Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Со какви проблеми се среќавате секојдневно?

Go down 
+20
Ves
Zvezdicka
sonjamfk
Emilija
Svetlana
STAR *
sonja colakova
lela
Mina
vecki
daniela
Emi
macush
Sandra_Anja
Big Sister
kavadarcanka
mama
beti 24
Mimi
Kinky
24 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty21.10.08 13:52

Emi a zosto ne vozis sama?
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty21.10.08 13:56

Ме нервира што секој ден се нешто ново се измислува , во врска со начинот на водење евиденција кај нас у фирма, крајот не можеш да им ги фатиш на институциите.Само некои новини се измислуваат , што само ни ја комлицираат работата, а велат тоа било за олеснување на самата евиденција.
Кога ќе речат е со оваа новина се упростува , знам дека само ја искомплицирале работата.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty21.10.08 14:00

Ме нервира што цел град е раскопан секаде се копа а никаде ништо не е направено како што треба
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty21.10.08 14:59

Me nervira sto site vnatresni movcinja vo park se tesni i samo so skalicki, ne postoi rampa za invalidi i bebinja, tuku mora okolu parkot da se kruzi. A tie golemite mostovi se dupka do dupka, vo sostojba na raspagjanje, i so toa zardinjerite na pocetokot i krajot, edvaj so kolickata da se protneme.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 10:24

Komsiite me nerviraat. Celo sabajle ja treskaat vratata od podrumot (na metro od nasata vlezna vrata), lupaat so nivnite vrati, ne znaat deka postoi kvaka i celo sabajle galamat vo vlez.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 20:09

Kinky ,ubava tema postavi , mi se cini ke mi olesni koga ke se iskazam !
Me nerviraat neodgovorni roditeli sto im kupuvaat motori na svoite razgaleni decista koi se odnesuvaat kako divjaci niz ulicite,ne moze od niv ni da se vozi , ni pes da se odi ,a koga ke gi soprat soobrakajcite, vednas vadat telefoni ( pa i razgovorite im se na nula denari ) i se e zavrseno . Uzasno me nervira nepocituvanjeto red vo cekalni vo instituciite, nikoj ne pocituva ni trudnici ,ni stari, ni lica so deca , posledniot pat tolku me isfrustriraa vo MVR koga cekav so saati a se tupnaa nekoi devojcista so prijatel policaec , sto vlegov po niv i im rekov na odgovornite od kancelarijata deka ne planiram da se porodam cekajki gi da si gi usluzat poznajnicite ,Nikakva kultura nema narodov , pa i da me poznavaat kaj odam , neprijatno mi e da da vlezam preku red koga okolu mene cekaat lica koi ne moze bas da stojat dolgo vreme . Me nervira koga gledam vesti i koga davaat reportazi i po nekolku pati detalno objasnuvaat nekoi banalnosti ( i toa kako udarni vesti ) Se stepale snaa i svekrva , letale kloci i stapovi po Romskoto maalo, imalo semejna raspravija , se stepale sosedi na niva , a nekoj kulturen nastan ke go opisat so nekolku zbora i tolku .
I kako sto nekoj spomna pogore , me nerviraat mladi koi sedat po kafici po cel den ,se zalat nema rabota ,nema pari,, mislat deka im e ispod nivo da rabotat sto bilo , i.t.n.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 20:17

Еее, Вес, ни јас не памтам некој да ме пуштил преку ред додека бев бремена, во банка, аптека, маркет... сите ги вртат главите на страна, и уште ме гледаа попреку у стилу " па што ако си трудна, да не треба да бидеш привилегирана заради тоа?"

А и кога се породив, со Алексеј бебенце во кенгурче, си чекав редови, ма дали плачело бебето или не, никому не му беше гајле, имав ист третман како и останатите.

За поминување на пешачки и да не зборам. Ко ке ме видат оддалеку со количката уште и забрзуваат да не случајно згазнам на улица, да не ги успорам.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 20:25

E koga sme kaj toa preminuvanje ulica , Ednas skoro bese pojdov da preminam , edna kola zastana,tolku ljubezno mi se nasmevna vozacot kako da mu bese milo sto gleda trudnica, cekase ubavo da pominam pa potoa pojde , i normalno koga poglednav - registracijata bese stranska . Moze Mk si bil covekot ama so kulturna soobrakajna navika od stranstvo .
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Полуматурант
Полуматурант
lejdi


Female
Број на мислења : 1028
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 28943
Registration date : 2008-08-09

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 20:41

[quote="Kinky"]Znaci soobrakjajnata kultura ni e na nula.

Potpolno se soglasuvam so tebe ne mi se veruva kakov slucaj vidov vcera si vozi edan zena so kolicka detence i na pesacki da pomine toj od prvata kolona ja pusta a toj od vtorata ke gi dignese i dvete vo vozduh vozese so nenormalna brzina.;Lele kako sum se iznervirala a i zenata se potrese cela .
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 21:19

E ovde zatoa kade i da odis ,vo banka,posta,mesarnica i sl.si zemas brojce i nema nikoj preku red.na parkinzi pred detski prodavnici ima mesta za parkiranje , pobliski do vrata za bremeni zeni i sekako i za invalidi.ovde obicno na parking , odis peski pa ako vrvi kola poveketo ke pocekaat da pomines.amerikancite se nauceni deka treba da pocekas i gajle nemaat si vrvat pred kola i glava nevrtat.
e mene sto me nervira ovde odis cekas red za da poracas da ti nasecat salami kaskaval a nekoi pred tebe si se mezat od poke vrsti da probaat pa posle da poracaat.ili pak poracvaat od 5 vrsti po 100 gr salama .hahaa
drugo sega za bozik ke kupuvaat kupuvaat pokloni i posle bozik prodavnicite polni sve toa vrakaat.
voopsto ne pazat ,ke probuvaat probuvaat vo soblekuvalnite i sve taka ke ispofrlaat na pod.
koga rabotev vo Mc Donald's ke poracat nesto i ako ne mu se sviga,ke reci ne sakam da ima toa i mora da im dadat drug.
sekogas si mislev e da e vo makedonija mi se veruva deka ke dobies drug sendvic,ili pak ke ti vratat nesto sto si kupil i ne ti se sviga.a ovde nasle pa zasle.ke ti go vrati pa uste ke ti reci fala.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty22.10.08 21:25

Haahah lele toa so pominuvanjeto na pesacki... Jas tuka veke se naviknav da cekam na crveno i koga e zeleno da pominam. Letoto odam vo Skopje i izleguvame so braceda mi i jas ko grevce edinstvena cekav na crveno. I ovaa me vleckase po ulici, vika ako cekas tuka i na zeleno ke te zgazat Smile))))

Nekoi raboti mi stanaa vo navika, koga sum vo Makedonija mi smetaat mnogu, a porano mozda ne sum gi ni zaprimetuvala.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 0:16

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 19-10-11Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 19-10-12Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 19-10-13Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 19-10-14

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-10Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-11Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-12Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-13

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-14Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-15Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-16Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 20-10-17
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 0:22

Emi ,emi ti samo za detiktiv si da rabotis.Me nasmea so slikite so si gi slikala.se salam ,znam kako e i tamu ,a i ovde. ima ulici katastroga so dupki.non stop popravaat a pak nisto.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 0:27

имам уште, ама доста се овие, и кај да возам јас количка со дете????

жими во железара е убаво, ама до таму како да стигнам?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 8:04

Oo Emi, pa tvoive ulici se super:) (imas i trotoar!!). Dojdi da vidis kaj mene kako e.
Kolickata celata krcka i skripi, a dvete stranici se tolku razdvoeni, sto ocekuvam nekoj den Alek da mi padne na gaze dodeka go setam.

Juni, ne mi e jasno ova za boziknite pokloni, kako gi kupuvaat pa gi vrakjaat? Zasto?
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 17:55

Kinky напиша:
Juni, ne mi e jasno ova za boziknite pokloni, kako gi kupuvaat pa gi vrakjaat? Zasto?
Kinky ,od Avgust mesec ,vo prodavnicite ,ima sve izvadeno za Bozik,mislis utre e nova godina:)Svetilki po kukite uste sega svetat,a nekade i po cela godina.Sega, koga ke pocnat da kupuvaat pokloni,kupuvaat na veliko:)A so poklonot mu davas i Gift receipt i posle bozik site sto dobile pokloni odat i si gi vrakaat hahaha.samo sto togas ima golemi popusti pa ke ti go vratat po namalena cena.ne samo togas i sega da odis vo prodavnica ima posebno mesto kaj sto ,redica se ceka, za vrakanje raboti ,sto gi kupile a ne im se svigaat.Kupi, kamera, dvd i sve drugo, go rabotis ne ti se sviga odi i ke ti vratat.aj ako nesto i fali ili najdis poeftino,podobro ali namerno da pravis taka mene toa najpoveke me nervira.edna prijatelka moja ke odea na odmor so kola i za ne im e dosadno na decata vo kolata kupi dvd za vo kola i si go koristea po pat da gledaat crtani a koga se vratija otide i go vrati.mene mi vele ,pa sto da mi stoi doma, a kostase 250$.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty23.10.08 18:28

Lele Vesnic kaj vas e epten koj sto saka i kako saka.Jas samo se prasuvam na toa koristenoto DVD posle sto mu pravat?go prodavaat na nekoj drug ili?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Со какви проблеми се среќавате секојдневно?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: