Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Спиење во иста соба со децата

Go down 
+57
Snegulka
Biljana
katica
Lence
delfin76
josifana
avon
Vale74
Gordana Natovska
lidija29
Sun
MamaMaja
maskoe
sneze
Mama Ane
Ivona.T
Dragana
taci
Anika
Simona's mom
macush
Lidija Angelevska
sunset
Kikic
georgina
verce
bica
jasmina i ace
Daki
sonja28
mama
Svetlana
Misticia
obicna
desi
Rocka
sonjamfk
Nate_David
BaMbYnA
Lana
kavadarcanka
Emilija
aleksandra
tanja
sonja vasilevska
moja Ina
STAR *
Nene
daniela
sunshine
vecki
mamicka211
Juni08_Andrea
rich_bitch1
okce
Emi
biljanag
61 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28526
Registration date : 2008-10-13

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty30.01.09 10:53

Aleksej e mnogu mal za da spie vo posebna soba,ama zatoa uste od prvata nok si spie sam vo krevetce.Navistina sanuvam sto pati da go zemam za doenje i posle podoj pak da go vratam vo krevetce,ama barem znam deka taka site trojca sme naspani.I zdravje stom prestani so cicanje sakam odma da go odvojam vo decja,ama aj da ne zboram pred vreme da ne pocne ko ke razbira da ni se vovlekuva vo krevet.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty31.01.09 1:04

Golemite si spijat vo svoja soba, Maksim so nas, vo svoe krevetce.
Oni sakaat da go zemat kaj niv, nie ne davame Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty31.01.09 11:01

koga bese bebe spiese so mene a koga potporasna ja stavivme vo krevetce i sega si spie tamu
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty31.01.09 13:54

Е кај мене е спротивно. До 5-6 месеци си спиеше во креветче. После јас си ја зедов со мене бидејќи ми беше полесно за доење. Сега се обидувам повторно да ја вратам во креветче, ама кога ќе ме сети ме гушка толку силно што од една страна не можам да и одолеам на нејзината прегратка, а ако успеам да се извлечам таа се буди .
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28146
Registration date : 2009-01-08

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty31.01.09 14:32

kerkami zaspiva redovno so mena i so mm. I toa ako e od mojata strana togas kazuva deka spie so mene Спиење во иста соба со децата - Page 4 127667 ako e od stranata na mm togas kazuva deka spie so tatkoi Спиење во иста соба со децата - Page 4 127667 a ako e na sredina togas spie i so mama i so tato, inaku od kako pocvrsto ke zaspie ja prefrlam vo nejzinoto krevretce koe e odma do lezajot od mojata strana
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty31.01.09 15:05

emili zaspiva sama ama vo tekot na nokta se budi i se dodeka ne ja stavam do mene ne zaspiva.posle kaj 6 sabajle pak ja vrakam kaj nea vo krevetce i prodolzuva do 8-9 da spie.mene mi e strav uste od sega da ja stavam sama vo soba.barem edna godina da napolni
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty11.06.09 17:41

Snosti prva vecer Andrea spiese sama vo svojata soba.Se naviknavme da bide so nas vo soba i nokeska mnogu ni bese prazno i tesko sto ne e do nas,ali mislam mora da se naviknime i da ja naucime dodeka e mala da si spie sama.Kolku pokasno tolku potesko ke bide i za nea i za nas.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty02.07.09 19:51

sakav da otvaram nova tema ama mislam deka ovaa e slicna Jovana pred desetina dena pocna da nesaka da spie vo krevetce saka da spie so nas probuvam koga ke zaspie ubavo da ja stavam vo krevetce i odma se budi i place neznam kako ke ne bide aj sega e mnogu mala ama ako se nauci i pogolema moze nema da saka da spie sama
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty03.07.09 14:18

Сега гледам колку ве има како нас, што немаме детска соба. Многу ми фали уште една соба, ама што е тоа...
И двете заспиваат на спална, сами никако, или со мене или со мм, па ги префрламе во креветче. Ретко, многу ретко се случува сабајле кога ке се разбудам да нема барем една , до нас. Значи спиењево ни е проблем - од бебиња се такви.
Инаку спијат цврсто и додека беа помали можеше да се случи со мм во спална, ама уназад доста време ја користиме дневната.
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty03.07.09 22:39

sekoj si ima svoja soba i ne spieme zaedno so decata
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 16:38

Во иста соба ама си спие в креветче.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 16:44

Da se pofalime deka eve meces dena Andrea lesno si ja prifati nejzinata soba za da si spie sama.Veke i ne se zaspivame,pie mlekce i ja zatvoram vratata i sama si zaspiva.A preku nok spieme so otvorni vrati za da ja slusnam ako slucajno se razbudi.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 17:24

bravo za andrea , golema zenska e veke :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29327
Registration date : 2008-05-13

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 18:26

Od kako se rodija se vo posebni sobi i super e. Sega se po golemi i sakaat po nekogas zaedno da spijat, pa im razmestuvam i si spijat zaedno. Sreka si imame poveke sobi.
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27314
Registration date : 2009-06-19

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 23:32

spieme vo ista soba,zaspiva na spalnata pa ja mestam vo krevetceto no vo tekot na nokta bidejki krevetceto e do spalnata se prevrtuva i legnuva na spalnata ama pak ja mestam vo krevetceto
Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty08.07.09 23:36

Bravo i od mene za Andrea, jas licno nemozam da se osudam da go ostavam deteto samo da spie vo soba, znam deka gresam ama nemozam. spieme site vo ista soba nie na spalna toa vo krevetce.

Lilypie

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
Snegulka
Прваче
Прваче
Snegulka


Female
Број на мислења : 147
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 28224
Registration date : 2008-12-27

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty16.07.09 1:54

jas sakam nesto drugo da prasam,uste malku kje se porodam i planirame bebeskoto krevetce vo prvo vreme da go stavime vo nasata spalna....ama lugje mm mnogu hrci u posledno vreme mislam deka kje ni go budi bebeto. A maz mi nema sansi da go preselam vo dnevna,ne sakam da se dvoime uste sea .....ima li nekoj so slicen problem da se soocil do sea
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty16.07.09 2:01

snegulce,drugar mi tolku hrcel?
abe nesakas ama ako moras,toa e.i nie dolgo vreme ne se davavme ama neda so zabite ne unisti(fala bogu sega e podobra) pa mi bese zal za nego,sama mu predloziv da se prefrli.jas posle spiev preku den a on na rabota,pa trci po jana.ne im e lesno iako jas sum najgolem protivnik za delenje.
zdabe sega planiras,cekaj da vidis bebuleto koga ke se rodi pa moze ke ti uspee od prva samo vo soba da go ostavis.
pa taka site raat.
btw,bebinjata sakaat koga nekoj hrci ili dlaboko dise.taka znaat deka ima nekoj do niv,osekaat toplina.pa ti prefrli se posle vo dnevna,jupiiiiii
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty16.07.09 2:04

Snegulka nemaj gajle za hrcenjeto i mm hrci mene mi precese ama na decava ne
Вратете се на почетокот Go down
Snegulka
Прваче
Прваче
Snegulka


Female
Број на мислења : 147
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 28224
Registration date : 2008-12-27

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty16.07.09 2:12

uh me utesi sega navistina .....sinokja koga se rashrchi si vikam sto kje praime 100% kje go budi bebeto...ja ponekogas kje potonam ama ponekogas od pamet me vadi koga polesno spijam
Вратете се на почетокот Go down
Snegulka
Прваче
Прваче
Snegulka


Female
Број на мислења : 147
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 28224
Registration date : 2008-12-27

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty16.07.09 2:16

Mama Vase напиша:
snegulce,drugar mi tolku hrcel?
abe nesakas ama ako moras,toa e.i nie dolgo vreme ne se davavme ama neda so zabite ne unisti(fala bogu sega e podobra) pa mi bese zal za nego,sama mu predloziv da se prefrli.jas posle spiev preku den a on na rabota,pa trci po jana.ne im e lesno iako jas sum najgolem protivnik za delenje.
zdabe sega planiras,cekaj da vidis bebuleto koga ke se rodi pa moze ke ti uspee od prva samo vo soba da go ostavis.
pa taka site raat.
btw,bebinjata sakaat koga nekoj hrci ili dlaboko dise.taka znaat deka ima nekoj do niv,osekaat toplina.pa ti prefrli se posle vo dnevna,jupiiiiii

hihi a bre ne znam shto mu stana u poslednive meseci strugaaaa nevideno hihi imas pravo djabe sega planiram koj znae sto kje bide a ja samo konstruiram vo glavava situacii so bebeto shto kje bide kako kje bide Спиење во иста соба со децата - Page 4 163602
Вратете се на почетокот Go down
Елена Мисоска
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 51
Локација : Струга, Македонија
Поени : 27041
Registration date : 2009-07-29

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty29.07.09 17:13

Ете ние сме од оние кои имаат доволно соби за да ги одделат децата од себе ама децата не сакаат! :shame: Ќерка ми напшолни 6 години и сеуште спие со нас, а веќе половина година како има своја детска соба. Арно ама, пред половина година ни се роди братче и сега и тоа спие со нас во иста соба во исти кревет (спиеме како сардини), адетската соба е празна, и ај сега?
А, за онаа работа, еехе, ааа што беше тоа? Спиење во иста соба со децата - Page 4 121539 hihi
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty29.07.09 17:45

Матеј од 7 месеци спие со мене,без мене не заспива и на сабајле јас ако станам порано(што ретко се случува Smile ме сеќава дека не сум до него и одма станува.Ама ајде атер за него ќе си поспие и мама Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty29.07.09 17:49

Haha butterfly isto i jas taka se "zrtvuvam" za luka,inaku pogolemkite 2 spijat vo detskata soba.
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty07.11.09 19:52

Mila ima svoja soba uste pred da se rodi ama nie i gostuvame vo momentot vo nejzinata soba hihi dodeka ne potporasne inaku spie vo krevetce a spalnata i detskata ni se edna do drugo no spalnata vo momentot nie eden goolem plakar za alista i pokloni sto i nosat na Mila , sestra mi ednas na sala mi vika ; neli e vreme da mu se iselite na deteto od sobata natrapnici edni mars vo spalna hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Спиење во иста соба со децата
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: