Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Ножички или грицкалка за нокти

Go down 
+39
kika
katica
Kate77
sonjamfk
Gordana Natovska
bibip
Deni
NatalijaS
Ves
Sandra
winnie the pooh
JaNiTa
jasmina,mina
rich_bitch1
sanja_
lidija29
mirecv
kokice
tanjasofija
Simona's mom
MamaMaja
bella*
vecki
Monika
sunshine
BubeM
avanturistka
Sandra_Anja
mama
Roze
sneze
Mama Ane
Bela
Dragana
Anjuska08
Juni08_Andrea
verce
Mimi22
Sun
43 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 22:07

Што мислите вие со што е полесно да се сечат ноктињата на децата?Ние почнавме со грицкалка за нокти уште кога се роди Мила,ама полесно беше помала не мрдаше како сега,па ми е сртав више со грицкалката па се мислам дали ке ми биде полесно да купам ножицки што би ме советувале?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 22:09

Jas seuste mu gi secam so grickalka.Vojna vodime ama mislam deka e polesno nego nozicki
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 22:13

Jas na Hristijan uste od pocetok mu gi secev so mala nozicka nameneta za nokti se razbira.Posle nekade ja zagubivme i koga se rodi Stefani kupiv grickalka.Mnogu ni e ubava malecka na wee milam deka bese ama stvarno e super.Se edno e sto i da zamas da i gi seceis noktite.Ako ti mrda moja preporaka seci i gi dodeka spie .Znam edna prijatelka do 3 godini na deteto spiejki mu gi secese,jas toj prolem go nemav.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 22:22

I jas mu gi secam so grickalka.Nikogas ne sum gi secela koga spie ,neka se navikne na toa.
Jas najdov nacin kako da i gi secam a da ne mi faka ,da ne mi ja zema grickalkata.ke ja legnam na spalna i od ednata strana sekogas i ja stavam nejzinata torba sto ja nosime koga odime nekade i ke se zaigra so patentite na torbata i tolku ne obrnuva vnimanie deka na drugoto race i gi secam noktinjata.posle ke smenam torbata od drugata strana pa i drugite ke gi secime i resen problem Smile
E za na nozinja tuka malce mi pravi problem,me kloca i potesko mi e koga i gi secam.
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 23:11

И ги сечам со ножички за бебиња. Кога беше помала беше многу мирна, сега не дава, ама ќе и пуштам музика и ќе се смири и убаво ќе си ги исечеме.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.01.09 23:16

Jas imam i nozicki i grickalka,no so grickalka mu gi secam noktinjata em mi e mene polesno em toj ne mi dosaga.Bidejki nozickite saka da mi gi feka da ispita sto e.Inaku gi secemi dodeka sedime na noksirce togas e najmiren i ja prati cela situacija sto mu pravam e ako slucajno ne saka da go dade raceto ja mu velam ajde GRIC GRIC i taka na spienje nikogas ne sme gi sekle.Na nozinjata malku e nemiren koga gi seceme od pricina sto go skokotka.P.S.edvaj cekame da zaspie pa uste fali i da go razbam so grickalka.
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 11:37

Со ножички, ке си ја седнам во скут и јас сечам, она седи мирна flower
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 11:39

Имам ножички на Чико и презадоволна сум, ги користам уште од Марија кога беше бебе. А како сечеме, само ние си знаеме Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 11:46

Ножички имаме од Нук и се супер само малку се лажеме и држиме кога ги сечеме.
Вратете се на почетокот Go down
Roze
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 68
Age : 43
Локација : Stip
Поени : 28395
Registration date : 2008-10-31

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 13:49

Ги користам нозицките на Чико и сум задоволна
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 17:42

За џабе ги купувавме ножичките.Јас не можам со нив да му ги сечам ноктињата.Затоа си користиме грицкалка.Инаку само кога спие ги сечиме, онака ми е страв.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 17:47

Nie gi koristime na NUK nozickite, potocno mm gi koristi, jas ne sum i gi secela do sega:). So grickala ednas probav, ne mozam, a i malku ja secnav:(
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty22.01.09 17:57

nie gi seceme so grickalka.i najdov nacin kako secenjeto na nokti ni bide uspesno.i ja davam grickalkata da gi sece demek moite nokti,i taka posle pusta da gi secam nejzinite.inaku pred toa ziv horor,duri i koga spiese ke se razbudi.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 14:00

Ние користиме и ножички и грицкалка. Ама ноктите и ги сечам само кога спие.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 14:05

Јас користам грицкалка и никогаш не сум му сечела нокти кога спие. Додуша и никогаш не сме имале проблем со сечење нокти.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 14:14

Бубе напиша:
Ние користиме и ножички и грицкалка. Ама ноктите и ги сечам само кога спие.
Бубе и јас исто, инаку кога е будна не дека не ми дава ама не можам убаво да и ги исечам само мрда, па полесно ми е додека спие и не ми е јасно како не се разбудува. Замисли некој да ти сече нокти, а ти да спиеш па јас одма би се разбудила Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 18:37

na site so grickalka nikogas ne sum koristela nozicki so Pamela nemav problem sedese mirna a so Kristina vojna vodev duri i vo spienje me osekase pa secev po edno dve noktinja dnevno a Marija e cudo na racinjata dava da i se secat ama za noze ima mnogu skokot pa moram na spienje
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 18:43

lele nie maka macime so secenje na noktite nikako ne mi dava da i gi secam,a do pred eden mesec bese dobro ke mi ja dadese rakata i me gledase koga i gi secam i mi stoese mirna,sega nikako ne mozam koga ke gi vidi nozickite odma pocnuva da ja mrda rakata da place i ne mozam da i gi isecam ne znam sto ke pravime a vo spienje da i gi secam sigurno ke se razbudi,a sme probale i so grickalka i so nozicki i ne saka
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 19:11

Ножички користам за рачињата, а грицкалка за ноџињата
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 19:41

Jas koristam grickalka..Na pocetokot mu gi secev na spienje a sega mu gi secam koga e buden ama vojna vodime.A na nozinjata nema sansi da mu gi isecam mn mrda pa osle banjanje koga ke mu omeknat mu se vadat sami.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 20:14

Во живот не сум успеала никому, ни себе ни на деца, да
исечам нокти со ножички. Само грицкалка!
Малечка од wee имаме, уствари две исти, пошт мама само ја губи. hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 22:44

И ги сечам со грицкалка ,некако повеќе контрола имам.А успут војна водиме зашто тоа и е најнеомилена активност..
Вратете се на почетокот Go down
tanjasofija
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 27859
Registration date : 2009-02-26

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty12.03.09 23:04

Sun напиша:
Што мислите вие со што е полесно да се сечат ноктињата на децата?Ние почнавме со грицкалка за нокти уште кога се роди Мила,ама полесно беше помала не мрдаше како сега,па ми е сртав више со грицкалката па се мислам дали ке ми биде полесно да купам ножицки што би ме советувале?
Jas uste koga se rodi Sofija i kupiv komplet za secenje nikti a toj sodrzi nozicki,grickalka i turpija za nokti, pocnav da i gi secam noktite so nozicki zosto mi bese posigurno sum probala so grickalka mislam deka so nozicki ke bide polesno
Вратете се на почетокот Go down
kokice
Прваче
Прваче
kokice


Female
Број на мислења : 186
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28318
Registration date : 2008-11-26

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty16.03.09 12:42

Јас исто и земав комплет со грицкалка, ножички и турпија, ама само грицкалата ја користиме за ноктите. Со ножички ни на себе не сум успеала да си исечам нокти, а камо ли на неа. Кој како е навикнат
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty21.03.09 16:54

Откако знам за себе нокти сечам исклучиво со грицкалка,па и кога се родија децата и нив само со грицкалка им сечам нокти,со ножички незнам дали ке се снајдам,додуша не ни имам ножички дома за сечење нокти Smile сепак е навика,дали со ножички или грицкалка важно е да се сечени Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ножички или грицкалка за нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ножички или грицкалка за нокти   Ножички или грицкалка за нокти Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ножички или грицкалка за нокти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: