Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како да се одделите од родителите без да ги навредите

Go down 
+31
jordanoski
mamaAnita
Ale83
josifana
Misticia
pepa
Zvezdicka
Mama Ane
yarre
sunset
adi
Vesna Blazevska
kavadarcanka
butterfly
soledad
Emi
Brane
bica
marina_m
kara
veki22
Daki
sashka26
Lili
Svetlana
lola
Emilija
Kinky
sonja colakova
vecki
Ves
35 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 0:35

Mislev temava da bide Kako da se oddelite od zivot vo zaednica so roditelite na soprugot , a sepak da ziveete vo ista kuka , (na poseben sprat ) bez da gi navredite i da izbegnete neprijatnosti t.e.kavgi.
Jas sum snaa Neutral osum meseci, imam dever , svekor i svekrva.Ziveeme oddelno no gotvenje,perenje,se drugo,se ni e zaednicko.
Gi imame site uslovi da se oddelime no postojano odlagame zasto tie postojano zboruvaat deka toa bi gi napravilo da se cuvstvuvaat neprijatno .Sekako ima svoi prednosti sto ziveeme vo zaednica, plakaat smetki,ogrev,obezbeduvaat namirnici, no nema den da ne spomnat deka tie se macat za nie da ziveeme ubavo,stedat za da ima za nas,ete drugite ne se grizele tolku za svoite, jas dobro sum si pogodila , sum si ja naredila, Tie zborovi najmnogu mi odat na nervi zasto nikogas ne sum cekala od drug.Bebceto ke stigne vo dekemvri,na rabota se vrakam vo juli 2009, bi sakala toj period da go posvetam na bebeto a ne da slusam deka nekoj uste poveke ke se maci zasto veke ke bideme trojca.Zatoa i se mislam deka ova bi bilo najdobro a moze i najnezgodno vreme za toa .Inaku lugeto se fini, vredni i grizlivi i toa e edinstvenata pricina sto nejkam da bidat navredeni.Ste imale li slicno iskustvo - ajde glavicki predlozete nesto :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 0:46

i kaj nas bese isto samo sto oni osven struja i voda drugo nisto ne plakaa niti kupuvaa se na grbot na mm koga se delevme se lutea . mm im kaza sakam da si bidam sam domakin kako sto ste bile vie sami se lute dva tri dena i im pomina pak svekorot mi nosi drva gi nosi decata vo uciliste mi pomaga mnogu ama vika mirna glava sto sakam pravam i pak sum so vas
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28628
Registration date : 2008-09-14

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 0:57

Sam svoj gazda. Toa e mojot predlog. Ke si imas poveke sloboda, a i poveke ke te pocituvaat. Veruvaj veke isprobano vo site kombinacii.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 10:14

Po mene, sebicno e roditelite da im zabranuvaat na mladite da se odvojat od niv. Bez razlika dali toa go pravat otvoreno, ili suptilo, so nabivanje griza na sovesta.
Starite se stari, mladite mladi, i koga - togas, neminoven e konfliktot zaradi jazot na generaciite.

Tie treba da vi pruzat poddrska da se osamostoite i da zasnovate sosptveno semejstvo, a ne da vi stavaat sopki...
Uh, vecniot kompleks na starite: "deteto ne ne saka poveke, saka sam da zivee". Oni bi najrado, detenceto nikogas da ne porasne, vecno da ostane vo roditelskiot dom.

Bidete odlucni vo namerata, i ne dozvoluvajte da padnate na nivnite sitni provokacii. Tie go osekjaat toa, i zatoa igraat na taa karta.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29694
Registration date : 2008-07-11

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 10:43

Да само напред, своја домичка своја среќичка. И јас бев во истата ситуација, но кај нас немаше такви зборови од нивна страна. Еве сега сме си на наш спрат, ние горе они долу па пак е се добро. Беа шокирани кога се иселивме, ама брзо им помина.

Останете си доследни на себе. Ако сте решиле да се оделите, направете го тоа. Ако се предомислувате оставате простор да манипулираат со вас.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 10:46

A zaboraviv da kazam, ne odite na kraj svet, tuku na drug sprat!
Sega uste posebicno mi deluva nivnoto mesanje.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30091
Registration date : 2007-11-14

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 11:00

Мене ова не ми е јасно...кога се имаат услови за живеење посебно, некој да инсистира на заедничко живеење??? Па ова не е племенска заедница!!! Не сфаќам како не им е нив поубаво да бидат сами. За ова алал нека и е на мојата свекрва. Сама е, значи немам свекор и секогаш вика - среќа што имаме горе уште еден спрат, па да си живееме посебно. Живеење во еден стан на млади и стари заедно не го бива. И така си е, нормална работа...

Мој совет, ич да не ви е гајле дали ќе се навредат...одете си, во животот треба да си ги следиш твоите потреби, а не да му исполнуваш желби на некој друг
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28750
Registration date : 2008-08-15

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 11:05

Сам па како знам,послатко од одделен живот од свекор свкрва нема.
Животот е сладок кога сам си го режираш.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29193
Registration date : 2008-05-28

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 11:14

Obidete se da razgovarate so niv!Da objasnite deka ete,ste resile da probate da bidete sami,deka toa ne e nikako od nekoja pricina vo smisla dedeka ste nezadovolni od niv i deka toa neznaci deka poveke nema da se pocituvate i pomagate ,no deka sepak smetate deka podobro bi bilo da si bidete svoi domakini i sami da si organizirate kako ke vi bide!
Verojatno ke ve svatat!
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29193
Registration date : 2008-05-14

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 12:23

Nisto poubavo od toa da ste sami, kako sto rece Kinky koga togas ke se stvori generaciski jaz megu clenovite no familijata. A i stari kako rekle, podalecni(makar i sprat nad niv) pobliski se. A toa deka od niv koristite red beneficii(plakanje na smetki ili kupuvanje namirnici), pa Boze moj, moze vo prvo vreme da se oseti promenata(na dzebot) ama daleku pomirni i posrekni ke bidete sami, ne sumnjam vo ova. A i nema nisto poubavo od duseven mir, harmonija i licna sreka
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28740
Registration date : 2008-08-27

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty30.09.08 16:02

Dokolku postojat uslovi najdobro e sekoj sam da si zivee, taka nema da ima nesoglasuvanja i ke postoi pogolema pocit. E sega ako nema kade, nema. No i togas ne e vo red nekoj postojano da povtoruva kolku dava, ili vlozuva, za na nekogo da mu e ubavo. Vo krajna linija ne davaat za nekoj tujg, pak toa e za nivniot sin, nivnata snaa ili vnuce. Toa navistina ne mozam da go razberam. Duri i da se trgnete na sprat i ako vi pomagaat, lujgeto ako si se takvi, ako taka si zborat, pak ke si prodolzat so toa. Mislam deka e najdobro soprugot vas da sedne na masa i da si kaze otvoreno deka toa zborenje vi pretstavuva problem. Moze togas ke im tekne, ke se zamislat i nema taka da zborat. Sigurno na nego ke mu bide ponezgodno, deka sepak toa se negovi roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty01.10.08 22:53

sashka26 напиша:
Nisto poubavo od toa da ste sami, kako sto rece Kinky koga togas ke se stvori generaciski jaz megu clenovite no familijata. A i stari kako rekle, podalecni(makar i sprat nad niv) pobliski se. A toa deka od niv koristite red beneficii(plakanje na smetki ili kupuvanje namirnici), pa Boze moj, moze vo prvo vreme da se oseti promenata(na dzebot) ama daleku pomirni i posrekni ke bidete sami, ne sumnjam vo ova. A i nema nisto poubavo od duseven mir, harmonija i licna sreka

Fal vi na site na sovetite .Nikogas finansiska pomos nema da zameni duseven mir .a i veruvam koga nema da se zamarame so nivnite mislenja i grizi ke bideme poproduktivni vo svojata rabota i sekako posrekni sto e najvazno.Tuka jas sum vinovna sto za se mislam aj da ne se navredat , mm mi uste pred da se zememe mi vikase da ne im ugoduvam i da baram da ja pocituvaat nasata privatnost
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28722
Registration date : 2008-08-20

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty09.10.08 10:34

pa jas mislam deka starite ne treba da se lutat za vakvi raboti bidejki i tie bile mladi sigurno i tie sakale da bidat sami a i za ednite i za drugite e podobro razdeleni za da nema kavgi
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29159
Registration date : 2008-09-01

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty24.10.08 14:56

Вес, па ти имаш сосем доволно голема причина да бараш да се одвоите од старите. Кажи им јасно дека вашето семејство ќе се состои од три члена и тоа: ти, маж ти и бебето. Па не сме во не знам кое поштество па ајдде ќе живееме по 12 души заедно. Некогаш е послатко сам да јадеш леб и ајвар за ручек отколку највкусно јадење во присуство на тутори над главата кои и ќе ти укажат колку време, пари и мака им било потребно дури го подготват денешниот ручек. Така да, мој совет: ПОД ИТНО ДЕЛЕЊЕ! Од сам свој газда, нема ништо поубаво.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28799
Registration date : 2008-10-30

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty11.11.08 19:27

nema zosto da se navredat opa vie ke se preselite vo spratot nad niv a nema da odite na kraj sveta i sebicno e da se bara od vas da ziveete zaedno sepak vie cekate da vi se rodi bebence pa taka sigurno sakate da si bidite sami ke go svatat ti etoa
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29037
Registration date : 2008-07-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty11.11.08 21:00

jas i mm ziveeme vo zaednica so niv i dobro e nemozam da se pozalam duri ni se od ogromna pomos...megutoa zdravje ako si kupime stan i sakame da seiselime bi bile presrekni pa i oni sakaat da si bidat sami vo starosta e najubavo koga se sami si razmisluvaat citaat nema koj da im se mota...a i nas....eve mm letovo abe posle plaza uzivase gol da setami vika bico da se iznasetam gol...zasto domanemozam....dusicka moja....
Вратете се на почетокот Go down
Brane
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 119
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 28323
Registration date : 2008-10-31

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty13.11.08 10:46

mene samo ne mi jasno zosto da im preci da se oddelime, zosto mislat deka seuste sme deca, pa nema da mozeme da se snajdeme.pa i oni bile mladi i oni sakale da se banjaat zaedno da imaat seks kaj ke im tekne, a ne celo vreme da se plasis da ne ti vleze nekoj da ne tropne.jas i mm sega sakame da si odime pod kirija zosto veke nemozeme da podneseme.se e vo red za nisto ne ni baraat pari, no vaka take pak spomnuvaat gi ranis i cuvas i pak ne se blagodarni, kako nie da gi terame da ne ranat. no nie ke si odime pa sakale se lutele, i edvaj cekam da mu ja vidam facata na svekormi koga mm ke mu kaze deka ke si odime lelelelele
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty05.02.09 22:06

Вес се одвоивте ли, не сум во тек, што се случи?
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28006
Registration date : 2009-04-08

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty23.04.09 12:32

sonja colakova напиша:
Sam svoj gazda. Toa e mojot predlog. Ke si imas poveke sloboda, a i poveke ke te pocituvaat. Veruvaj veke isprobano vo site kombinacii.





nemam sto da dodadam
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty29.04.09 1:18

Одамна не сум напишала на оваа тема .
Се одделивме сосема многу тегаво и комплицирано беше , морав да бидам дрска и крајно строга за да ме сфатат сериозно дека не сакам никој да ми брои залаци , да гледа кога заспивам кога станувам , кој ми бил на гости , што донел , што бил послужен, срамота е да набројувам причини.ММ од што е добар во овој случај ме нервираше што на се немо реагираше, за се јас ад зборам он тотално исклучен , немаат никаква комуникација - Секогаш ми вели што им објаснуваш - ништо не сфаќаат , Затоа јас кажав се и за двајцата - Сега сум релаксирана , среќна и расположена . Кој е фин со мене и јас сум , ако нешто произведено или направено дома од нив ми се понуди и даде на убав начин ќе го земам ако не никако, ако слушнам муабети - веднаш се в лице , па нека ме сметаат за некултурна . колку и да се жалат , тие поживееле, еве и внуче дочекале , па и ние треба да поживееме, доволно е стресен денешниов живот.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28048
Registration date : 2009-04-12

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty29.04.09 1:30

si otidovme so kavgi,nemoze so arno uste koga se omaziv svekrvami vika" ami so ne ziveete kaj vas ti si sama".pravese kavgi pravese i sega kurtul od nejze sega mi ide 2 pati godisno i toa i e mnogu.neka si sedi sega vo kukata
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29342
Registration date : 2008-07-07

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty29.04.09 1:34

Ние уште пред да се земеме си најдовме стан и кога се земавме поседивме само неколку дена кај нив и им рековме дека ќе одиме во нашиот стан ама и нив арно им се виде сами уживат
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28340
Registration date : 2009-04-28

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty05.05.09 12:57

Ma sto podaleku i od moite i od negovite. Jas so negovite sum oficijalna, ljubezna i ladna, odam 2 pati vo mesecot i se ponasam ko gostinka, isto i oni, doagaat ednas na 2 meseci pa i poretko. Ne dozvoluvam da mi se prefrla niti pa jas prefrlam, za razlika od dverot i jatrvata, muki si macat so niv, ne im se davale pari za kirija...inace sum ljubezna i ladna so site rodnini (i moi i na mazot mi), stalno gi drzam na distanca, dadeno im e do znaenje deka ne se pozelni komentari koi go zasegaat nasiot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty06.05.09 1:03

Ma samo vo druga kuka ili podobro i vo drug grad.
Sto deka sme komletno oddeleni koga sme samo sprat pogore.
Fakticki oddeleni se samo trosocite no poarno da ne kuka nekoj : nie se macime za vie ubavo da ziveete , a nie ko i site drugi fala bogu deka imame trosoci i rabotime i si gi podnesuvame.
UFFFFFFFFFFFFF veke mi ide vreskam .Se vrakame od gosti raspolozeni , si go podgotvuvam bebceto za spienje , mi vleta svekrvata vo spalna: Nekoj dade li ti savet , Jutre e Gjurdjovden , nemoj da si prala drei Da ti se smee narod , 3 pati so toa AD ne ti se smee narod , ke ti se smee narod , nemoj da peres.
E sto neprani ke bideme . Kaj pisuva vo koja bozja knigicka vakvi pravila .udav e so takvi raboti i toa so kakov ton mi go kaza, ko da kraj svet ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29417
Registration date : 2008-09-16

Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty06.05.09 1:09

E sto se izraduvav sinoka , MM mi spomna deka ima sansi da mu ponudat rabota vo Sk. jas sekako ke rab. od doma preku net . pa lokacijata ne e vazna , ako se iselime ottuka ke mi fali sveziot vozduh ama barem nema da se zamaram so gluposti okolu mene, i sekako vo Sk . barem ima izbor i na pedijatri i na se .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се одделите од родителите без да ги навредите   Како да се одделите од родителите без да ги навредите Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како да се одделите од родителите без да ги навредите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: