Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Долга врска, причина за неуспешен брак?

Go down 
+41
rosii
Oci
Jovana's mom
magi
milena p
hormonce
kinder
nafi
aneta23
nikolina008
tinyyy
Ance-J
Lili
nale
kristina_b
sneze
bibe85
bica
jasmina i ace
sashka26
natali
Mama Ane
Natalija
tanja_simon
Elsa
Janaxxxx
lela
Freya
Simona's mom
radost
slatka87
Emilija
SonjuS*
marina_m
avanturistka
hajdi
Sandra
vecki
Anjuska08
Monika
Daki
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28845
Registration date : 2008-08-27

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty21.12.08 23:19

E hormonce bre hihi hihi hihi . Dobra si ej hihi
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28884
Registration date : 2008-09-19

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty12.01.09 18:47

eve da se vratime na temata i da kazam deka nema pravilo.znaci kolku i vreme da idat a potoa se zemat ne znaci deka nema da uspee.jas poznavam mnogu takvi slucai i brakot super im funkcionira.
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 29003
Registration date : 2008-08-12

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty13.01.09 16:52

Mama Ane напиша:
немора да значи дека долгата врска резултира со прекин. И ние бевме заедно 8 години и уште толку сме во брак и убаво ни е. не викам дека не сме имале критични периоди, но сепак постои меѓусебното разбирање, љубовта мислам дека само се зајакнува. Но познавам случаеви каде долгите врски прекинале и веднаш после тоа следи брак со друг кој едвај го познавале и супер функционираат. Додека они меќусебно се запознаваат пола брак поминал Smile. Сепак е индивидуално
Се потписувам и јас исто 8 годишна врска и подрзувам се што кажа мама Ане.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29145
Registration date : 2008-07-02

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty15.01.09 12:38

Нема правила, затоа што врската и бракот се сосема нешто друго. Обврските се различни и треба мн. љубов, а пред се доверба за успешен брак, без разлика колку врската траела! Ми се допаѓа што прочитав дека некои се во врска и живеат заедно, а се уште не се во брак, барем ќе пробаат заеднички живот, да видат дали се компатибилни flower !
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 28677
Registration date : 2008-10-10

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty25.02.09 9:33

jas imav 5 god. vrska.. ama vidov deka ne ide i ne ide.. (ustvari toa nekako i go custvuvav na samiot pocetok na vrskata).. kako i da e... sobrav nekako hrabrost - i staviv kraj.. kolku i da mi bese tesko, mislam deka ako ne go napravev toj cekor verojatno uste ke bev vo istata vrska.. samo ke se macev i ke se nervirav.. taka da - super cekor napraviv.. nekolku meseci posle toa, slucano zapocnav nova vrska, sto za samo 8 meseci zavrsi so veridba i potoa svadba.. sega zasega mi e super, uste od start na novava vrska, znaev sto NE SAKAM Smile
a zalno e za tie sto nemaat Hrabrost da ja prekinat vrskata koja NE IM ODI.. sto deka se 100 godini zaedno?!!.. imam takva drugarka.. 7-8 godini se zaedno, a nemaat nisto sto zaedno go pravat, retko kade odat zaedno, taa po svoj kejf, toj po negov.. i ako taa vrska eden den zavrsi so brak.. - pa neznam kakov brak bi bil toj...
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28845
Registration date : 2008-08-27

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty04.03.09 21:38

E zenski malku da ja osvezam temava, a i da vi kazam kako stojat rabotite so drugarka mi. Taa napravi svadba, znaci se zema so deckovo so koj sto odea dolgo vreme. Svadbata pomina OK. No sega pak izleguvaat na povrsina onie raboti od tipot, koga sme sami samo se karame, dosadno mi e, neznam kollku ke uspee seto ova i sl. Nie drugarkive ja sovetuvavme da ostane bremena , deka mozebi detence ke gi zblizi. No taa ne saka ni da slusne. Vika jas neznam dali ke ostanam so nego, a ne pa dete da rajgam. Neznam navistina bez vrska ispadna se. No ja ostavivme malku da si razmisli sama, pa kako ke tera samo taa si znae.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28845
Registration date : 2008-08-27

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty04.03.09 21:45

E zenski malku da ja osvezam temava, a i da vi kazam kako stojat rabotite so drugarka mi. Taa napravi svadba, znaci se zema so deckovo so koj sto odea dolgo vreme. Svadbata pomina OK. No sega pak izleguvaat na povrsina onie raboti od tipot, koga sme sami samo se karame, dosadno mi e, neznam kollku ke uspee seto ova i sl. Nie drugarkive ja sovetuvavme da ostane bremena , deka mozebi detence ke gi zblizi. No taa ne saka ni da slusne. Vika jas neznam dali ke ostanam so nego, a ne pa dete da rajgam. Neznam navistina bez vrska ispadna se. No ja ostavivme malku da si razmisli sama, pa kako ke tera samo taa si znae.
Вратете се на почетокот Go down
rosii
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 59
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ekstra
Поени : 27714
Registration date : 2009-04-08

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty14.05.09 16:15

TOA NEMA VRSKA JAS BEV 10 GODINI VO VRSKA ,A 3 GODINI SUM VO BRAK,AKO NESTO E DOBRO ,VE PRAVI SREKNI KE TRAE BEZ RAZLIKA DALI E VRSKA ILI BRAK AKO NE VE ISPOLNUVA SE SE RUSI,eve pr.ne znaci ako nekoj stapil vo vrska na 17 god,a vrskata bila 5 god.deka na 23 mora da se zeme lele od tipot 5 god.idete dosta e,ako e dobro ke si trae koga ke se pocustvuvas spremna ke se zemes ,ako ne ti e ubavo vo vrskata bez razlika na dolgotrajnosta kako togas ke gi pomines god.vo brakot,znaci site posle 20 god.brak treba da se razvedat dosadno da ne e.......jas na 17 pocnav vrska so mm on imase 21, traese 10 godini koga pocustvuvame deka e vreme i dvajcata jas na 27 on 31,si se zemavme i prodolzivme isto,ako nemalo ljubov ke nemalo ni togas ni sega,toe e barem moeto mislenje
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28196
Registration date : 2009-01-08

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty14.05.09 16:41

Smetam deka dolzinata na vrskata ne igra mn golema uloga za toa kakov ke bide brakot ....uspesen ili ne .Vazno e pred se da se sakaat i karakterno da se slozuvaat i da se nadopolnuvaat. Oti ima mn slucai kaj sto 2-ca bile vo vrska i po 10 god i potoa imale sreken brak, a ima i takvi koi bile vo vrska pomalku i od 1 mesec i imaat isto sreken brak, a postojat i obratni slucaevi i za dvata pr. kade brakot e neuspesen. Toa se moi razmisluvanja...
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28238
Registration date : 2009-02-04

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty14.05.09 23:07

Јас мислам дека должината на врската не игра некоја улога за неуспешен брак.Пред се љубовта и разбирањето меѓу двајцата партнери мислам дека се предиспозиција за успешен брак.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28111
Registration date : 2009-04-08

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty15.05.09 2:37

so mm bevme zaedno okolu 5 godini posle se zedovme.super ni e i sega.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana_Skopje
Почетник
Почетник
Jovana_Skopje


Female
Број на мислења : 35
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 28535
Registration date : 2008-10-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty20.05.09 21:53

Ohhhhm dolgi vrski sum nemala, obicno maximum mi bilo 6 meseca, ako za toa vreme ne si gi pokaze svoite kvaliteti nikogas nema, vsusnost ne gi ni ima.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Долга врска, причина за неуспешен брак?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: