Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Солена и зачинета храна!

Go down 
+14
Mama Vase
Dragana
biljanag
vecki
Freya
baby24
Emi
Svetlana
georgina
Kinky
sonjamfk
verce
Goca
Big Sister
18 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty24.11.09 23:34

Сол почнав сега пред годинка да ставам во неговите јадења по малку , инаку за вкус му ставам сушени зачини ( нане, магдонос , сува коприва , ) Вегета , запршка , коцка , готова супа , никако - Не им верувам на оние муабети , еве тие деца јадеа /јадат , па што им фали- Не дај боже да им фали  нешто , ама тоа се открива подоцна , после дваесетта година. Барем мене и на мм знам што ни фали од што сме јаделе се и сешто .
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty25.11.09 8:35

Jas mu gotvam posebno na Aleksej i mu stavam maaalkucka solca, ne e veke bebence:). Od drugi zacini osven suseni bilki nisto ne mu davam, zaprska ni za nas ne pravam.
Zacinot na Vitalija go probav ednas t.e. probav za nas da go koristam ama mi bese odvraten po vkus i go frliv.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty25.11.09 9:44

од зачини најсличен на старат вегета е овој новиот што го рекламираатѕ на храна и вино
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty26.11.09 23:31

ne pravam zaprska ni jas, ama crven piper stavam po malku
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty26.11.09 23:49

Monika напиша:
ако ви кажам каде се пакува зачинот на виталија нема ни да го пробате, така да....

kade se pakuva?nesto starsno a?

btw vitalija gi imaat site mozni megunarodni sertifikati.na saemite po svetov stalno dobivaat prvi nagradi za nekoj od proizvodite.ima golem plasman vo usa,anglija i zapadna evropa.znam zatoa sto koristam nivni proizvodi i pratam sto se slucuva.vo dukanot vo beverli stalno imaat bilteni i nedelnici a po magazinite za drava hrana stalno pisuvaat za niv i proizvodite.

neznam za sto se raboti bas me interesira.sigurno informacijata ti e proverena.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty27.11.09 0:07

ima sega nekoja susamova sol, ja probal nekol? na vitalija e 70den edno malo kesice
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty27.11.09 0:26

БИО ЗАЧИН

Био ЗАЧИНОТ на ВИТАЛИА е 100% природен производ со вистинско богатство на сецкан сушен зеленчук застапен дури до 25% и тоа целер, пашканат, кромид, морков, лук, бибер и соини трошки.

Добро избалансираните состојки во БИО ЗАЧИНОТ освен што ја подобруваат аромата и вкусот на храната, го стимулираат излачувањето на соковите и ензимите со што се подобрува дигестијата, се намалува надуеноста и појавата на гасови при варење на храната.

Најважно од се е што БИО ЗАЧИНОТ на Виталиа не содржи натриум глутаминат (Е621), често применуван вештачки појачувач на вкусот. Аромата и вкусот на БИО ЗАЧИНОТ потекнува од богатата содржина на зеленчук .

БИО ЗАЧИНОТ на Виталиа е производ со врвен квалитет и извонреден вкус, погоден за зачинување на сите јадења, како за возрасни така и за деца.

toj emulgator ne e zbranet ama stoi golemo predupreduvanje.obicno na listata na listite stoi od zabraneto do moze da se upotrebuva.
nego go ima vo vegetata.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty27.11.09 0:28

http://www.vitalia.com.mk/default-mk.asp?ItemID=15A2F9BBD719A14792EE2D17BC4F3D1B

sajtot na vitalija,vo delot na nagradi ne e azuriram.zosto posledno sto procitav deka vo anglija dobile 1-va nagrada.

epten e dobar ima sto da se cita za zdrava hrana
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty27.11.09 23:42

Mama Vase напиша:
Monika напиша:
ако ви кажам каде се пакува зачинот на виталија нема ни да го пробате, така да....

kade se pakuva?nesto starsno a?

btw vitalija gi imaat site mozni megunarodni sertifikati.na saemite po svetov stalno dobivaat prvi nagradi za nekoj od proizvodite.ima golem plasman vo usa,anglija i zapadna evropa.znam zatoa sto koristam nivni proizvodi i pratam sto se slucuva.vo dukanot vo beverli stalno imaat bilteni i nedelnici a po magazinite za drava hrana stalno pisuvaat za niv i proizvodite.

neznam za sto se raboti bas me interesira.sigurno informacijata ti e proverena.

te gledam deka si on line.ako ne ti e tesko da mi kazes. flower
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty27.11.09 23:57

Јас се извинувам ама од многу обврски не сум погледнала во темата.
Од една вработена имам слушнато дека не водат сметка за тоа како ја пакуваат храната.
Инаку пред некој ден дознав дека поголемиот дел од робата ја набавуваат од Кина, а тука само ја пакуваат. Цели контејнери сушено овошје, житарици и сл. Бев многу изненадена од информацијата зошто мислев дека тука ја произведуваат и тоа воопшто не ми се допадна. Разбрав и дека кафеавиот шеќер го бојат.Така да јас во иднина ќе припазам ако купувам нивни производи.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty28.11.09 0:19

a ova treba da se proveri definitivno.neznam nisto,kupuvam i koristam mnogu.im gi listav sertifikatite i sl.od ona sto znam i citam bi trebalo de se vo red.ama???
a pisav i pogore deka sum zapoznaena so rabotata nivna kako i proizvodite ama kako kupec.a kako ke pripazuvame?
ako pravat taka togas taka e so celiot asortiman.ali rabotis kako treba ili ne.
aj da ne zboram pred vreme.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty28.11.09 0:26

јас се,,давам,,во нивни производи Васе!Асоцијација за здрава храна ми е Виталиа!а и во режимот што го почнав од денес има многу од нивните производи т.е.прозиведуваат се она што ми е пишано во режимот
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty28.11.09 0:32

Информацијата околу набавката на производите ја добив од странство, од еден пријател кој ете го открил тоа откако чепкал по интернет нешто околу неговиот бизнис.
До некаде има логика. Ако ги погледнеме цените навистина се пристапни за нашиот пазар. А во врска со сушеното овошје сигурна сум дека овде не го сушат. И дека им пристигнуваат контејнери со сите видови житарици, можно е по она што тој ми го објасни.
Ние дома користиме многу нивни производи. Е сега не мора да значи дека се набавуваат од Кина, барем се надевам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Солена и зачинета храна!   Солена и зачинета храна! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Солена и зачинета храна!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: