Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Со какви проблеми се среќавате секојдневно?

Go down 
+20
Ves
Zvezdicka
sonjamfk
Emilija
Svetlana
STAR *
sonja colakova
lela
Mina
vecki
daniela
Emi
macush
Sandra_Anja
Big Sister
kavadarcanka
mama
beti 24
Mimi
Kinky
24 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 9:06

Ситници и крупници кои порано, пред да добиеме деца, не сме ги забележувале, а сега многу ни пречат.

Мене ужасно ми смета што не можам со количката да отидам до нашиот пазар или до продавница. Коли, камиони, испаркирани по улица, на тротоар, и и покрај тоа што пазарот е доволно широк помеѓу тезгите, ние немаме пристап до него. Морам да чекам сабота или недела, и тогаш одеднаш да накупувам се што ми треба.

Друго... не можеме да шетаме во сите трговски центри. Во дел од нив не постојат рампи (ни лифтови) за колички било бебешки, било за инвалиди, и не можеме да влеземе кога е Алексеј со нас.
За инат, таквите не-baby friendly места, ги бојкотираме и кога сме сами.

Понатаму, ретко ретко на некој тротоар постои рампа, па количката ја расклативме симнувајки ја и спуштајки ја од тротоари. Улиците па се посебна приказна. Дупки, нерамнини, камења... ко да живеам на планина.

Што е тоа што вас ви го отежнува секојдневието и нормалното функционирање?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 9:12

Не е проблем само со количка. И пешки кога се шетаме сите тротоари се зафатени, па мора по улица да одиме. А мало дете, па сака само да оди, да трчка, па цело време си на штрек да не наиде некоја кола.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 9:14

Мене ми пречат коцките по патот, и нон стоп ми се заглавуваат штиклите а тоа ме стварно ужасно нервира. :mad:
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 13:30

Ми смета тоа што нема каде да излезам и да се прошетам со бебето.
Ми смета тоа што возачите се многу некултурни и воопшто не внимаваат како возат. И плус не даваат жмигавци! Ти треба да погодуваш дали ке одат лево или десно.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 13:38

Znaci soobrakjajnata kultura ni e na nula.

Me nerviraat nekoi pazardzii sto ne dozvoluvaat da kupime 2-3 patlidzani kolku za Aleksej, tuku mora celo kilo. I niv gi bojkotiram.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 13:46

Најмногу ме нервира кога врни и кога ќе ме испрска кола е тоа страшно ме вади од памет, баш ни се случи пред неколку недели тоа одевме на гости беше убаво времето но некој си го миел дворот и имаше вода на улицата а ќерка ми баш беше облечена во новата сукњичка и блузичка кога не испрска кола не не испрска туку не избања леле ќерка ми кога викна да плаче неможев да ја смирам
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 14:37

se nerviram toa sto ne mozam ako dojdam pokasno od 9 casot na rabota, da najdam mesto za parkiranje.
ima parking vo trgovskiov, ama bre sve nekulturni se. parkiraat na mesto za tri koli - dve. ili ostavaat motori na celo mesto za edna kola!
a neretko se slucuva da se parkiraat do mene i da ne mozam da vlezam vo kola.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 15:04

kavadarcanka напиша:
Најмногу ме нервира кога врни и кога ќе ме испрска кола е тоа страшно ме вади од памет, баш ни се случи пред неколку недели тоа одевме на гости беше убаво времето но некој си го миел дворот и имаше вода на улицата а ќерка ми баш беше облечена во новата сукњичка и блузичка кога не испрска кола не не испрска туку не избања леле ќерка ми кога викна да плаче неможев да ја смирам


I na majka mi i se sluci toa lani, pa ja zapamti registracijata, go tuzese i si dobi 200 evra:)
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty17.10.08 15:12

E kako ne znaev deka mozam da go tuzam.Jas lani em trudna em ja nosev kerkickata u race i plus cador a eden VOL pomina so kolata i ne izbanja i toa ubavo.Ziva voda bevme.Mi se placese od nervoza.Da znaev stvarno ke go tuzev zosto znam deka ne vide.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty18.10.08 23:35

Се нервирам што неможам пешки а камоли со количка да се симнам од мојата улица до доле до бутел2, ниту до железара да се качам, бидејќи тротоарот кој што е премногу мал, тесен и испокршен е зафатен со возила кои дошле да купуваат во магацините, или чекаат ред во преалните, баш ќе ви покажам на фотографија кој ужас е......ова беше за надоле да се симна
а накај железара слабеам сигурно 2-3 кила додека да се искачам со количка по тротоарот цел со дупки и камења.

Се нервирам што секоја недела ја работам и неможам да се прошетам со семејството или да појдам на ручек кај моите, се во работен ден одмарам...безвезе.

Се нервирам што квалитетните работи наменети за деца се премногу скапи и ете неможе секој да си дозволи
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 0:15

[quote="Emi"]Се нервирам што неможам пешки а камоли со количка да се симнам од мојата улица до доле до бутел2, ниту до железара да се качам, бидејќи тротоарот кој што е премногу мал, тесен и испокршен е зафатен со возила кои дошле да купуваат во магацините, или чекаат ред во преалните, баш ќе ви покажам на фотографија кој ужас е......ова беше за надоле да се симна
а накај железара слабеам сигурно 2-3 кила додека да се искачам со количка по тротоарот цел со дупки и камења.

Се нервирам што секоја недела ја работам и неможам да се прошетам со семејството или да појдам на ручек кај моите, се во работен ден одмарам...безвезе.

Се нервирам што квалитетните работи наменети за деца се премногу скапи и ете неможе секој да си дозволи[/quote
Село весело!Ете тоа е слика за нашата неселба а оној градоначалникон ни да чуе.Баш му е гајле дека и ние имаме деца што сакаат игралиште да има каде да ги прошетаме малечкиве барем едни клупи да ставеа.Уличните светилки се палат по летно сметање значи после седум а до тогаш е жива темница,детето иде во школо пробивајќи се низ автомобили паркирани на тротоар хаос .Кажано му е на градоначалникот ама изгледа за нас нема слух.Срамота!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 0:21

а каде можам да се пожалам , јас не ни знам, и до каде е општина чаир??
патот нагор е накај железара до пола е гази баба до пола е чаир, неможат да се договорат кој да поправи патот
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 0:24

pa emi zalise vo dvete opstini belkim ke go delat trosokot na pola i kaj nas e zanikade po nasata ulica nema trotoari , koli non stop minat so strav gi pustame decata vo uciliste
Вратете се на почетокот Go down
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 29054
Registration date : 2008-07-02

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 16:17

Najmnogu me nervira koga nekoja manijacka budala mi svirka ili dovikuva koga proagja pokraj mene na ulica. Me nervira sto koga vleguvam vo prodavnica po trenerki, me usluzuvaat kako so g...., a koga sum podoterana trcaat okolu mene. A za soobracajot i trotoarite da ne zboruvam!! Vo Tetovo duri i deca od 10 godini vozat!!!
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 17:56

me nervira kuckata na komsikata sekoj den mi go rastura gubreto po dvorot
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 18:03

Mene me nervira ovde kaj ovie zenskive,koga ke se vidat se baknuvaat,a zad grb edna druga se ogovaraat.
Dvolicnost strasno me nervira.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty19.10.08 21:48

Мене ме нервира што нема доволно пркинзи по градов. некогаш ми доаѓа со автобус да одам. ме нервира што на малку бензиски пумпи има компресори за гуми. денес се изнамачив да си ја напумпам гумата. И ме нервираат младите што кукаат дека нема работа а по цел ден седат по кафичите.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 8:49

Me nervira sezonata na ajvari.
Moite "dragi" komsii vo podrum (a nie sme na prizemje) cel den cepat drva, sinokja i pred nekoja vecer cepea vo 11 ipol navecer, go razbudija Aleksej Со какви проблеми се среќавате секојдневно? 412106. Plus so nedeli veke vlezot smrdi na piperki i cad.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 13:03

vecki напиша:
me nervira kuckata na komsikata sekoj den mi go rastura gubreto po dvorot
Izvini komsike ama i mene me nervirasto peces piper i sto cadot mi odi u sobite. Very Happy Very Happy skoka
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 13:08

Секојдневно со тоа дали син ми јадел и колку еден од моите проблеми ! Вака на комшиска база не ги рецкам многу многу.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 13:23

macush напиша:
vecki напиша:
me nervira kuckata na komsikata sekoj den mi go rastura gubreto po dvorot
Izvini komsike ama i mene me nervirasto peces piper i sto cadot mi odi u sobite. Very Happy Very Happy skoka
komsike aj dojdi na kafe dodeka ti se luftiraat sobite od cadot Со какви проблеми се среќавате секојдневно? 511770
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 13:29

Ama slatko me nasmeavte "komsivki" . hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty20.10.08 13:32

Ние имаме комшија што цело ѓубре го фрла преку ограда на празен плац, а плацот пак ни е нас пред врата. Минатиот викенд чистевме шут од градењето и му рековме дека ни стигнало писмо, опомена за ѓубрето, ако не се изчисти ќе треба казна да се плати. Веднаш и тој го исчисти. Се надевам дека ќе престане да фрла.

Еднаш фрли свинска кожа. Леле која смрдеа беше кога опече сонце и сите кучиња се собираа околу неа. УЖАС
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty21.10.08 13:23

me nervira sto ne mozam da go iznesam marko na ulica. nasata ulica e kako hotel promaja . site vozat kako ludaci, a nema legnati cajkani. dali da se pazis od koli ili motori i vesp,i a za tocaci i roleri da ne zboram. siroti deca ne mozat da se istrcaat na raat. me nervira sto nema osvetluvanje i ne moze da se seta navecer ,a sega se stemmuva pobrzo.i sto tgovskiot ne e sreden sekade gubre i iskrseni flasi da ne mozes dete da prosetas, a fontanata mesto voda da tece, taa e prava deponija koja siri zaraza i neprijaten miris. do koga vaka.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty21.10.08 13:27

ме нервира што автобусите ни се свињарник и што неможам со милена да се возам, па кога мм не е тука седиме само дома
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Со какви проблеми се среќавате секојдневно?   Со какви проблеми се среќавате секојдневно? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Со какви проблеми се среќавате секојдневно?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: