Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Спиење во иста соба со децата

Go down 
+57
Snegulka
Biljana
katica
Lence
delfin76
josifana
avon
Vale74
Gordana Natovska
lidija29
Sun
MamaMaja
maskoe
sneze
Mama Ane
Ivona.T
Dragana
taci
Anika
Simona's mom
macush
Lidija Angelevska
sunset
Kikic
georgina
verce
bica
jasmina i ace
Daki
sonja28
mama
Svetlana
Misticia
obicna
desi
Rocka
sonjamfk
Nate_David
BaMbYnA
Lana
kavadarcanka
Emilija
aleksandra
tanja
sonja vasilevska
moja Ina
STAR *
Nene
daniela
sunshine
vecki
mamicka211
Juni08_Andrea
rich_bitch1
okce
Emi
biljanag
61 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty12.06.08 22:18

Emi напиша:
Колку ти е далеку?? со ходник сте раздвоени??
Со ходник, дневна и уште еден ходник
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty12.06.08 22:26

ухуууууу многу далеку е
Вратете се на почетокот Go down
sonja vasilevska
Почетник
Почетник
sonja vasilevska


Female
Број на мислења : 31
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 29825
Registration date : 2008-01-19

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty12.06.08 23:53

e sto ti e mladost da ne mozes da se oslobodis slobodno da zivees dani predlozi i na svekrvati da im plakate kirija moze ke se slozi moze ke i tekne da ja dade aman od ovie starcugi glava da nemozes da krenes od niv samo da ti popuvaat
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty12.06.08 23:56

ах бре соња, каква идеја, дани кажи и, може ќе се согласи хихи се нервирам од вакви луѓе, ем се стари ем се занесуваат,
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 29090
Registration date : 2008-06-15

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty15.06.08 0:51

jas imam since 5 godini i kerkicka 9 meseci spieme vo ista soba ziveme vo zaednica so 6 clena
a soprugot mi e mnogu povrzan so negovite nesaka da cue za osamostojuvanje nie imame problem so imtimnosta so toa sto se odrazi eden periot na maliot sto poc na da gi soblekuva decata vo gradinka prvin toa pa posle go fativme na internet kako igra bezobrazna igra mislam deka se toa proizleguva sto spieme cetvorica vo soba a za sega nemame uslovi za decka zosto zolvata ne mi e mazena
i nemame dovolno prostor za maliot cao
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty15.06.08 3:08

i nie spoeme so dvete deca no tie vo posebni krevetcinja nekako uste mi se mali 3 i 1 god pogolemoto sto ima 1 god do pred 5-6 meseci sakase da spie samo no sega se povejke se privrzuva za mene nesakam da gi ostavam sami bidejki mislam deka nema da gi slusnam ako stanat za mockajne ili za nesto drugo a maloto voopsto ne razbira pa moze da se povredi no mislam uste 1 do 2 god i da gi osamostojam sekako dvete povejke ke razbiraat a i nema da mu bidi strav
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty16.07.08 15:46

Нас тешко ни иде да ја натераме ќерка ни да спие во својата соба. И ја уредивме бомбонче. Има се свое кревет, плакар,биро, многу цветови и постела со принцези. Таму спие кога сака, а тоа е еднаш во 2 месеца. Често ќе заспие со мене на спална па ќе ја преместиме кај неа во кревет.
Ги испробав сите тактики на кои што можев да се сетам, затоа и собата и е преслатка, стававме се што може да ја привлече.
Доволно е голема за да спие сама, не мочка ноќе и не се плаши. Имате идеи за да пробам нешто?
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty23.07.08 13:20

И ние спиеме во иста соба само што Анастасија си има свој кревет. Кога ќе ја доправиме куќата секако дека ќе си има своја соба но што ако нема да сака да спие сама во собата ама се надевам дека поголемка ќе е и ќе се научи
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty23.07.08 13:23

Ние сега за сега спиеме во иста соба , со тоа што нормално син ми има посебно креветче, не знам кое е иделано време да му се направи негова детска, на која возраст, тој има веќе соба , обоена е во плаво , со тоа што ќе му направам еден ѕид црвен или жолт (уште сум во дилема) ама тренутно е како магацин за сите негови точаци , коли и разно разни играчки.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty23.07.08 15:18

Emilija напиша:
Нас тешко ни иде да ја натераме ќерка ни да спие во својата соба. И ја уредивме бомбонче. Има се свое кревет, плакар,биро, многу цветови и постела со принцези. Таму спие кога сака, а тоа е еднаш во 2 месеца. Често ќе заспие со мене на спална па ќе ја преместиме кај неа во кревет.
Ги испробав сите тактики на кои што можев да се сетам, затоа и собата и е преслатка, стававме се што може да ја привлече.
Доволно е голема за да спие сама, не мочка ноќе и не се плаши. Имате идеи за да пробам нешто?

Emilija ,gledam po tikerot deka ima 4 godini ,a na taa vozrast mnogu im e vazno da im se kaze deka se golemi i se pravat vazni.Probaj pred spienje da se dogovorite da i procitas edna prikazna da se baknete i da si zaspie.Kazi i deka e golema devojka i deka site golemi devojki veke spijat sami vo svojot krevet ,obavezno ostavi i lapicka zapalena i otvorena vrata .Veruvam deka na pocetokot po 100 pati ke te vika za se i sesto ..ama bidi istrajna i veruvam deka ke uspee.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty23.07.08 16:07

И тоа го пробавме, успева само кога она сака и верувај ми многу ретко. Отворена е вратата, и барањето вода веќе не и успева. Горда е на својата соба и на својот плакар, сама може да си земе што сака за облекување и на сите ја покажува собата. Кога ќе дојде време за спиење се паѓа во вода. Се мислам период, ќе и помине, ама периодов трае веќе долго време.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty24.07.08 1:03

neznam zasto ama decata ovde uste novorodencinja druga soba drug krevet imaat na tv staveno da se gleda kako spie bebeto ko radio stanici edno za mama edno za bebeto i gotovo jas imam 4 drugarki porodeno site istoto go imaat:( uste od bolnica donesuvanje i taka spijat stanuvaat koga ke slusne deka zaplakalo ko gledaat tv go gledaat kako nana i se e pod kontrola
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty24.07.08 1:42

bambyna nie probavme taka ali potesko e.sega go prefrlivme krevetceto do nasata spalna i stom nemoze da zaspie ke go trgnam krevetceto skros do spalna pa so ednata raka ke i ja drzam cuclata dodeka zaspie.a da e vo detska ke moram da stojam do nea da i ja stavam cuclata posto uste neznaj pa ja pluka pa ja bara.i plus noke posigurno mi e da ja vidam ako povraka.a mozebi od sega treba da se uci sama ama znaes kako e prvo pa se plasis samo da go ostavis.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty25.07.08 2:28

da u pravo si znam deka usa i aus isto bi imaple praktika Smile ama sigurno pomegu mene i mm nema da go stavam ima mm so gaz sto ide na pernica bebeto ke zavrsi moze pozadi mene a moze da e krevetceto skros do mene i ednata strana skros spustena svakas sto mislam da go uspivam mesto preku resetki .......ali sepak i jas ko tebe bi probala da go napravam toa vo druga soba prvo
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty25.07.08 5:02

te razbiram ,a toa za preku resetki normalno ednata strana e spustena.da ti kazam sega ovie najnovite krevetcinja neznam zosto gi pravat da ne se spustaat stranite ,nie odvaj najdovme sto se spustaat.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty25.07.08 5:39

naiskreno i jas toa zabeleziv se skavam naseto bese ko cel covek golem da spie i se spustase a ptimetiv bas pred 1 mesec kupuvavme za poklon i ne se spustaat izgleda ne im doteknalo na stancive Smile ali sepak ko ti e prvo ispanicuvas barem jas znam po sebe tugo koga gledam samo se tresam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty25.07.08 11:21

nie isto taka spieme vo ista soba david vo posebno krevetce i jas go trgam do mene do pola e otvoreno i ako mu padne cucleto tuka sum da ne stnuvam na sekoe a inace koga bese po ladnoto vreme toj spiese vo toplata soba sam vo krevetceto a nie vo ladno jas ne mozam da spijam vo zesko makar i vo zima ne sum naucena taka
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty06.08.08 15:29

nasata spalna ne e golema i nemase mesto za detckoto krevetrce, pa moravme vo detckata soba da stavime krevet i da spiam so nego. kako sto raste razbira deka tatko mu spie vo druga soba, a on i mama vo druga. sega e vo faza saka da spie vo krevetot na mama, /golemiot detski krevet /no se uste e mal da go ostavam vo nego, strav mi e da ne padne, bidejki mnogu nemirno spie , pa koga ke zaspie go stavam vo negovoto krevetce. ponatamu ke vidime kako ke bide ,treba da pocnam da go ostavam sam vo sobata, jas da se preselam vo spalnata ,no nekako ne mi se ostava neznam zosto.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 1:44

Децава се многу досадни, “сакам соба, сакам соба....“ а кога ке ја добијат, 90% не спијат во неа, бар така гледам по мојве пријатели.

Најубаво, у кола и на Водно, на раат Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 4:02

A za kogo raat?
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 4:35

Rocka kako si i ti cuden so tvoite muabeti, zarem ne se sejkavas na tvoe detstvo i tvoj oset togas? Normalno ko deca se raduvat a za so mama i tato kako da ne se bliski koga tie se sepak oni sto mu mislat najdobroto. Decata mislam najvejke mu vrsi radost soba svoja da si imat mesto kaj da se odmarat i da si igrat. Svoe krevetce mislam detskiot pamet ne go razmisluva tolku mnogu. Poprajte me zeni ako gresam. Sepak i ti kazuvas za deca od tvoi prijateli, a tvoite (ako imas) kako?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 8:19

Само една пофалба, конечно Јана си спие во својата соба. Сама си посака, и се е поврзано со идењето во градинка т.е. малото школо Wink Само што мора јас да лежам со неа додека заспие. Е...конечно, долго го чекав ова Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 8:33

cestitki za jana. bravo.veke e golema devojka.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 10:30

desi напиша:
A za kogo raat?


Па за двајцата нас Smile

Се шалам малку де, многу сте озбилни тука :р

Кажувам за децата на пријателите, они имаат соба, мојата керка се уште нема, со нас спие во спална.
Тоа е... сега за сега, но ете, има дневна, кујна, купатило... се снаоѓаме некако, не не фатила до сега, барем не ептен на дело Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty04.09.08 13:38

јас имам видено комшивчето веројатно ги видела ноќта и ги имитираше што правеле
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спиење во иста соба со децата   Спиење во иста соба со децата - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Спиење во иста соба со децата
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: