Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Животот е краток, искористи го!

Go down 
+36
EckaGj
maci
Biljana
josifana
jasmina,mina
soledad
margarita
maria
bubamara
Sestricka
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
mirecv
magi
delfinka
Dragana
sunset
ivi
wisna
Mama Ane
Brane
Stefanija S.
Emi
sonja colakova
bica
Daki
Emilija
majuvce
najmila
Mina
Bona Dea
avanturistka
rich_bitch1
Misticia
Big Sister
Natalija
40 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty13.11.08 17:41

Лесно е теоретскиот дел да се каже наизуст ко некоја стихотворба... додека праксата е отежнета во зависност од тоа како ги прифаќаме нештата... јас на пример знам и да претерам Very Happy

Иначе сакам да почнам да уживам во ситните работи задоволувајќи ги моите најмали потреби за сето тоа подоцна да премине во навика... потоа полесно ќе ми биде кога ќе научам да си удоволувам и на себеси така што на тој начин и грдото нема да изгледа толку грдо како кога не се грижам за себе...

Животот е краток па наместо да тврдам колку е потешка праксата ќе почнам од некаде да си го олеснам животот и барем малку да поуживам во него Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29037
Registration date : 2008-07-16

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty14.11.08 9:57

па мора така...зашто ако препуштиме се да си тече без да реаѓираме ке се запоставиме самите и нашите потреби...е тогаш нема да постојат веќе среќата и уживањето а но кој му е потребен живот без да ужива во било кој даден момент......затоа мора да се посветиме на самите нас....
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29767
Registration date : 2008-02-08

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty14.11.08 12:28

bica напиша:
затоа мора да се посветиме на самите нас....

Jaс мислам дека подобро би било ако сакаме да се посветиме на самите нас, затоа што ипак, не мора ништо да се прави...
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Полуматурант
Полуматурант
ivi


Female
Број на мислења : 664
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 29240
Registration date : 2008-05-06

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty24.01.09 13:30

Животот е прекраток,ама факт е дека и ние не знаеме да го искористиме.
Јас искрено се осеќам како да сум остарела,само на работа и дома,на дечко ми му е последна година на факултет,па де на предавања е,или полага испити или има колкгвиумска недела и неможеме баш да се опуштиме,да отидеме негде,да се забавуваме,едноставно да уживаме во годините и во животот.
Искрено,оваа монотонија веќе неколку месеци ме јаде и веќе осеќам дека немам желба за ништо.Осеќам дека пак почнувам да паѓам во депресија и ужасно ми е.Сакам да сменам многу работи,ама веќе незнам како,а на моменти немам ни желба за тоа.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28601
Registration date : 2008-10-29

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty24.01.09 13:49

Jas mislam deka kaj site e taka,site negde brzame,trcame da stigneme nesto,sekoj mesec vikam aj ovoj mesec ova ne kupuvam,drug mesec,aj samo ovoj kredit da go otplatam,aj ova aj ona da se kupi,aj od drug mesec pocnuvam da stedam i taka non-stop.Ponekogas si velam ne mozes da znaes koga ke si legnes dali utre ke go docekas denot,za sekoe utro sto ni se razdenilo treba da bideme blagodarni,za sekoj nov den vo koj sme zdravi i zaedno so ludjeto sto gi sakame
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29328
Registration date : 2008-07-22

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty24.01.09 14:32

Ako se saka se se moze samo so dobra organizacija ke se postigne se.Jas uzivam vo sekoj den,tocno e postojat nervozi koi te blokiraat stom nesto ke ti pojde no zatoa treba da se razmisluva so ladna glava.Kaj nas koga ke ima nekoja"nervoza"mm e poizbuvliv pa ke se iznervira pa ne znae sto da pravi.A jas za razlika od nego sum po smirena i vednas baram resenie se frlam vo akcija kako da mu gi otrgnam mislite da ne misli i taka koga vidis posle se pominalo nemalo potreba tolku da se diga prasina.Nie uspevame i pokraj mnogute obvrski jas so deteto toj od rabota pak da si posvetime vnimanie bilo da izlezeme na prosetka,ili ke me zamoli da go izmasiram(ми вика зошто имам жена физиотерапевт кога нема кој да ме измасира).Мислам некои работи свесно ги правиме од таа причина дека животот е краток за да не жалиме за некоја година за неостварените соништа за се се има време кога се сака.исто така обавезно се дружиме со нашите пријатели.
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28921
Registration date : 2008-10-24

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty25.01.09 0:55

zivotot nemoze da se iskoristi,treba da se zivee,da se odbere vistinskiot nacin na minuvanje niz nego!!!!!!!!!!!aza sekoj od nas vistinata e poinakva!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28898
Registration date : 2008-08-12

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty29.01.09 15:14

Dobro kazano ''zivotot e kratok iskoristi go'' no koj kako gleda na rabotite mozebi ke go iskoristime zivotot no samo materijalno bidejki sme robovi na materijalizmot.Vo sekoj slucaj kako sto i nekoj bese veke spomnal jas mislam deka barem 5 minuti vo denot treba da se odelat i da se ispie edno kafe ili caj ili ete samo da si sedis i mislite da letaat.Jas sekogas velam blaze si i na tie sto go mozat toa jas ne mozam abe i koga pijam kafe nesto rabotam toa mi e golema mana a moram da ja smenam zasto neli zivotot e kratok.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29434
Registration date : 2008-08-02

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty29.01.09 15:30

I jas sekojdnevno se prasuvam kako da se organiziram podobro i da imam vreme i za na kafe so prijatelki i za site obvrski doma?znam deka zivotot e kratok i treba da se iskoristi maksimalno ,no kaj mene e bas tesko,e kaj da najdam jas vreme za setanje i uzivanje pred polnok Животот е краток, искористи го! - Page 2 121539 koga od 10 casot sabajle so decata treba se da postignam i da se najadeni ,presleceni,obleceni,rucek,vecera cistenje.........ehehehe eden kup obvrski,a mm e cel den na rabota,uste i jas koga odev na rab nemav vreme bas za nisto za osnovnite obvrski da gi napravam, znaci kaj sekogo e individualno,ne me pogoduva mnogu bidejki znam deka se zrtvuvam za semejstvoto iako za vikend i ke prosetame i dosta se druzime no sepak den dva nedelno po nekoj cas beganje od sekojdnevieto e premnogu malku za nekoja kojznaj kolkava relaksacija na mozokot,ufuf zenski svativ deka ama bas nisto ne koristam od zivotot :c,c,c: ,ama se tesam so vremeto pred da se mazam kolku maksimalno go uzivav sekoj den
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29044
Registration date : 2009-02-25

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty10.04.09 22:57

Definitivno sum za ova pravilo,ama ne go sproveduvame vo praktika.Opsto vo covekovata priroda e da ne mozat losite iskustva taka lesno da se zaboravat...a za isceznuvanje da ne pravam muabet.....sepak sme luge i imame cuvstva,reagirame koga sme povredeni,reagirame koga sme srekni......
Treba da svatime deka zivotot e takov...podemi,padovi,sreka,razocaruvanje......ali treba da pocneme da go ziveeme zosot sepak e eden....odime napred,nazad ne se vrakame...toa sto bilo vcera bilo,pominalo....gledaj SEGA i gledaj UTRE!!!!znam deka ne e lesno ama treba da se obideme....nekomu mu e patot do zvezdite postelen so med,ama nekomu toest na poveketo so trnje!!!!
Eve bas imam i potpis takov za ovaa tema....deka srekata e vo nas....i zavisi ne od nastanite koi ni se slucuvaat tuku od toa kako tie gi dozivuvame!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30359
Registration date : 2009-03-04

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty10.04.09 23:23

Za da uzivame vo zivotot,trepa da go "zgrapcime denot"-Carpe diem.Животот е краток, искористи го! - Page 2 180px-Zonnewijzer_Carpe_Diem
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27936
Registration date : 2009-02-26

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty10.04.09 23:35

Животот е навистина краток, секој ден се судрувам со тој факт, и не се оставам сама себе чекајќи другите луѓе околу мене за мене да донесуваат одлуки и да ми судат. Се трудам колку можам во моите можности, сум се судрувала и сеуште се судрувам со секакви проблеми во животот, кој не, но секогаш си викам сама на себе, ајде уште ова ќе помине и ќе биде ок. Имам и денови кога не сум со сите, па тогаш си викам, па имам и јас право да сум депресивна, ама не оставам тоа да ме држи повеќе денови. Грабам колку што можам, себична сум за моето време, и го делам драгоцено. Сакам да шетам, да го поминувам времето со сопругот со децата, не сакам животот така да ми пројде, сакам кога ќе бидам стара да си кажам , браво направи се што можеше, прошета, виде, имаше супер моменти, имаше и лоши ама пројдоа, им помогна на луѓето, ама и тие ти помогнаа, и тоа е тоа. Сакам да си кажам дека имав прекрасен живот, и дека оставив нешто позади мене. Сакам да си кажам дека не се предавав на предизвиците и одев право во нив. Сакам да си кажам дека се борев цел живот, и дека таа борба вредела, а вреди знам дека вреди.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29623
Registration date : 2008-06-02

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty10.04.09 23:58

Sestricka напиша:
Животот е навистина краток, секој ден се судрувам со тој факт, и не се оставам сама себе чекајќи другите луѓе околу мене за мене да донесуваат одлуки и да ми судат. Се трудам колку можам во моите можности, сум се судрувала и сеуште се судрувам со секакви проблеми во животот, кој не, но секогаш си викам сама на себе, ајде уште ова ќе помине и ќе биде ок. Имам и денови кога не сум со сите, па тогаш си викам, па имам и јас право да сум депресивна, ама не оставам тоа да ме држи повеќе денови. Грабам колку што можам, себична сум за моето време, и го делам драгоцено. Сакам да шетам, да го поминувам времето со сопругот со децата, не сакам животот така да ми пројде, сакам кога ќе бидам стара да си кажам , браво направи се што можеше, прошета, виде, имаше супер моменти, имаше и лоши ама пројдоа, им помогна на луѓето, ама и тие ти помогнаа, и тоа е тоа. Сакам да си кажам дека имав прекрасен живот, и дека оставив нешто позади мене. Сакам да си кажам дека не се предавав на предизвиците и одев право во нив. Сакам да си кажам дека се борев цел живот, и дека таа борба вредела, а вреди знам дека вреди.
После овој прекрасен пост, јас немам што да додадам..А дека е краток, се повеќе се уверувам, убаво викаат старите, кога ќе дојдат децата времето лета, и така е..само одбројувам колку наполнила ќерка ми, и ќе се сетам дека пред еден месец истиот муабет сум го правела, а мене ми се чини како да било пред еден ден..
Вратете се на почетокот Go down
maria
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 42
Локација : doma
Поени : 27555
Registration date : 2009-04-13

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty13.04.09 18:07

Ne da e kratok zivotot nego prekratok e!
Jas do pred dve godini normalno kako i sekoj se zamarav so potrebni i nepotrebni raboti no ete se slucija nekoi raboti kade sto moi bliski pominaa niz pekol i za moja sreka pocnav zivotot da go gledam sosema poinaku. Ne deka sega sum bez cuvstva no od kako se preispitav samata sebe si pocnav da go cenam ona sto go imam i ne dozvoluvam niedna situacija da me vovede vo depresija. Ednostavno se uveriv deka denes sum a utre mozebi nema da sum i zatoa uzivam vo sekoj nov den. Smile
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28109
Registration date : 2009-02-07

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty14.04.09 17:13

Zivotot si pominuva, a nie vo trka so vremeto ne sme ni svesni za toa. Non-stop si vikame e aj uste ova da kupam, uste ona da napravam, a covecko oko nikogas ne e nasitno. I na kraj sto? I da imam se vo starosta nisto nema ni da mi treba. Porano duri i se nervirav, pa lele da se sredime ova ili ona, pa tesno ni e, i se nesto ni fali. Sekoj saka da mu e ubavo doma, da ima ubava kola i takvi raboti, no kaj sme nie vo site tie materijalni nesta. E vo posledno vreme, posebno otkako ni se slucija nekoi neubavi raboti, podrugacie razmisluvam. Ama se mi e ubavo, ke si namestam kolku mozam, i si uzivam vo zivotot. Samo go molam Boga da ni dava zdravje, a za drugo voopsto ne se zamaram, kolku ima tolku
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28006
Registration date : 2009-04-08

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty17.04.09 20:36

ima edna izreka
zivotot e kako svirce ako ne go svirnes ke ti go svirnat.
morame da go svatime kako sto nas ni odgovara,
samite sebe da si go olesnime,da ne si nabivame kompleksi.ednostavno da bidime ladni na sekoja odredena situacija.da go izziveeme maksimalno i da se trudime sekogas da bideme srekni so najmilite okolu nas...
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28921
Registration date : 2008-10-24

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty16.06.09 23:36

bas pred nekoj den bev kaj edna prijatelka i se zacudiv
ne e ova ogovaranje no me zacudi
se ubavo si se sredila i mi pokazuva sto kupila ,kakov servis,kava postelnina i ostanato ama se bese stokmeno na strana(ne za koristenje)ja prasav za koga gi cuva mi rece aaaaaa neka stojat ovie novi,koga ke im dojde vremeto ke gi stavam,sega se mnogu ubavi i novi pa si gi cuvam
i kazav nekoi raboti,mace mi se naluti no svati
za koga gi cuva?
od kade znaeme deka ke go docekame toa ;ponatamu:?
mozebi utre ne postoi,morame da si go ziveeme sekoj mig kako da ni e posleden
da uzivame vo se sto ni ponudil bog,se sto imame
netreba da cuvame-posebno ne ,matrijalni raboti
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30099
Registration date : 2008-07-29

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty16.06.09 23:49

Токму на оваа тема размислував вечерва и многу ме растревожи една неубава вест за една прекрасна жена 38 години,арихетект,која беше работник невиден,машина за пари,имаше се.Пред два месеца и откриле рак на матката оперирана во Белград,Загреб и сега веќе е на постела и дури децата не си ги препознавала.па децата не ни знаат каде е мама,мислат на пат.а таа ги брои последните саати кутрата се утепав од плачење :cry: едното дете прваче другото шесто одделение.затоа животот е краток,треба човек да си го помине убаво без лакомење и расправии!и човек да си каже дека здравјето е најбитно од се!
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27726
Registration date : 2009-04-20

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty17.06.09 14:04

Само кога ќе слушнеме нешто вакво тогаш ни текнува дека животот е еден.А треба да се искористи секој ден и секое утро кога ќе се разбудиме да сме среќни што Бог ни дарил уште еден ден и да го искористиме најдобро што можеме.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28163
Registration date : 2009-05-04

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty17.06.09 14:15

luge ovaa nedela vo kriva palanka se slucija (5) poveke smrtni slucaevi i toa se mladi ili deca i se od rak na ova rak na ona a vozrasta se dvizi od 10 -35 godini ne bira deca li se mladi li se
strasna rabota tolku sum razocarana zborovi nemam
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28371
Registration date : 2008-12-26

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty14.08.09 22:10

da treba da se najademe napieme prosetame i uzivame vo zivotot toa ostanuva
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28921
Registration date : 2008-10-24

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty17.08.09 9:16

sekoj den treba da go ziveeme kako da ni e posleden
da se dademe maximalno na bliskite luge,da pomogneme na kogo mozeme.........
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27424
Registration date : 2009-06-29

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty18.08.09 15:07

Што било поминало,што треба да дојде ќе помине.Останува да живееме и да се радуваме на живото.Нетреба за секојдневни мали работи да се нервираме.
Небарај премноги,но давај многу убави нешта на сите кои им треба
Само љубов и здравје
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27468
Registration date : 2009-05-17

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty27.09.09 15:39

Една пријателка после разводот ми кажа дека на зидот до креветот си ја залепила девизата од Кока Кола"Животот е убав" и секое утро прво кога ѓи отворала очите прво тоа го погледнувала и станувала со позитивна мисла
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27626
Registration date : 2009-08-23

Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty31.10.09 14:15

smetam deka treba da se iskoristi sekoja sansa sto ke ti bide pruzena vo zivotot, zosto zivotot e premnogu kratok za da je cekas slednata sansa.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животот е краток, искористи го!   Животот е краток, искористи го! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Животот е краток, искористи го!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: