Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што се има во Џамбо?

Go down 
+12
Maja
Mama Vase
Natasa981
Mama Ane
sani-sandra
verce
baby24
Eva Marija
MamaMaja
Sara
Kikic
emilija poposka boshevska
16 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty12.04.09 0:08

emilija poposka boshevska напиша:
Ajde nekoj sto bil poskoro neka kaze ima li kolicki na chicco poeftini od kaj nas, nie sme i za transporter i za krevetce, se ni treba. Jas iskreno prvpat ke odam planirame zdravje vikendot po Veligden, i mnogu mi e strav da ne odime za dzabe, odnosno posto ne sum bila malku mi e kako na rizik, da ne ni se fati vise dara nego masla:)
Nie ja bendisavme novata na chicco kolicka 4me, ama zaedno so transporterot e 25000. Mnogu pari mi se nekako

cenite na brendiranite proizvodi se isti kako kaj nas.mozes samo da zastedis na tax free.ima mnogu kolicki koi ne se brend,dobri se a se eftini.a tax free vrakaat i kaj nas vo skopje vo menuvacnicata vo gtc karsi zmija,provereno. a za se drugo solun e zakon,pogotovo za mali deca.najvazno e sto imas izbor.kaj nas i nema izbor i cenite plafon.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29199
Registration date : 2008-11-10

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 9:53

Една моја другарка си има купено количка од Џамбро за 50 евра!!! Количката е ОК, нормална, нема екстра транспортер или носилка, ама си иде со неа торбица, полици за сокче и сл. Е сега рече дека имало уште 5-6 видови, ама ако се толку ефтини, баш се исплати да се отиде да се земе.
Јас искрено сум за количка што оди со транспортер и по можност да се менуваат рачките - од напред и назад, незнам тие колку пари се и дали има такви.
А ова што го спомнувавте Лидо, кај се наоѓа точно, може некој да ми објасни, јас не сум го видела до сега, а имаме неколку пати пазарено во Солун.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29120
Registration date : 2008-09-29

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 10:09

Jas bev vo Lito vo Atina cenite se mnogu visoki a ima se.Znaci za majki trudnici pa se ponatamu za bebinja.A vo Dzambo eve nekoi ceni bodi po 1.99,spilkozni po 6-7-8 evra mnogu ubavi najskapoto parce garderoba za bebe e 10 evra
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28629
Registration date : 2008-12-03

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 11:04

Kikic напиша:
Jas bev vo Lito vo Atina cenite se mnogu visoki a ima se.Znaci za majki trudnici pa se ponatamu za bebinja.A vo Dzambo eve nekoi ceni bodi po 1.99,spilkozni po 6-7-8 evra mnogu ubavi najskapoto parce garderoba za bebe e 10 evra
kikic a koga bevte i dali mozebi orimeti po koja cena se kolickite na chicco. Nekoj pogore napis deka brendiranite proizvodi se ista cena kako i tuka.
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29658
Registration date : 2008-04-14

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 11:18

Ние кога бевме во Џамбо (околу 29ти ноември) имаше само 2 типа Чико колички. И двата беа по 99еур. Ние ја земавме СТ 0.4, а другата мислам беше Multi Way (не сум баш сигурна). Исто изгледаа, немаше скоро никаква разлика само што од другава имаше само помаранџеста боја (што мене не ми се свиѓаше), а оваа беше зелена. Тука некој спомна дека истава количка е 8300ден. Имаше и други, но беа некои други марки. Се сеќавам имаше и транспортери на Чико, беа по 70евра (најскапите). Купивме ние и кенгур за 50 еур. Е сега ми треба џампер, ама тогаш не гледавме за тоа....Ако оди некој нека кажува дали има и колку кошта. Што се има во Џамбо? - Page 2 897427
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28629
Registration date : 2008-12-03

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 11:26

maja fala ti za informacijata.Kolku vreme se mislime sto da pravime dali da otideme ili ne,posto ne sum bila i neznam kade odam, si vikam da ne mi se fati duri i poskapo. A znam deka sakam kolicka od chicco i toa novata 4me, a ovde mi e mnogu skapa 21000 samo kolickata plus 6000 transporterot. Kolku nadez imav vo ova semov za bebinja vikam se ke si iznakupam od tamu, tamu nisto.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29120
Registration date : 2008-09-29

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 11:31

Jas bev za veligden ama vo Atina ne vo Solun ama mislam deka e istata roba.Za cenite na kolickite nemozam da ti kazam zasto ne gledav imase premnogu guzva .Transpoterot go vidov na Chicco i bese 72 evra samo mal za do 6 meseci ama ako ti se rodi pogolemko bebeto ke mozes da go koristis samo do 3 meseci ova ti go kazuvam od iskustvo.Kolicka kupiv edna ne brendirana 110 evra vo 4 polozbi od lezecka do sedecka ama bese preubava lugeto uste si ja koristat zasto se sobira kako cadorce.


Se na se jas mislam ke ti se isplati da pojdes vo najmala raka Tax freeto ke si go iskoristis.
A sto se odnesuva za Chiccovite raboti vo Dzumbo poeftini se sitnuriite kako na primer cucla sisinja torbica cedalki za sisinjata i stotici drugi trakatanci
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29658
Registration date : 2008-04-14

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty29.04.09 11:40

И јас те советувам да одиш во Џамбо. Едно што поефтино ќе те фати (со такс фрито ќе си го извадиш патот), друго што се имаш на едно место и нема да губиш време да шеташ тука по продавници поготово ако незнаеш што се ќе ти треба. Нас зошто ни е прво, немавме претстава што се ќе ни треба, и кога отидовме таму, рафт по рафт, се наредено, ништо не пропуштивме да земеме, од ножички за сечење ноктиња, пумпичка за одмолзување, топломер, ќебенца, јорганче, постелнина, кадичка, до количка, до се! Од сите производи купени од таму сум презадоволна. Камо да има тука Џамбо...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty06.05.09 14:36

Mama Ane напиша:
И ниееее ,здравје 25 било неработен ден Smile

ej,pa moze ke se sretneme.aj pisi ako odis sigurno,nie da.moze kafence da pravime.

citam za nekoe lito.toa novo li e? i kade se naoga tocno?
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29199
Registration date : 2008-11-10

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty06.05.09 15:45

А бил ли некој во новата продавница во ГТЦ се вика Премаман, јас го разгледав каталогот и има се и сешто, за цени незнам како се, ама позади кога гледав во Солун дали ја има - упатуваше на Лито, значи истиот асортиман е, сите марки ги има.
Вратете се на почетокот Go down
Denicija
Прваче
Прваче
Denicija


Female
Број на мислења : 117
Age : 42
Локација : Strumica
Поени : 28199
Registration date : 2008-12-17

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty06.05.09 18:55

Сара напиша:
А бил ли некој во новата продавница во ГТЦ се вика Премаман, јас го разгледав каталогот и има се и сешто, за цени незнам како се, ама позади кога гледав во Солун дали ја има - упатуваше на Лито, значи истиот асортиман е, сите марки ги има.

а каде се наоѓа таа продавница поточно?
јас не сум од Ск но често одиме таму па можно е да ѕирнеме да видиме што има flower
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29199
Registration date : 2008-11-10

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty06.05.09 20:05

Па некаде на долниот спрат во прелазот накај кеј, незнам ни јас точно, само ми донесоа каталог. Ај зирнете па кажете.
Вратете се на почетокот Go down
marika m
Почетник
Почетник
marika m


Female
Број на мислења : 19
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 26398
Registration date : 2009-12-08

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 13:04

Da ne znae nekoj dali ima relaksatori i letni kolicki vo Jumbo i koja cena se?
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29019
Registration date : 2008-12-07

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 15:46

Ima. Letna kolicka nie kupivme letovo - 20-25evra bese. Mala, lesna, funkcionalna. Relaksatori isto ima, se poeftini od kaj nas ... ama ne gledav cena, oti ne mi trebase Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
marika m
Почетник
Почетник
marika m


Female
Број на мислења : 19
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 26398
Registration date : 2009-12-08

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 18:49

Blagodaram Damjana, da znam kolku pari treba da spremam posto mi trebaat eden kup podaroci za bebinja, koe za Nova Godina,koe za povojnica... Што се има во Џамбо? - Page 2 995656 a i za kerka mi se razbira Smile
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28469
Registration date : 2009-01-27

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 21:08

marika m напиша:
Blagodaram Damjana, da znam kolku pari treba da spremam posto mi trebaat eden kup podaroci za bebinja, koe za Nova Godina,koe za povojnica... Што се има во Џамбо? - Page 2 995656 a i za kerka mi se razbira Smile

Spremi 1.000 evra posebno ako ides so dete Што се има во Џамбо? - Page 2 69779
Samo ke frla vo kolickata...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29019
Registration date : 2008-12-07

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 21:41

Jas bez poseben plan da pazaram potrosiv nad 160evra Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
marika m
Почетник
Почетник
marika m


Female
Број на мислења : 19
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 26398
Registration date : 2009-12-08

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 22:01

Za zal jas nema odam bebcevo ima mesec i pol, mm ke odi od firma gi nosat na vikend, pa ke pominat i do Jumbo, a nie na prolet da i izvadime pasos na Jana Што се има во Џамбо? - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28296
Registration date : 2009-02-05

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty15.12.09 22:23

marika da ne odat slucajno maz ti na 26 27 dekemvri
Вратете се на почетокот Go down
marika m
Почетник
Почетник
marika m


Female
Број на мислења : 19
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 26398
Registration date : 2009-12-08

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty16.12.09 10:01

Што се има во Џамбо? - Page 2 393907 da togas ke odat
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28296
Registration date : 2009-02-05

Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty16.12.09 12:38

marika ti pisav privatna poraka Што се има во Џамбо? - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што се има во Џамбо?   Што се има во Џамбо? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што се има во Џамбо?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: