Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Се пресоблекувате пред децата?

Go down 
+42
sonjamfk
anetapp
Emilija
delfin76
magi
Monika
BubeM
BiljanaM
MamaMaja
Goca
Pipolino
mirecv
vecki
Emi
SonjuS*
sashka26
danielaval
mamicka211
Simona's mom
NatalijaS
Kitty
Sun
Bela
female*
Dragana Stefanoska
Kikic
Natalija
dance1980
Mimi
Ilince
Mama Ane
slatka87
kavadarcanka
ZeleniCka
obicna
hormonce
lidija29
avanturistka
Kinky
Dragana
Mimi22
verce
46 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 16:59

Se presvlekuvate li pred decata? Temava e za vospituvanje no nemame po forum pa eve ovde resiv da ja otvoram.Mene do pred nekoj den mi bese toa normalno,se razbira ne cisto gola znaci na dolen ves.Se dodeka ne imavme mala raspravija so mm.Veli do koga ti planiras da se presvlekuvas pred decata? affraid Nemislis li deka e sramota golemi se veke.Lele luge neznam sto da pravam.Mnogu sum protiv toa sto znam deka nekoi zaedno so decata se tusiraat ama i da se presvlekuvam Се пресоблекувате пред децата? 509368 Hristijan go gledam deka mu e se edno ne me ni pogleduva nesto si igra a Stefani ponekogas pocnuva da se smee i da vika lele mama gola Smile.Do koja vozras toa bi bilo normalno?A i sto da im pravam koga trcat po mene vo soba kade da se krijam za da se presvlecam. :hmm
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:05

Mene David mi e malecok uste ama mislam deka koga ke pocne da razbira ne bi se soblekuvala zatoa sto decata mn pamtat.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:06

Jas mislam deka ne e ispravno da se soblekuvame pred decata,NIkola uste e mal pa ne razbira ama ovie pogolemite se poljubopitni.Najdobro e koga se zaigrani da otides vo druga soba i da se presobleces.Bidejki na edna prijatelka kerkata ednas pred celo drustvo kaza kade majkai imala "kosicka" nie slatko se iznasmejavme no mojata prijatelka bese crvena ko patlidzan.Sepak toa e individualno pa koj kako misli taka neka napravi.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:16

Hahahaha:))) kosicka:))))
A tie prijatelkite sto se smeele, da ne bile kelavi slucajno:))))

I majka mi i tatko mi cel zvot se presoblekuvale pred nas, pa eve ne site tri zdravi pravi, normalni:).
Ne mislam da se krijam od deteto, so toa mu pokazuvam deka i toa treba da se krie od mene. Normalno, nema da mu setam gola pred nos, ama nema ni da pravam tabu od nieden organ, pa ni od genitaliite. Ni sega ne mu ja trgam rakata koga go fakja kureto, i gi opomenuvam i moite da ne mu zborat.

Decata pocnuvaat da se interesiraat za golotijata bas togas koga ke pocne da se krie od niv.
Se vo svoe vreme treba da izziveat, za da ne se slucuva da se kikotat nezrelo koga vo skolo po biologija ke ucat za razmnozuvanje.
Toa e moeto mislenje.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:17

Kinky напиша:
Hahahaha:))) kosicka:))))
A tie prijatelkite sto se smeele, da ne bile kelavi slucajno:))))

I majka mi i tatko mi cel zvot se presoblekuvale pred nas, pa eve ne site tri zdravi pravi, normalni:).
Ne mislam da se krijam od deteto, so toa mu pokazuvam deka i toa treba da se krie od mene. Normalno, nema da mu setam gola pred nos, ama nema ni da pravam tabu od nieden organ, pa ni od genitaliite. Ni sega ne mu ja trgam rakata koga go fakja kureto, i gi opomenuvam i moite da ne mu zborat.

Decata pocnuvaat da se interesiraat za golotijata bas togas koga ke pocne da se krie od niv.
Se vo svoe vreme treba da izziveat, za da ne se slucuva da se kikotat nezrelo koga vo skolo po biologija ke ucat za razmnozuvanje.
Toa e moeto mislenje.
potpis kinky
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:20

Ako se od ist pol deteto i roditelot aj sekako nekako ama od razlicen, neznam nekako ne mi e vo red po dolen ves ok, pa neli i na plaza gi nosime i togas sme vo kupaci ama skroz gol soznam kolku e vo red
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty20.01.09 17:25

Мајка ми одсекогаш шетала гола пред мене и брат ми (од бања до спална и обратно),па што вика Кинки фала Богу здрави и нормални луѓе сме.Децата се радознали,девер ми ја гледал мајка му преку клучалката кога се бањала,тоа е помалку за оправдување отколку ова.Нормално дека ниеден родител нема намерно да се соблече гол пред детето,ама не треба да се криеме!
Еве случај со мене,На моја 14 год,возраст,мајка ми на пат 3 дена ,а јас горам од тт,татко ми сака да ме измасира ,а јас се срамам и ми вели: Сине,нема што да се срамиш,па ти си создадена од мене и моето тело и така се пресрамив.
Потполно ја потпишувам Кинки.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:12

Kinky напиша:
Hahahaha:))) kosicka:))))
A tie prijatelkite sto se smeele, da ne bile kelavi slucajno:))))

I majka mi i tatko mi cel zvot se presoblekuvale pred nas, pa eve ne site tri zdravi pravi, normalni:).
Ne mislam da se krijam od deteto, so toa mu pokazuvam deka i toa treba da se krie od mene. Normalno, nema da mu setam gola pred nos, ama nema ni da pravam tabu od nieden organ, pa ni od genitaliite.

Kaj mene samo majkami taka, i den denes ko ke idam kaj niv. Ne mi bilo ni mene nisto, okej kako mali se sekavam se smeevme ko pocnavme da svajkame povejke ama ne da imam nekoi si posledici od toa. Potpis Kinky, a boldiranoto me nasmea, da si zdrava i ziva. Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:30

Majka mi i den denes se seta pred nas vo dolen ves, nekogas i toples Smile)) Zosto da se krie? I tatko mi isto taka ako go vidam vo dolen ves, ne pravam kojznae sto. Normalno deka nema da zjapam vo nego, no nema ni da begam, boze pazi. Imav drugarka pred koja roditelite ne zborea nisto "sramotno" kamo li da gi vidi sleceni. Koga potporasnavme, pubertet, jas znaev sto se slucuva so moeto telo, znaev dali e vo red toa sto se slucuva i slicno, a taa bese izgubena, ne znaese nisto. Ne treba da se krie pred decata, i tie go pominuvaat istiot pat sto nie sme go pominale.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:38

И јас се пресоблекувам пред ќерка ми и тоа си го сфаќа нормално на почетокот се смешкаше но сега не ни обраќа внимание со сопругот се бањаме понекогаш заедно, знае дека сме заедно во купатило ниту вика по нас ниту не бара јас се облекувам пред неа но сопругот во купатило. Кај мене имам комшивка која е педијатар и има две девојчиња и она со сопругот летно време пред децата шетаат дома на долен веш па никому ништо за нив си е тоа најнормално а знам дека имат одено на нудистичка плажа со децата.
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28441
Registration date : 2008-10-21

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:41

јас немам ништо против тоа и мислам дека е многу нормално. и ние дома имаме таков однос така да на никому не му смета и мислам дека не е ништо срамно.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:46

Јас редовно се пресоблакам пред децава и стандард имам од малово прашање: Мамо имаш цице? Smile. И ние дома сме растени во таква, за мене, нормална средина и немало никогаш никакви табуа во однос на ова прашање
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:46

Sekogas se preslekuvam pred sin mi i mu odgovaram otvoreno na sekoe postaveno prasanje....ednas me prasa mamo kakas? ne mu velam mockam...ami veli zosto sedis a ne stois kako mene ...i ubavo mu objasniv....a totalno se soglasuvam so Kinky ....i tatko mi i majka mi cela vreme bile slobodni so nas pa eve nisto ne ni fali Smile....a Verce ti kako sto vikas i jas i mm nekogas se podraspravame za toa...oti kaj svekrva mi vladee patrijarhalno mislenje se oblekuvaat vo kupatilo nikako izleguvanje po banjarka...zatoa i mm ima takvo mislenje...nekni svekrva mi se kaci da me prasala nesto a jas vo kupatilo soblecena i vikam vlezi ...lele koga me vide ....se usrami vika ne ke te pocekam....poentava mi bese kako sto mislis taka pravi ....no ne e gresno ako ja znaat pravata vistina
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 13:51

Мислам дека не треба да се прави табу од ова. Подобро да знаат како изгледа машко/женско тело, да го прифатат тоа како нормално, да не бидат збунети и засрамени кога ќе видат на слика или на телевизија.
Вратете се на почетокот Go down
dance1980
Почетник
Почетник
dance1980


Female
Број на мислења : 7
Age : 44
Локација : veles
Поени : 28001
Registration date : 2009-01-18

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 16:42

da i ja se slozuvam so vas pa nasite deca izlegle od naseto telo i tie se del od nas i mislam deka nema nisto sramota i ja se soblekuvam pred mojata kerka ne skroz gola nopred nekoj den samo sto se izbanav taa mi vleze vo soba a ja po krpa aj nadole se oblekov koga me vide nagore gola pocna da se smee i mi go faka ciceto i i bese mnogu interesno pa sto se vika do vcera cicase a koga ke poprasne ke zboruvave poveke za nasite tela
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 16:50

Mnogu e razumno toa sto go kaza Kinky ama jas nekako ne bi mozela da se presoblekuvam pred decata. Ne bi gi karala ako se interesiraat ili upadnat i me vidat gola, ama podobro bi se presoblekuvala na samo. Taka sum vospitana, samo pred mm mozam da se presoblekuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty21.01.09 16:53

Jas ne samo sto se presoblekuvam tuku i se banjam so niv. I mm se banja so niv ama so gaki.
Pa vo nasava gradinka ucat se za teloto.
Nekni ucitelkata im pokazuvala sto se "cicinja" na vratata na hamer ispisani i iscrtani delovite na teloto kaj zenata i kaj mazot .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Dragana Stefanoska
Почетник
Почетник
Dragana Stefanoska


Female
Број на мислења : 7
Age : 41
Локација : doma ;-)
Расположение : super ;-)
Поени : 27980
Registration date : 2009-01-22

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty22.01.09 12:28

Jas da se presoblekuvam pred mojot 4 godisen sin, No ne se banjam so nego od higienska pricina.
Вратете се на почетокот Go down
female*
Почетник
Почетник
female*


Female
Број на мислења : 61
Age : 42
Локација : macedonia
Поени : 28031
Registration date : 2009-01-11

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty22.01.09 12:56

Se presoblekuvam pred i jas i mm normalno instiktivno mi doaga da se presoblekuvam svrtena so grb vo prvo vreme se smeese i ne skokotkase po nozete sega ne ne zaprimetuva poveke
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Полуматурант
Полуматурант
Bela


Female
Број на мислења : 526
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 28352
Registration date : 2008-11-28

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty22.01.09 13:11

Сега за сега се соблекувам, мала е не разбира, а за понатака незнам како ме учи паметот така.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty22.01.09 21:52

i mojata e mala i ne razbira uste i zatoa se presoblekuvam pred nea no najvise go pravam toa koga ke ja ostavam da lezi i da me gleda deka sum tuka do nea inace place ako ja ostavam sama
Вратете се на почетокот Go down
Kitty
Почетник
Почетник
Kitty


Female
Број на мислења : 85
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27985
Registration date : 2009-01-22

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty23.01.09 11:09

I jas se presoblekuvam pred moite, toa bese najnormalno i jas koga rastev.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty28.01.09 20:02

И ние кај моите се шетаме сите по долен веш, секој пред секој и ништо не ми ечудно. Мајка ми и сестра ми и голи се пресоблекуваат пред мене, и јас пред нив и отсекогаш било така. Татко ми само по гаќи. И денес не ми е срам пред нив да се сетам по гаќи и прслук по сите соби. Па и пред децата не би се срамела. Јас имам сестра, ама знам другарки што не се пресоблекуваат пред браќата и се чудев. Нормално, не голи ама по долна облеказошто да не. И не спуштам ролетни кога се преслекувам. Блазе на комшиите. Smile
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty28.01.09 20:14

Mislam deka za da ne se strami kerkata od tatkoto, tatkoto e toj koj treba uste koga e malo devojceto da go oblekuva , da go slekuva i koga toa ke potporasni nego nema da mu bide stram od tatkoto, a za vozdrasnite za po dolem ves i jas mislam e Ok da se setat ama za skros goli vo nikoj slucaj,
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty28.01.09 21:42

Јас да ,мм не-он е поконзервативен во тој поглед,дури и кога Симона беше ептен мало бебе не го правеше тоа..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Се пресоблекувате пред децата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Се пресоблекувате пред децата?   Се пресоблекувате пред децата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Се пресоблекувате пред децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: