Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кутија со богатство

Go down 
+23
georgina
Misticia
rich_bitch1
Mimi
Ben10
sonjamfk
Lili
vesna velkova
BaMbYnA
aleksandra
biljanag
STAR *
viktorija
vesna83
vecki
Lana
mamicka211
sunshine
mamicka
Cogswell
Emi
ZZ
Big Sister
27 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty31.07.08 17:06

остатокот од папочната врвца што паѓа дома со се штипка
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty12.08.08 14:29

super ideja . i jas se cuvam od marko iako mm vika sto ke ti se .sega planiram da napravam nekoja kutija da ja ukrasam i ke mu ja dadam da ja crta. odozgora ke piseme bogastvoto na marko. i site raboti ke gi stavam tamu, zedno so radosnicata. eh da imam poveke prostor se bi cuvala . :bravo:za idejata.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty16.08.08 23:52

иако не е баш во кутуја, засега имаме остатокот од попочната врпца, алките, тестот за бременост, првата цуцла, првите кондурчиња, радосницата (не баш ажурно пополнета) на ѕидот е она за мерење на висината на која е обележано од раѓање до сега и отисоци од раце и нозе на шарен хамер од раѓање до кај 4 години. Се надевам дека и со второво ќе бидам така понесена.
Супер идеја е и на денот на раѓањето да се купат сите весници..па после 20 години да чита што освен неговото раѓање било важно тој ден Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty17.08.08 14:14

Баш е убаво ова, само нели е тоа можеби повеќе за нас мајките, ние сме такви, ни се навраќаат сеќавањата на нешто што поминало, а било токлу прекрасно.
Убава е идејата.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty24.08.08 15:48

јас имам расдосница во која се запишуваат првите зборчинја на бебето,се ставаат игри,се води на некој начин дневник за неговот растенје .едвај чекам да почнам да ја потполнувам и еден ден да се потсекам
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty03.09.08 14:16

јас имам тетратка во која и пишувам писма (од бременоста до прв роденден за два месеци) кои здравје Боже кога ќе е голема ќе ги чита, таму имам цд од тродимензионално ехо, снимки од ехо, белегзиите со бројче од болница, слики, триста - четрсто смешни настани откако се роди, споменар од луѓе кои сега и се блиски но утре може ќе ги гледаме на празници, ете тоа, а можеби сега откако прочитав ќе ја сместам тетратката во кутија со ствари и ќе ја насликам од сите страни (понесмасно од неа) и утре ќе рече еве старава што глупости правела за мене..........
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty03.09.08 14:18

Lili напиша:
zar ja davaat papocnat vrvca?
inace navistina mi se dopaga idejava so takva kutija polna spomeni!

дома уште стојат мојата и на брат ми во едно ќоше за кое мајка ми не знае дека знам
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty04.09.08 15:55

Кога го процитац постот ми беше криво што многу работи не чувам.Ама сега ќе почнам за ќерката нема многу што да се стави таа е големка, ама за синчето баш на време е.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty05.09.08 13:49

јас ке си набавам сега ново ковчеже за малото бебувче во кое ке почнам со сликите од ехо па натака сите рабти кои ке бидат за успомен
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty07.10.08 21:29

нашата кутија е преполна веќе чувам се и сешто, сега на ред е втора кутија само да најдам убава некоја да земам, оваа ми е од свадбата мојата бовча од свекрвата што ми ја даде, розева е, таман за миленче/
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty21.10.08 12:12

i jas ja cuvam papocnata vrpca,kosickata od krstevka,alkata moja i nejzina imam edn kup beleski za sekoj den od koga e rodena,radosnica cuclata.nezz sekoj den nesto zacuvuvam ....
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty21.10.08 12:19

Јас ја чувам папочната врвца, белегзиите со бројче од болницата, праменчето од косичката од крштевката, цуцла, шишенца, честитки од Нова година и мн. други работи кои ми будат убави спомени.
Вратете се на почетокот Go down
jordanoski
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : zbuneto
Поени : 26488
Registration date : 2009-11-20

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty20.11.09 2:17

Jas imam svoja kutija so bogatstvo i stvarno e super. Tuka imam raboti od bebe, od tinejger od sportski dostignuvanja i od izminati ljubovi. Fakticki cel moj zivot e tuka ili najubavite momenti. Koga i da sum natazena ili razocarana ja otvaram taa kutija i odma se raspolozuvam. I sega mazena ja nadopolnuvam. Posto mnogu patuvam i od sekoe mesto kade odam i sum imala ubavi momenti si kupuvam nesto. Sekoe kamce vo taa kutija mi nosi prekrasni spomeni.
Sigurna sum deka i na decata ke im napravam isto.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty20.11.09 8:09

И јас имам таква кутија, си чуваме прво паднато запче Smile алките од болница, штипчињата од папочна врвца, прамени од крштевка, радосниците, Отпусните листи од болница и триста други тракатанци поврзани со моите ангелчиња
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty20.11.09 10:43

i za dvete imam ,od mila poveke raboti(normalno)a od vtorovo samo sto pocnavme da si gi zbirame. Кутија со богатство - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кутија со богатство - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кутија со богатство   Кутија со богатство - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кутија со богатство
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: