Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што се би направиле за вашиот сакан?

Go down 
+27
ketim
adi
DijanaP
Lemate
vasidora
Dzena
Misticia
caci
Mila87
ari
fibimk
soledad
ivi
danielaval
SonjuS*
tinyyy
Brane
Natalija
Emi
Lana
winnie the pooh
bica
olich85
mama
Kikic
slatka87
lela
31 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 1:54

Sto se bi napravile za vasiot sakan,mislam za sekojdnevno iznenaduvanje,bez nikakvi predhodni karanici pa treba da se vadite,ili nekoj praznik pa zaradi nego.
Si sedite,i go gledate,i sakate da e sreken,da go usrekite,da go gledate vesel i nasmejan,da mu pokazete kolku go sakate,da ja osetite negovata ljubov.
Ajde zenski da vidime sto se moze da ni dojde na pamet?
:hmm Што се би направиле за вашиот сакан? 509368 Што се би направиле за вашиот сакан? 741195 Embarassed Wink
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28381
Registration date : 2008-10-21

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 10:21

pa vaka jas sinoka go iznenadiv mojot sakan. toj bese na rabota (rabotata mu e 4km oddalecena od gradot kaj sto ziveeme) a jas doma sama pravev nekoe testo mu ispekov vkusna pica pa vo kola i otidov kaj nego. znaev deka ke bide gladen. koga otidov i koga me vide na vrata bese epten prijatno iznenaden a pak koga slusna za picata epten se izraduva. sakam da go gledam sreken a uste poveke koga jas ke napravam da se cuvstvuva taka. go sakam
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 10:36

Jas pred nekoe vreme mu kupiv saat go zavitkav najubavo i so posta mu go prativ na rabota ne znaese kako se vika od vozbuda.
A za rodendenot negov bevme vo Dojran bas za Veligden i dodeka sedevme vo restoranot od hotelot mu viknav ziva muzika i peejki Happy Birthday vlegoa samo da mu ja videvte facata .Mnogu sakam da go iznenaduvam i go pravam toa ima i drgui raboti samo sega ne mi teknuvaat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 16:22

Jas na mm mu kupiv pred nedela dena eden preubav sat koj dolgo vreme go gledase i se dvoumese dali da go kupi.Jas dobiv nekoj pari i dodeka bese na rab.go kupiv.Vo golema kutija klavav edna vo druga se pomala i pomala i na krajot satot.Napraviv kako da mu stignal paket(cuvav na tavan slucajno takva kutija).Si idi od rabota,i mu velam stasa paket ama posto ne razbiram dobro neznaev dali da go otvoram.Gleda nema koj prajka,i go otvara,1,2,3,4...7 kutii i na krajot ko go vide sato se iznenadi,samo da mu ja videte facata,kaj za kutiite,kaj za sato,stvarno bese iznenaden.
Stvarno bese sreken.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 16:41

Кога славевме пет годишнина од нашата врска, бевме во Грција.Се договоривме со мм да излеземе на романтична вечера.Ние излеговме што излеговме ама јас имав и друг план.Се договорив со една другарка,кога ке излеземе ние таа да отиде кај нас во соба и да ги излепи ѕидовите со срца и со бројот 5,да расфрла цвекиња по креветот и да ги стави овошните салати и шампањот на масичката(сето тоа беше претходно спремано,салатите ги порачував специјално од кујната од ресторантот) и да запали свеки.Кога се вративме од вечера маж ми го чекаше прекрасен десерт...мммммммм...Навистина беше изненаден и срекен.
Вратете се на почетокот Go down
olich85
Почетник
Почетник
olich85


Male
Број на мислења : 7
Age : 38
Локација : Bitola
Расположение : gooood
Поени : 28340
Registration date : 2008-10-30

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 19:01

еден ден кога се вратив од работа мојата женичка ми имаше направено сладок ручек но нешто на нејзиното носе ми светна тоа беше новиот пирс јас налутено излегов од дома и и зедов милка чоколадо(најубаво и е) и кога се вратив таа мислеше дека се изнервирав ама кога го виде милчето свати во што е штосот и со таа реакција супер ја изненадив. после некој месец се расправавме за нешто и јас ја бапнв вратата. и излегов. купив вино отворач и чаши и се качив кај крстот( во битола низ нашиот прозорец на еден рид има манастир и голем крст и се гледа јасно) и и пишав порака да погледни низ прозорецот и да дојди таму. и кога дојде се изненади и така низ муабет ја решивме расправијата и го гледавме залезот на сонцето. Кефој беше......
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 19:50

jas mislam deka se bi napravila za mojot sakan...koga go pisuvam ova ne mislam samo na ona materijalnoto tuku bas bukvalno se....mislam deka bi mozela i od zivotot da se otkazam za nego kolku mnogu go sakam.....
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty08.11.08 20:04

cekam da se preselime da ziveeme sami, pa ke vi kazuvam vo druga prilika, inaku vo vrska poveke on mene me iznenaduvase
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty09.11.08 10:25

Denes mu odnesov kafe vkrevet,i tivko go razbudiv,i se iznenadi,zosto nemam navika da mu nosam kafe vkrevet.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty09.11.08 14:52

Sto bi napravila ?? ... pa verojatno se .. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty09.11.08 22:11

добар одговор Лана, незнам што не би направила, а би направила СЕ
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty10.11.08 8:43

I jas bi napravila se za mm,
ama koga ke me naluti,bi ja zela oklagijata hihi da mu pokazam so nea sto se bi mu napravila. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty10.11.08 9:01

Јас обожавам да си играм криенка. Еднаш ми купив подарок онака без повод и оставив листиња на сите страни. на едното пишуваше види во фиока, во фиока пишување види во плакар и така натаму. Го изнашетав ама вредеше. Малку детска постапка ама јас така си сакам да го изненадувам. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty10.11.08 9:05

А ќе аборавев. Еднаш кога бевме дечко и девојка ми испратив честитка за Нова година ( ептен жешка) на домашна адеса и без име, без ништо. Еднаш ми испратив порака за роденден од друг број на мобилен ама онака жешка и се разбира без потпис. Не дека тој немаше да погоди кој стои зад сето тоа, ама е интересно што сите посакуваат некој таен обожавател.
Вратете се на почетокот Go down
Brane
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 119
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 28318
Registration date : 2008-10-31

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty10.11.08 10:04

Jas bukvalno se samo da go pravam sreken kako toj mene. Za eden rodenden, mu napraviv torta, mojata prva torta i mi se pogoi, zemav sampanj i sveki, ja zatemniv prostorijata ja nopolniv kadata, i staviv preubav koktel od masla i kupki, i preubavo si pominavme, Samo drugiod den dobiv vospalenie na pluka:)
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.11.08 12:26

Se bi napravila za mm,i najubavo mi e koga go gledam deka e sreken.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28458
Registration date : 2008-10-08

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.11.08 16:18

И јас би направила буквално се.Вчера му беше роденден му направив прекрасна романтична вечера со свекички и шампањ,
Сакам секој ден во животот да му го направам поубав од претходниот.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.11.08 16:19

И јас се би направила само да го гледам среќен и насмеан...
Кога тој е среќен и јас сум...
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28354
Registration date : 2008-11-21

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty24.11.08 0:10

Za mojot sakan bi napravila apsolutno se samo toj da bide sreken
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Полуматурант
Полуматурант
ivi


Female
Број на мислења : 664
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 29235
Registration date : 2008-05-06

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty26.11.08 21:42

И јас би направила се за мојот сакан да е среќен и задоволен и да е секогаш насмеан,зашто го сакам повеќе од се.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty26.11.08 21:44

I jas si go sakam...
i odvaj cekam da si go vidam vecerva baknez :dance2:
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty17.04.09 21:03

koga ja zedov prvata plata mu rekov da izlezime do nekoj butik da si kupam nesto.i koga pojdovme mu kupiv bluza farmerki a za mene nisto ne kupiv.mnogu se iznenadi.mislese deka cela plata ke ja potrosam samo za mene.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.04.09 17:41

Zavisi od toa sto toj bi napravil za mene.... hihi hihi Prvenstveno toa zavisi od negoviot odnos prema mene! jas sum za toa...kako si zdrobil taka ke si srkas...... flower
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27919
Registration date : 2009-02-20

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.04.09 18:51

sto bi napravila....mmm ne mi doaga na pamet ama znam deka bi napravila sv i veke go napraviv prviot cekor gi ostaviv moite u mk i dojdov da ziveam so nego!!
a i on mi ima napraveno mnogu raboti na primer dojde u makedonija samo na vikend zosto ne go pustaa od rabota poeke!!!
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty18.04.09 20:21

Буквално СЕ , ќе направам за него, зошто знам дека вреди и дека никогаш нема да зажалам за тоа. На сета љубов и разбирање што ги добивам знам дека вреди за него да се направи и невозможното.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што се би направиле за вашиот сакан? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се би направиле за вашиот сакан?   Што се би направиле за вашиот сакан? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што се би направиле за вашиот сакан?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: