Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашиот сопруг има другарки?

Go down 
+86
Lana
beti.liz
Mimi Petreska
Eva Marija
bubale23
butterfly
vecki
Sestricka
nafi
najmila
soledad
petra26
ari
BILE-ENA
sani-sandra
Rozetka
Mila87
Dragana
Labuda
margarita
ирена
nnatasa
lia
KATIC
Jasminka
ana_jana
Pipolino
mirecv
BiljanaM
elence01
sofidavid
marija*
delfin76
KAJA
Sandra_Anja
Anika
vedrana
Kitty
katenm
mama
Natalija
Jovana's mom
mamicka211
Lidija Angelevska
Arnaudova Milena
nikolina008
tinyyy
naivnna
Kiki
Mama Ane
Simona's mom
hormonce
aleksandra
Anjuska08
marina_m
lejdi
viktorija
Zvezdicka
Strawberry
Rocka
sonjamfk
verce
winnie the pooh
Kikic
kristina_b
sanja_
beti 24
veki22
natali
kavadarcanka
lola
Emi
bibe85
Ves
STAR *
Maja
elena-d
Vesnicka
Misticia
Freya
ZeleniCka
Juni08_Andrea
bp
avanturistka
mamaada
sonja colakova
90 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty31.03.09 1:20

Nema i nema ni da ima, a jas imam i ke imam hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty31.03.09 23:56

JAs kako masko, ke si kazam za mene od obraten aspekt Very Happy


IMAM i KE IMAM Smile

Kolku toa i da ne i se sviga na zenami, sepak jas si imam nekoj mj principi do koj sto se drzam i ne dozvoluvam da mi se mesha bas vo sve. Jas brakot go svakam kako zaednica na dve zdravi edinki, so svoj potrebi, sekako, so pochit eden kon drug.

Se druzam so poveke drugarki, se slusame, se citame, sepak ima i edna, najdobra sekako Smile

Voopsto ne gledam problem vo toa sto imam najdobra drugarka so koja sto delime sve ( muabeti de, ne bas SVE :P ). Vsushnost, sum ja imal nea i pred da se ozenam, sme si go zachuvale toa nase prijatelstvo, i negledam pricina za da go narushuvame sega.

I taa e mazena sega, ima dete, maz i e odlicen prijatel, se druzme.. e ok, ne se gledame tolku cesto kako porano, obvrski bla bla .. no nadoknaduvame ko ke se vidime Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 0:01

MM ima drugarki i normalno tie i mene mi stanaa drugarki..Toa e negov drustven zivot i normalno deka nema da prestane da kontaktira so niv zatoa sto se ozenil..I obratno jas imam drugari i den denes kontaktiram so niv...Seto toa e normalno,samo treba da se pristapi bez ljubomora..Znaeme nie zenite nekogas i da biddeme ljubomorni na drugarkite,ma da jas ne gledam pricina zatoa,zatoa sto se tie drugarki..Inaku ne bi bile toa..MM ima najdobra drugarka veke 13 godini koja e mazena i so koja se slusame stalno...Toa e normalna rabota
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 0:04

Има другарки и вопшто не ми смета ако е излезен сам и ќе се видат седат пијат кафе се има случувано ако е подпинат да му ја довезат колата дома(само за ова сакам да ме извести навреме а не после два три дена hihi ).А тоа се другарки со кои јас имам само здраво и не ми смета а има една најдобра супер се дружиме кога можеме.Знаете ако му браните баш тоа ќе му е интересно вака пушти нека прави што сака само во граници се разбира.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 0:20

До скоро не верував во машко-женско пријателство. Прво сите машки што ми се правеле другари се обиделе да ми се доближат иако јас никогаш не сум гледала на нив поинаку освен другари. А многу си бев љубоморна кога бившиот имаше "другарки" но кај него беа баш онака во наводници,така да мислам дека повеќе од што бев "изгорена" и не можев да прифатам такво нешто. Сега дечко ми има неколку другарки и на почетокот нормално не бев воодушевена , но сега веќе е поинаку, зошто знам дека се баш другарки кои и јас многу ги почитувам.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 10:53

Mila87 напиша:
Прво сите машки што ми се правеле другари се обиделе да ми се доближат


Ima drugari i "drugari", nemojte da meshate takvi nesta.

Ako nekoj go poznavas, se dvizis vo isto drushtvo, muabetish ova ona , toa ne znaci teka ti e drugar bash.
Drugo e vistinski drugar, so koj imas muabet za se i seshto, so koj sto imas "istorija", so koj sto ste delele i dobro i loso...


Sepak, od iskustvo moram da vo priznam edna rabota, mashka logika Smile)

Skoro sekoe mashko ke se pushti, ke proba da se smuava so drugarkata. hihi
Ednostavno, mora da se proverat site mozni opcii, posebno ako i malku ti se sviga drugarkata. Toa sepak se slucuva porano, na pocetok od ubavoto prijatelstvo i toa ne znaci deka ne e prav drugar ili nema da ostane drugar ponataka. Naprotiv, toa ke ja zacvrsti prijatelskata vrska, zatoa sto ke bide siguren deka e seto toa "samo" drugarstvo, vistinsko, bez nikakvi drugi nameri Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 11:20

Vo pravo si Rocka se slozuvam so tebe.Drugarstvoto ke postoi i ponatamu samo sto ke dojde vreme koga ke se posegne i po nesto drugo.Na toj nacin moze drugarstvoto da zgasne a moze i da se prodlaboci i da stane pocvresto.
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 11:31

Vo pravo ste i rocka i rozetka, jas prethodno se zezav koga rekov deka nema i nema ni da ima. Mene ne mi preci bidejki pred se imam doverba, a i ne moze da me izlaze dali nekoja mu e navistina drugarka. Jas znam sto e drugarstvo megu masko i zensko i zatoa ne mi e cudno. Jas imam drugar koj mi e kako brat od dete. Sme si kazuvale raboti koi na drugarka ne sum mozela da i gi kazam, i bil so mene koga najmnogu mi trebalo. Cesto kazuvam eden primer koga jas i drugar mi sme spiele vo ist krevet i nemalo nisto. Ama stvarno go smetam za brat, a toj mene za sestra. Taka da, znam sto e drugarstvo i ne mi preci i mm da ima drugarki, hahaha znam jas da procitam dali mu e drugarka ili ne, se gleda toa od kilometar hihi
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 11:45

Se gleda, vo pravo si Very Happy

Nemoze da mi e ista taa drugarka od pred 1 mesec so taa sto sum 20 godini drugar Smile))))))))))

Odma ke e jasno daka tuka nesto dimi hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 12:02

Mene mi se sluci drugar so koj bevme 20 godini skoro non stop zaedno edna vecer se napi i pocna da mi se pusta ,da mi kazuva kolku me sakal,deka celo vreme gi potisnuval i kriel cuvstvata i mnogu se razocarav od toa .Izgleda toa go napravi od ljubomora posto mojot togasen decko sega maz mu bese drugar i na nego.
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-11

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 12:06

Maz mi ima dosta drugarki i mnogu koleski i dosta cesto izleguva so niv na kafe a i jas imam mnogu drugari i bar ednas ili dva pati mesecno si izleguvam navecer so niv.So nekoi od drugarite i drugarkite se gledame i familijarno.Najvazno e da se ima doverie,sloboda vo dvizenje i izbor na prijateli i sve ke funkcionira kako sto treba.
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty01.04.09 12:41

Maz mi nema drugarki,prijatelki da,no ne kontaktira nesto mnogu so niv.Drugari da i toa drugarstvo staro nad 20 godini.Jas pak nemam vreme za drugari.Nekako se odalecivme so vremeto i obvrskite.
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty04.04.09 14:51

mm ima drugarki ama ne blizok mnogu so niv,pred da se zememe da izleguvavme site zaedno ama sega poretko recisi ic!!!
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 27661
Registration date : 2009-04-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty14.04.09 14:27

MM nema drugarki .....mozebi porano imal no otkako sme zaedno nema....poznanicki ima sekako,no nitu se slusa so niv nitu izleguva......
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 12:09

mm ima samo drugari.jas samo drugarki
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 21:35

soledad напиша:
mm ima samo drugari.jas samo drugarki


Cudno, kako taka ? Smile

JAs do dega bev so drugarki na kafe, pa nikomu nisto. Golema rabota.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 21:54

Nema drugarstvo pomegu masko i zensko.Mozebi postoi nekoe prividno prijatelstvo megu niv nekoe odredeno vreme no koga togas puka.Osobeno ako eden od niv e strasno privlecen,mora barem kaj edniot da postoi nekoi skrieni cuvstva a toa sekako ne drugarstvo.Duri i drugarstvata od detstvoto pukaat vo period na osamenost
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 21:58

Toa e tvoe mislenje, go pocituvam, no voopsto ne se soglasuvam.


Okolu mene imam mnogu primeri, na razni vosrasti, koj go potvrduvaat sprotivnoto.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 22:07

Ok Rocka moeto mislenje za tie primeri e deka se naogaat vo toj meguperiod na prividno drugarstvo.Go pocituvam i tvoeto mislenje
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 22:16

najmila напиша:
Nema drugarstvo pomegu masko i zensko.Mozebi postoi nekoe prividno prijatelstvo megu niv nekoe odredeno vreme no koga togas puka.Osobeno ako eden od niv e strasno privlecen,mora barem kaj edniot da postoi nekoi skrieni cuvstva a toa sekako ne drugarstvo.Duri i drugarstvata od detstvoto pukaat vo period na osamenost

потполно се согласувам,можеби затоа што имам такво искуство...пријатели да, но другар не
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 23:19

И мм и јас имаме пријатели, заеднички, и се шалиме и излегуваме со нив, ама баш онакво другарство со женско немал никогаш, ниту пак јас сум имала, за блиско другарство зборувам. Си бевме ние другари кога се запознавме и ете од другарството што бидна...хахаха...две деца...хахаха. Сепак не верувам во другарство помеѓу маж и жена, можеби не сум го искусила, па не знам како е.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 23:21

se slozuvam so tebe sestricka zaednicki prijateli da ama drugarki nema posebno za sebe a niti jas drugari se ni e zaednicko haha
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 23:29

Rocka напиша:
soledad напиша:
mm ima samo drugari.jas samo drugarki


Cudno, kako taka ? Smile

JAs do dega bev so drugarki na kafe, pa nikomu nisto. Golema rabota.




slucajno ama nemam nisto protiv i da e obratno hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty23.04.09 23:32

vecki напиша:
se slozuvam so tebe sestricka zaednicki prijateli da ama drugarki nema posebno za sebe a niti jas drugari se ni e zaednicko haha

вецки и јас со тебе се сложувам, хахаха, битна е слогата
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty24.04.09 0:04

flower kako sto nemam jas drugari taka i toj nema drugarki flower flower flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашиот сопруг има другарки?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: