Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Романтична вечера....

Go down 
+26
Viki J.N.
biljanag
Mimi Petreska
beti.liz
Tifani
EckaGj
DijanaP
Ves
Berta
kara
mamicka211
ivana_in love
delfinka
Natalija
naivnna
hajdi
natali
Stefanija S.
tinyyy
Mama Ane
marina_m
hormonce
Ance-J
jasmina i ace
SonjuS*
lela
30 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28274
Registration date : 2008-11-18

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty11.02.09 22:00

Natali mace ako nemas vreme,naracaj si nesto gotovo,na primer morski plodovi nekoj ubavo spremeni i belo vino....i nekoj desert ubav..mmmmm Ma znam deka kreativna si ti :)Ajde zadutre cekame da ne izvestis kako pominavte 
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty11.02.09 22:30

se cudam zosto spored vas romanticnosta e samo vo dobro podgotvena hrana so finis vo krevetot?
zarem nema i poromanticni nacini?
Вратете се на почетокот Go down
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28274
Registration date : 2008-11-18

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty12.02.09 0:47

delfinka ideata i bese da mu napravi vecera i uspat da mu se izvini i da mu dokaze deka e smeneta na mnoooguuu pozitiven nacin.Pa za takov razgovor mislam deka romanticnata vecera e odlicen izbor.I koga ke razgovaraat i kasnat....togas sleduva krevet Samo napred Natalija
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty12.02.09 13:26

Ej fala za poddrskata. Sega se podgotvuvam psihicki, utre ce vi pisam za rezultatite.
Вратете се на почетокот Go down
ivana_in love
Прваче
Прваче
ivana_in love


Female
Број на мислења : 181
Age : 38
Локација : te
Расположение : vo iscekuvanje...
Поени : 28274
Registration date : 2008-11-18

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty12.02.09 15:05

ajde Natusss cekame utre rezultati heheh ama i zemjotres ocekuvajte zenskiiii
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty12.02.09 20:25

jas nemam spremano vecera ama zatoa go iznenadiv so pojadok vo krevet,na posluzavnik so roza i so sok i pojadok ,za razlika od toa deka sekogas se budi pred mene jas stanav i go razbudiv so pojadokot i eden baknez,mene mi bese romanticno ,a toj me ima iznenadeno so buket cveke ,ima stanato i pred da stanam se vrati so ubav buket cveke i me razbudi so baknez se razbira,ama ne e mnogu romanticen i toa bese ednas ,za sleden pat ke vidime dali ke ima
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty12.02.09 21:39

мамичка211 баш романтично е, ептен и тоа..
мене такви работи ми го разубавуват животот..
ако е малку но да биде од срце...
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 8:32

Ce ve razocaram ama od mojata romanticna vecera ne izleze nisto. Ziva katastrofa. Cel den bev na rabota. Koga dojdov pocnav rucek (odnosno veke vecera) da pravam. Recisi tri casa trcav niz kujna i na krajot dobiv zabeleska deka ne sakal ova da mu pravam tuku toa, ne trebalo da bide przeno tuku vareno. Ja znaete prikaznata za ne e strizeno, tuku briceno. Se iznervirav i jadenjeto izleze katastrofa. Jas se zafativ so perenje, peglanje i slicni gluposti. Duri vo 12 nokta zavsiv so obvrskite. Legnav i zaspav. Toj ne dobi ni vecera, ni izvinuvane, ni seks. A plus celo vreme bev nervozna, mu zborev na visok ton i na krajot se iskaravme za gluposti. Epa mene toj ne mi se izvini sto me pretvori vo sluginka. Po cel den rabota, a potoa cistene, perene, gotvene, peglane, pazaruvane i redovno seks, pa kade go ima toa. Jas ne mozam da go izdrzam ova tempo na zivot, ne znam za vas.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 10:10

оф леле Натали... абе душиче... ем ме насмеа од срце, ем ми е криво што не ти успеа планот.... т.м е дефинитивно уништувач на забави... hahahaha ... ама ајде, гледај позитивно на тоа, од друг агол погледни ... од смешната страна... и за друг пат, нема да очекуваш премногу, ами со резерва ќе ги прифаќаш работите, поготово во врска со него... воопшто не ја оправдувам неговата постапка... па, тоа е толку неблагодарно од негова страна... ама ајде, што можеш... ајде може ќе се извини сега за валентин со некој убав подарок...не се нервирај нате... а, еден совет од мене... немој толку дома да средуваш се живо... остави одвреме навреме да биде хаос... еден ден е доволно... не му ги пери и пеглај алиштата една недела и ќе видиш промена... ти кажувам искуство... јас од лутење на мм му ги потпоив еднаш сите костуми и кошули во вода на саат време пред да тргне на работа... hahahaha hahahaha да видиш како цени сега се што работам по дома... и помага, не за друго.... hihi ајде, прекрасен е денот... насмеј се и ужиувај си... нека се мисли тој како можеш да бидеш толку „ладна“ спрема него... игнорирај го еден ден за казна... па ќе видиш... би требало да има позитивен исход и да извлече некаква поука од целава работа... ех, сите машки се исти.... ајде, ти праќам Романтична вечера.... - Page 2 5285 :poklon: :kis heart: :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 17:30

natali jas ovoj pat imam najidealna romanticna tocka za tvojot soprug
ostavimu eden den toj da pere da cisti i da gotvi
neznam zosto makedonskite maco tipovci si se razgalile i se nauceni zenata da pravi se
pa toj ne se zenel so sluginka
ovde site mazi i zeni rabotite si gi imaat podeleno,so soprugot sekogas zaedno gotvime
cistime jas 2i toj 2sobi
samo jas peglam
no se drugo ostanato e zaednicko
koga i ti ke mu kazes da pravi taka ke vidis deka ke imas poveke vreme i za sebe i za nego i se ke to bide poromanticno
p.s-poveke sreka slednata prilika i razgovaraj so nego za mojov predlog
ke vidis deka ke bide mnogu podobro
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 17:51

delfinka напиша:
natali jas ovoj pat imam najidealna romanticna tocka za tvojot soprug
ostavimu eden den toj da pere da cisti i da gotvi
neznam zosto makedonskite maco tipovci si se razgalile i se nauceni zenata da pravi se
pa toj ne se zenel so sluginka
ovde site mazi i zeni rabotite si gi imaat podeleno,so soprugot sekogas zaedno gotvime
cistime jas 2i toj 2sobi
samo jas peglam
no se drugo ostanato e zaednicko
koga i ti ke mu kazes da pravi taka ke vidis deka ke imas poveke vreme i za sebe i za nego i se ke to bide poromanticno
p.s-poveke sreka slednata prilika i razgovaraj so nego za mojov predlog
ke vidis deka ke bide mnogu podobro

E sega sto da kazeme na ova!
Koj znae kolku procenti od nasite zeni (MKD),go imaat ova pocuvstvuvano ,bas ova sto ti sega go kazuvas.t.e. pisuvas.
Jas znam deka ovde kaj nas(GER )toa e bas taka kako sto pisa.Se e svedeno na 50% zenata i 5o %mazot,Da si ja delat rabotata.I sto e najbitno ,nama mrdanje od dogovorot.Ako saka da si ima raspolozena zena pokraj sebe ,ke mora i mazot da si se prikluci vo se,ne samo vo domasnite obvrski,isto i vo odgleduvanjeto i vospituvanjeto na decata.
Lele sto ni e ubavo ovde Delfinka ,vo ovoj pogled,neli?
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 19:43

Abe jas mislam daka ne e do toa kade \iveeme, dali vo MK ili vo stranstvo... Kaj nas se e podeleno... Toa e kako ke se postavis na pocetok, taka ke bide za cel zivot...
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty13.02.09 20:44

iskreno tuka mi e mnogu poubavo
dodeka bev vo mk imav dolga vrska tamu i totalno balkanski mentalitet na dokazuvanje koj e glava na semejstvoto
hahahah
ama zatoa tuka druga pesna
kako sto rece berta i deca i se ostanato e zaednicko
se zane ako saka da ima zena do sebe semora zaedno da se deli
na mazmi koga se zemavme mu kazav deka neznam da gotvam a toj mi se iznasme i mi rece pa jas ne baram kuvarka nitu sluginka se ke si delime i navistina do sega si stoi na zborot!
no toa ne e samo kaj mene slucaj
totalno so site luge sto sum vo kontak site go praktikuvaat ovoj nacin na sozivot(normalno i ti berta)
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty15.02.09 12:33

Taka e od pocetok treba da se usoglasat rabotite , no nikogas ne e docna i za promeni kade treba . I ubavo spomna kara ne pravi sekoj den se da bide tip top , neka ostane malku ova ona pa da se pocuvstvuva razlika ,a i toj da sraboti togas ke seti deka treba da se ceni . Kaj nas od pocetok uste vo vrska se se delese , od trosoci za izleguvanje na veceri do prigotvuvanje , nekogas jas nekogas toj , koj koga ima vreme ili saka da iznenadi . Sega malku pocna da zabusava otkakao sme so bebe ( znam sto e nedostiga na vnimanie pa se r'cka ) ama sto da kazeme i nie zenite , pa i nam ni nedostiga toa vnimanie koga doaga promena , no blizinata na bebceto e nezamenliva .Mislam deka e period ke mu pomine .
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty28.09.09 14:23

Jas mu imam priredeno, a decko mi poveke pati, duri ednas koga pravevme 3 godini kako sto sme u vrska posle vecerata mi vadi kutivce malo srebreno mnogu ubavko (i jas gotovo u sebe i vikam lele majko dali e mozno mene vakvo nesto da mi se desava,no si mislam sto mu e na ovoj pa rano nie za svadba,mlada sum uste)koga otvaram u natre kompllet nakit,lele luge sum se zgazila od smeenje posle koga mu kazav i on se umre od smeenje,ama deka tolku prijatna vecera se,sto si zavlegov u nekoj film Романтична вечера.... - Page 2 69779
Kako i da e sakam iznenaduvanja i obozam da prireduvam romanticni veceri,no i po priroda sum romanticar, u sekoja sitnica naogam romantika.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty28.09.09 14:42

За романтични души се може да е романтично.
Сме имале многу романтични вечери со дечко ми.Зависи за кого што е романтично.Може тоа да е вечера,лежење во кревет со јадење чоколадо и пиење вино,гледање зајдисонце,ноќна прошетка во парк.....
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty04.11.09 10:22

Cesto sami odime na pica vo edna odlicna picerija,kade se custvuvame poveke od romanticno.
Koga izleguvame po park mm znae da najde nekoe cveke da go skine i da mi go dade,pa makar bilo i nekoja rascvetena trevicka.
Taka go nauci i Filip pa stalno si dobivam cvekinja od niv dvajca.
Me budi sekoe utro so baknes i casa ceden sok.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty04.11.09 11:02

Ne sme imale vakva vecera ne pamtam od koga ,a dvajcata sme romanticari.Premnogu obvrski,premalku vreme,ama sega na 15 noemvri ni e godisnina pa moram nesto da smislam.Redovno na godisnica odevme nadvor nekade ama ovaa godina sakam da go iznenadam so vakvo nesto.
Lele bas super ideja mi dadovte zenski.
Imam poluprazen stan treba da se selam naskoro pa moze tamu nesto da izvedam.Ana vo vrska so krevet nema ke mora na gol parket hahahaha pa moze ke izleze i poromanticno.Lele gotovo me popalivte so ova gotovo jas pocnav da spremam da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty04.11.09 13:44

Otkako se znaeme so mm, sme imale mnoooooooogu romanticni veceri. Na primer koga me zaprosi vo kineski restoran, toj sam se organiziral, pa za Sv.Valentin poslednava godina jas mu organizirav doma vecera so sveki i vino i sve ostalo Smile)) Dosta cesto se desavalo i polnenje kada, mnooooooooooogu sapunica i caska vince, mh mh mh, i sega sakam!!!! Smile) No najcesto znaeme da izlezime vo grad, bilo toa na pizza, ili vo kineskiot ili kako so si saka toj skarichka Smile))
I se soglasuvam so EckaGj.... Nekogas i samo koga lezime na krevet, ili gledame tv mi e romanticno, samiot moment pominat so nego vo edno takvo mirno i opusteno izdanie.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty05.11.09 15:47

pocnav so spremanje uste da se odlucam sto ke zgotvam ajde dajte predlog da ne bidam premorena ,a da bide vkusno i dekorativno
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty05.11.09 18:01

романтична вечера!? што е ова
толку време сме заедно ама секогаш некој со нас старец после и децава спиеме во една јадеме во друга кука такаа да ништо башка сме по цеч ден на работа јас или он од 6.30 сабајле до вечер 11.30 абре приватно катасдѕтрофа ама ај да не ви уништам расположение уживајте секогаш кога можете спонтаноп е подобро ...............
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty05.11.09 18:03

takvo neshto nemam doziveano od mm i mi se chini nema ni da doziveam
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty05.11.09 18:31

beti.liz напиша:
pocnav so spremanje uste da se odlucam sto ke zgotvam ajde dajte predlog da ne bidam premorena ,a da bide vkusno i dekorativno
hmm jas sto pravev edna......
pica...stavi se sto saka toj - so kecap i majonez izdekorirano i napisano te sakam
sveki edna crvena edna plava
carsavce na edna polovina crveno drugata plavo i normalno svekite gi postaviv kontra
vince crveno(nie togas sok crven deka pievme apcinja)
tivka muzika...samo vo cel stan site svetla izgasnati
koga vleze mu gi zatvoriv ocite i go sednav
a jas se oblekov najubavo sto mozev
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty05.11.09 19:48

beti.liz напиша:
pocnav so spremanje uste da se odlucam sto ke zgotvam ajde dajte predlog da ne bidam premorena ,a da bide vkusno i dekorativno
Бети-лиз мој предлог зготви му италијанска храна... шпагети со прелив сос од мелено месо со фант за тестенини... ептен брзо, многу едноставно за приготвување а башка тоа- вкусноооо... и нормално, винце и некој десерт (палачинка на пр.)
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty06.11.09 19:07

EEEE nie si pravevme romanticni veceri sekoja godina na godisnicata od vrska, ednas jas ednas mm togasen decko. A sega, lani za prvata godisnica od brak bevme vo Gino na romanticna vecera, ama ovaa godisnica do sabajle na kompjuter bevme imavme mnogu rabota. I taka. A mm e srce, sekoj den mi gotvi po nesto za koga ke se vratam od rabota da jadam pravo.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Романтична вечера.... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Романтична вечера....   Романтична вечера.... - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Романтична вечера....
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: