење и помош на мм.
Но во последно време приметувам дека палецот на ногата како да почна да му фаќа на ивиците во месото,како да му расте во месо...а пошто и јас го имав секогаш тој проблем- ме фати мака! silent Некој вика да не се сечат скроз до крај баш од таа причина, па јас изгледа сум претерала Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 163602
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty22.06.09 9:40

Ние исклучиво со ножички сечеме, јас незнам со грицкалка да им исечам. Со Марија немаме гајле, седи мирна, ама затоа со Борјан, леле мори мајко. Мм мора да присуствува да му го држи стравот Smile гревче он липта а јас му сечам нокти, си правиме играчки од сечењето ама мора да исечеме Smile
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty22.06.09 22:41

Ние сечеме ноктиња со ножички,со тоа почнавме од раѓање и супер ни е за миг сме готови.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty12.08.09 12:13

jas i gi secam noktinjata na Jovana so nozicka uste od koga se rodi i mislam deka e mnogu posigurno od kolku so grickalka
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty12.08.09 15:54

nie so nozicki gi seceme. so grickalka nekako mi e strav. inaku dava da mu se secat,ponekogas ke mu se zdosadi pa ne izdrzuva za uste nekoe prste. ednaska mm mu vika sedi miren da ne ti isecam nekoj prst, bez naocari sum. gledam jas odi marko gi bara naocarite na tato i mi vika tato ne gleda, krc ke mi napravi. se skinavme od smeenje.
Вратете се на почетокот Go down
Kate77
Прваче
Прваче
Kate77


Female
Број на мислења : 101
Age : 47
Локација : Скопје
Поени : 28661
Registration date : 2008-09-19

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty12.08.09 17:29

Јас уште од бебенце и ги сечам со крицкалка и мислам дека така е полесно како и да е војна водиме за тие нокти а што брзо и растат
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27314
Registration date : 2009-06-19

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty13.08.09 21:54

jas pak uste od bebe i secam so nozicki ama sega imame maka so noktinjata na nozete nikako ne dava da i se secat
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty21.08.09 19:40

ijasso grickalka ic nemozam so nozicki mi e strav
Вратете се на почетокот Go down
mimce
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : makedonija
Поени : 27178
Registration date : 2009-07-09

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty22.08.09 8:02

as pak uste od bebe i secam so nozicki ama sega imame maka so noktinjata na nozete nikako ne dava da i se secat
леле и ние имаме таков проблем ама иван не ми дева само на мене да му ги сечам
пошто е повеќе време кај моите дека они го чуваат сега кога не е во градинка и е голем другар со дедо му и сака да прави се што и тој и така се лаже и само на татко ми му дава да му сече нокти на нозете
незнам како ке го решиме овој проблем ама сега за сега на сечење нокти кај баба и дедо Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 592735
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty10.11.09 16:29

prvo pocnav so nozicki sega so grickalka ja cekam da zaspie i polsle mama stapuva na scena hihi
Вратете се на почетокот Go down
Natalija Cikarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 42
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : super
Поени : 26795
Registration date : 2009-09-20

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty10.11.09 16:37

Ние нокти сечеме со ножички но со мака уште од почеток, чекав да заспие за да и исечам нокти, но сега се лажеме едно нокте денес, друго утре и така ние секој ден сечеме ноктиња Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 69779
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty11.11.09 11:46

So onie grickalki za deca na NUK
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty23.11.09 12:35

Ние имаме проблем, не знам каде да го пишам, па еве тука. Сепак се однесува на сечењето нокти. Илина веќе цел месец не ми дозволува да и ги исечам ноктињата на стапалата. Порано и ги сечев додека спиеше, сега и така не ми дозвилува. Мислам дека има многу скокот. Ни во сон не ми дава да се доближам до стапалцето. Цела недела се мачам и сеуште ноктињата на едното стапало не и се целосно исечени, да не кажувам за второто дека не е ни почнато. Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 73775 Кога е будна, исто така. Ми ја бутка раката и си ги крие стапалата. И покажував на моите стапала како се сече, ама ништо не постигнав. Само ќе ми ја земе грицкалката, ќе си ја доближи до стапалото ќе се насмее и ќе ја остави. Не знам како да и ги исечам... Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 121539
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ножички или грицкалка за нокти
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: