Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?

Go down 
+100
bibe85
anence
Minamina
kalipso
bile2
Damjana
kiki-riki
NONE-BT
aneta23
marijat
Zvezdicka
Emily
elena-d
Misticia
smisjana
vecki
valentina123
Vesna Blazevska
lela
Velkova Stojka
emilija nestorova
xxx
obicna
Mimi Petreska
viktorija26
eli
Julija_24
CeceM
Ina Sk
Biljana
marina_daniel
butterfly
Mama Ane
pepa
sanja83
kara
delfin76
BaMbYnA
Sanja ss
nova
Natalija
Mami4ka
bica
Sara
karolina
Nine
Dragana
radmia
Mirka
Emilija
Julijana87
nnatasa
winnie the pooh
Ale83
sofi47
emilija poposka boshevska
kokice
Diana
Pravnicka28
OLGICA
ElenaJo
macush88
Anjuska08
marina_m
Arnaudova Milena
lola
beti 24
mimka
mamalina
bella*
lila_mk
avanturistka
Ilince
Svetlana
Sandra
Lili
Kinky
tanjaaa
sonja
betavitevit
desi
biljanag
mama
bibi
viktorija
sunshine
aleksandra
Freya
vesna83
sanja_
TINA
mamicka211
Silvija
moja Ina
rich_bitch1
Big Sister
STAR *
Goca
Emi
Juni08_Andrea
104 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty19.02.08 21:44

koga prv pat go osetivte vaseto bebe?i koga pocna da vi se primetuva vaseto stomace?jas sum vo 22 nedela i seuste kako da ne sum trudna sosem malku se primetuva.kilazata seuste mi e ista.a neznam dali i go imam oseteno kako mrda.osekam nekoi vibracii ali neznam dali toa e to.inaku na site pregledi e se vo red,na posledniot uz go vidovme kako mrda.ne deka se plasam ali sum nestrpliva i radoznala kako izgleda toa. :love you:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31071
Registration date : 2007-11-19

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty19.02.08 23:31

Jas Milena ja osetiv bas vo 22 nedela ama ne vibracii tuku kloca mi udri hihiihhiihhihihihi.
Ama toa bese samo ednas, koga bev na gosti kaj moite, polse toa cekav duri 1 mesec da pomine za pak da me klocne, ama zatoa koga vlegov vo 7 mesec me suredi ubavo....celiot stomak mi se menuvase koga mrdase, duri vo 9 mesec osekav i bolka koga ke me udrese hahahahha

Se e vo red, zolvami dali 5 pati vo tekot na celata bremenost go osekase bebeto...kaj sekogo e razlicno!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30339
Registration date : 2007-11-16

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.02.08 8:59

Koga ja procitav temava mislev deka vednas mozam da odgovoram tocno koga pocnav da ja custvuvam kako se dvizi no,cudo sum zaboravila a bev sigurna deka takvi raboti nema da zaboravam,vo sekoj slucaj sigurno bese negde posle 20 nedela na pocetok ja custvuvav kako meurcinja da imam vo stomakot ili peperutki da mi se letaat, a potoa veke jasno mozev da prepoznaam deka toa e kloca.Mene mi bese mnogu interesno koga ja osekav Jana kako ika,a toa bese mnogu cesto kako casovnik da mi cukase samo na edna tocka od stomakot,iskreno ponekogas toa custvo znaese da bide i malku neprijatno.
Pocnav da se poznavam mnogu rano zatoa sto mnogu brzo se popraviv,sto ne mi e bas drago zatoa sto eve seuste maka macam so kg,ne se sekiraj junio8 ke pocnes da se poznavas a ako ne klavas kg i podobro bitno e da e se vo red so bebenceto na UZ,poznavanjeto mislam deka najmnogu zavisi do nacinot na nosenjeto t.e postavenostana matericata.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29720
Registration date : 2008-01-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.02.08 9:05

I jas sin mi go osetiv okolu 20 ta nedela , so nezni dvizenja, a pokasno pocna i so kloci Smile Cesto se slucuvase da se izmrda celoto i formata na stomakot da mi ja izmeni, eeeeee odkako se porodiv malku i mi falea tie momenti.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31071
Registration date : 2007-11-19

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.02.08 14:44

jas bev prcla so mojot stomak ahhahahahahahah
i jas edvaj cekav da porasne za da se pravam vazna Wink
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29720
Registration date : 2008-01-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.02.08 14:53

hahahha me nasmea mala Milena ,a u 9 ti mesec koga veke si ogromna kako mece ii odvaj odis togas nema pravenje vazna
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30328
Registration date : 2007-11-15

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.02.08 23:40

prvo osekav nekakvi vibracii ( okolu sredina na cetvti mesec) i toa kako peperutki i treperenja, sto mozebi bilo i rezultat na rastenjeto na matkata.
prv pat go pocuvstvuvav nikola ubavo da me klocne na 7-mi mart (hehehe cestitka pred praznikot) i se sekavam bev na rabota.
a posle toa koga se razmrda i razmava - lele majko. se sekavam na denot koga ja spremavme slavata i legnav malku da odmoram pred da dojdat gostite. mm se isplasi koga vide kako stomakot mi se branuva. me zezase - kako od filmot "osmi patnik" si - mi rece !
kaj sekogo e individualno. nikola bese nemirno bebe koe do krajot klocase i mrdase. a i denes e nemirko.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty21.03.08 6:12

Jas veke pocnav ubo da go osekam kako mi mrda.posebno navecer koga ke si legnam pocnuva nesto da mi skoka skoka Kilazata se kaci i veke sega se poznava deka sum bremena.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty31.03.08 18:46

vekje se naogjam na sredina od 4 mesec i pred edna nedela pocuvstvuvav nesto cudno vo stomakot,kako nekoja zmiicka da mi pomina,neznam ni samata kako da opisam ama prv pat taka osetiv.majka mi mi rece deka e mozno da sum go osetila vekje bebusot.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty31.03.08 19:54

I jas dolgo ne znaev dali mrda ili mene mi se pricinuva.i koga me prasuvaa dali mrda neznaev sto da im kazam.me zbunuvaa mnogu sto mi velea ke osetis da te kloca i jas toa ocekuvav.sega svativ deka vo pocetokot samo kako mesoto da ti podripnuva a pokasno se oseka klocanje ili pojako podripnuvanje na stomakot.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty31.03.08 20:09

e e e bas taka juni08 kako mesoto da ti podripnuva,pocnav toa vekje sekoj den na kratko da go osekjam i nacesto nokeska koga lezam i sum smirena.u megjuvreme da te prasam se slucuva li seuste ponekogas da osekes nekoja blaga bolka vo stomakot koga za nekolku sekundi pominuva.dodusa mene doktorkata mi rece deka e normalno zasto matkata nonstop se siri,karlicata isto ama ajde jas pak da prasam?
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty31.03.08 20:28

Vo pocetokot samo osekav nekoja bolka i toa navecer a sega ne me ima zdoboleno(fala bogu)sum citala deka toa e normalno da se oseka takva bolka kako sto rece i ti matkata se siri.samo jas mislam kaj sekoja e razlicito pa zatoa ne se plasi ako custvuvas takva bolka.vo knigata sto ja imam pisuva trista cuda sto se desavaat vo tekot na bremenosta a se normalni ali fala bogu mnogu od niv seuste kaj mene gi nema.mozam da se pozalam samo na pritisokot sto mi se pokacuva koga sum kaj doktorot,na povrakanje i nekoj umor ali toa ne e strasno.drugo fala bogu se e vo red.
:kis heart: za tebe i tvojot bebus.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29609
Registration date : 2008-02-24

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty31.03.08 22:31

Ina koga klocase i se ocrtuvaa nozinjata na mojot stomak. Mislis saka bebeto da izlaga . Kolku prekrasno se cuvstvuvav sekogas koga ke ja doprev
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty08.04.08 14:46

da ve prasam,so ogled na toa deka se naogjam vo 16 nedela dali e normalno sto mn slabo go osekam bebeto.mene toa me zagrizuva.go osteiv ednas dvapati pred edna nedela i otogas nisto pale
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29609
Registration date : 2008-02-24

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty08.04.08 15:36

rich_bitch1 напиша:
da ve prasam,so ogled na toa deka se naogjam vo 16 nedela dali e normalno sto mn slabo go osekam bebeto.mene toa me zagrizuva.go osteiv ednas dvapati pred edna nedela i otogas nisto pale

Jas ja pocuvstvuvav Ina duri vo petti mesec znaci okolu 20-tata nedela. Najaktivna bese posle sedmiot mesec koga postojano klocase a sega imam hiperaktivno bebe. Duri i koga spie preta so racinjata ili nozinjata
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty08.04.08 17:13

Ne se plasi.I mene kasno pocna da mi mrda,pocetokot neznaev dali mrda ili ne a veke tamu posle 24 nedela pocna poveke da se oseka.kaj sekoja e razlicno ne se sekiraj ke pocni da mrda. skoka
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29495
Registration date : 2008-03-18

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty08.04.08 21:08

Jas Matej pocnav da go custvuvam vo 5 mesec.prethodno imase nekoja reakcija ama ne bese nisto posebno.Kaj sekogo e individualno.Jas duri vo 9 mesec custvuvav nekoe pozabelezitelno pridvizuvanje,se slucuvase da imam stomak samo na edna starana.
Rich_bich ne se sekiraj ima vreme ke go custvuvas sega uste ne mu se razvieni refleksite.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty22.04.08 18:16

hehe od vcera pa navamu ova bebuleto mn aktivno stana skoka samooo mrda,se prevrtuva me skokotka od vnatre.mamino sonce ke bide ona :family:
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30064
Registration date : 2008-01-11

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty28.04.08 5:04

A kaj mene zavisi kako sum sednata,kloca na site strani.vo posleno koga sedam,me kloca odma ispod gradite.mozi pocesto i na levata strana.bas se cudam kaj i se nozinjata kaj e glavceto.ama posto poketo kloca na gorniot del se mislam e svtena e so glavceto nadolu.nekogas duri strav me faka koga mi e stavena rakata i osekas kaj sto silno ke klocne.nekogas imav podrugo milsenje za toa kako e da ti mrda nesto vo stomakot ali sega bas vidov deka toa e najubavo custvo i deka uzivam vo toa. Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? 720258
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-12

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty14.05.08 23:19

првпат ја осетив Георгина после 5 месец мислам ијас сум заборавила како беше,но во секој случај знам дека беше многу убаво и понекогаш ми недостига,ама знаеше и да се превртува постојано,многу мрдаше
Вратете се на почетокот Go down
TINA
Почетник
Почетник
TINA


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : STRUMICA
Поени : 29177
Registration date : 2008-05-20

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.05.08 12:58

Pa vaka bremena sum veke nekade okolu 18-19 nedela ,a inaku pocnav da go custvuvam bebceto pred okolu 1 mesec,na nekoj mozebi ke mu bide cudno no navistina se custvuvase -ne bas jasni dvizenja kako sto se custvuva vo pogolemite meseci no se custvuva negovoto prisustvo.Bidejki ne mi e prvo dete ,veke imam edno since od 3 i pol godinki,i ovaa bremenost mi e sosema razlicna od prethodnata .Sega sum popravena samo 1 kg do sega i ne mi se poznava mnogu za razlika od minatiot pat i toa mi e nekako cudno.Site mi velat kade ti e toa bebce koga ne ti se poznava i ponekogas po malku se zamisluvam na taa tema no koga ke go osetam da mrda povtorno mi dava zivot i begaat "crnite"misli.POZDRAV
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty20.05.08 14:46

TINA и јас моето бебе го осетив во 11 недела,така да нема ништо чудно во тоа,што се однесува до тежината ако докторот не ти вели ништо тогаш не се секирај,секоја трудница е приказна за себе.јас пошто имав мн мала тежина пред да забременам морав по наредба на лекарот да накачам за еден месец 4 кг,е сега векје ни докторката не ми наогја маана ниту ми зборува за килажата пошто се искачи на нормала.поздрав и до тебе
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29268
Registration date : 2008-05-28

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty10.06.08 13:36

jas sum 14 nedeli bremena i go osekam bebeto Smile isto kako koga nekoj muskul igra..pred edna nedela bev na ginekolog i na eho go vidov kako si mrda so racinjata Smile) dusicka.. zdebelena sum samo edno kilo imav 47 a sega imam 48..stomaceto mnogu malce mi se poznava i jas edvaj cekam da mi porasni
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30328
Registration date : 2007-12-29

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty10.06.08 13:48

хехе санја иста ситуација и кај мене беше,и јас околу 13-14 недела го осетив и останав трудна со 47 кила,досега накацив скоро 8кила.инаку сега не да мрда абе мислиш ке ислета од стомак,и мешетео баагји се познава.ама ок јас сум скоро 6 месец
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29115
Registration date : 2008-05-31

Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty10.06.08 14:55

jas da vi kazam zenski imav mnogu loso prvo tromesecie imav temperatura strasni glavobolki i povrakanje sekoj den odev vo bolnica zaradi taa temperatura ne bese nekoja strasna 37.5 organizmot mi go smetal plodot kako strano telo i zatoa pa posle se bese vo red jas prv pat go osetiv nekade vo 5mes.i custvoto e mnogu ubavo i nezaboravno
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?   Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога прв пат го почувствувавте вашето бебе?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 13Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: