Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашиот сопруг има другарки?

Go down 
+86
Lana
beti.liz
Mimi Petreska
Eva Marija
bubale23
butterfly
vecki
Sestricka
nafi
najmila
soledad
petra26
ari
BILE-ENA
sani-sandra
Rozetka
Mila87
Dragana
Labuda
margarita
ирена
nnatasa
lia
KATIC
Jasminka
ana_jana
Pipolino
mirecv
BiljanaM
elence01
sofidavid
marija*
delfin76
KAJA
Sandra_Anja
Anika
vedrana
Kitty
katenm
mama
Natalija
Jovana's mom
mamicka211
Lidija Angelevska
Arnaudova Milena
nikolina008
tinyyy
naivnna
Kiki
Mama Ane
Simona's mom
hormonce
aleksandra
Anjuska08
marina_m
lejdi
viktorija
Zvezdicka
Strawberry
Rocka
sonjamfk
verce
winnie the pooh
Kikic
kristina_b
sanja_
beti 24
veki22
natali
kavadarcanka
lola
Emi
bibe85
Ves
STAR *
Maja
elena-d
Vesnicka
Misticia
Freya
ZeleniCka
Juni08_Andrea
bp
avanturistka
mamaada
sonja colakova
90 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 20:09

ММ има 2 другарки кои сега се мажени, ама знаат еднаш во месецот да се чујат да излезат заедно, па дури и на гости си одат. Во почетокот многу ме нервираше тоа ама сега се навикнав. Доаѓаат другарките на кафе, оди со другарките на кафе, се собираме фамилијарно.Имате ли слично искуство?
Вратете се на почетокот Go down
mamaada
Почетник
Почетник
mamaada


Female
Број на мислења : 12
Age : 53
Локација : skopje
Расположение : raspolozeno
Поени : 28650
Registration date : 2008-09-10

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 21:06

MM ima drugarki so koi redovno se druzat kako sami taka i familijarno se druzime.Pa toa ne e nisto neobicno koga i jas so moite drugari znaeme da zaruzime ednas mesecno
hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 21:40

MM nema drugarki.ama i da ima ne bi se lutela Neutral
Вратете се на почетокот Go down
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 21:42

Mm nema drugari ne pa drugarki.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 22:32

Kako moze da nema drugari pa i drugarki.Ne znaci, ako se zenil so mene, deka treba da gi zaboravi drugarite i drugarkite sto gi imal pred da me sretne mene.covek mora da se druzi,e sega so koj poveke so koj pomalce.
Вратете се на почетокот Go down
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 22:47

Ne rekov deka jas mu zabranuvam, jas nemam nisto protiv
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 23:13

Sto e tuka neobicno i zosto bi te nerviralo ako ima drugarki?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 23:22

Drugarki.....ne znam bas dali se drugarki, megjutoa ima dosta prijatelki, isto i koleski od fakultet, so koi znae da sedne ponekogas i da se napie kafe, ama ne mi smeta zatoa sto i jas imam prijateli sto se druzam so niv, i tuka ne gledam nisto loso.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 23:24

bp напиша:
Mm nema drugari ne pa drugarki.

и мм е повлечен иако многу луѓе што ќе ги сретнам наоколу го почитуваат не е близок со никој

никогаш не би ми пречело ако има пријателки не можеш да се изолираш и сам да живееш

нему од друга страна коса му се крева ако спомнам машко име повеќе од три пати а да не ми е роднина
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 23:43

Nema drugarki ima samo podalecni prijatelki so koi ne e blizok
a drugari ima dosta.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty06.10.08 23:57

bp напиша:
Ne rekov deka jas mu zabranuvam, jas nemam nisto protiv
Bp izvini stvarno ne mislev na tebe nego ednostavno ete taka se izjasniv bez da procitam sto si napisala.samo go kazav moeto mislenje na ovaa tema.A samo uste da dodadam deka kolku covek i da saka da go zadrzi prijatelstvoto posle oformuvanje na semejstvo ne e isto kako koga si sam.e koga i tie drugari drugarki ke oformaat semejstva togas vo zavisnost od nivniot partner ,zavisi kolku ke prodolzat tie prijatelstva.nekogas maskoto ke nalepi na ljuborna zena nekogas pak drugarkata na ljubomern maz pa taka toa prijatelstvo mozno e nekogas i da se prekine.
za mene najdobrite drugari koi isto mi bea moi komsii za sekogas ke ostanat moi verni drugari koi me postovale kako nivna sestra.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 1:16

Da ima i toa si zaziveale uste od sredno.i jas sum si dobra so nekoi od niv no ne so site no ne mi preci sto ponekogas odi so niv na kafe.Pa i jas imam svoi drugari.

Дали вашиот сопруг има другарки? As1cCBL0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMSBtZXNlYyBpIDIgZGVuYQ
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 8:44

И мм има другарки со кои не многу често, но сепак знае да излезе на кафе, се слушаат по тел. Мене не ми смета воопшто зошто сите се многу коректни. Се дружиме на забави, прослави.... Имам и јас другари, нормално. Мм знае дека го сакам најмногу на цел свет и се знае, другари и другарки се едно ова нашево е друго, така да нема што тука..... :je:
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 8:50

Нема , освен жените на неговите другари ама тие па и баш не влагаат во таа категорија, а и кога би имал на пр. другарка од средно рецимо (ви текнуе на песната на Угро Smile ) не би ми сметало. Исто и со моите пријателки е онака ептен фин и тука неам замерки така и треба ама до извесни граници хахаха. Имав една другарка од основно што апла му се запуштаваше ама веќе не ми е другарка и дадов корпа Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 12:37

Mm ima mnogu prijatelki , a i nekolku bliski drugarki, Voopsto ne mi preci. Verojatno bi mi precelo koga bi bile nekorektni , koga bi zabelezala flert , no takvo nesto nema ( barem za sega ). E me nervira koga ( toa se slucuva samo so edna od niv) ke muabeti so nego ili ke se javi so nekakva pricina a za mene nema da prasa, nitu pak ke rece , pozdravi ja . Prijateli imam i jas, sepak malku e poinaku so tie koi se zeneti , ne e bas da sedneme na kafe sami i da muabetime , iako e od cisto prijatelstvo , ete moze nekomu nema da mu izgleda taka .
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 12:59

Јас немам такви нервози како од Вес дечко ми има една пријателка со која и јас станав премногу блиска со неа и нејзиното семејство мажена е и често се слуша или оди на кафе со дечко ми сама или со сопругот и секогаш сум поканета и јас ама се случува да неможам да одам и не ми смета и не се лутам бидејќи тој си живеел со неа пред да бидиме ние заедно искрено на почетокот ми беше чудно не сега веќе не сега многу ја сакам и ја почитувам
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 13:00

има и другари и другарки само време нема доволно за често да искача....не ми пречи воопшто
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 13:49

другари и пријатели колку сакаш...а од другарките е само една со која останал во контакт. со неа и нејзиниот маж си одиме по гости, излегуваме...не гледам кај е проблемот ако имал другарки, треба ли да ги откачи сите заради мене?
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 15:09

A se druzat li vasite mazi so vasite drugarki? I kolku se druzat de Smile


Imate li nekoja sto ve nervira na primer, otkako pocnala da se druzi so nego da e poinakva do vas i slicno?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 15:23

Другари има ама другарки не можеби зошто учел во училиште каде што нема женски а пријателки има подалечни а сега и мене ми се пријателки но онака само здраво си викаме на улица.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 15:33

MM ima drugari eden kup a drugarki imase dve ama bea mnogu koristoljubivi a i ednata od niv zabelezav deka mu se pusta a i on samiot zabeleza i veke ne se druzi so niv a iskreno da vi kazam dodeka se druzese so niv nemozev na raat da spijam,mislev deka ke se razbolam ne od ljubomora tuku od toa sto znaev deka samo gledaat da go iskoristat i da go svrtat protiv mene,bea ljubomorni sto imavme super vrska a inaku ne mi preci da ima drugarki ama normalni a ne kako tie sto gi imase,a inaku da mm se druzi so mojte drugarki i doaga na kafe so nas ama retko zatoa sto jas nesakam da gi slusa nasite razgovori-zenski muabeti i nitu edna od niv se nema promeneto vo odnesuvanjeto so mene zatoa sto tie se moi drugarki i normalno se pobliski so mene a go sakaat i pocituvaat nego poradi mene
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 17:25

mm si ima drugarki i ne mu branam da izleguva so niv i da se druzi isto i jas si imam drugari i jas si se druzam si se slusame po tel ni toj nema nisto protiv.sveki ima protiv taka se rasturale brakovite koga posebno pocnuvale da izleguvaat mazite i zenite. GLUPOSTI
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 18:17

мажот ми има многу пријателики а само една другарка, и воопшто не ми смета се дружиме ни идат на гости со дечкото девојката ми е и на мене другарка покрај него стварно е ок
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 18:42

да се случува ама ретко да излезиме на кафе јас некоја моја другарка и дечко ми но тоа е ретко и немам приметено никакви нивни промени кон мене
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty07.10.08 23:10

mm nema drugarki i mi e mnogu krivo zosto ljubomooren e na moite drugari i sekogas ke mi reci jas ne izlegvam so drugarki Дали вашиот сопруг има другарки? 412106 Дали вашиот сопруг има другарки? 511770 ili ne mi pisat na msn ili ne mi se javuvaat i toa od kontakt me vadi zosto jas imam drugari sepak sega sredno zavrsiv..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашиот сопруг има другарки? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашиот сопруг има другарки?   Дали вашиот сопруг има другарки? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашиот сопруг има другарки?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: