Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Долга врска, причина за неуспешен брак?

Go down 
+41
rosii
Oci
Jovana's mom
magi
milena p
hormonce
kinder
nafi
aneta23
nikolina008
tinyyy
Ance-J
Lili
nale
kristina_b
sneze
bibe85
bica
jasmina i ace
sashka26
natali
Mama Ane
Natalija
tanja_simon
Elsa
Janaxxxx
lela
Freya
Simona's mom
radost
slatka87
Emilija
SonjuS*
marina_m
avanturistka
hajdi
Sandra
vecki
Anjuska08
Monika
Daki
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 8:42

немора да значи дека долгата врска резултира со прекин. И ние бевме заедно 8 години и уште толку сме во брак и убаво ни е. не викам дека не сме имале критични периоди, но сепак постои меѓусебното разбирање, љубовта мислам дека само се зајакнува. Но познавам случаеви каде долгите врски прекинале и веднаш после тоа следи брак со друг кој едвај го познавале и супер функционираат. Додека они меќусебно се запознаваат пола брак поминал Smile. Сепак е индивидуално
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 10:24

I jas bev vo vrska 10-11god,i jas veke neznam tocno kolku,ama vrskata i ni bese super a koga mi predlozi brak ne mi se veruvase zatoa sto prethodno mi imase predlozeno no jas nesakav ne deka nego ne go sakav ednostavno ne se smetav zrela za brak i togas mnogu mi bese lut taka sto ne ocekuvav deka nekogas ke mi predlozi brak tuku mislev deka koga ke sakam da se mazam jas ke treba da mu predlozam brak.Spored mene podobro e dolga vrska zatoa sto go znaes i nego i negoviot karakter,mene iskreno mi e super i voopsto ne mi e monotono iako sum tolku godini so nego,a za drugarkati neznam sto da kazam ako ne go saka neznam zosto voopsto prifatila da se mazi za nego,brakot ne e zafrkancija
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 10:42

Mene samo ne mi e jasno zosto bila so nego tolku vreme ako ne e/bila srekna??? Pa Boze moj nisto strasno 10 god bila vo vrska ne mora da znaci deka mora po sekoja cena da se mazi. A i toa deka dolga vrska mora sekoj pat da rezultira so brak e non sens.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 11:01

Jas posle 2 i pol god vrska nemozev da prodolzam (se mi bese izziveani i izleguvanje i setanje ) si imam raboticka spremna se cuvstvuvav za ponatamu.Epa kako dase daj do znaenjedeka e dosta vleckanje.Sekako Jasmina na pogresen nacin go pokazuvase toa so kavgi abe za nisto samo racki barav i samo kavgi .A mojov abe placenje molenje i taka si go dobiv toa sto sakam.Samo se nerviram koga ke reci ti me zede so sila hihi hihi hihi ama znam deka me zafrkava oti bez mene nemozi da disi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 11:44

ние со мм сме во врска 10 месеции и планиравме некаде април месец свадба...а живееме заедно 5 месеци....ама сега нели ке дојде нашето бебче па се некако ке се убрза за почетокот на март........
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 12:55

Јас сум во една од тие долги врски и можам да се пофалам дека до сега нас ни е прекрасно, имаме разбирање еден за друг, љубов пред се. Јас мислам дека не е пресудно дали е долга или кратка врска за да биде причина за неуспешен брак секоја од нив си носи свои предности и мани и мислам дека причината е индивидуална и кај секој различна, само неможам да сватам како после 7-8 годишна врска некој сваќа дека партнерот не му одговара, мислам дека тоа е премногу време за да сватиш дали го сакаш некој и дали сакаш да го поминиш остатокот од животот со него.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 14:30

па како не.......... може се увидуваат недостатоци...па неиживеаност...па презаситеност....па незнам уште што не....
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 14:40

БИца а колку време се знаевте пред да почнете да сте во врска.? И разликата во годините е битна . Немора да значи дека долга врска е неуспешен брак . Ако има разбирање се е лесно.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 17:06

Sum sretnala slucaevi kade sto posle dolga vrska se skarale...znaci monotonija..dosadno i kavgi..ednostavno ne odi...
no mislam deka ne mora da se godini vo prasanje..moze i za 1 mesec da ne odi vrskata...

Samo se cudam kako moze nekoj da odi godini vo vrska..i ko ke dojdi vreme za zemanje...e ne go sakam...
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 17:55

Zenski bas mi e drago sto vaka fino si se rasprikazavme na temava. E sega malce da pojasnam. Na mojava drugarka vrskata tecese na ovoj nacin. 10 god sekoj den gledanje, zaedno po gosti po svadbi, po rodnini, slavenje maturi, toj bese vo vojska, sekoj den mu idese vo poseta, znaci za niv znaat site. Taa e edinica i nejzinite go prifatija deckovo bukvalno kako sin.Toj se vraboti i taa se vraboti. Se im bese ok do pred nekoja godina. Pocna da i stanuva dosadno, edni isti lujge, istite raboti se povtoruvaat, znae koga ke se slusnat, kaj ke odat ,so kogo ke odat. Uste togas jas i rekov ako ne go sakas raskini, ama ne mu raskina, toa e taka zasto takov i e karakterot, neodlucna e, popustliva e i sega pati.
A konkretno za dolgite vrski jas mislam deka zavisi covek kako ke si se postavi vo vrskata, moze taa da trae i dolgo, a nim da im e iteresno, no takvite vrski spored mene se isklucoci. Mislam deka generalno sekoja dolga vrska e i neuspesna vrska. Posle podolgo vreme pominato zaedno, retko koj od partnerite ja odrzuva vrskata. Se dobiva ona custvo jas i ti sme vo vrska, koja kaj i da e ke se krunisa so brak i tolku, zavladeuva monotonija i puka vrskata. Pak ke recam sekoja im cest na isklucocite. Mnogu zavisi kakvi se karakterite na dvajcata, nivniot odnos itn.Dosta zboram veke pocnav da se povtoruvam.
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28652
Registration date : 2008-10-11

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty10.12.08 19:02

Daki напиша:
A konkretno za dolgite vrski jas mislam deka zavisi covek kako ke si se postavi vo vrskata, moze taa da trae i dolgo, a nim da im e iteresno, no takvite vrski spored mene se isklucoci. Mislam deka generalno sekoja dolga vrska e i neuspesna vrska. Posle podolgo vreme pominato zaedno, retko koj od partnerite ja odrzuva vrskata. Se dobiva ona custvo jas i ti sme vo vrska, koja kaj i da e ke se krunisa so brak i tolku, zavladeuva monotonija i puka vrskata. Pak ke recam sekoja im cest na isklucocite. Mnogu zavisi kakvi se karakterite na dvajcata, nivniot odnos itn.Dosta zboram veke pocnav da se povtoruvam.
Јас не можам да се сложам со ова. Јас лично познавам многу луѓе со долги врски кои што се среќни во врската и многу луѓе чиишто долги врски завршиле со успешни бракови. Јас лично сум во долга врска и не можам да си го замислам животот без поддршката, љубовта, разбирањето што ги добивам од партнерот. Има нешто прекрасно во присеќавањето на сите убави мигови од пред 5-6 годин и создавањето нови мигови сега и овде. Уште не сем во брак затоа што убаво ни е вака како што ние. Сега почнавме и заедно да живееме и да си го местиме заедничкото гнездо и супер ние (пу,пу да не се урочам).
Ајде еден поинаков поглед на работите. Секој брак е во суштина долга врска. По таа некоја логика сите бракови после неколку години треба да завршат со мизерија. Едноставно не е така.
Ама главниот проблем кај другарка ти според мене е што секој ден знае што ќе и се случи и тоа ја гуши. Во секоја врска треба да постои нешто непредвидливо и ново секој ден (макар да е тоа некоја безначајна ситница). А најлошо од се е ако врската се одрчува заради очекувањата на средината. Нема средината да биде дел од тој брак. Ќе бидат двајцата кои што се во врска. Затоа покажи и ги постовиве и дај и поддршка во било која одлука што ќе ја донесе. И вака и така и е многу тешко.
Вратете се на почетокот Go down
kristina_b
Прваче
Прваче
kristina_b


Female
Број на мислења : 134
Age : 37
Локација : domaaaa
Расположение : :-)
Поени : 28627
Registration date : 2008-09-18

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 0:06

dolgata vrska ne mora da znaci neuspesen brak.mene mi e cudno samo sto nekoi luge ostanuvaat vo vrska so nadez deka ke go promenat karakterot na partnerot.karakter moze da se smeni no negde 15% i ni tolku a drugo e zaludno vreme gubene i vleckane.znaci za da uspee dolga vrska i da funkcionira dobro spored mene treba da se prifati partnerot takov kakov e da se pocituva i negovo mislene sekako ne da se potisne svoeto.no ako vrskata bila super 3-4 godini pa posle nastapila monotonija znaci treba nekoja promena (ako ima ljubov promenata bi bila brak,a ako ne sekako sekoj po svojot pat).teoretski e edno da se zbori a konkretno e drugo.
Вратете се на почетокот Go down
nale
Прваче
Прваче
nale


Female
Број на мислења : 103
Age : 48
Локација : Veles
Поени : 28275
Registration date : 2008-12-08

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 0:48

Daki напиша:

A konkretno za dolgite vrski jas mislam deka zavisi covek kako ke si se postavi vo vrskata, moze taa da trae i dolgo, a nim da im e iteresno, no takvite vrski spored mene se isklucoci. Mislam deka generalno sekoja dolga vrska e i neuspesna vrska. Posle podolgo vreme pominato zaedno, retko koj od partnerite ja odrzuva vrskata. Se dobiva ona custvo jas i ti sme vo vrska, koja kaj i da e ke se krunisa so brak i tolku, zavladeuva monotonija i puka vrskata. Pak ke recam sekoja im cest na isklucocite. Mnogu zavisi kakvi se karakterite na dvajcata, nivniot odnos itn.Dosta zboram veke pocnav da se povtoruvam.
Изгледа ние сме исклучок....во врска сме 15 год. и 3 месеци( изгледа сме со најголем стаж тука Very Happy ). Не сме во брак меѓутоа заедно живееме веќе 1 год. Не се согласувам со тоа дека долга врска значи неуспешен брак. Ако партнерите умеат да си го направат животот интересен тогаш се ќе биде ок . Кај нас сеуште не постои таа монотонија и после 15 год., сеуште сум вљубена во мојот партнер како и на почетокот на врската, само фали уште едно бебче за да се круниса таа љубов.
А што се однесува на твојата на твојата другарка мислам дека воопшто не треба да стапува во брак ако не е вљубена во партнерот, ако не е среќа со него.Само не ми е јасно како до сега тоа не го сфатила...али добро битно е да се спречи а не да се лечи Wink
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 10:25

Kasnam na temava ama moram da iskomentiram!!!!!!!!
Daki,eve da zememe vakov primer:Vrskata traela kratko,ne bila monotona,dosol brakot,i sega i toj li treba da trae kratko za da ne ni se zdosadi!
Jas poznava mn luge koi bile vo dolga vrska i sega se super!Brakot im e sovrsen!
Znaci bez razlika dali e vrska ili brak ,so eden covek odlucuvas da ostanes do krajot na zivotot,i sega smetas li deka koga togas i brakot ke ti se zdosadi!
Sekoja vrska ima krizi,no neznaci deka mora da dojde do raskinuvanje!
veruvam deka sekoja dolga vrska se prekinala od nesto drugo,a ne od dosada!
Jas taka mislam!
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 11:50

не го одобрувам тоа дека долгата врска е причина за неуспешен брак,како што рече погоре лили зарем и бракот треба да трае кратко за да не ни досади најважна е љубовта,ако ја нема тогаш настануваат такви работи.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 12:59

Ne e vazhno kolku bila dolga vrskata pred da stapat vo brak, toa najmnogu zavisi od karakterot na dvajcata i ljubovta i razbiranjeto pomegu niv. Koga dvajca se poveke vreme zaedno mora da ima i krizi i zaednicki da se nadminat , da se razgovara za sekoja sitnica.
Najloso e koga mnogu vreme ke se zaedno, i pocnuva onoj monoton period i nikoj ne se trudi da napravi nesto za da mu pokaze malku poveke vnimanie na drugiot, ednostavno ne smetaat deka e potrebno polse tolku vreme pominato zaedno.Najvazno od se e da ima raznoobrazie, da se zabavuvaat postojano i najvazno od se LJUBOV i vnimanie.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty11.12.08 13:25

Ako ne go saka nema smisla da vleguva vo brak so nego.
Posle e potesko, da dojde i bebe i potoa da se ostavaat.Podobro sega dodeka ima vreme da si ja resi svojata sudbina.
Jas imam koleska koja odese so deckoto , ne znam tocno kolku vreme, no nad 5 godini sigurno.Ne se skaraa tuku taa svati deka nesaka ostatokot od zivotot da go mine so nego i mu raskina.
Inaku jas odev so mm 4 godini i se zedovme.A pred nego imav decko i so nego odev 4 godini, no nisto ne bide raskinavme. Dve vrski so ista dolzina a razlicen kraj Smile
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28425
Registration date : 2008-10-29

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty16.12.08 23:54

ne e vazno kolku e dolga vrskata,najvazno e dali ja sakas osobata so koja sto si vo vrska.A za toa kako nekoj posle tolku godini ke svati deka ne go saka drugiot pa da vozmozno e toa,ne go ska poveke i kraj jas neznam st e tolku cudno sto nekoj komentiraa eeeeee pa kako posle tolku vreme svatile deka ne go saka,epa taka ubavo svatila preku nok,go odsakala i kraj.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty17.12.08 2:46

Lili напиша:

Sekoja vrska ima krizi,no neznaci deka mora da dojde do raskinuvanje!
veruvam deka sekoja dolga vrska se prekinala od nesto drugo,a ne od dosada!
Jas taka mislam!
Se soglasuvam so tebe Lili...
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty17.12.08 8:44

Интересна тема!
Морам да признам дека се сложувам со сите ваши мислења,само ќе додадам дека тука нема правила, долга врска-неуспешен брак или кратка врска-успешен брак.Јас сум од тие со кратка врска,со мм имавме врска од 2месеца и решивме да се земеме(не останав бремена).Филипчо после го правевме и брзо останав бремена, ама сега за второ...Ај да не бегам од темата...
Значи мислам дека секој случај е индивидуален и дека пред секоја одлука,особено брак кога е во прашање,треба добро да се размисли!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty18.12.08 15:52

Lili напиша:
Kasnam na temava ama moram da iskomentiram!!!!!!!!
Daki,eve da zememe vakov primer:Vrskata traela kratko,ne bila monotona,dosol brakot,i sega i toj li treba da trae kratko za da ne ni se zdosadi!
Jas poznava mn luge koi bile vo dolga vrska i sega se super!Brakot im e sovrsen!
Znaci bez razlika dali e vrska ili brak ,so eden covek odlucuvas da ostanes do krajot na zivotot,i sega smetas li deka koga togas i brakot ke ti se zdosadi!
Sekoja vrska ima krizi,no neznaci deka mora da dojde do raskinuvanje!
veruvam deka sekoja dolga vrska se prekinala od nesto drugo,a ne od dosada!
Jas taka mislam!

Се согласувам со тебе лили, навистина е така
Вратете се на почетокот Go down
kinder
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 11
Age : 37
Локација : delcevo
Поени : 28165
Registration date : 2008-12-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty21.12.08 23:09

Nie so mm bevme 9 godini decko i devojka,normalno so krizi sega sme 2 god .vo brak i funkcionirame odlicno.Se poznavame dovolno,zname koj sto saka,kako saka i.t.n
Za brak se potrebni tolerancija ,pocit i razbiranje za da postignes ona kon sto site tezneat uspeh vo brakot
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty21.12.08 23:13

Од 11 години си со мт,извини вака?
Вратете се на почетокот Go down
kinder
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 11
Age : 37
Локација : delcevo
Поени : 28165
Registration date : 2008-12-16

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty21.12.08 23:16

Не хормонче имам греска во годината при регистрацијата на форумов(незнам како да ја поправам) родена сум 83 година.Заедно сме од 3 средно
Извинете на мојата неспретност
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty21.12.08 23:18

Јас па си реков,вредна Делчевкава,хехехех!!! А за другото не знам како да ти помогнам,искрено! Значи си одела на стискавец кај базенто а,хехехех.Поздрав,срцка!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Долга врска, причина за неуспешен брак?   Долга врска, причина за неуспешен брак? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Долга врска, причина за неуспешен брак?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: