Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте загрижени за безбедноста на децата?

Go down 
+16
mama
eva
avanturistka
bella*
lela
sonjamfk
мила
biljanag
ZZ
vesna83
STAR *
mamicka211
Emi
Big Sister
Goca
wisna
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:27

се надевам дека со овие разговори ке ти биде полесно
сепак имаш 19 г и пред тебе е животот
можеби се они криви што не увиделе дека преку разговор сочуствувајки ја твојата болка ке ти биде полесно тебе да го пребродиш тоа
нели се за доброто на нашите деца
но и ти ако собереш храброст биди стрпива и разговарај со нив никогаш не е касно како што кажа не се заборава но сигурно ке ти биде полесно
можеби овој пат ке те сфатат и ке те подржат да идеш напред
се надевам дека ке те сослушаат

имаш брат или сестра?

ти посакувам здравје и да ја запознаеш љубовта на твојот живот :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:31

Имам брат постар од мене.
И јас се надевам дека ќе ја најдам љубовта на мојот живот еден ден хехе...
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:33

наравно да хоћеш..и то кад се најмање надаш!

срећно!
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:37

Се ќе си дојде на место, јас сум веќе голема, можам сама да се штитам.
Порака до сите родители, внимавајте на децата, и не само да ги саката, покажете им колку ги сакате Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:45

колку брат ти те заштитува?
и брат ми е постар и секогаш ми бранеше да излегувам секогаш сакаше да знае со кого сум како каде...
знае какви се машките понекогаш а сигурно не сакаат да им се случи нешто на својата сестра
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty26.06.08 13:50

Јас и брат ми немаме некој близок однос. Не ме спречува никој за ништо. Може да ми кажат што е ок а што не. Можам јас и секој ден да се враќам пијана, да направам толку многу глупости а да не ми забранат којзнае што. Сама сум свесна што е добро за мене а и не сакам да гледам како моите родители се нервираат толку за мене. Не велам дека не правев глупости, дека бев експлозивна, дека се осеќав како и дома да не припаѓам (лош филм) па вриштев.
Се трудам колку можам сама да учам од моите грешки, не цело време некој друг да ме контролира.
Вратете се на почетокот Go down
мила
Почетник
Почетник
мила


Female
Број на мислења : 19
Age : 45
Локација : скопје
Поени : 28900
Registration date : 2008-07-22

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty23.07.08 11:36

mila e seuste mala, no ne bi sakala koga ke porasne da pominuva niz nekoi rabori sto sum pominala jas.Mislam deka e najvazno iskreno da se razgovara so decata uste od mali ,da im se kaze sto e dobro, a sto loso. vazno e i da se znae so kogo se druzat. treba da znaat deka roditelite im se vistinskite drugari ,onie koi se sekogas tuka za nivnite deca
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty18.08.08 15:16

vo potpolno se slozuvam so mila. sekogas treba so decata da se razgovara i da sme vo tek sto se slucuva so niv , normalno kolku e mozno toa.visna te podrzuvam vo tvojata odluka bez razlika sto ke odlucis.jas ima i brat i sestra no so ne eden od niv ne sum bliska i znam kakvo e toa custvo.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:04

Vo vreme na brzo tempo na ziveenje,koga stalno negde se brza,i sto se ne se slucuva po svetov,kidnapiranja,silovanja,ubivanja dali ste razmisluvale za bezbednosta na svoite deca.
Sega slusav vo eden trgovski centar,imalo pokusaj za kidnapiranje.
Naime,majka so 2 god.devojce,se setale niz trgovski i gledale niz izlozi,edno vreme majkata se zagledala vo izlogot i koga poglednala,deteto go nemalo.Pocnala da go vika na ime,i prijavila na obezbeduvanjeto.So pomos na spretnosta na obezbeduvanjeto koe gi zatvorilo site vlezovi,i so pomos na kameri,deteto e pronajdeno vo eden od wc-nata,so dve zeni kade ednata mu ja strizela kosata a drugata go presoblekuvala.
Dali go spremale deteto za belo robje,ili sto,ne se znae.
Samo fala mu na Boga pa na vreme go najdoja.

Dali vie mislite deka vasite gradovi se bezbedni za decata i deka mozite mirno i spokojno da se setate?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:15

Тоа беше лани есента во икеа во грција
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:16

Slicen vakov pokusaj pred 2-3 meseca imase i vo Beograd,bas zboruvaa na vestite,samo ne pamtam kade tocno se slucilo.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:17

Toa bese denes ovde vo Siegen,na 20km.od nas.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:24

lele lela bas me potrese so ova sto go kaza.covek da se zagrizi navistina,sekakvi luge ima.jas sega i bas ne se sekavam mislam deka i kaj nas vo mk imase slicen vakov slucaj,i znam deka devojceto se istraumatizira lele dusicki za cel zivot posle toa imaat ozilci i oni i nivnite roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:32

Abe sreka vo nesreka pa go najdoja,zivo,zdravo i nepovredeno.A pred mesec den.ovde vo germanija si idelo devojcevo od skolo,i go snemalo.Go nasle po par dena,silovano i ubieno a samo 8 god.imalo.Stvarno zalosno.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29162
Registration date : 2008-05-30

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:38

[quote="bella*"]Тоа беше лани есента во икеа во грција[/quote
da lani vo Grcija, a devojceto od tuka od SKOPJE...FALA Bogu majkata na vreme reagirala..devojceto go isisale i vo maski alista go oblekle ,a na glavata marama mu stavile..
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:42

Леле ужас.Се наежив...Не знам што да искоментирам.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 14:57

ziveeme vo nekoe divo vreme i mislam deka site se plasat za svojte najmili vo naseto uciliste lani tri deca albanci pominuvale i fatile dete od treto odd go zatvorile vo kontinjer detevo mu bese strav da odi na uciliste' majkata sedese so nego a za polosi raboti strav mi e da pomislam
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:06

Леле,ептен се ужасувам од вакви работи,јас да ви кажам не се оптоварував кога јас бев девојка и ми кажуваа секакви работи,не се качувај во такси,игнорирај не познати луѓе и др.работи ,мислејќи дека сме мало место па ретко се случува дивијантски работи,ама сега во ова време, леле све е лудо, синоќа мм си иде од работа и ми кажува дека пред некој ден 13-14 годишно момче стргало некое 8 годишно чупенце во школската спортска сала и го силовало sokiran зошто никој не го видел? ne znam леле мене ми изгледа дека школиве стана најнебезбедни.
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Прваче
Прваче
Berta


Female
Број на мислења : 168
Age : 56
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 28496
Registration date : 2008-10-10

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty28.10.08 15:14

Samo gospod neka ni gi cuva decata.Mnogu e vazno so decata mnogu,mnogu da se zboruva.Jas seuste moeto vtoro dete (skoro e 10 god-devojce)go nosam i go zemam od uciliste.Imam navistina i jas golem strav,vreminjata mnogu se izmenija.Samo sepak si mislam deka i porano postoea vakvi raboti kako sto se slucuvaat sega(mislam na siluvanja ,pedofilija i dr),samo sto lugeto od sram ne zborea.Sega e drugo vremeto ,lugeto se pootvoreni i zborat za svoite problemi,(a i mediumite za se nesto ne izvestuvaat) zatoa i stravot e mnogu pogolem



neka ni gi cuva gospod decinjata


flower
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty12.11.08 7:14

Sega go procitav ova i se iznaplakav.
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=32104&web_page_id=main_page
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=32205&context=naslovnica&web_page_id=main_page
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=32317&context=naslovnica&web_page_id=main_page
Sto mislite,dali e ova sudbina,ili ne smeela majkata da go ostavi deteto samo?Mada jas mislam ako treba nesto da se sluci,i kolku da se pazi ke se sluci.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty12.11.08 14:21

Искрено многу се плашам за безбедноста на ќерката. таа е многу дружељубива и лесно се замуабетува и со непознати. Постојано и велам дека со непознати не смее да разговара, ама таа понекогаш заборава. А кај нас веќе два случаи имаше летово на силување на дечиња и тоа од малолетници. И многу ми е страв.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty12.11.08 14:26

Za vakvite raboti ednostavno zabranuvas ,nema sto da se muabeti i da se zboruva fino.
Lana i koga ide tuka vo Mk kaj moite ne zboruva so nikoj sto ne go znae i koga ke ja prasas zosto ne zboris pa ete tie ni se poznati ona ke kaze: Pa ako ih ti znas ,ja ih neznam ,a rekla si mi da ne pricam sa neznancima Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty12.11.08 14:29

Gledav edna emisija so nereseni ubistva i izceznati osobi.
Roditeli pred 17 god.zaminale na odmor,a nivnite deca tinejdjeri ostanale doma.Cerkata na 17 god.isceznuva vrajkajki se navecer doma.17god.lugevo go barale svoeto dete,i letovo ja proglasile za mrtva.Po 1 mes.policijata vo Siegen dobiva emai deka tocno vo toa vreme koga devojkava e izceznata,na 100 metri od nivnata kuka se renovirala zgrada i deka pocnalo da se suska deka ima telo zakopano.
Policijata go pronasla lesot.
Kakvi se tie psihopati sto toa go pravat?
Vo blizina na nasava kuka ima skolo,i cesto gledam mali deca kako sami odat na skolo,mozda gresam,ama jas da imam dete ne bi go pustila samo da odi,barem dodeka e pomalo.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте загрижени за безбедноста на децата?   Дали сте загрижени за безбедноста на децата? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте загрижени за безбедноста на децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: